• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
moro100

Hasło w Biosie

Pytanie

Rodzicie dali mi hasło na biosie, lecz pozwolili mi sobie chwilke zagrać, czy moge będąc w windowsie "zniszczyć" to hasło, nie moge wyciągnąć bateryjki z płyty głównej gdyż mam płyte Asusa która nie da się tak łatwo oszukać. Pomóżcie poprostu nie moge żyć bez komputera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

33 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 06.11.2005 o 21:43, penny napisał:

> albo też metoda brutal force czyli sprawdzanie wszelkich możliwych kombinacji znaków (a to może trwać całymi dniami)


albo nawet latami!

aż tak zle w tym przypadku to nie jest. hasło w biosie ma chyba max 20 znaków (pozatym chyba nie dopuscza specialnych, tylko litery i cyfry), dodaktowo ze względu na metode szyfrowania wiecej niż jedna kombinajca znaków daje jeden zaszyfrowany tekst (czyli chasło nie musi być prawidłowe, ważne żeby dało prawidłowy wyniki po zaszyfrowaniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mialem mysli haslo do windy. a zeby hash wyszedl taki sam jak wlasciwy, przy niewlasciwym hasle, to naprawde trzeba miec duuuuuzo szczescia :) generlanie zalozenie jest takie, ze powinno to byc tak samo trudne jak trafienie na odpowiednie haslo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.11.2005 o 22:23, penny napisał:

mialem mysli haslo do windy. a zeby hash wyszedl taki sam jak wlasciwy, przy niewlasciwym hasle, to naprawde trzeba miec
duuuuuzo szczescia :) generlanie zalozenie jest takie, ze powinno to byc tak samo trudne jak trafienie na odpowiednie haslo
:)

no tak ale jak będzie pare "dobrych" ciągów znaków, krócej zejdzie niż jak jest jeden (no chyba że ten 1 zupełnym przypadkiem będzie prawidziwym chasłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2006 o 09:03, morthi napisał:

jakie dane chcesz zachowac z biosu ?po archiwizacji danych CMOS uleka zresetowaniu

Czy system i m.in gry zostaną zachowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2006 o 16:36, speedraid napisał:

Czy system i m.in gry zostaną zachowane?


Upgrade biosu nie wprowadza żadnych zmian na dyskach, ponieważ znajduje się on "bezpośrednio" na płycie głównej. Więc system jak i pozostałe dane znajdujące się na dyskach twardych nie zostaną skasowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2006 o 16:44, Nufiko napisał:

> Czy system i m.in gry zostaną zachowane?

Upgrade biosu nie wprowadza żadnych zmian na dyskach, ponieważ znajduje się on "bezpośrednio"
na płycie głównej. Więc system jak i pozostałe dane znajdujące się na dyskach twardych nie
zostaną skasowane :)

Czyli spokojnie mogę zrobić upgrade biosu? Wielkie dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2006 o 17:04, speedraid napisał:

Czyli spokojnie mogę zrobić upgrade biosu? Wielkie dzięki!


można robić spokojnie, tylko warto wcześniej zapisac swoj aktualny bios na dyskietce, bo jednak różnie może być, przykładowo ja kiedyś wgrywałem nowy bios do plyty i wszystko lux chodziło nic sie nie skasowalo z tym że komp nie chciał mi się wyłączać tzn. system sie wylaczal tylko caly czas zasilanie mialem w obudowie i tylko wtyczkę mogłem wyjąć z gniazdka :/ musiałem przez to stary bios przywracać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2006 o 17:10, cinus` napisał:

> Czyli spokojnie mogę zrobić upgrade biosu? Wielkie dzięki!

można robić spokojnie, tylko warto wcześniej zapisac swoj aktualny bios na dyskietce, bo jednak
różnie może być, przykładowo ja kiedyś wgrywałem nowy bios do plyty i wszystko lux chodziło
nic sie nie skasowalo z tym że komp nie chciał mi się wyłączać tzn. system sie wylaczal tylko
caly czas zasilanie mialem w obudowie i tylko wtyczkę mogłem wyjąć z gniazdka :/ musiałem przez
to stary bios przywracać...

A jak można zapisać Bios!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.07.2006 o 17:21, speedraid napisał:

A jak można zapisać Bios!?


są chyba programy do tego jakieś, że można z windowsa to robić, ale nie pamiętam jakie, ja to robilem, że jak chciałem aktualizować to była tam możliwość zapisania biosu przed aktualizacja i tak zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Słuchajcie mam cos podobnego co moro100 tylko ze to jest kwestia zakladu.
Ojciec sie wkorwia ze cos za dlugo siedze i takie tam ale z tego co slyszałem są master passwordy do plytek.
Jak coś to mam Gigabyte GA K8NS z biosem Award 6.00
Mozecie pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować