Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of Might and Magic V - patch 1.3

124 postów w tym temacie

Witam!

Nie bardzo wiedzialem gdize to napisac, wiec postanowilem wklepac to tu, w homm5 gralem sporo na pierwszym patchu, ale potem mialem lekka przerwe, wczoraj postanowilem znowu zagrac, patrze a tu juz patch 1.3 wyszedl, zatem instaluje gre, instaluje pierwsza latke a nastepnie za pomoca aktualizatora sciagam i instaluje kolejne, problem sie pojawia jak zaczynam grac sobie po lanie czy wolna mape, po kilku (zwykle 5 lub 6) turach gra zawiesza mi caly system, nie reaguja ani klawiatura ani myszka, wszystko co dzialalo w tle (np foobar czy irc) dziala, a jednak nie jestem w stanie nic zrobic, po zostawieniu komputera w takim stanie po ok 3 minutach nastepuje samoczynny restart. Czy ktokolwiek spotkal sie z takim bledem ?

Oto moja konfiguracja:
AMD 2500+ (1.87GHz)
GeForce 6600GT 128/128
1GB ram ddr2 400
system WinXP sp2 + wszystkie akutalizacje
(na linuxie, ubuntu, nie dziala gra ani pod wine ani pod cedega ;\)

Pozdrawiam,
Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 10:16, cauchy napisał:

Nie bardzo wiedzialem gdize to napisac, wiec postanowilem wklepac to tu, w homm5 gralem sporo
na pierwszym patchu, ale potem mialem lekka przerwe, wczoraj postanowilem znowu zagrac, patrze
a tu juz patch 1.3 wyszedl, zatem instaluje gre, instaluje pierwsza latke a nastepnie za pomoca
aktualizatora sciagam i instaluje kolejne, problem sie pojawia jak zaczynam grac sobie po lanie
czy wolna mape, po kilku (zwykle 5 lub 6) turach gra zawiesza mi caly system, nie reaguja ani
klawiatura ani myszka, wszystko co dzialalo w tle (np foobar czy irc) dziala, a jednak nie
jestem w stanie nic zrobic, po zostawieniu komputera w takim stanie po ok 3 minutach nastepuje
samoczynny restart. Czy ktokolwiek spotkal sie z takim bledem ?

Oto moja konfiguracja:
AMD 2500+ (1.87GHz)
GeForce 6600GT 128/128
1GB ram ddr2 400
system WinXP sp2 + wszystkie akutalizacje
(na linuxie, ubuntu, nie dziala gra ani pod wine ani pod cedega ;\)


Na moje oko to nie ma nic wspólnego z grą. A jaki masz zasilacz? Chodzi o moc, ale przede wszystkim markę...
I jeszcze jedna banalna rada - wyczyść wszystkie wiatraki w kompie.

To co opisujesz to są albo symptomy przegrzania kompa albo problemy z napięciem z zasilacza

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, byc moze, mam zasilacz 350 wat, niestety nie pamietam marki a w tym momencie nie jestem w stanie jej sprawdzic. nadmienie tylko iz takie cos zdaza sie *tylko i wylacznie* podczas gry w homma, jak gram w Company Of Heroes, WoW''a czy inna gre to nic takiego sie nie dzieje. ale dzieki za rade, jak wroce do domu to sprawdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 13:44, morthi napisał:

company of heroes to tylko demo wiec nie obciaza az tak bardzo procka a wow to inna historia
:P za to hhomm5 jest bardzo zasobozerne :)
zasilacz 350 watt ? zdecydowanie mocniejszy zalecam
tutaj sobie policzysz ile pradu pobiera Twoj komp
http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp


hmm z nowszych obciazajacych gierek to tylko civ4 jeszcze mam, z nim tez zero problemow, nawiazujac do posta powyzej, informmuje ze wg. tego kalkulatorka wyszlo mi niecale 300 wat :)

i zapomnialem o jednej bardzo waznej rzeczy, mianowicie na patchu 1.1 gra dziala bez zarzutow. Nie bylo ani jednego zwieszenia sie gry a tymbardziej nie bylo samoczynnych restartow. Sam juz nie wiem co moze byc. chyba trzeba bedzie grac na starym patchu :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwne :) mnie z patcha na patch gra sie coraz przyjemniej :) a grafika jest przeciez poprawiana z patcha na patch :) - porownaj sam z wersji 1.0 i 1.3 jak wygladaja chociazby szkielety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 11:52, Pan Maciek napisał:

Na moje oko to nie ma nic wspólnego z grą. A jaki masz zasilacz? Chodzi o moc, ale przede wszystkim
markę...
I jeszcze jedna banalna rada - wyczyść wszystkie wiatraki w kompie.

To co opisujesz to są albo symptomy przegrzania kompa albo problemy z napięciem z zasilacza

Pozdrawiam


hmm, wiatraczki byly przeczyszczone, ale zakupilem jeden dodatkowy do obudowy i znacznie lepsze chlodzenie procka (mialem jakies chinskie czy tajwanskie za 50 zeta) a do tego mocniejszy zasilacz (450 wat teraz) i musze przyznac ze caly komp dziala o niebo lepiej.

Dziekuje panowie za dobre rady i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z patchem 1.3 . gdy chce go zainstalować zaczyna sie wgrywać okienko instalacyjne i wyskakuje bład ze nie zainstalowalem gry. a przecież jest zainstalowana . pomocy moje gg9983853

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 21:28, morthi napisał:

dziwne :) mnie z patcha na patch gra sie coraz przyjemniej :) a grafika jest przeciez poprawiana
z patcha na patch :) - porownaj sam z wersji 1.0 i 1.3 jak wygladaja chociazby szkielety :)

a mi sie patch nie chce zainstalować wyskakuje bład ze gra nie jest zainstalowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a masz zainstalowane poprzednie poprawki ?1.1, 1.11 i 1.2 ? jezeli tak to niestety pozostaje Ci sprawdzic czy na pewno sciagnales patch odpowiedni dla swojej wersji (cd/dvd/ek) a jezeli w dalszym ciagu nie znajduje gry pozostaje Ci przeinstalowanie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 08:57, morthi napisał:

a masz zainstalowane poprzednie poprawki ?1.1, 1.11 i 1.2 ? jezeli tak to niestety pozostaje
Ci sprawdzic czy na pewno sciagnales patch odpowiedni dla swojej wersji (cd/dvd/ek)
a jezeli w dalszym ciagu nie znajduje gry pozostaje Ci przeinstalowanie gry.

nie instalowawel zadnego innego patcha. chcialem ze swiezej wersji od razu do 1.3 bo nie chce mi sie sciagac wszystkich patchy po kolei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 19:31, 1rejcik napisał:

bo nie chce
mi sie sciagac wszystkich patchy po kolei


Nie ma takiej możliwości. Przed instalacją 1.3 musisz miećzainstalowane wcześniej wszystkie poprzednie patche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 19:31, 1rejcik napisał:

> a jezeli w dalszym ciagu nie znajduje gry pozostaje Ci przeinstalowanie gry.
nie instalowawel zadnego innego patcha. chcialem ze swiezej wersji od razu do 1.3 bo nie chce
mi sie sciagac wszystkich patchy po kolei


Tak niestety nie da rady. Musisz zainstalować wszystkie po kolei tak jak napisał morthi wyżej. Na koniec warto jeszcze wrzucić patch nie oficjalny z tej strony: http://members.lycos.co.uk/homam/download.htm. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 19:35, Daimon_Frey napisał:

> bo nie chce
> mi sie sciagac wszystkich patchy po kolei

Nie ma takiej możliwości. Przed instalacją 1.3 musisz miećzainstalowane wcześniej wszystkie
poprzednie patche.

dobra to sciagne i sproboje zainstalowac najpierw 1.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 19:42, 1rejcik napisał:

a te patche spolszczaja też?


Gra już jest po polsku, więc patche są do odpowiednich wersji językowych. Jeśli kupiłeś wersję angielską to jej nie spolszczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 19:39, 1rejcik napisał:

> > bo nie chce
> > mi sie sciagac wszystkich patchy po kolei
>
> Nie ma takiej możliwości. Przed instalacją 1.3 musisz miećzainstalowane wcześniej wszystkie

> poprzednie patche.
dobra to sciagne i sproboje zainstalowac najpierw 1.1

1.1 sie zainstalował jakie jeszcze trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować