Zaloguj się, aby obserwować  
cybekziom

Energy Drink

70 postów w tym temacie

Dnia 13.09.2006 o 19:50, ProChaoS napisał:

To zawartosc isostaru.

Isostar zawiera 100 ml napoju;
- węglowodany (g) 6,70
- białko i tłuszcze 0,00
- sód (mg) 69,00
- potas (mg) 18,00
- wapą (mg) 32,00
- magnez (mg) 12,00
- chlor (mg) 42,00
- fosfor (mg) 16,00
- woda (ml) 95,00
- wartość energetyczna 122 kJ (29 kcal)

Cos w tym nie zdrowego? Zawiera 2x mniej kalorii niz sok owocowy.

Hehe... Bo to nie jest skład ;]
To są wartości odrzywcze (a raczej ogólnikowe podanie zawartości grup tych składników) i składniki mineralne
Dodaj jeszcze to, czym to barwią, żeby nadać kolor i to, czego dodają, aby zabić smak.

Przy okazji... Isostar to i tak nie jest chyba energy drink (tylko coś w stylu Powerade... ma uzupełniać płyny i sole)
Tak, czy inaczej... na pewno zawiera od groma świństwa i jest podobnie zdrowy jak Coca Cola :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja trenuje badmontona i czesto pije energy drinki. Bez nich nie funkcjonowal bym dobrze. LAe ty jezeli nic nie trenujesz to przerzuc sie na soki naturalne. Tez daja duzo energii i do tego sa zdrowe. I to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 19:51, paweusz napisał:

Ja w wieku 13-14 lat piłem dużo mleka. W wakacje piłem 1 litr mleka na dzień i w ciągu 3 miesięcy
urosłem 5 cm - w takim czasie to nieźle (mam 180 cm). Nie potrzebowałem energy-drinków.

Pij mleko bedziesz wielki xDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 19:54, Monastor napisał:

> To zawartosc isostaru.
>
> Isostar zawiera 100 ml napoju;
> - węglowodany (g) 6,70
> - białko i tłuszcze 0,00
> - sód (mg) 69,00
> - potas (mg) 18,00
> - wapą (mg) 32,00
> - magnez (mg) 12,00
> - chlor (mg) 42,00
> - fosfor (mg) 16,00
> - woda (ml) 95,00
> - wartość energetyczna 122 kJ (29 kcal)
>
> Cos w tym nie zdrowego? Zawiera 2x mniej kalorii niz sok owocowy.
Hehe... Bo to nie jest skład ;]
To są wartości odrzywcze (a raczej ogólnikowe podanie zawartości grup tych składników) i składniki
mineralne
Dodaj jeszcze to, czym to barwią, żeby nadać kolor i to, czego dodają, aby zabić smak.

Przy okazji... Isostar to i tak nie jest chyba energy drink (tylko coś w stylu Powerade...
ma uzupełniać płyny i sole)
Tak, czy inaczej... na pewno zawiera od groma świństwa i jest podobnie zdrowy jak Coca Cola
:P


Piles to? Miales chociaz to w reku? Zapewne nie. Nie jest barwiony. A co do twojego porownania z coca cola to naprawde przegioles. To ty pij cole a ja isostar zobaczymy kto pozyje dluzej :) A tu masz do czego sluzy:

Zalecany do suplementacji przy wysiłku ponad 2 h. "Oddaje" energię nawet przez 12 h. Idealny przy długotrwałym wysiłku, jak np. trekking, mecz piłki czy tenis. Natychmiast dostarcza mięśniom łatwo przyswajalnej energii, wspomaga przemianę materii, dzięki czemu przyspiesza proces uwalniania energii, dostarcza niezbędnych podczas wysiłku witamin i węglowodanów, w fazie spoczynku przyspiesza proces regeneracji zasobów energetycznych, dzięki czemu organizm szybciej odzyskuje gotowość do maksymalnego wysiłku.

Rowniez trzeba zaznaczyc, ze nie trzeba pic go przed treningiem. Podczas totalnego zmeczenia, zaslabniecia itp spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 20:00, Bofors napisał:

> Ja w wieku 13-14 lat piłem dużo mleka. W wakacje piłem 1 litr mleka na dzień i w ciągu
3 miesięcy urosłem 5 cm -
Pij mleko bedziesz wielki xDDD

To hasło nie wzięło się z kosmosu. Do tego mam mocne kości - nie miałem nigdy złamania. Teraz mam 21 lat, a mleko piję dalej. Jest smaczne, zdrowe i naturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 20:01, ProChaoS napisał:

Piles to? Miales chociaz to w reku? Zapewne nie. Nie jest barwiony. A co do twojego porownania
z coca cola to naprawde przegioles. To ty pij cole a ja isostar zobaczymy kto pozyje dluzej
:) A tu masz do czego sluzy:

Kiedyś tak... było żółte :)
Może zmienili tajną recepturę ^^

Dnia 13.09.2006 o 20:01, ProChaoS napisał:

Zalecany do suplementacji przy wysiłku ponad 2 h. "Oddaje" energię nawet przez 12 h. Idealny
przy długotrwałym wysiłku, jak np. trekking, mecz piłki czy tenis. Natychmiast dostarcza mięśniom
łatwo przyswajalnej energii, wspomaga przemianę materii, dzięki czemu przyspiesza proces uwalniania
energii, dostarcza niezbędnych podczas wysiłku witamin i węglowodanów, w fazie spoczynku przyspiesza
proces regeneracji zasobów energetycznych, dzięki czemu organizm szybciej odzyskuje gotowość
do maksymalnego wysiłku.

Wiesz... w sumie odbiegamy od tematu... Bo to NIE JEST ENERGY DRINK ;)
Założyciel tematu pytał o świństwa z kofeiną.

Dnia 13.09.2006 o 20:01, ProChaoS napisał:


Rowniez trzeba zaznaczyc, ze nie trzeba pic go przed treningiem. Podczas totalnego zmeczenia,
zaslabniecia itp spraw.

No właśnie... zapijanie się nim na pewno nie może być zdrowe.
Jeśli chodzi o 13-latka, to polecam naturalne metody... bez faszerowania się specyfikami... jeśli to nie jest ciężki trening (a na taki przychodzi pora nieco później, kiedy człowiek osiąga wiek 17-22 lat) a na rośnięcie, mleko... i granie w kosza lub siatkówkę (nie wiem jak to działa, ale w każdym znanym mi rodzeństwie (nawet u bliźniaków), osoba grająca w siatkówkę jest wyższa :) Pewnie to kwestia psychiki...

Cybekziom <- problem jest taki, że nie uzyskasz wytrzymałości... to po prostu taki wiek, wszystko idzie w górę i na przemianę organizmu... z chłopca w mężczyznę ;)
Nie dziw się jeśli jest jakiś kryzys formy... też tak miałem... i ma tak mój młodszy kuzyn, który mimo ćwiczeń, częstej jazdy na rowerze nie może kondycyjnie wyrobić na przykład długiego chodzenia po górach. To zupełnie normalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja piłem mleko z miodem w wieku ~5 lat. Teraz nawet mleka nie dotykam i jak dla mnie, te wszystkie teksty że mleko jest zdrowe i dobre na kości, są wzięte z kosmosu. Człowiek to jedyny ssak na ziemi, który po wyjściu z wieku dziecięcego, pije mleko (i to jeszcze innego stworzenia). Czytałem fragmenty pewnej mądrej książki pan Michała Tombaka (spec od żywności i żywienia), w której stwierdza, że organizm słabo wchłania wapń z mleka, bo do tego procesu potrzebne są inne składniki w odpowiednich proporcjach, a tych w mleku brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to powiedz mi czemu ktoś miałby brać "z kosmosu" te teksty, że mleko jest zdrowe? Czy wszyscy co twierdzą, że mleko jest zdrowe dostają łapówki od koncernów mleczarskich, bo nie rozumiem.

Oczywiście, że potrzebne są inne składniki do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a nie tylko mleko, ale ono z pewnością jest jednym z nich.

Człowiek także jest jedynym ssakiem na Ziemi który ma świadomość, że kiedyś umrze, gotuje warzywa itp. :P

Mleko z pewnością jest zdrowe, w szczególności dla ludzi młodych. Ludzie starsi też je powinni pić, ale w mniejszych ilościach, w końcu nie bez powodu na osoby starsze się mówi wapniaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te całe " Pij mleko będziesz wielki" mi nie jest potrzebne. Ja mleka ni nawidze, gdy zobaczę jak ktoś pije mleko to zbiera mi sie na wymiote. Z mlekiem zjem czasami tylko płatki, ale to musze nasypać baaardzo dużo płatków tak zeby całkowicie złaczyły się z mlekiem :P. Ja mleka nie pijam i jeszcze nigdy nie złamałem sobie zadnej kości, a i wyrosłem duży ( 190cm ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, to nikt tu nie wspomiał o podziałem mleka na mleko UHT i pasteryzowane
, aróżnica jest wielka, bo mleko UHT posiada mniej niż 1% wartości odżywczych, niż mleko pasteryzowane. Dlatego picie mleka "na rok, albo 2", mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 19:24, cybekziom napisał:

Siema!!!
Napewno mnie juz znacie z innych tematów i mam do was pytanko.Od jakiegoś czasu pije Energy
Drinki.Zawiera to duzo kofeiny...Mam 13 lat i jestem dość niski jak na swój wiek.Czy kofeina
powoduje że człowiek wolniej rośnie lub wogle przestaje???Please pomozcie mi!!!
PS
Energy Drin ma tyle co filirzanka kawy.

hmmm wiesz niski to pojęcie względne ja w wieku 13lat miałem z 160 i byłem sredni w swojej klasie dzis mam 15lat i mam 183 moze troszke wiecej bo sie dawno nie mieżyłem jeszcze wyskoczysz w góre ja niemogłem spac bardzo czesto przez te dwa lata bo mnie nogi "rwały" w nocy wiesz to tez kwestia genów choc nie do konca ale na biologi pani kiedys powiedziala zeby dodac wzrost rodziców podzielic przez 2 i masz swoj wzrost jak bedziesz dorosły +/- 10cmi u mnie sie to sprawdza energy drinki jak juz napisali inni niespowalniaja tego procesu ale specialnie zdrowe nie są(imo taki energy drinki to 5zl z groszami nie szkoda ci kasy? odkładaj ją a szybko uzbierasz na cos lepszego co ci sie bardziej przyda) zeby cie pocieszyc u mnie w szkole jest koles co ma 13 czy tam 14lat(2gim) i ma 130cm:D(to nie joke) wiec nie martw sie.. tłumacz to sobie ze jestes skoncentrowany według wymogów uni europejskiej " 2/3 objetosci ta sama wydajność":D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tego nie pije , ale na wycieczce klasowej w pokoju na 5 osob kupiliśmy (składka) 100 Energy Drinków (z naszego Enerdżiny) ale jedynie czasami pałerrejda :)
Ja tam mało piłem tego i tak wole mleko jak paweusz :) albo wode mineralke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pije ,,Burn,, moze i ma kofeine ale je smaczny ;P tak samo jak Red Bull a tak do tematu chyba nie wypływa na wzrost bo jestem dosc wysoki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować