• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
moro100

Hasło w Biosie

Pytanie

Rodzicie dali mi hasło na biosie, lecz pozwolili mi sobie chwilke zagrać, czy moge będąc w windowsie "zniszczyć" to hasło, nie moge wyciągnąć bateryjki z płyty głównej gdyż mam płyte Asusa która nie da się tak łatwo oszukać. Pomóżcie poprostu nie moge żyć bez komputera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

33 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 06.11.2005 o 14:26, moro100 napisał:

Rodzicie dali mi hasło na biosie, lecz pozwolili mi sobie chwilke zagrać, czy moge będąc w windowsie "zniszczyć" to hasło,
nie moge wyciągnąć bateryjki z płyty głównej gdyż mam płyte Asusa która nie da się tak łatwo oszukać. Pomóżcie poprostu
nie moge żyć bez komputera :D

Wyciągasz bateryjke z płyty na pare min i się resetuje bios i nie ma hasła już :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Skoro rodzice Ci założyli hasło na biosa, to myślisz, że nie zauważą, jak je usuniesz, albo co gorsza, zmienisz na swoje. Może zanim zaczniesz cokolwiek robić, to zastanów się, czy to całkiem w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Narobi sobie chłopaczyna problemów :) Lepiej jak by miał coś co wyciąbga hasło z biosu i mu je podaje :) (nie wiem czy takie coś jest dostępne ale na bank istnieje). Lub chociażjakieś hasło uniwersalne a takie też podobno są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hasło uniwersalne albo wytrych (na bazie sumy kontrolnej istniejącego hasła)...
... a lepiej niech nie kombinuje, nie ma narzędzi windowsowych i tak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Skoro rodzice założyli mu hasło, to znaczy, że mieli ważny powód ku temu. A skoro jest w takim wieku, że rodzice zakładajuą hasło na kompa, to chyba nawet lepiej, że nie może grać, bo jak sam mówi "nie może żyć bez kompa. Oby nie skończył jak ten koreańczyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.11.2005 o 14:34, moro100 napisał:

napisałem już że mam Aususa który nie da się tak łatwo oszukać ale spróbuje, THX

każdą sie da trzeba tylko wyciągnąc bateryjke na parenąscie minut, i dodatkowo zewrzeć blaszki blaszki które były przy bateri (chodzi o to żeby sie kontensatory które dotychczas podtrzymywały ustawienia biosu szybko rozładowały)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pewnie siedzisz przy kompie całymi dniami, masz laski w szkole to rodzice próbują jeszcze uratować swojego syna przed samozniszczeniem. I jeszcze jedno: Jak rodzice zauważą, że zmieniłes hasło to dotychczasowy czas zakazu pomnożą X 3. Lepiej sobie odpuść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.11.2005 o 17:12, Tomi_323 napisał:

Pewnie siedzisz przy kompie całymi dniami, masz laski w szkole to rodzice próbują jeszcze uratować swojego syna przed samozniszczeniem.

a na jakiej podstawie go tak oceniasz? bo ty tak miales (a moze masz?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.11.2005 o 17:41, D2T napisał:

a na jakiej podstawie go tak oceniasz?


Chyba wyraźnie napisał: poprostu nie moge żyć bez komputera :D A rodzice kary od tak zanic mu nie dali. Pozatym można z tego wywnioskować, że jest uzależniony.

>bo ty tak miales (a moze masz?)

Nie. Ale znam takich ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Możesz poszukać w rejestrze ale wątpie że tam będzie ale zawsze jeśli ci zależy.
Żeby uruchomić rejestr naciśnij start/uruchom/i wpisz ,,regedit"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.11.2005 o 19:07, Robot napisał:

Możesz poszukać w rejestrze


Ta. Będzie ręcznie przeszukiwał tysiące kluczy, albo w wyszukiwarkę wpisze... HASŁO DO BIOSA :)))

>ale wątpie że tam będzie

To po jakiego...kija :) polecasz ta...metodę.

Dnia 06.11.2005 o 19:07, Robot napisał:

Żeby uruchomić rejestr naciśnij start/uruchom/i
wpisz ,,regedit"


Nie wiedziałem... nie wiedziałem :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dlatego żeby uniknąć takich sytuacji wszystko do kompa, starego, potem nwoego, potem nowe czesci do nowego, kupilem za swoja kase ( lacznie z 4000 poszlo ) , i nie mam takich sytuacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.11.2005 o 19:07, Robot napisał:

Możesz poszukać w rejestrze ale wątpie że tam będzie ale zawsze jeśli ci zależy.
Żeby uruchomić rejestr naciśnij start/uruchom/i
wpisz ,,regedit"

niewiesz przypadkiem co hasło biosu miało by robić w rejestrze? nawet gdyby to było hasło windowsa a nie biosu to i tak jest zaszyfrowane. I to szyfrem jednokierunkowym (w biosie zresztą też). po prostu szyfruje w ten sam sposób to co wpiszemy, i jesli wyszło to samo co ma zapisane to chasło jest prawidłowe. logiczne, i długotrwałe w łamaniu (nie można po prostu rozszyfrować, trzeba mieć albo dobry słownik (o ile mamy szczęscie i chasło jest słowem) albo też metoda brutal force czyli sprawdzanie wszelkich możliwych kombinacji znaków (a to może trwać całymi dniami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.11.2005 o 21:13, sig. napisał:

albo też metoda brutal force czyli sprawdzanie wszelkich możliwych kombinacji znaków (a to może trwać całymi dniami)


albo nawet latami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować