Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

>I czy jakieś poważne spotkania "wojowników"się

Dnia 04.10.2006 o 19:00, Krzysztof111177 napisał:

odbywają??


Codzi ci o turnieje graczy grajacych w bitewniaki? Owszem odbywają się takie i to często także na terenie polski.
Największym jest bodaj Bazyliszek -impreza odbywa się w Warszawie (chyba) lecz, gra się tam nie tylko w W40K
lecz także w inne gry bitewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 19:00, Krzysztof111177 napisał:

Może jak stawiacie Orka przeciw Necronowi na stole to sługa z panem się naparza?? ;D A tak
serio to w jaki sposób odbywa się rozgrywka?? Szczerze pisząc to chcę tylko kolekcjonować ów
figurki,ale zawsze mnie ciekawiło jak się w to gra??


Przodkowie Orkow i Eldarow zostali wychodowani przez Starozytnych (rase dawno juz wymarla) by przeciwstawic sie Necronom.

Rozgrywka... hmm... dwoch facetow (lub facet i kobieta - rzadkie bo rzadkie, ale jednak sie zdarza) staje naprzeciw siebie z miarkami calowymi w rekach i przez jakies 2 godziny (zalezy od wielkosci obu armii), rzucaja koscmi, odmierzaja odleglosci, sprawdzaja linie widocznosci i przesuwaja modele po doskonale wykonanej (lub doskonale zaimprowizowanej) makiecie terenu (jakies ruiny, kilka rachitycznych drzewek , wzgorze lub dwa...) tak to wyglada dla laika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 21:29, BlackTemplar napisał:

> tak to wyglada dla laika.


Przyznam że brzmi to...Niezbyt zachęcająco. ;D Ale rozumiem że niektórych to może bawić.Świat Warhammera 40k zainteresował mnie całkiem niedawno.Fascynująca fabuła,widać że trochę trwało nim obrosła w piórka,całkiem niezłe projekty figurek(Tyranidzi rządzą-ale ci współcześni,poprzednie były śmieszne...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 19:27, Krzysztof111177 napisał:

Nikt tu już nie zagląda??



Heh, ja zaglądam, ale zeszliście na tak płytki temat, że szkoda gadać... Dla mnie Tyranidzi są nudni, marna kopia Zergów ze StarCrafta i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 19:31, General Sturnn napisał:

> Nikt tu już nie zagląda??


Heh, ja zaglądam, ale zeszliście na tak płytki temat, że szkoda gadać... Dla mnie Tyranidzi
są nudni, marna kopia Zergów ze StarCrafta i tyle.


Wiesz czy przypatkiem to Zergowie niepowiny byc "marną'''' kopią Tyranidów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 19:31, General Sturnn napisał:

> Nikt tu już nie zagląda??


Heh, ja zaglądam, ale zeszliście na tak płytki temat, że szkoda gadać... Dla mnie Tyranidzi
są nudni, marna kopia Zergów ze StarCrafta i tyle.


To rzuć jakowyś temat.Ja w tym dopiero zaczynam się obracać...Interesuje mnie czy są jakieś strony na których można przedstawiać swe figurki?Kiedy się je oczywiście ma...Interesują mnie zwłaszcza takie na których "składacze" bawią się w tuningowanie,albo "konwersję" jak to Black Templar ujął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak chcecie nowy temacik to macie.Uzbrojenie wszelakie armii WH40k:PP

Np.Standardową bronią space marine jest bolter 0.75 cala.Broń wymiata.Ma większy kaliber niż Barret m82a1:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 19:49, Puszkin napisał:

Jak coś to już właśnie zergi są kopią tyranidów ;p BTW ci nowi tyranidzi kijowo wyglądają nie
wiem od kogo się najedli tych nowych genów ;p


Nawpierdzielali się poza granicami naszej galaktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 19:59, General Sturnn napisał:

A mi się wydaje, że jest jednak na odwrót. Zergowie pojawili się razem ze StarCraftem. Workshop
wprowadził Tyrnidów trochę póżniej, chyba;p


A można to sprawdzić gdzieś?? Nie wiem od kiedy powstaje WH 40k,ale po figurkach Tyrków,tych starych to myślę że od wczesnych 80tych chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 19:59, General Sturnn napisał:

A mi się wydaje, że jest jednak na odwrót. Zergowie pojawili się razem ze StarCraftem. Workshop
wprowadził Tyrnidów trochę póżniej, chyba;p


Jest na odwrot - pamietam jeszcze z zamieszchłej przeszłości stary numer ś.p. "Top Secreta" - chyba z 1995 r. i tam wlaśnie była opisana gierka Space Hulk (w skrocie Terminatorem mordowaleś Genestealerow) - Blizard zerżnął troszke pomysł- Starcraft pojawił sie pozniej.

dokładniejsze info o Space Hulku masz tu: http://en.wikipedia.org/wiki/Space_Hulk_(computer_game)

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować