Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Jade Empire - Temat Ogólny

2423 postów w tym temacie

Już dawno temu kupiłem sobie Jade Empire z XKH, ale tak się nieszczęśliwie złożyło, że jeszcze tej gry nie przeszedłem. Czas najwyższy to nadrobić. ;] Mam nadzieję, że jest to tytuł tak dobry, jak chwali go większość fanów gier RPG. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 09:22, Sebat1 napisał:

Już dawno temu kupiłem sobie Jade Empire z XKH, ale tak się nieszczęśliwie złożyło, że
jeszcze tej gry nie przeszedłem. Czas najwyższy to nadrobić. ;] Mam nadzieję, że jest
to tytuł tak dobry, jak chwali go większość fanów gier RPG. :)

A ja miałem kiedyś ogromną chętkę na tą grę. A teraz kupiłem X360 i nigdzie nie mogę znaleźć Xboxowego wydania JE. Ale będe szukał do skutku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.02.2009 o 09:26, W.S.A.D napisał:

A ja miałem kiedyś ogromną chętkę na tą grę.

Piszesz tak jakbyś tej chętki już nie miał, a ostatnie zdanie trochę temu przeczy. ;)

Dnia 02.02.2009 o 09:26, W.S.A.D napisał:

A teraz kupiłem X360 i nigdzie nie mogę znaleźć Xboxowego wydania JE.

Nawet na Allegro nie ma ? o_o

Dnia 02.02.2009 o 09:26, W.S.A.D napisał:

Ale będe szukał do skutku ;)

To życzę powodzenia w dalszych poszukiwaniach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak, moja przygoda z Jade Empire zaczęła się od ściągnięcia pirata (dopiero wchodziłem w ten gatunek i nie chciałem dawać 3 dych w ciemno). Piracka wersja zainstalowała się elegancko, lecz podczas ataku tych piratów na miasto gra się zawieszała, ale już wiedziałem TĘ GRĘ MUSZĘ MIEĆ.
Po ok. tygodniu (pirata wywaliłem z dysku) poszedłem do sklepu MPC, okazało się że gry nie ma ale mi sprowadzą, po 2 dniach już była w napędzie, lecz po ok. 90% instalacji ORGINALNEJ gry, wyskakuje cudny napis gra nie została zainstalowany pomyślnie, instalacja została przerwana.
No i myślę, pewnie wina płyty. Jadę z JE do wuja, tam instaluje, wszystko elegancko ale nie ma w ogóle żadnych postaci, można nimi chodzić ale ich nie widać (niewidzialność?).
Zaś u kolegi (nawet 2) gra chodzi bez problemu.
A więc ma może ktos jakiś pomysł by uruchomić grę u mnie albo u wuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Czasami w grach dzieją się taki dziwne rzeczy i to nie wiadomo dlaczego. W przypadku twojego komputera nie wiem co można zrobić, natomiast na komputerze wujka zainstalowałeś najnowszą łatkę ? Jeśli nie to spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 11:39, Sebat1 napisał:


Czasami w grach dzieją się taki dziwne rzeczy i to nie wiadomo dlaczego. W przypadku
twojego komputera nie wiem co można zrobić, natomiast na komputerze wujka zainstalowałeś
najnowszą łatkę ? Jeśli nie to spróbuj.


A która łatka jest najnowsza?
Jak byłem u wuja to nie miałem łatki, a on nie ma neta i nie mogłem ściągnąć.

Jak się uda zainstalować, wujo będzie miał nowego gościa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 16:27, Karharot napisał:

Wszystkie style walki dwoma broniami można poznać tylko na Cesarskiej Arenie (III Rozdział).


To ile jest tych styli i który jest najleprzy? Czy opyla się zaoszczędzić trochę punktów żeby potem móc je od raz awansować na wysoki poziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Kilka jest, w dodatku niektóre w paru odmianach. Topory Zemsta Tanga, Karmazynowe Łzy (dwa miecze). Zawsze opłaca się trzymać trochę punktów w razie jakbyś zdobył jakiś ciekawy, warty rozwinięcia styl. Warto mieć przynajmniej jedną broń dobrze rozwiniętą, ja osobiście grałem z kijem, albo smoczym mieczem- to są spoko bronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są dwa alternatywne style podwójnych mieczy (jeden jest zaawansowaną wersją drugiego) i jeden styl podwójnych toporów. Miecze są szybsze za to topory można rozwinąć tak aby nie zużywały skupienia podczas ataków (w przypadku mieczy można to zużycie jedynie ograniczyć) co jest bardzo przydatne zwłaszcza jeśli zamierzasz potem zagrać ponownie na Jadeitowym Mistrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 15:17, Karharot napisał:

Miecze są szybsze za to topory można rozwinąć tak aby
nie zużywały skupienia podczas ataków (w przypadku mieczy można to zużycie jedynie ograniczyć)


dotyczy to tylko tego ulepszonego stylu walki dwoma mieczami (Crimson Tears), bo w podstawowym (Eyes of the Dragon) po maksymalnym ulepszeniu go, takze nie zuzywa sie zadnego skupienia (focus)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaje cudowną ważke i rozwalam rakietami e drzwi przed nią to co za nimi jest?(zapomniałem sprawdzić a tera jestem już w cesarskim mieście...)

Będe mógł gdzieś kupić drugie uleprzenie do miecza? Narazie zrobiłem z niego Miecz Smoka.

Czy styl Burzowa Smoczyca to styl Smoka Burzy który jest wymieniany w poradniku jako najleprzy styl wsparcia?

Czy bez używania Harmonicznych kombinacji da się przejść całą grę na poziomie jadeitowego mistrza?

Czy moja taktyka rodzielania punktów jest dobra?: najwięcej punktów w umysł, troche mniej w ciało, a najmniej w ducha.

Czy jak będe miał naprawdę dużo punktów skupienia to czy będe mógł spokojnie wygrać całą walke w trybie koncentracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 10:58, Piterixos napisał:

Jak dostaje cudowną ważke i rozwalam rakietami e drzwi przed nią to co za nimi jest?(zapomniałem
sprawdzić a tera jestem już w cesarskim mieście...)


Strażnik (demon-słoń) i trochę skarbów (srebro i klejnoty - między innymi przydatny acz nieco kłopotliwy Klejnot Słabowitego Uczonego który sprawia że dostajesz 2x więcej expa za przeczytanie książek). Nie wydaje mi się aby było tam cokolwiek naprawdę ważnego choć szkoda że o tym zapomniałeś.

Dnia 21.02.2009 o 10:58, Piterixos napisał:

Będe mógł gdzieś kupić drugie uleprzenie do miecza? Narazie zrobiłem z niego Miecz Smoka.


Na samym początku 5 Rozdziału będziesz mógł znaleźć Demoniczny Miecz który zastąpi ten który masz obecnie.

Dnia 21.02.2009 o 10:58, Piterixos napisał:

Czy styl Burzowa Smoczyca to styl Smoka Burzy który jest wymieniany w poradniku jako
najleprzy styl wsparcia?


Tak, to jedyny styl wsparcia o takiej nazwie i faktycznie jest on przydatny.

Dnia 21.02.2009 o 10:58, Piterixos napisał:

Czy bez używania Harmonicznych kombinacji da się przejść całą grę na poziomie jadeitowego
mistrza?


Uch, dać się z pewnością da ale lepiej abyś opanował je choć trochę - tak żebyś mógł się nimi posłużyć przy najcięższych starciach.

Dnia 21.02.2009 o 10:58, Piterixos napisał:

Czy moja taktyka rodzielania punktów jest dobra?: najwięcej punktów w umysł, troche mniej
w ciało, a najmniej w ducha.


Ja zawsze starałem się rozdzielać punkty po równo i nigdy źle na tym nie wyszedłem:)

Dnia 21.02.2009 o 10:58, Piterixos napisał:

Czy jak będe miał naprawdę dużo punktów skupienia to czy będe mógł spokojnie wygrać całą
walke w trybie koncentracji?


Tak, na późniejszym etapie gry będziesz ich miał znacznie więcej niż teraz. Zawsze jednak staraj się oszczędzać skupienie bo najtrudniej jest je odnowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 11:27, Karharot napisał:

> Jak dostaje cudowną ważke i rozwalam rakietami e drzwi przed nią to co za nimi jest?(zapomniałem

> sprawdzić a tera jestem już w cesarskim mieście...)

Strażnik (demon-słoń) i trochę skarbów (srebro i klejnoty - między innymi przydatny acz
nieco kłopotliwy Klejnot Słabowitego Uczonego który sprawia że dostajesz 2x więcej expa
za przeczytanie książek). Nie wydaje mi się aby było tam cokolwiek naprawdę ważnego choć
szkoda że o tym zapomniałeś.

No jakoś to przeżyje:-/ to chyba nie jest warte dwóch godzin robienia tego samego.


Ile kosztuje to drugie uleprzenie miecza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 11:47, Piterixos napisał:

Ile kosztuje to drugie uleprzenie miecza?


Nic. Demoniczny Miecz znajdujesz a nie kupujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować