Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czary i talenty kapłana w WoW: The Burning Crusade

29 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2006 o 12:09, Evil Khan napisał:

Tatuś, niektórzy chcą poszerzać horyzonty i poznać zdanie innych. Obserwując ruch w tematach
o Wowie stwierdzam że zainteresowanie nim nie rośnie już w takim stopniu jak kiedyś....
OMSG... ;)



Oczywiście że nie, bo ludzie zamiast gadać o grze to w nią grają :P
Logiczne, nie?

A tak szczerze, to po zabiciu trzech świń jak ty chciałeś ocenić grę MMO? :P WoW to przede wszystkim end-gaming, czyli gra po zdobyciu poziomu 60 (raidy dla 40 osób itp.).

Co do dodatku - Blizzard chce to wydać jeszcze w tym roku, czy im się uda? Nie wiadomo.

Opłaty? No cóż, jest to coś co ma niemalże każde MMO i są niezbędne aby utrzymać serwery w jak najlepszym stanie, a także opłacić łącza przesyłające sporo danych. To nie jest battle.net na którym w jednej grze serwer musi utrzymać kilka osób w stałym połączeniu, tu trzeba połączenia tysięcy graczy naraz, na jednym serwerze obejmującym cały kontynent. I na battle.necie były jeszcze reklamy na których Blizzard zarabiał, tutaj nie ma.

A cała masa rozszerzeń i usprawnień dochodzących w patchach dodaje smaczku grze ;) (rozszerzenia, za wyjątkiem dodatku są za darmo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj jak dobrze poczytać wreszcie jakies normalne teksty ludzi którzy grali kiedyś a obecnie nie graja w WoW. Dzięki scyzor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o opłaty... Nie byłoby takiego szumu: "Blizzard jest Beee. 50 zł miesięcznie!!!" gdyby nie jeden z pierwszych (a pierwszy tak popularny) darmowy MMO Guild Wars. GW jest jak najbardziej ok, i podziwiam twórców za tak intensywną prac za kilkadziesiąt razy mniejsze zyski niż Blizzard (którego też bardzo cenię), ale to on wywołał wojnę: "Blizz zmniejszcie opłaty inne MMO są za darmo". A tak btw (będę czwartym który skomentował talenty i czary): Mój priest jest na 16 i nic nie wskazuje na to żeby miał się wkrótce rozwinąc, ale nareszcie jakiś użytek z tych wszystkich zestawów + (tu wstaw trzycyfrową liczbę) do heal dla Shadow Priestów. A co do czarów (!) tylko te dla warlocka (mnie :-D) są lepsze! Masowe Odczarowanie, Wspólne(?) Leczenie, Przywołanie Cieni!!! Brawo Blizz! Teraz chcemy tylko wiedziec w co będzie zmieniał się Druid na 50 (może jakiś Smokowiec lub Pająk?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli chodzi o opłaty... Nie byłoby takiego szumu: "Blizzard jest Beee. 50 zł miesięcznie!!!" gdyby nie jeden z pierwszych (a pierwszy tak popularny) darmowy MMO Guild Wars. GW jest jak najbardziej ok, i podziwiam twórców za tak intensywną prac za kilkadziesiąt razy mniejsze zyski niż Blizzard" - hehe, wiesz, ja nie chce tego komentowac, ale jak jush byl pomysl na stworzenie world of warcraf kilku pracownikow oposcilo Blizzard.., stworzyli wlasna firme i zrobil Guild Wars na podobienstwo WoW''a...
Co do "zmniejszajacej sie ilosci graczy", to przykro mi to stwierdzic, ale ona rosnie i na pewno po dodatku osiagnie okolo 8 mil graczy na calym swiecie... %0 zl misiecznie to nie majatek, a gra jest naprawde warta tej ceny.. Co do grafiki? Zalezy.. Ja akurat nie chcialbym miec w WoW''ie tak "realistycznej" grafiki.. Tu wlasnie oto chodzi.. O bajkowy fantastyczny swiat. A co do talentów...- moj fire mag tylko czeka na jeszcze wiekszy dmg...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" stworzyli wlasna firme i zrobil Guild Wars na podobienstwo WoW''a..."

Skąd wziąłeś taką bzdurę? Na jakie podobieństwo? Zobacz na daty prac nad obiema grami i popatrz ile gry te mają cech wspólnych a ile nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 12:52, kelus napisał:

a mi się obiło o uszy, że na gwiazdkę to beta testy mają być ;D


nie, obecnie trwa faza alpha testow. wkrotce dodatek przejdzie w faze beta, open bety (dostepnej dla osob z zewnatrz) Blizz tym razem nie planuje.

premiera prawie na pewno bedzie przed gwiazdka (raczej listopad -> amerykanskie swieta, bodajze Dzien Dziekczynienia czy jakas inna prezentowa okazja), dodatek ma sie pojawic w miare rowno na calym swiecie (roznice 1-2-3 dniowe pomiedzy premierami lokalnymi)

----------------------
@Piecja:

Dnia 12.09.2006 o 12:52, kelus napisał:

Piekna kasa dla Blizzarda 7 milionow kont i powiedzmy ze kazdy placi :). Przy takich dochodach Bliz powinien wydawac gry na zlotych krazkach ;)


tak tak, do kazdego pudelka jeszcze dorucic komplet zbroi plytowej. albo replike Thralla w skali 1:1. albo bilet na Karaiby. albo... (ciagnij sobie w nieskonczonosc :))))

-----------------------
@misio000007

Dnia 12.09.2006 o 12:52, kelus napisał:

hehe, wiesz, ja nie chce tego komentowac, ale jak jush byl pomysl na stworzenie world of warcraf kilku
pracownikow oposcilo Blizzard.., stworzyli wlasna firme i zrobil Guild Wars na podobienstwo WoW''a...
Co do "zmniejszajacej sie ilosci graczy", to przykro mi to stwierdzic, ale ona rosnie i na pewno po dodatku
osiagnie okolo 8 mil graczy na calym swiecie... %0 zl misiecznie to nie majatek, a gra jest naprawde warta tej
ceny.. Co do grafiki? Zalezy.. Ja akurat nie chcialbym miec w WoW''ie tak "realistycznej" grafiki.. Tu wlasnie oto
chodzi.. O bajkowy fantastyczny swiat. A co do talentów...- moj fire mag tylko czeka na jeszcze wiekszy
dmg...:D


GW na podobienstwo WoW... gratuluje inwencji. jednak to nie jest prawda. GW jest czesciowo wycelowane w tych odbiorcow co WoW, ale tylko czesciowo. WoW bardziej stawia na PvE, a w GW to PvP jest trzonem gry (wiem, ze jest tam rozbudowane PvE, ale ludzie graja w GW glownie w tryby PvP, GvG itd)
Co do tego kto zrobil GW to nic tylko sie cieszyc - bo dzieki temu to porzadna gra. i wiadomo, ze czesc rzeczy w kazdej grze jest zainspirowana przez w plywy z zewnatrz. to naturalne.
a temat grafiki byl walkowany tye razy ze nie ma sensu go ponownie poruszac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 11:12, Evil Khan napisał:

> Tak czy inaczej: Graniu za miesięczny abonament narazie mówimy zdecydowane NIE ;)
Ja ściągnałem tą darmową trailową 10 dniową wersje - pograłem z godzinę zabiłem 3 świnie dzikie
i tyle. jakoś mnie nie porwało to to :(


Człowieku, to ty po zabiciu trzech (TRZECH!) mobów wypowiadasz się o grze? Przecież równie dobrze mógłbym ocenić GW na 1+, po obejrzeniu filmiku tańczących laleczek z GW. Wiesz co, dla mnie twoje opinie są nic nie warte. A ja wracam do WoWa... pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 10:20, rocky88 napisał:

> Ja ściągnałem tą darmową trailową 10 dniową wersje - pograłem z godzinę zabiłem 3 świnie
dzikie
> i tyle. jakoś mnie nie porwało to to :(
Człowieku, to ty po zabiciu trzech (TRZECH!) mobów wypowiadasz się o grze? Przecież równie
dobrze mógłbym ocenić GW na 1+, po obejrzeniu filmiku tańczących laleczek z GW. Wiesz co, dla
mnie twoje opinie są nic nie warte. A ja wracam do WoWa... pozdro


Dziękuje Bogu, że skończyłem z WOWem tak szybko jak zacząłem - pewno skończył bym jak ty - atakujący wszystkich, którzy nie stawiają tej gry na piedestale. Może i Wow wciąga ale wolę przez ten czas pograć w 10-20 innych równie wciagających gier a nie non-stop bez opamiętania grać po sieci martwiąc się by nic mi w planach nie wypadło bo przecież abomanet leci - a jak nie będę miał czasu pograć to klops - kasa w błoto... Mogę się zgodzić na abonament ale za realny czas rozgrywki a nie płacić 100 zł za m-c (czy ileś tam) i modlić się bym miał czas pograć. To tyle pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2007 o 10:54, Evil Khan napisał:

Dziękuje Bogu, że skończyłem z WOWem tak szybko jak zacząłem - pewno skończył bym jak ty -
atakujący wszystkich, którzy nie stawiają tej gry na piedestale. Może i Wow wciąga ale wolę
przez ten czas pograć w 10-20 innych równie wciagających gier a nie non-stop bez opamiętania
grać po sieci martwiąc się by nic mi w planach nie wypadło bo przecież abomanet leci - a jak
nie będę miał czasu pograć to klops - kasa w błoto... Mogę się zgodzić na abonament ale za
realny czas rozgrywki a nie płacić 100 zł za m-c (czy ileś tam) i modlić się bym miał czas
pograć. To tyle pozdr.


Kurcze, i kto tu kogo atakuje, po prostu nie lubię jak osoba niekompetentna, nie posiadająca podstawowej wiedzy na temat gry wypowiada się. Do tego, proszę Cię, nie oceniaj innych swoją miarą, a swoje traumatyczne przeżycia pozostaw sobie. PS. Nie powiedziałem, że uważam, że WoW jest idealny bo tak nie jest, ale najlepszy w swojej klasie to na pewno, a na piedestale można go postawić jako wzór dla innych twórców, jak powinna wyglądać MMO. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować