Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2014 o 14:10, Alamut napisał:

Nareszcie po tylu latach mamy oficjalnego Lupercala, więc może czas Empra jest także
bliski? ;]


Nope, Emperor nie prędko. FW potwierdziło że dostanie model ale jeeeeszcze do tego czasu. Następny w kolejce jest Mortarion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2014 o 14:13, Nagaroth napisał:

Nope, Emperor nie prędko. FW potwierdziło że dostanie model ale jeeeeszcze do tego czasu.
Następny w kolejce jest Mortarion.


Jeśli wnioskować po zapowiedzi trzeciego podręcznika o herezji "Extermination" to kolejnymi w kolejce byliby Dorn, Kurze, Perturabo i Alpharius/Omegon (fajny byłby podwójny model bliźniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...w sumie chyba przesadziłem z tym kiedy wypuszczają Astra Militarum, bo teraz można preorderować Stormtrooperów
http://www.games-workshop.com/gws/wnt/blog.jsp?pid=13800114

Jak dla mnie wygląda to...dziwnie, bo coś na widzę armii na samych ...Scionach i tych maciorach zwanych Tauroxami. Również sami scioni wyglądają zbyt przebojowo jak na oddział specjalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej pod-armii do Imperium dodają. Najpierw Imperial Knights (chociaż ich chyba dołącza się zarówno do IG i SM). Jeśli ci mają być osobną armią, to chyba potrzeba im więcej jednostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GW zmieniło layout strony, moim zdaniem na trochę gorszy. Teraz to już praktycznie nic tam nie ma poza sklepem. Pamiętam jak kiedyś były tam różne artykuły opisujące daną armię od strony fabularnej. Od dawna tego nie ma, a wraz ze zmianami zniknęły ostatnie pozostałości tego (nie licząc opisów konkretnych figurek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak też patrzyłem to o ile Astra Militarum jest nazwą oficjalną, to Imperialna Gwardia jest nazwą potoczną. Nie słyszałem ani żadnych lore rape''ów, a zasadowo chyba prezentuje się przyzwoicie...pewnie do czasu premiery siódmej tak jak to było z 5 edycyjnymi Nekronami :D

Apropo siódmej edycji- ostatnio to coś wywołało burzę https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/10348304_1445425089037666_8092257272026329346_n.jpg


Jeśli to się potwierdzi to oż w mordę...o ile taka rzecz to pewnie norma u bardziej radykalnych inkwizytorów to jednak spess mehreens bawiący się w to...nope.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że ostatnio na PC trafił Kill Team. To ta sama gra sprzed ponad dwóch lat, która wtedy wyszła tylko na konsole. Z tego, co czytałem port jest skopany (sterowanie), więc lepiej unikać tego czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2014 o 20:15, Arcling napisał:

Zauważyłem, że ostatnio na PC trafił Kill Team. To ta sama gra sprzed ponad dwóch lat,
która wtedy wyszła tylko na konsole. Z tego, co czytałem port jest skopany (sterowanie),
więc lepiej unikać tego czegoś.

A pada się nie da podpiąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę przymarł, a niedawno Matt Ward (człowiek znany z wprowadzania niezbyt przemyślanych zmian w fabule uniwersum oraz w podręcznikach do samego bitewniaka) opuścił Games Workshop: http://www.escapistmagazine.com/forums/read/7.858398-Controversial-Designer-Matt-Ward-Leaves-Games-Workshop
Czy wiele to zmieni? Chyba nie, bo raczej dokonane zmiany pozostaną (te u Grey Knights, Necronów i Ultramarines). No i wciąż udzielają licencji na tak kiepskie gierki jak to coś: https://www.youtube.com/watch?v=_c3F3Pk_qjY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry jak gry, Matt Ward nie miał z nimi absolutnie nic wspólnego bo był tylko pisarzynną gier z Design Studio. Zresztą, sprawa z nimi może się niedługo zmienić, Games Workshop obecnie przechodzi zmiany w zarządzie, mają mieć nowego CEO a to pewnie nada nowy kierunek firmie.

No i zmiany Warda wcale nie muszą pozostać na wieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic. Fani czterdziechy będą się wkurzać, bo jeszcze Cruddace został. Ostatnio też coś wesoło w czterdziestce jest, bo po 2 latach żywota 6 edycji wprowadzili siódmą. Ze zmian to widziałem póki co demonologię, fazę psioniczną i nową matrycę sojuszy (która jest sensowniejsza). W sumie ciekawi mnie jak IG teraz wygląda na stole, bo ostatnie dexy danej edycji mają tendencje do bycia op w następnej.

Chyba póki co mamy dexy Orków i Wolf Wolves. Zmian w fabule nie zauważyłem wiele- ot Ghazghkull dostał robotę od Gorka i Morka by zebrał na tyle duże WAAAGH! by sami mogli nim dowodzić. Chyba przegapili Beasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2014 o 11:18, Nagaroth napisał:

Gry jak gry, Matt Ward nie miał z nimi absolutnie nic wspólnego bo był tylko pisarzynną
gier z Design Studio.

Wiem o tym, o grach komputerowych wspomniałem tylko na marginesie. Niemniej to, co on robił negatywnie też może wpłynąć na gry. Jeśli powstanie kiedyś gra z Necronami to pewnie zobaczymy w niej już tych Wardowych :/

Wprowadzili też dość dziwną regułę, że każdy ich firmowy sklep ma teraz tylko jednego pracownika (w sumie bez znaczenia to dla Polski, która ma taki sklep bodajże tylko w Warszawie) oraz mogą teoretycznie otwierać je na ile chcą. Czasem naprawdę można się dziwić, że ta firma jeszcze istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 21:14, Malevyn napisał:

jakie sa najnowsze gry w uniwersum wh40k godne uwagi ? ostatnia jaka gralem to bodaj
slasher/shooter space marine


W zależności od tego za jak hardkorowego gracza się uważasz, zainteresować cię może Chapter Master. To gra której początek leży w historyjkach którymi przerzucali się ludzie na 4chanowym boardzie /tg/ opowiadających o ich sukcesach - i regularnych porażkach - w zmyślonej grze o tym samym tytule. Wcielając się we właśnie mistrza zakonu Kosmicznych Marines usiłowali w niej bronić imperialnego sektora przed Chaosem, Tyranidami, Eldarami, T''au, Nekronami, etc. jednocześnie zmagając się z problemami wewnętrznymi, nadgorliwymi Inkwizytorami i członkami AdMech. Każda z tych historii kończyła się nieuniknioną - oraz mniej lub bardziej zabawną - porażką.

I co? I na podstawie tych historii powstała gra. I jest naprawdę całkiem niezła jeśli lubi się takie rzeczy! Jak na razie jest to późna alfa/ wczesna beta; Duke jednak nieustannie ją rozwija. Jeśli jesteś zainteresowany i chciałbyś doczytać więcej to rzuć może okiem na odpowiednią stronę na 1d4chanie

http://1d4chan.org/wiki/Chapter_Master_%28game%29

co polecam chociażby z tego względu, że bez manuala opanowywanie pewnych mechanizmów byłoby drogą przez mękę. Samą grę - za darmo, oczywiście - ściągnąć możesz tutaj.

http://www.mediafire.com/download/jpmgak4jiushwxi/ChapterMaster.zip

Jeśli zaś chodzi ci o większe tytuły - to boję się, że niczego szczególnie interesującego nie znajdziesz. Warto chyba teraz czekać tylko na Eternal Crusade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 21:14, Malevyn napisał:

jakie sa najnowsze gry w uniwersum wh40k godne uwagi ? ostatnia jaka gralem to bodaj
slasher/shooter space marine

Było trochę gierek na telefony i tablety, typu wcześniej tutaj wspomniane przeze mnie Carnage. Wszystko słabizna, marnowanie licencji, nie warto w to grać. Z zapowiedzianych zostaje shooter Deathwing, ale raczej nie wiązałbym z tym większych nadziei. Tak to mamy jedynie wyżej wspomniane mmo Eternal Crusade, które na razie jest wciąż na dość wczesnym etapie produkcji, więc trudno napisać coś więcej poza tym, że będzie to dość podobne do Space Marine, ale to na razie jedyna nadchodząca "duża" gra z Warhammera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wyjaśni czemu tak jest, że GW przez lata pilnowało swoich licencji, nikomu nie chciało pozwolić na robienie gier w swoim uniwersum, a tu nagle wysyp gier z Wh40k się robi, tylko wszystko co do jednego to jeden chłam z jakichś amatorskich studio. WTF Games Workshop, co wy robicie, bo chyba tylko antyreklamę, jakis trzeba zatrudniać ludzi by na coś takiego pozwolić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 23:49, Outlander-pro napisał:

Niech mi ktoś wyjaśni czemu tak jest,


Wiele głupot z ostatnich kilku lat w sferze politycznych decyzji GW jest sprawą Toma Kirby który do nie dawna był CEO Games Workshop. To on odpowiada za sranie gówno-gierkami na lewo i prawo, brak jakichkolwiek zapowiedzi odnośnie Warhammerowych produktów oraz DLC do bitewniaka.

W najbliższym czasie, kiedy zostanie wybrany nowy prezes, wiele może ulec zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że GW kontynuuje jedną durną decyzję za drugą, nie robiłbym sobie zbyt dużych nadziei, że inny szef coś zmieni, zresztą zarząd może i tak pozostać w większości ten sam. W kwestii lore, Cruddace też już sporo namieszał, podobnie jak Ward (ten przynajmniej odszedł) i pewnie wielu idiotyzmów już nie odkręcą. Na pewno już ci poprzedni, lepsi Necroni nie powrócą :/ Kontynuują też spam krótkimi nowelkami i nic też nie wskazuje na to, że przestaną udzielać praw na słabe gierki. Znajomy, który gra w battla (aczkolwiek tego od fantasy) mówi, że tą najnowszą kampanię The End Times mało kto traktuje poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować