Zaloguj się, aby obserwować  
Jackaloppe

plus vs. orange

36 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2005 o 16:15, colin mcrae napisał:

Mam problem nie wiem czy wybrac mix w plusie czy w orange
Pomóżcie


Wejdz na kompromis i wez ere!
Plus ma strasznie drogie tel, orange troche tansze a era najtansze!
Najtansze esy sa w plusie, orange zrobila fajne promocje wiec wybralbym orange! (sam ja mam i jestem zadowolony) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Colin mcrae - Nie znam oferty orange. Czy mógłbyś mi ją troszke przybliżyć?
Sam mam w MixPlusie i jestem zadowolony. Z zasięgiem jest doskonale, w przeciwienstwie do tego co mówi milteen telefony są strasznie tanie (1zł za philips 355!). MixPlus jest to doskonała oferta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam phone w Plusie i jak narazie nie mam na co narzekac :)
Choc teraz Orange teraz wszędzie pełno, bardzo komercyjna i co ważne międzynarodowa. Może przyjdzie czas na zmiany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 16:15, colin mcrae napisał:

Mam problem nie wiem czy wybrac mix w plusie czy w orange
Pomóżcie

Dobra rada - zrob maly wywiad w grupie Twoich znajomych. Postaraj sie spisac liste osob z ktorymi najprawdopodobniej bedziesz NAJCZESCIEJ rozmawial/pisal smsy i sprawdz w jakich sieciach maja telefony. Mixy i ogolnie wiekszosc sieci maja to do siebie, ze wewnatrz polaczenia/wiadomosci sa najtansze, wiec jesli np. 80% Twoich przyjaciol maja komorki w Plusie to nie bardzo oplaca sie brac np. Orange ;). No chyba, ze bedziesz rozmawial tak naprawde tylko z jedna osoba, a reszta sie nie liczy ;P...


>>> Modest-Vermin

Dnia 06.11.2005 o 16:15, colin mcrae napisał:

Choc teraz Orange teraz wszędzie pełno, bardzo komercyjna i co ważne międzynarodowa.

Co nie znaczy, ze najlepsza. Orange tak bardzo sie reklamuje, gdyz jest/byla malo rozpoznawalna marka na naszym rynku. A z tego co slyszalem to akurat oferta nie jest tak bardzo lepsza jak w starej sieci Idea.

Dnia 06.11.2005 o 16:15, colin mcrae napisał:

Może przyjdzie czas na zmiany :D

Ja wiem ;)? Vodafone kiedys w koncu przejmie Plusa to i zmiana nie bedzie potrzebna ;). Ja tam lubie swoj numer telefonu i nie zamierzam go zmieniac. Zreszta akurat to co mam starcza mi az za dobrze. Zostaje mi tak zawsze ok 30% niewykorzystanej kasy, a mam tel.koma na karte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 17:38, Milteen napisał:

Zalezy jakie tel... te drozsze np Sony Er. k700i kosztuje straszne pieniadze! Wszystko zalezy od marki tel... :)


e... chyba mamy tutaj drobne nieporozumienie które musimy wyjaśnić.

- 1 gr z VAT za SMS w sieci Plus GSM (pakiet 500 SMS-ów za 5 zł z VAT)
- telefony na kartę od 1 zł z VAT
- brak abonamentu i rachunków
- pełna kontrola kosztów
- 36 gr z VAT za minutę rozmowy z trzema wybranymi osobami - usługa Swojaki obejmuje wybrane numery stacjonarne i w Plus gsm
- 72 gr z VAT za minutę - jedna niska stawka, na stałe, do wszystkich sieci i przez całą dobę
- 1-sekundowe naliczanie od pierwszej sekundy rozmowy
- 30 zł raz na 30 dni - minimalna wartość zasilenia
przy wyborze opcji comiesięcznego zasilania kwotą 50 zł - największy wybór telefonów za 1 zł

Colin pytał się która oferta jest lepsza. MixPlus (czyli promocja plusa) czy może orange. I tutaj nie wyjasnił sprawy do końca :) Nie wiadomo czy chodzi tutaj o tel. na karte czy może na abonament. Nie wiem jak się ma sprawa z orange - ale promocja Plusa o nazwie mixplus łączy te 2 rzeczy w jedną :).

Czyli - Telefony są bardzo tanie - tak jak byś brał tel. na abonament, ale tel. doładowujesz kartą, zdrapką. Żadnych faktur i innych bzdet!.
Moim skromnym zdaniem - oferta ta jest bardzo dobra.
Jedyny haczyk tkwi w pewnym thingu. Musimy kupić kartę zdrapkę o wartośći 30 Pln albo będziemy płacić karę . Albowiem podpisujemy umowę :). Więcej dowiesz się na tej stronie:
http://plusgsm.pl/promocje/mix_plus/nieziemski_mix/

O ile wiem - telefonu Sony Er. k700i nie ma w ofercie MixPlus.


Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące MixPlusa - Proszę. Pytajcie ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobiscie Orange "twuj pan" i "Jedna Idea na karte" i ci radze i isc do ery bo maja nalpeszy zasięg nawet miałem doś w tej sprawie bo z kumplami byłem w gorach i ja miałem 2-kreski na kom. (a mam Nokie 6510) inny kumpel ma w sieci Era (ta sama kom.) i miał prawie cały zasieg bez jednaj kraski i trzeci kumpel ma w sieci plus (mi na kom. jakiegos simensa z kolorowym wyswietlaczem) to na niskich partiach gor to niemial zasiegu a jak weszlismi spory kawal wgore to ja miałem juz pełny zasiek a kumpel (z plusem) miał połowe zasiegu

na to radze ci kupic oferte ktora ci proponuje ERa :)

P.S
ja chcesz wziac oferte od Orange to lepiej ze wez "twoj plan" telefony sa tansze i praktycznie niczym sie nie rozni od Mixa tylko nie masz romingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 18:01, Phantom Lord napisał:

Ja mam osobiscie Orange "twuj pan" i "Jedna Idea na karte" i ci radze i isc do ery bo maja nalpeszy zasięg nawet miałem
doś w tej sprawie bo z kumplami byłem w gorach i ja miałem 2-kreski na kom. (a mam Nokie 6510) inny kumpel ma w sieci
Era (ta sama kom.) i miał prawie cały zasieg bez jednaj kraski i trzeci kumpel ma w sieci plus (mi na kom. jakiegos simensa
z kolorowym wyswietlaczem) to na niskich partiach gor to niemial zasiegu a jak weszlismi spory kawal wgore to ja miałem
juz pełny zasiek a kumpel (z plusem) miał połowe zasiegu

na to radze ci kupic oferte ktora ci proponuje ERa :)

P.S
ja
chcesz wziac oferte od Orange to lepiej ze wez "twoj plan" telefony sa tansze i praktycznie niczym sie nie rozni od Mixa
tylko nie masz romingu


Pytałem się o orange lub plusa a nie o ere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z oferty Orange zachwalam sobie POPa (można jeszcze kupić, choć był za czasów Idei). Większośc znajomych mam w Orange i wysyłam do nich sms''y za grosz, płace za rozmowy znacznie mniej (mozna wykupić pakiety minut itd).

Wszystko zależy w jakich sieciach znajomi mają komórki. Gorzej, jak w róznych... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 18:29, lordfett napisał:

Ja z oferty Orange zachwalam sobie POPa (można jeszcze kupić, choć był za czasów Idei). Większośc znajomych mam w Orange
i wysyłam do nich sms''y za grosz, płace za rozmowy znacznie mniej (mozna wykupić pakiety minut itd).

Wszystko zależy w
jakich sieciach znajomi mają komórki. Gorzej, jak w róznych... ;)


Następną sprawą jest to że niestety, mój ojciec i parę kolegów ma w Plusie i zasięg się ich nie trzyma. Bardzo często ginie i ogólnie. Natomiast gdzie bym nie pojechał z Ideą=>Orange to gadam bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 20:46, colin mcrae napisał:

A co wybrac jesli rodzine mam w plusie a kumpli w orange ?

a to roznie - jesli masz w domu stacjonarny to plusa , a jezeli nie to orange. i mixplus i orange maja podobne wartosciowo oferty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 16:15, colin mcrae napisał:

Mam problem nie wiem czy wybrac mix w plusie czy w orange
Pomóżcie


Heyah, ma najwięcej promocji. Jeśli napewno nie to napewno nie wybieraj plusa bo to miom zdaniem najgorsza sieć w polsce. A Orange jakie ma promocje ? Bo np Heyah to
1.darmowy popcorn w cinema city
2.25% zniżki w sklepie gram.pl
3.zniżki w Hause
4.10% do każdego daładowania
5.dostajesz info e-mail jakie są imprezy w twoim mieście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 16:15, colin mcrae napisał:

Mam problem nie wiem czy wybrac mix w plusie czy w orange
Pomóżcie


Ja proponuję MiXPlusa z Siemensem c70 za 45 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 20:50, Rosołek napisał:

a wedlug mnie ani mixPlus , ani orange tylko Sami Swoi!!!


Jeżeli inni mają Samych Swoich, to zgadza się... Nic innego... Ale z tej sieci do innych nie opłaca się dzwonić, zrzera karte w trymiga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 20:46, colin mcrae napisał:

A co wybrac jesli rodzine mam w plusie a kumpli w orange ?


Jak to co - Orange. :) W takiej sytuacji najlepiej chyba zrobisz jak kupisz POPa, 1 gr za sms to nie byle co, wprawdzie promocja ma niby trwać tylko do końca listopada, ale pewnie ją przedłużą, tym bardziej że znów puszczają w TV reklamy z "kokoszą". Na twoim miejscu wstrzymałbym się na razie z kupnem jakiegoś mixa, bo w nich zdaje się podpisuje się umowę przynajmniej na rok, a jak wiadomo zbliżają się święta i każda sieć już szykuje masę promocji, od których zbieleją nam oczy. :) Kupno startera w jakiejś sieci na kartę jest chyba rozsądnym stanem przejściowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam orange ale to jest dal firm mam 100 darmowych minut do wszystkich sieci i 100 darmowych minut do swojej sieci i jest całkiem nie źle jkak byś miał taką możliwość to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować