Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Smutna wiadomość się pojawiła

http://fabrykaslow.com.pl/aktualnosci/zegnamy-polskiego-imperatora

Szkoda, bo liczyłem, że po pewnym czasie pojawią się inne serie jak chociażby Cain. I mam dziwne wrażenie, że jak czterdziestkowe książki znów się pojawią nad Wisłą to będę 2x droższe i tłumaczone przez orangutana, który język polski słyszał raz na ulicach Londynu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 09:51, Shveid napisał:

Szkoda, bo liczyłem, że po pewnym czasie pojawią się inne serie jak chociażby Cain. I
mam dziwne wrażenie, że jak czterdziestkowe książki znów się pojawią nad Wisłą to będę
2x droższe i tłumaczone przez orangutana, który język polski słyszał raz na ulicach Londynu
:/

Eee ja tam nie miałbym nic przeciwko temu żeby Bibliotekarz tłumaczył książki XD
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Librarian_%28Discworld%29#Librarian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile w ogóle się pojawią. Na razie napisali, że nie mają nawet planów tłumaczyć na polski. Jak zwykle GW kolejny raz pokazuje, jakie jest chciwe. Już wcześniej słynęli z przesadzonych warunków umów (głównie cenowych), a teraz posunęli się jeszcze dalej. Nawet nie zdążyli zabrać się za żadną książkę z fantasy. Możliwe, że w ogóle nie będzie tłumaczeń na nasz język albo pojawią się nie wiadomo kiedy za x lat. Cóż, dobrze, że nie zdążyłem zacząć zbierać tej serii. Pozostanie co najwyżej sprowadzanie z Amazona.

A jeśli książki się pojawią, to może będą tłumaczone przez Jokaero! Podsumowując, jakby to powiedział Indrick Boreale - "No."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za... Nawet nie znajduję słów, żeby ich opisać. Jak można zrywać umowę z kimś, kto ci tłumaczy książki na dany język, jeśli wprost się stwierdza, że samemu się nie zamierza kontynuować jego pracy. Jak bardzo trzeba mieć klienta w zadzie, żeby takim poziomem chamstwa się popisać. Kupiłem już Galaktykę w Ogniu i żałuję, że nawet 1 grosz poszedł do tego łajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 15:06, Mercuror napisał:

Co za... Nawet nie znajduję słów, żeby ich opisać. Jak można zrywać umowę z kimś, kto
ci tłumaczy książki na dany język, jeśli wprost się stwierdza, że samemu się nie zamierza
kontynuować jego pracy. Jak bardzo trzeba mieć klienta w zadzie, żeby takim poziomem
chamstwa się popisać. Kupiłem już Galaktykę w Ogniu i żałuję, że nawet 1 grosz poszedł
do tego łajna.

Cóż, GW (ze swoim Black Library) nigdy nie słynęło z przyjaznej polityki wydawniczej. Poprzedni wydawca, CopCorp, musiał zrezygnować z wydawania książek Black Library ze względu na zbyt wysokie ceny licencji, które wydawanie książek z czegoś tak niszowego czyniły nieopłacalnym. Wraz z tą ich nową polityką pewnie ten sam los spotkał książki wydawane w większości innych krajów, bo bodajże jedyne tłumaczenia robione "in-house" w GW były na języki niemiecki i francuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 15:43, Arcling napisał:

bo bodajże jedyne tłumaczenia robione "in-house" w GW były na języki niemiecki i francuski.


To rzeczywiście prawda i tłumaczy dlaczego jakość niemieckich wydań jest tak powalająca. Tego Scheissu nie da się w ogóle czytać... Co zabawniejsze: jeśli w Thalii (taki niemiecki Empik) zamawiasz książki z Black Library to wychodzi dziwaczna sytuacja. Książka w oryginale jest:
- lepiej wydana (jakość papieru, okładki etc.)
- idzie z Wielkiej Brytanii jakoby dwa tygodnie, ale jest na miejscu szybciej niż książki wydawane w Niemczech
- kosztuje ok. połowę MNIEJ niż wydanie niemieckie

Nie wiem o co biega, naprawdę. Dodatkowo ten język... Jakiś czas temu widząc niemiecką wersję "Pariah" Abnetta przekartkowałem ją sobie i aż mnie odrzuciło.

Spoiler

Legendarne już zdanie:
"Hello little thing. My name is Cherubael."

Brzmi:
"Hallo kleines Ding. Mein Name ist Cherubael."



Ten język się po prostu do tego nie nadaje, a piszę to jako germanista i germanofil -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa informacja. Nie znam wprawdzie niemieckiego, ale rozumiem jeszcze na tyle, że nawet dla mnie poniższe zdanie brzmi cokolwiek śmiesznie. Tym bardziej nie wróży to niczego dobrego. W sumie, w przypadku Polski nie wróży to niczego, bo nawet żadnych planów odnośnie nas (i wielu innych krajów) nie mają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Totalna głupota i debilizm z ich strony. Co oni sobie myślą, że ludzie zaczną kupować prosto od nich jak cofną licencję? Skończy się na tym, że nie będą kupować wcale i BL nie dostanie nawet złamanego grosza. A tak, to przynajmniej wpadłaby kaska od Fabryki za wykupioną licencję. Cofnąć licencję i samemu nie zabrać się za tłumaczenie, no kur..., to już trzeba mieć siano zamiast mózgu, żeby coś takiego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 22:25, Kazak napisał:

/.../ to już trzeba mieć siano zamiast mózgu, żeby coś takiego zrobić.


To wcale tak rózowo nie wygląda.
Po prostu rynek Polski jest nieopłacalny w żadnym stopniu, by nawet sprzedawać nań licencję.
Najprawdopodobniej zysk był na tyle nie istotny dla firmy na rynkach lokalnych, że najwyczajniej w świecie z niego zrezygnowano, tnąc jednocześnie dotychczasowe koszta poprzez zlikwiodowanie działu odpowiedzialnego za obsługę licencji.

Prawdziwi miłośnicy, których jednocześnie stać na to i tak kupują produkty w dniu premiery wydania angielskojęzycznego i na nich firma ma główny swój zysk.

Ot cała ponura prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 22:36, meryphillia napisał:

Prawdziwi miłośnicy, których jednocześnie stać na to i tak kupują produkty w dniu premiery
wydania angielskojęzycznego i na nich firma ma główny swój zysk.

Ot cała ponura prawda.

Może i tak, ale po takim ruchu na pewno sporo osób zniechęcili do zakupu czegokolwiek od BL. Ja po tym nie mam zamiaru wydać już złamanego grosza na ich książki. Z tego co widzę po internetach, to sporo osób myśli podobnie. Mogli już lepiej w ogóle nie zaczynać tej całej farsy, pt. "Warhammer po polsku" i nie truć atmosfery robieniem z klientów debili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety w przypadku firm z "drugiego krańca świata" rynki takie jak Polska są czystą abstrakcją ze względu na nakłady.
Nie chce im się w ogóle tym zajmować z racji niskiego potencjalnego zarobku.

Między innymi to samo spotkało nasz rynek rolplejowy związany z wydaniami zachodnich gier, który praktycznie nie istnieje poza Savage Worlds i jakimiś indie wydawanymi od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 23:11, meryphillia napisał:

Między innymi to samo spotkało nasz rynek rolplejowy związany z wydaniami zachodnich
gier, który praktycznie nie istnieje poza Savage Worlds i jakimiś indie wydawanymi od
czasu do czasu.


Eh pamiętam te piękne czasy gdy po Matrasach i Empikach walały się przeróżne tomy D&D wydawane przez wydawnictwo ISA. Teraz już żadnych nie uświadczysz, ale z drugiej strony nie podoba mi się co zrobili z Faerunem w 4 edycji, więc pozostanę przy opisie świata do 3 ^^

Odnośnie Black Library to mogę tylko powiedzieć, że strasznie wyszły zmiany w systemie zapowiedzi. Jeszcze jakiś rok temu na ich stronie była osobna kategoria z zakładkami przedstawiającymi plany na konkretne miesiące typu "czerwiec 2013" etc. Teraz Warhammer i WH40K mają swoje osobne zakładki "Coming soon" na których widnieją chociażby książki datowane na grudzień 2012. Aktualne jak cholera i wiesz na co czekać za rok -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2013 o 09:51, Shveid napisał:

Smutna wiadomość się pojawiła

http://fabrykaslow.com.pl/aktualnosci/zegnamy-polskiego-imperatora

Szkoda, bo liczyłem, że po pewnym czasie pojawią się inne serie jak chociażby Cain. I
mam dziwne wrażenie, że jak czterdziestkowe książki znów się pojawią nad Wisłą to będę
2x droższe i tłumaczone przez orangutana, który język polski słyszał raz na ulicach Londynu
:/


Co za metoda- pies ogrodnik normalnie.
Inni nie będę tłumaczyć, ale my też bo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji takiej ze nie będą ukazywać się kolejne tomy z serii Herezji Hotusa mam pytanie dotyczące dalszych dziejów Fulgrima :

Spoiler

Czy ciągle będzie opętany ?



oraz
Czy dobrze rozumiem ze Imperator moze
Spoiler

odrodzić się w Imaterium tylko inkwizycja nie chce go uśmiercić ponieważ przez x lat kiedy znowu sie odrodzi ludzkosc moze nie przetrwac bez jego psjonicznej pomocy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 20:06, miodus napisał:

Z racji takiej ze nie będą ukazywać się kolejne tomy z serii Herezji Hotusa mam pytanie
dotyczące dalszych dziejów Fulgrima

Spoiler

Demon w końcu przejmie kontrolę nad jego ciałem, a umysł i dusza Fulgrima zostaną jego więźniami/zabawkami. Istvaan V.



Dnia 08.01.2014 o 20:06, miodus napisał:

Czy dobrze rozumiem ze Imperator moze [...]


Spoiler

To wszystko spekulacje, nie wiadomo co dokładnie się stanie kiedy Imperator w końcu umrze, może zdoła się odrodzić? Może nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 20:06, miodus napisał:

Czy dobrze rozumiem ze Imperator moze

Spoiler

odrodzić się w Imaterium tylko inkwizycja nie
chce go uśmiercić ponieważ przez x lat kiedy znowu sie odrodzi ludzkosc moze nie przetrwac
bez jego psjonicznej pomocy ?



W zależności od tego komu wierzysz i czy uznajesz książki z Black Library za kanoniczne:

Spoiler

- albo wersja którą podajesz jest prawdziwa
- albo jego śmierć doprowadzi do powstania czegoś w stylu drugiego Oka Terroru
- albo Imperator odrodzi się jako kolejny z bogów Chaosu (fani spekulują, że byłby bogiem bezdusznego porządku)
- albo potencjał Imperatora rozproszy się po rasie ludzkiej gwałtownie przyspieszając rozwój psykerski całego gatunku homo sapiens
- albo coś innego, bo biorąc pod uwagę to jakim amalgamatem jest to uniwersum i jak wiele razy ulegało retconom to, bądźmy szczerzy, wszystko jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, GW coś szaleje ostatnio. Teraz już całkowicie wiadomo, że Gwardia Imperialna zmienia nazwę na Astra Militarium. Czemu? Co prawda Siorki oficjalnie są teraz Adepta Sororitas, ale ta nazwa już siedziała we fluffie od dawna, tymczasem Astra Militarium wyskakuje ni z gruchy ni z pietruchy.

Also, jeśli ktoś uważa, że GeeDubs przesadzają z ilością zapowiedzianych gier robionych przez garażowe studia (ehem ehem Storm of Vengeance) - łapcie kolejny tytuł http://pixelherogames.com/xenos-announced/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lore od dłuższego czasu jest trochę skopany, więc taka zmiana mnie dziwi. Brak w niej konsekwencji, bo w tym przypadku Space Marines powinni nazywać Adeptus Astartes. Wiadomo kiedy w ogóle ta zmiana nazwy IG ma wejść?

Odnośnie gry - dlaczego nie zrobią porządnego wysokobudżetowego RPG? Możliwość pokierowania inkwizytorem to dobry pomysł na taką grę. Po tej nie ma się co spodziewać jakiegoś dobrego tytułu, skoro mają to coś wypuścić w ciągu roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 18:35, Arcling napisał:

Wiadomo kiedy w ogóle ta zmiana nazwy IG ma wejść?


W dniu premiery nowego dexu. Nie znam premiery, ale pewnie za góra 2-3 miechy.

Dnia 20.03.2014 o 18:35, Arcling napisał:

Odnośnie gry - dlaczego nie zrobią porządnego wysokobudżetowego RPG? Możliwość pokierowania
inkwizytorem to dobry pomysł na taką grę. Po tej nie ma się co spodziewać jakiegoś dobrego
tytułu, skoro mają to coś wypuścić w ciągu roku.


Lepsze pytanie brzmi dlaczego zamiast dać licencję komuś sprawdzonemu i rzetelnemu GW rzuca gdzie popadnie byle jakim studiom robiącym byle jakie gry (i znów pojawiają się goście od Storm of Vengeance, bo zachwycającego dorobku nie mają)? A erpega naprawdę chciałbym, komputerowy Dark Heresy zrobiony przez ekipę czującą klimat Młotka byłby osom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować