Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - materiał tygodnia

24 postów w tym temacie

Filmik na zaostrzenie apetytu odpowiedni jest jak najbardziej.Wygląda póki co ślicznie.Jestem tylko ciekaw jak docelowo będą wyglądać wymagania sprzętowe,gdy ten "embrionik" przeobrazi się w dorosły okaz prawdziwego mam nadzieję RPG-a.Frogfoot25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

--> frogfoot25. Wymagania tej gry nie będą miały większego znaczenia wobec tego faktu, że sama jej koncepcja będzie w dniu wydania archaiczna. Taką grę to można było robić pięc lat temu. Wprawdzie ostatnio pojawiła się jakaś nadzieja (do paczki partaczy i "kreatywnych" dyrektorów dołączył bardzo zasłużony programista - W.Cz. Maciej Miąsik), ale realia są jakie są - ileż można się gapić na postać machającą mieczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 17:53, Czarny Miecz napisał:

--> frogfoot25. Wymagania tej gry nie będą miały większego znaczenia wobec tego faktu, że sama jej koncepcja będzie
w dniu wydania archaiczna. Taką grę to można było robić pięc lat temu. Wprawdzie ostatnio pojawiła się jakaś nadzieja (do
paczki partaczy i "kreatywnych" dyrektorów dołączył bardzo zasłużony programista - W.Cz. Maciej Miąsik), ale realia są jakie
są - ileż można się gapić na postać machającą mieczem?


to ja tak z ciekawosci spytam jak twoim zdaniem powinna wyglądać gra z czasow obecnych, a nie sprzed 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania co Czarny Miecz ... tego typu gier juz bylo tyle ze ... ale nie zmienia to faktu ze ciagle sie to podoba i tysiace ludzi czeka na Wiedzmina, Oblivion-a, czy Gothic III , zeby pomachac mieczem i znowu uratowac swiat i jak sie uda jakas racza polowice :D Sam czekam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 18:07, snopek9 napisał:

Naprawde ta gra zapowida sie ciekawie, to bedzie zapewne najlepsza Polska gra ( narazie Painkiller jest najlepszy imho )...trzeba czekac :)


A czy znasz jakieś innee polskie produkcje chociażby zbliżone jakością do Painkillera? W takim przypadku nie trudno o miano najlepszej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze: jesli chodzi o najnowszy filmik, to moim zdaniem walka wyglada naprawde KIEPSKO. Gosc macha mieczem daleko od przeciwnikow i w jakis tajemniczy sposob zadaje im obrazenia. Oni stoja naokolo, tuz obok niego i praktycznie nie wykonuja agresywnych ruchow.
Z powodu pasywnosci przeciwnikow w tym filmie moim zdaniem nie ma walki, a raczej cos podobnego do wyrebu lasu. Moze to dlatego, iz G. "walczy" tam z zombie?
Za to efekty zwiazane z widzeniem w ciemnosciach i przez sciany bardzo mi sie podobaly.
Jakos niezbyt widoczny jest (przynajmniej dla mnie) system kombosow. Wydaje mi sie, ze grze mogloby pomoc, gdyby ukazal sie krotki filmik poswiecony dokladnie temu zagadnieniu. (Zeby bylo widac, ktore klikniecie co powoduje).
Mam nadzieje, ze gre uratuje fabula i dialogi. A do tej pory myslalem, ze to walka bedzie jej najmocniejsza strona...
Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm...... było już mówione, że gra nadal jest w dość wczesnej fazie, więc pewnie to poprawią.
Nie zapominajcie, że zmienili silnik, który z kolei trzeba było pozmieniać ;-)

Mi też wydaje się, że człowiek machałby mieczem tak ( qmpel pokazywał ), ale wiedźmin nie. Przecież "czary to jakie, chłop tak szybko mieczem machać nie może" ( cytat z pamięci, ważna jest treść, nie forma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chyba ale na pewno gra jest w bardzo wczesnej fazie i będzie jeszce wiele poprawek walka ulegnie poprawie a takze inne mniej widoczne sprawy przynajmnie to mozna wywniskowac z oficjalnego forum na ich stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 20:53, Michalun napisał:

nie chyba ale na pewno gra jest w bardzo wczesnej fazie i będzie jeszce wiele poprawek walka ulegnie poprawie a takze inne
mniej widoczne sprawy przynajmnie to mozna wywniskowac z oficjalnego forum na ich stronie


Oczywiście, brakuje jeszcze wielu rzeczy, przede wszystkim animacji. System walki jest dopiero rozwijany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmik bardzo mi się podobał(Fallen Zen wspomniał że animacja jest w fazie testów), efekt widzenia w ciemnościach, miecze, otoczenie, nie podoba mi się natomiast rozwiązanie wzięte chyba z Diablo a mianowicie, aby zaatakować wroga trzeba kliknąć na niego i każdy atak to kolejne klikniecie - przydałaby się opcja automatycznej walki(przypominają mi się czasy Wintera albo Summera gdzie trzeba było uderzać w Enter aby dobiec do mety na pierwszym miejscu)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie jest zle. Podoba mi sie motyw z zatruciem sie eliksirami, niezle jest widzenie w ciemnosciach, widzenie przez sciany - hmm, dziwne, lepiej moze to zrobic nie jako widzenie ale slyszenie albo cos takiego (zwizualizowany efekt slyszenia, nie do konca wiemy co tam jest, G tylko slyszy ze cos sie czai)? na pewno do poprawy jest animacja bo w zasadzie od kiedy pokazano walko to caly czas wyglada ona sztucznie, na pewno w walce na miecze powinno byc jak naprawde - zabija jeden, dwa ciosy a reszta to uderzenia parowane/blokowane. dziwnie to wyglada jak za G stoi potwor, macha lapkami i nie trafia G
Cheed:A ja wlasnie powiem ze to doskonale rozwiazanie, zawsze to jakas interaktywnosc a nie jak w dungeon siege jedynce gdzie wszystko dzialo sie samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które czytały "Wiedźmina", i którym się on podobał, zapewne czekają na grę z niecierpliwością. Zapewniam, że dla tych osób nie będzie to "kolejna gra", w której macha się mieczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że wielu z Was wydaje się, że walka w Wiedźminie będzie podobna do tej z Gothic...
niestety nic bardziej mylnego - te fajerwerki ciosów i nocna wizja mogłyby się sprawdzić gdybyśmy mieli widok
zza pleców bohatera i mieli wpływ na zadawanie ciosów (w sensie uderzania a nie tylko wybierania kombinacji ciosów), ale w tej grze będzie pauza podczas walki ! a widok i poruszanie będzie podobne do tego z NWN...
Na pewno będzie to niezła gra, widać już to po niektórych elementach, ja na pewno ją kupię i zagram, choć moim zdaniem do tego tematu o wiele bardziej nadaje się sterowanie i system walki z Gothic 2, bo cała historia Wiedźmina
wpisuje się idealnie w cRPG, z położeniem akcentu na akcję (taki ma charakter główny bohater), co wcale nie znaczy, że wtedy złożoność świata i cała opowieść miałyby być wtedy mniej skomplikowane.
Wszystkie ''action rule playing games'' zakładają moim zdaniem większą dozę percepcji w świecie gry, czyli raczej nie widok z boku z możliwością obracania kamerą, ale raczej sterowanie postacią poprzez klawisze i mysz (kursory, bądź WSAD), szkoda trochę takiej historii dla innego sterowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować