Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Jade Empire - Temat Ogólny

2423 postów w tym temacie

JE wywodzi się w prostej linii z KotORa są jednak pewne różnice, poza klimatem jest to przede wszystkim zręcznościowy tryb walki, inny system rozwoju postaci a także (niestety) niebywale zubożony (a właściwie nieistniejący) ekwipunek.
Mogę Cię jednak zapewnić że jeśli oczekujesz po grze wspaniałej fabuły na miarę KotORa to się nie zawiedziesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi ztymi Harmonicznymi kombinacjami? Nie umiem ich robić :/ Jak np. zrobić Harmoniczą Kombinacje stylami Złowrogiego Płomienia i Białego Demona? zupełnie łapie o co chodzi z tymi kombinacjami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Harmoniczna kombinacja polega na szybkim połączeniu stylu wsparcia i stylu ataku. Musi to odbyć się bardzo szybko: używasz stylu wsparcia, natychmiast przełączasz się na atak i używasz najsilniejszego ataku (PPM). Powinno to zakończyć się uzupełnieniem określonego współczynnika (chi lub zdrowie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 12:01, Mazolek napisał:

Harmoniczna kombinacja polega na szybkim połączeniu stylu wsparcia i stylu ataku. Musi
to odbyć się bardzo szybko: używasz stylu wsparcia, natychmiast przełączasz się na atak
i używasz najsilniejszego ataku (PPM). Powinno to zakończyć się uzupełnieniem określonego
współczynnika (chi lub zdrowie).


Czyli np. biore styl złowrogiego płomienia, ppm, szybko zmienić na białego demona j znowu ppm? Choć w przypadku tego złowrogiego płomienia trzeba chyba zacząć atakiem obszarowym, bo w opisie jest napisane, że atak obszarowy zaczyna harmonijną kombinacje. Potężny atak kończy harmonijna kombinacje zawsze, niezależnie od stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stylem wsparcia NIE używasz potężnego ataku (PPM) tylko wywołujesz na przeciwniku jakiś efekt związany ze stylem ( np. spowolnienie, trucizna) i po tym szybko przełączasz się na styl ataku i naciskasz PPM co powinno zakończyć harmonijną kombinację. Musisz poczytac opisy ataków i popatrzeć, które to są style wsparcia, a które style ataków. Zawsze na początku używasz stylu wsparcia a do zakończenia harmonijnej kombinacji stylu ataku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 10:43, Ecko09 napisał:

Cholercia, jak wykonać zadanie Mateczka Kwan?


Z tego co pamiętam idziesz do barmana i musisz się spytać o obecnego właściciela, w końcu ci powie o jego upodobaniach alkoholowych. Potem go upijasz i pytasz o prawdę. Potem tylko wybierasz czy oddajesz herbaciarnie Mateczce Kwan czy bierzesz kasę za milczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz pogadać z Yanru a potem z Dutongiem, potem z powrotem pogadaj z Yanru aż wykombinujecie aby spić Dutonga tak żeby się przyznał, jest to dosyć łatwe - musisz podać mu na tyle dużo alkoholu aby rozwiązać mu język ale nie na tyle dużo żeby się totalnie spił, jeśli przedobrzysz to zawsze możesz go otrzeźwić (albo zrobi to jego strażnik) więc nie ma tu żadnego ryzyka że zawalisz questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Tak tak... słowem wstępu - nowy jestem - miło mi...
Nie mam serca do rozległych powitań czy pożegnań tak więc przejdę od razu do rzeczy... a konkretnie do mego problemu.
Owy problem może i nie jest aż tak uciążliwy acz zastanawiający. Mianowicie:

Po pewnym czasie grania w Jade Empire: Edycję Specjalną zauważyłem dosyć dziwną rzecz - kiedy moje statystyki (chi, zdrowie, skupienie) były już o wiele większe niż na samym początku (powiedzmy że około 45) - po kupnie nowych stylów nie dostawałem bonusów do owych współczynników

Wyraźnie było to widać pod koniec gry kiedy można było zakupić technikę "Droga Wojownika" bądź "Droga Życia" - wybaczcie teraz nie pamiętam - dodawająca 50 punktów do atrybutu... Były również takie które dodawały po 50 punktów do skupienia czy chi - wiecie o co mi chodzi.

No więc kupując taką technikę (księgę) miałem 85 punktów - po kupnie nadal miałem 85 punktów chodź w menu Technik wyraźnie była owa i wynikający z niej bonus (+50) tak jak i kasa zniknęła z mojego ekwipunku (50 tys to wcale nie mało)

Me pytanie brzmi następująco - czy ktokolwiek miał również taki "błąd" ? Czy wiadomo jak to rozwiązać bądź wytłumaczyć ?

Dziękuje z góry

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 14:05, Renver napisał:

Witajcie!


Witaj i Ty, mam nadzieję że spodoba Ci się na forum:)
Jeśli chodzi o Twoje statystyki to podejrzewam że przyczyną może być zwykłe nieporozumienie - mianowicie wykupiłeś technikę która dodaje 50 punktów do zdrowia, chi bądź skupienia a sprawdzałeś czy wzrosły Ciało, Duch lub Umysł a to nie to samo. Niedawno zetknąłem się z podobnym pytaniem - w poniższym poście zamieściłem screen na którym zaznaczyłem o co chodzi:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11959&pid=1642

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 16:56, Karharot napisał:

> Witajcie!

Witaj i Ty, mam nadzieję że spodoba Ci się na forum:)


Eh... Dałem sie podejść jak młody... Cóż... Grę przechodzę już drugi raz w trybie Jadeitowego Mistrza a na takowy szczegół uwagi nie zwróciłem...eh... Tak czy inaczej dziękuje serdecznie za pomoc :)

A co do forum - owszem podoba sie podoba... Jak narazie zaznajamiam się ze wszystkimi 86 stronami tego tematu o Jade Empire... Syzyfowa Praca lecz mam nadzieje że przetrwam i przeczytam to od deski do deski.

Jeszcze raz dziękuje za rozwianie mych wątpliwości - jeśli jeszcze będę miał problemy wiem gdzie szukać :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No kurcze, jak zwykle w przypadku BioWare fabuła jest genialna. Zaskakujący zwrot akcji (Tu zdrada Mistrza Li). Na razie jestem w na początku 6 rozdziału, po powrocie do życia. Ciekawe co jeszcze sie wydarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie Jade Empire z XK ale jak dotąd nie udało mi się go zainstalować... po prostu rozpakowywanie sound6_en czy jakoś tak trwa tak długo że tracę cierpliwość i wyłanczam instalacje, mieliście również takie problemy?? (ponad 30 minut się instalowało i nic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak długo trwała instalacja. Możliwe że rzeczywiście trafiłeś na jakiś błąd, proponuje Ci jednak abyś spróbował jeszcze raz zainstalować grę - tym razem odpal instalację w momencie kiedy będziesz odchodził od kompa (np. na noc lub gdy wyjdziesz do pracy) jak po 8 h wrócisz to albo będzie po problemie albo będziesz miał pewność że to błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 19:12, player000 napisał:

Kupiłem sobie Jade Empire z XK ale jak dotąd nie udało mi się go zainstalować... po prostu
rozpakowywanie sound6_en czy jakoś tak trwa tak długo że tracę cierpliwość i wyłanczam
instalacje, mieliście również takie problemy?? (ponad 30 minut się instalowało i nic)

to żaden błąd mi tez kiedyś się tak instalowało ale po pół roku zainstalowało się w 20 min haha xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 19:12, player000 napisał:

Kupiłem sobie Jade Empire z XK ale jak dotąd nie udało mi się go zainstalować... po prostu
rozpakowywanie sound6_en czy jakoś tak trwa tak długo że tracę cierpliwość i wyłanczam
instalacje, mieliście również takie problemy?? (ponad 30 minut się instalowało i nic)


cierpliwości, mi sie gierka instalowała przez prawie całą pierwszą połowe jakiegoś meczu z Euro 2008 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 19:12, player000 napisał:

Kupiłem sobie Jade Empire z XK ale jak dotąd nie udało mi się go zainstalować... po prostu
rozpakowywanie sound6_en czy jakoś tak trwa tak długo że tracę cierpliwość i wyłanczam
instalacje, mieliście również takie problemy?? (ponad 30 minut się instalowało i nic)

Mi też się długo instalowało ( jak dobrze pamiętam około 30 min.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat dzisiaj kupiłem Jade Empire w XK i sam się zdziwiłem takim długim procesem instalacji, jakieś 30-40min. Widocznie tak to musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować