Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ceny Visty oficjalnie

239 postów w tym temacie

lekkie przegięcie z ceną ale wkońcu popszednik poczatkowo (z resztą teraz też) kosztuje podobne pieniądze jeżeli chodzi o wersie profesionalną, no ale mus to mus trza kupić i mnieć spokój :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli Vista ma integrowac strukture 32bit z 64bit (a tak ma wlasnie byc) to chyba warto dac troche wiecej kasy za taki system, tym bardziej, ze jesli faktycznie ma laczyc funkcje estetyczne z praktycznymi to ja w to wchodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 21:18, mrosi napisał:

Słuchajcie, czym tak naprawdę różni się OEM od BOXa?. Czy tylko ceną?

aktualnie tym że kupując OEM stajesz sie producentem komputera, i sam sobie musisz zapewnić wsparcie techniczne (jeśli vista będzie sie przywiązywać do płyty głównej jak xp, to będzie niemały problem po awarii tej ostatniej.). Zasady dotyczące OEM jednak regularnie sie zmieniają, zależnie od aktualnych interpretacji mocno niejasnych zapisów licencyjnych. przez długi czas był tam np usunięty już zapis mówiący że OEM można kupić tylko z niezbędnym elementem komputera (ale nie było oficjalnej listy takowych, wiec wszystko działało wg tego co microsoft akurat twierdził, raz była na niej np myszka a innym razem płyta główna albo dysk twardy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, moim zdaniem DX 10 na XP pojawi się kilka miesięcy po premierze Visty, kiedy Microsoft zdecyduje, że dynamika sprzedaży spada i bez większych strat finansowych można oddać go wszystkim XPkowcom.

I pytanie o upgade. Mam laptopa ASUSa z licencją, jednak nie mam typowej płytki a popularny w tych sprawach Recovery CD z obrazem dysku. Czy też łapię się na możliwość Upg? Pytanie czysto teoretyczne, bo na tym laptopie i tak nie pójdzie Vista, mimo dumnej naklejki "Win Vista Capable" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 22:45, Apekiller101 napisał:

O JA! Kłopot robicie, że system drogi. Przypomnijcie sobie ile kosztował WIN 95 !


Daj spokoj - wiekszosc tego pokolenia na forum ledwie pamieta czasy wina98 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DX10 będzie razem z Vistą, a jestem ciekaw, jak szybko ukaże się emulator DX10 na DX9, bo podobno wielkich różnic nie będzie, a przecież DX9 i tak wykorzystuje do maximum karty graficzne nowej generacji... więc po co nam inny?
Poza tym patrząc na cenę Visty i z dnia dzisiejszego XP, to ceny nie są tak kolosalnie rózne. Nie ma i nie i nie powinno być problemów z kupieniem OSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 23:44, Artix- napisał:

System operacyjny kosztujący tyle, co dobra konsola - po prostu padam!


Phi, też mi problem. Red Hat Premium z supportem kosztuje coś koło 2500 $,a ty się głupimi 400$ za pełną Vistę przejmujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do grania w pełni wystarczy edycja Home Visty. Systemy biznesowe są po prostu do obsługi firm, więc mają opcje przydatne w firmach - w domu do niczego nieprzydatne. Mnie ciekawi, że swego czasu przeczytałem newsa o tym, że M. chce aby komputer był platfomą do grania i liczyłem że wyda wersję systemu zoptymalizowaną pod kątem gier... W sumie Windę mam tylko po to, resztę programów można odpalać na Linuksie.
Pozatym moja winda chodzi przyzwoicie i na razie nie mam zamiaru wykupywać upgradu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już widzę tych wszystkich krzykaczy (fanboyów blachy, pieca czy jakkolwiek swojego kompa nazywają). Konsole do d*** są prawda ? No to bulcie teraz za system operacyjny, no chyba, że w nowości nie będziecie grać. Ahh... byłbym zapomniał, przecież ci co najgłośniej krzyczą to pewnie i tak system zassają z neta, przecież wydali tyle kasy na swoją wypasioną kartę graficzną (to nic, że prawie żadna gra jej nie wykorzystuje, szpan jest). Ja sobie grzecznie pracuje na WinXp HE, od czasu do czasu szpilne w WoWa i jest git ... a do grania bardziej hardkurowego (hue hue, ja i hardkor jasne :D) to są konsole, ale nie martwcie sie kiedyś podobno każdy zrozumie ... Ps2 polecam na złagodzenie gorzyczy po ogłoszeniu cen Wiśty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej zdenerwowanych osób zachowaniem microsoftu przechodzi na linuxa, ponoć najnowszy jest równie dobry , jak nie lepszy od vist. Mam nadziej, że wkońcu będą się pojawiać gry na linuxa i microsoft nie będzie już taki mądry, tylko wtedy też pojawią się też wirusy przystosowane do linuxa:( / puki nie ma gry , którą bardzo bym chciał, a by wymagała visty to się wstrzym z kupnem, a później to pomyśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować