Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Jade Empire - Temat Ogólny

2423 postów w tym temacie

Ja już dosyć dawno kupiłem tą grę. Włączyłem i po 10 minutach zupełnie nie znajdując powodu wyłaczyłem ją. Może zbyt bardzo przypomina mi "Star Wars KotOR", lub może fakt, iż bohater jest "niemy" choć w KotOR''rze mi to nie przeszkadzało. W Wiedźmina jescze nie grałem, być może mam czego żałować, być może nie, lecz w najbliższym czasie na pewno nie kupie tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam początek gry (zwłaszcza pierwsza połowa I Rozdziału) to swego rodzaju tutorial - uczysz się tam podstaw funkcjonowania gry oraz poznajesz (poprzez rozmowy z innymi uczniami) co nieco historię świata po którym będziesz się poruszał. W każdym następnym rozdziale akcja będzie przyspieszać a fabuła będzie się zagęszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale nigdzie w opisach broni jak mamy styl Wybraniec fortuny i potem łapiemt do niego upgrade''y to ostatnim jaki jets opisywany to Dragon Sword.....i podkreslam nigdize w zdnych poradnikach nie znalazlaem inaczej.

a mi sie udalo znalezc w zaswiatach na polach przy kosciach (tam gdzie trafiamy zarz po naszej smierci gdy nas Li zabija ) na tym otywartym terenie kolejny upgrade: DEMONICZNY MIECZ. nigdzie o tym nie jest napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie opisy które udało Ci się znaleźć dotyczyły XBOX-owej wersji gry. Wersja na PC która wyszła około dwóch lat po tej na XBOXA została uzupełniona o kilka rzeczy, między innymi o Demoniczny Miecz i Demoniczny Kij (który można znaleźć w Nekropolii w III Rozdziale).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 19:52, wiedx1 napisał:

mam pytanie jak można zranić duchy ??

Stylami walki wręcz. Warto mieć jeden rozwinięty na takie okazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 20:02, Krejt napisał:

> mam pytanie jak można zranić duchy ??
Stylami walki wręcz. Warto mieć jeden rozwinięty na takie okazje.

już sie dowiedziałem ale dzieki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w JE trochę przez weekend i trzeba przyznać,
ta gra ma w sobie świerzość jakiej od dawna mi brakowało. ;]
Klimat jaki tworzy, fabuła, otwarty tryb walki, wyraziste postacie i historie towarzyszy sprawiają że gra wciąga i wciąga. (Czarna Chmura rządzi xD)
Doszedłem do Cesarkiego Miasta, moja Świetlista Jen Zin aktualnie zaczyna walczyć w lidze na srebrnej arenie. ;P
Miażdzy i nie ma na nią silnych. xD No i właśnie ustawiłem sobie poziom trudności na normalnym poziomie i jak dla mnie walki choć przyjemne wydają się banalne.
Żałuję tylko trochę drogi jaką obrałem. Otwarta dłoń zachęciła mnie swą harmonią, ale im dalej zachodzę tym bardziej wydaje mi się żę bardziej pasuje do mnie Ścieżka Zaciśniętej Pięści.
Brnę jednak dalej drogą obrońcy poszkodowanych bo za daleko jestem by cokolwiek zmieniać.

i tak czekam do weekendu by móc spędzić kolejne godziny z JE ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 08:38, Deto napisał:

Miażdzy i nie ma na nią silnych. xD No i właśnie ustawiłem sobie poziom trudności na
normalnym poziomie i jak dla mnie walki choć przyjemne wydają się banalne.


Poziom trudności możesz w każdej chwili zmienić, i radzę ci to zrobić, bo gra wyższym poziomie nie jest jakoś szaleńczo trudna, a daje większą satysfakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już skończysz grę to radzę Ci zacząć ponownie na poziomie Jadeitowego Mistrza (możesz to zrobić tylko postacią którą już przeszedłeś grę). Zapewniam że ten poziom trudności Cię nie zawiedzie:) Poza tym możesz od początku podejmować wszystkie decyzje i tym razem podążać ścieżką zaciśniętej pięści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściężką się nie przejmuj. Na samym końcu można jedną decyzją drastycznie zmienić nastawienie. Właściwie tylko do jednego się przydaje jaką obierasz ścieżkę. Chodzi o styl "burza" i "nieśmiertelny głaz". Za bycie złym zadajesz więcej obrażeń stylem "burza". Analogicznie do "głazu" bycie dobrym daje bonus do tego stylu. Reszta to właściwie kosmetyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widzisz mi chodzi bardziej o wątek fabularny, wolałbym grać postacią o nastawieniu Zaciśniętej Pięści, no ale z początku sądziłem że Otwarta Dłoń bardziej będzie do mnie pasowała.
Teraz jednak już tego nie zmienię i przejdę grę dobrym duszkiem. :P
W końcu moja postać to Świetlista Jen Zi, a nie Mroczna Jen Zi.

****** Futrzak 16

Co do poziomu trudności to racja, po prostu go sobie zwiększę w opcjach.

****** Karharot

Zapewne jeśli zechcę zagrać w tę grę jeszcze raz, to wybiorę ten tryb. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem jak gram przez ok 20 min to wszystko jest spoko ale op tych 20 min gra mi sie zacina tylko w tej grze miał może ktoś ten sam problem (taki np.gothic 3 działa bez zarzutów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jdna z najlepszych gier w jakie grałem.Przechodzę już drugi raz i mi się nie nudzi.
Aha i u mnie chodzi bez zarzutów,ani razu mis się nie przycieła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 15:19, Deto napisał:

Aktualizowałeś sterowniki karty graficznej ?

tak mam najnowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Jade Empire i stwierdzam że to cudo!:D Wiem, może z początku niektórych was będzie nudzić jak cholera, ale to jest tak: gra ma 7 rozdziałów ale tylko 3 są czysto RPGowe, od 4 zaczynają się, hmm...przygodowe:P. I te wbrew pozorom są najlepsze. Klimax wtedy jesty najlepszy, fabuła pędzi na łeb na szyję a my wciągamy się po uszy. Super jest np. <spojler> oblężenie w 6 rozdziale, gdzie mamy okazję wcielić się w postaci naszych towarzyszy</spojler>. Szkoda tylko że wszystkie ważne rzeczy zostają powiedziane przed finałową walką i zakończenie nie może nas zaskoczyć. A CormaC w recenzji w CD-A głupoty gadał z muzyką, świetny motyw tytułowy wciąż brzmi mi w uszach;). Ponarzekam tylko trochę że w sumie odwiedzimy niewiele miejsc...a samo Cesarskie Miasto też za wielkie nie jest. Czuje się jakiś niedosyt. i krotkie to! ja przeszedłem w jakieś 19 godzin 40 minut.BTW: czy wam tez ten mnich w Lamencie, co nam pomógł, nie przypominał Stanisława Tyma?XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 22:14, Karharot napisał:

Co do zakończenia to są 3 różne, więc trochę jednak możesz się z końcowego filmiku dowiedzieć:)

Fakt;). Zapomniałem o tym.
Nurtuje mnie jedna rzecz:<spojler> skoro zostało zabite ciało Wodnej Smoczycy i wszystko wróciło do harmonii to skąd wciąż jest woda w Cesarstwie? Czy nie powinna wrócić susza? Może czegoś nie zrozumiałem w fabule. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi to wyjaśnił;)<koniec spojlera>.
Btw: Gdzieś przeczytałem że ktoś narzekał że fabuła jest trochę przewidywalna. Po przejściu gry stwierdzam że musiał pisać to potomek Sherlocka, ewentualnie NostradamusaXD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i po Jade Empire. Aż mi się łezka w oku zakręciła jak zrozumiałem że to już koniec.
Zabrało mi to 30 godzin z życia.
Czuję jednak pewien niedosyt. Bowiem na końcu był tylko krótki filmik i opowieści o towarzyszach, ale nic nie zostało powiedziane o głównym bohaterze. Nie zaspokoiło to mojej ciekawości do postaci z którą zdążyłem się strasznie zżyć. Pracowałem też nad zdobyciem serca Lisicy, niestety nie udało się. ;) Grę zaliczyłem na poziomie wielkiego mistrza, dwa razy tylko zmieniając poziom na mistrza, (przy przedostatniej walce na arenie i kiedyś tam jeszcze :P).
Tak jak zaczynałem grę i byłem gotów zrobić postać w stylu mistrzyni broni tak im dalej zachodziłem tym bardziej zaczynałem rozumieć że w tej grze nie ma czegoś takiego jak specjalizacja.
Najlepsza droga do sukcesu to równowaga między ciałem duchem i umysłem oraz umiejętne wykorzystywanie technik z każdego gatunku.
Jestem zadowolony, dawno nie wciągnąłem się tak w żadną grę. Jak usiadłem dzisiaj z rana to nie przerwałem póki nie ukończyłem, w południe. ^^
Towarzyszy wykorzystywałem tylko do wsparcia, zdecydowanie wolę samemu zajmować się przeciwnikami a bonus do obrażeń czy uzupełnianie Chi się do tego przydaje.
Krótko mówiąc gra ma swój niepowtarzalny klimat, chociaż wątek fabularny jest ściśle określony to jednak niezwykle zagmatwany i ukrywa w sobie wiele tajemnic które potrafią zszokować.
Swoje zrobiłem, więc czas wyjść z orientalnego świata Chin i wrócić do życia powszedniego. ^^

Może jeszcze kiedyś do niego powrócę, próbując swoich sił na poziomie Jadeitowego Mistrza. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować