Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Jade Empire - Temat Ogólny

2423 postów w tym temacie

X box czy PS2 jeden pieron tak czy inaczej jestem bardzo ciekawy jak wygląda konwersja gierki z przed prawie 2 lat jak by na to nie patrzeć to kawał czasu w świecie komputerowej rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 14:23, Ubiqlue napisał:

X box czy PS2 jeden pieron tak czy inaczej jestem bardzo ciekawy jak wygląda konwersja gierki
z przed prawie 2 lat jak by na to nie patrzeć to kawał czasu w świecie komputerowej rozrywki.

Jak wygląda konwersja? Wyśmienicie! Sterowanie jest idealne dla myszki i klawiatury - o to nie masz się co martwić. Nieco gorzej wygląda sprawa z grafiką, ale da się to przeżyć, i tak najważniejsza w JE jest fabuła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 14:34, Magwisienka napisał:

> X box czy PS2 jeden pieron tak czy inaczej jestem bardzo ciekawy jak wygląda konwersja
gierki
> z przed prawie 2 lat jak by na to nie patrzeć to kawał czasu w świecie komputerowej rozrywki.

Jak wygląda konwersja? Wyśmienicie! Sterowanie jest idealne dla myszki i klawiatury - o to
nie masz się co martwić. Nieco gorzej wygląda sprawa z grafiką, ale da się to przeżyć, i tak
najważniejsza w JE jest fabuła ;)

hmmm pewnie i racja nigdy nie ceniłem w gierkach fajerwerków graficznych zawsze wolałem fajną fabułę. czyli w poniedziałek sie nie rozczaruje :-)
a tak ogólnie bo bardzo fajny wywiad dla tej gazetki CDP to Ty prawda ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 15:08, Ubiqlue napisał:

hmmm pewnie i racja nigdy nie ceniłem w gierkach fajerwerków graficznych zawsze wolałem fajną
fabułę. czyli w poniedziałek sie nie rozczaruje :-)

Jeżeli lubisz tego typu gry to na pewno się nie zawiedziesz. Tylko pod żadnym pozorem nie czytaj poradnika, bo historia jest na tyle zawiła i pełna zwrotów akcji, że nie warto znać ją wcześniej :)

Dnia 21.04.2007 o 15:08, Ubiqlue napisał:

a tak ogólnie bo bardzo fajny wywiad dla tej gazetki CDP to Ty prawda ???

No tak, to ja. Dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 15:21, Magwisienka napisał:

> hmmm pewnie i racja nigdy nie ceniłem w gierkach fajerwerków graficznych zawsze wolałem
fajną
> fabułę. czyli w poniedziałek sie nie rozczaruje :-)
Jeżeli lubisz tego typu gry to na pewno się nie zawiedziesz. Tylko pod żadnym pozorem nie czytaj
poradnika, bo historia jest na tyle zawiła i pełna zwrotów akcji, że nie warto znać ją wcześniej
:)
> a tak ogólnie bo bardzo fajny wywiad dla tej gazetki CDP to Ty prawda ???
No tak, to ja. Dzięki ;)

nie specjalnie lubię cheaty i solucje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiedział na moje pytanie więc powtórzę. Mam bardzo duży problem. Jestem w rozdziale 7 w pałacu. Idę i dochodzę do 8 zabójców lotosu gdy nagle znika ekran walki! Trudno idę dalej dochodzę do tej "windy" zostawiam kumpli i zjeżdżam w to samo miejsce! O co chodzi? Dodam tylko, że grę mam oryginalną i bez patcha z krwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 20:07, legenda27 napisał:

Nikt nie odpowiedział na moje pytanie więc powtórzę. Mam bardzo duży problem. Jestem w rozdziale
7 w pałacu. Idę i dochodzę do 8 zabójców lotosu gdy nagle znika ekran walki! Trudno idę dalej
dochodzę do tej "windy" zostawiam kumpli i zjeżdżam w to samo miejsce! O co chodzi? Dodam tylko,
że grę mam oryginalną i bez patcha z krwią.

Tzn. jak znika? Wygląda tak jakby bohater gapił się na podłogę? Jeżeli tak, to trzeba grę zapisać i wczytać, powinno pomóc. Ja tak mam często. To są zgrzyty kamery, największy minus tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 20:19, Budyn napisał:

> Nikt nie odpowiedział na moje pytanie więc powtórzę. Mam bardzo duży problem. Jestem w
rozdziale
> 7 w pałacu. Idę i dochodzę do 8 zabójców lotosu gdy nagle znika ekran walki! Trudno idę
dalej
> dochodzę do tej "windy" zostawiam kumpli i zjeżdżam w to samo miejsce! O co chodzi? Dodam
tylko,
> że grę mam oryginalną i bez patcha z krwią.
Tzn. jak znika? Wygląda tak jakby bohater gapił się na podłogę? Jeżeli tak, to trzeba grę zapisać
i wczytać, powinno pomóc. Ja tak mam często. To są zgrzyty kamery, największy minus tej gry.


Nie. Po prostu ekran walki z stylami znika. I mogę sobie koło Zabójców Lotosu spokojnie chodzić. Ale później wind zawozi mnie w to samo miejsce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 20:54, legenda27 napisał:

Nie. Po prostu ekran walki z stylami znika. I mogę sobie koło Zabójców Lotosu spokojnie chodzić.
Ale później wind zawozi mnie w to samo miejsce!

To masz chyba jakiegoś potężnego buga... Chyba pozostaje tylko reinstalacja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 20:59, Magwisienka napisał:

> Nie. Po prostu ekran walki z stylami znika. I mogę sobie koło Zabójców Lotosu spokojnie
chodzić.
> Ale później wind zawozi mnie w to samo miejsce!
To masz chyba jakiegoś potężnego buga... Chyba pozostaje tylko reinstalacja :(


To mam przed sobą następne 40 min czekania jak instalacja się zakończy. Na razie gram w Gothica a później w będę w Gothica2. A jak powinno być po wyjściu z windy? Gdzie powinienem być? I kiedy będzie patch 1.1???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz spróbować jeszcze napisać do pomocy technicznej. To nic nie boli, a może podadzą Ci rozwiązanie przy którym nie będziesz musiał odinstalowywać gry i wyjdziesz z tego bez "szwanku" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz się oderwałem niestety słabo z czasem to i wiele nie gram ale powiem jedno gra jest zajebista.
podszedłem do tego tytułu sceptycznie bo nie spodziewałem się wiele po gierce która ma 2 lata. ale czym są "wodotryski" graficzne wobec zajebistej fabuły??? wszystkim którzy nie mieli jeszcze przyjemności pograć serdecznie polecam, i jedna rada wywalcie tą książeczke do pieca nie macie pojęcia jaka to radocha przechodzić samemu i po swojemu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, skończyłem swoją podróż po Jadeitowym Cesarstwie i czas na małą refleksję nad tytułem :)
Zaczynając od końca, grę przeszedłem w 14 godzin i 41 minut, na 21 poziomie, będąc mistrzem we władaniu bronią i stylu Smoka Burzy. Gra od początku przyciąga klimatem, niepowtarzalnym i niesamowicie smakowitym.
Fabuła stoi na niesamowicie wysokim poziomie, po prostu pracowali nad nią prawdziwi mistrzowie stylu RPG :)
Widać, że grafika jest nieco podrasowana, ale piękna to ona nie jest, widać duże efekty kosmetyczne, a sam silnik graficzny jest cieniutki jak ekologiczny papier toaletowy.
Idealna jest muzyka, dopełnia ona klimat i może być także oddzielnie słuchana (taka jest w końcu rola OSTów, żeby nie tylko dopełniały klimat, ale też służyły do rozrywki)
Gra jest liniowa, trzeba przyznać, trzeba chodzić tylko wytyczonymi ścieżkami, praktycznie zero swobody. Ogromny minus.
Podsumowując, gra jest bardzo dobra, tyle, że zanim siądziesz do niej drugi raz musi minąć bardzo wiele miesięcy, trzeba trochę pozapominać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 18:05, Budyn napisał:

Widać, że grafika jest nieco podrasowana, ale piękna to ona nie jest


Przy dobrym RPG grafika ma drugorzędne znaczenie. Największymi przegranymi przy tego typu grach są twórcy którzy tworzą super grafikę i uwarzają że dzięki niej uda się graczom wcisnąć cieniutką fabułę.

Dnia 27.04.2007 o 18:05, Budyn napisał:

[...] a sam silnik graficzny jest cieniutki jak ekologiczny papier toaletowy.


Niektóre z tych ekologicznych papierów mogą służyć zamiast papieru ściernego, więc ich nie lekceważ ;)

Dnia 27.04.2007 o 18:05, Budyn napisał:

Gra jest liniowa, trzeba przyznać, trzeba chodzić tylko wytyczonymi ścieżkami, praktycznie
zero swobody. Ogromny minus.


Niestety prawda. Ale wiedząc że gra jest (w pewnym sensie) spadkobierczynią KotORa nie należało oczekiwać nic innego. Pod tym względem (i nie tylko) gra jest dokładną kopią pierwowzoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem...
Nie mogę/nie umiem wykonywać harmonijnych kombinacji... :( :( :( :(
Może ktoś mi to wytłumaczyć krok, po kroku dla niepełnosprytnego?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 19:48, szymonsen napisał:

A ja mam problem...
Nie mogę/nie umiem wykonywać harmonijnych kombinacji... :( :( :( :(
Może ktoś mi to wytłumaczyć krok, po kroku dla niepełnosprytnego?
Pozdrawiam.

1 cios coś osłabiające np błękitna fala później jakiś noramlny ofensywny. Zdradzę ,że ja CAAAłą grę przeszedłem nie robiąc specjalnie harmonijnego kombo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 20:13, Qba777 napisał:

Zdradzę ,że ja CAAAłą grę przeszedłem nie robiąc specjalnie harmonijnego kombo


Gre przeszedłem 2 razy i do teraz nie wiem jak się robi harmoniczne combo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 21:13, sird napisał:

Gre przeszedłem 2 razy i do teraz nie wiem jak się robi harmoniczne combo :P


O ile dobrze pamiętam: potężny cios ze stylu wsparcia a potem potężny cios ze stylu walki wręcz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie jestem sam... W poradniku jest niezbyt jasno to objaśnione... :/ Próbowałem na różne sposoby, ale mi nie wychodzi... Jestem w III rozdziale i żadnego harmonijnego... :( No ale cóż... Będę próbował dalej! :)
Pozdrawiam.
PS. Jeśli ktoś wie, JAK zrobić HK to niech mówi! Będę wdzięczny! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować