Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wii jednak całkowicie "regionalne"...

35 postów w tym temacie

jejku przeciez to o piractwo chodzi. Kiedy gra jest zabezpieczona regionalnie, to iso sciagniete od goscia z japoni nic nam nie da. Zawsze to jakis sposob na walke z piratami, prawda? A jak ktos jest legalny, to regiony nie powinny mu za bardzo przeszkadzac, bo ilu normalnych ludzi wybiera sie na inny kontynent po gre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2006 o 20:36, pphilips napisał:

jejku przeciez to o piractwo chodzi. Kiedy gra jest zabezpieczona regionalnie, to iso sciagniete
od goscia z japoni nic nam nie da. Zawsze to jakis sposob na walke z piratami, prawda? A jak
ktos jest legalny, to regiony nie powinny mu za bardzo przeszkadzac, bo ilu normalnych ludzi
wybiera sie na inny kontynent po gre?


Nie musi się wybierać, konsola sprowadzana na 99% będzie tańsza od kupowanej w Polsce, prawdopodobnie podobnie będzie z grami, a regiony uniemożliwiają ci to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2006 o 21:15, PsychoMan napisał:

Nie musi się wybierać, konsola sprowadzana na 99% będzie tańsza od kupowanej w Polsce, prawdopodobnie
podobnie będzie z grami, a regiony uniemożliwiają ci to.


o ile nie sprowadzisz wii z usa to nie wyjdzie taniej. cena australijska jest o 40 zlotych nizsza od ceny europejskiej. a japonska i amerykanska maszynka przystosowana pod ntsc nie przyda sie na wiele..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2006 o 20:36, pphilips napisał:

jejku przeciez to o piractwo chodzi. Kiedy gra jest zabezpieczona regionalnie, to iso sciagniete
od goscia z japoni nic nam nie da. Zawsze to jakis sposob na walke z piratami, prawda?


niestety nieprawda. wszystkie mody (softowe i hardwareowe) stworzone do konsol poprzedniej generacji jak i do x360 pomijaja blokady regionalne. a nawet gdyby ich nie pomijaly to sadzisz ze to taki duzy problem stworzyc trzy wersje iso do pobrania? dla piratow i ludzi z szerokopasmowcami zaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2006 o 19:45, PsychoMan napisał:

Syfiaście, sprowadzę sobie konsole z Australii i potem gry tez będę musiał tam kupować :/ Lipnie
strasznie. Ale i tak chcę Wii :D


To nie jest taka straszna wizja. Szczególnie biorąc pod uwagę, że przesyłka pocztą lotniczą kosztuje 4,45 USD. Wychodzi nie dużo drożej niż Pocztą Polską. To jest dopiero humor nie?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie powinna byc regionalizacja dla Polski i polskie ceny gier. Dla anglika 250 Euro to malo, a dla nas... lepiej nie mowic.
CDP, co Wy na to, zeby lokalizowac gry Nintendo i sprzedawac po polskich cenach ? :) To by bylo swietne. Polskie wersje by nie szly na export, a by kosztowaly ... 50? 100 zł? To by bylo cos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2006 o 21:57, Ciastuś napisał:

niestety nieprawda. wszystkie mody (softowe i hardwareowe) stworzone do konsol poprzedniej
generacji jak i do x360 pomijaja blokady regionalne. a nawet gdyby ich nie pomijaly to sadzisz
ze to taki duzy problem stworzyc trzy wersje iso do pobrania? dla piratow i ludzi z szerokopasmowcami
zaden problem.

Ale zawsze to jakies utrudnienie zycie piratom ;) a instalacja moda usuwa gwarancje z tego co sie orientuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2006 o 22:54, Bobo napisał:

Jak dla mnie powinna byc regionalizacja dla Polski i polskie ceny gier. Dla anglika 250 Euro
to malo, a dla nas... lepiej nie mowic.


Wątpię by coś takiego przeszło:P Już ceny gier na PC są w Polsce sporo tańsze niż na zachodzie (czasami jednak opłaca się żyć w zaścianku kulturowym:P), nie zrobią nam takiego samego prezentu z konsolami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, jeśli Wii jest zupgrade''owanym GameCubem, to przypuszczam, że szybko powstanie do niego Freeloader, tak jak w przypadku "starszego brata".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2006 o 22:12, shinian napisał:

To nie jest taka straszna wizja. Szczególnie biorąc pod uwagę, że przesyłka pocztą lotniczą
kosztuje 4,45 USD. Wychodzi nie dużo drożej niż Pocztą Polską. To jest dopiero humor nie?:P


Ale ja nie chcę czekać tydzień na grę, chcę pojść do sklepu i kupić sobie Zeldę albo Red Steel i jeszcze tego samego dnia grać na Wii sprowadzonym z Australii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 12:01, PsychoMan napisał:

Ale ja nie chcę czekać tydzień na grę, chcę pojść do sklepu i kupić sobie Zeldę albo Red Steel
i jeszcze tego samego dnia grać na Wii sprowadzonym z Australii.


PsychoMan: Przecież już o tym pisałem, Europa i Australia używają systemu PAL, więc na konsoli z Australii bez problemu uruchomisz gry wydane w Europie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 12:01, PsychoMan napisał:

Ale ja nie chcę czekać tydzień na grę, chcę pojść do sklepu i kupić sobie Zeldę albo Red Steel
i jeszcze tego samego dnia grać na Wii sprowadzonym z Australii.


Nic nie będzie stało na przeszkodzie. Świat jest podzielony na 3 strefy formatowe. PAL, NTSC , NTSC-J. Europa i Australia są w jednej strefie. Co do kupowania w Polsce. Jeżeli jak do tej pory jedynym słusznym dystrybutorem będzie lucas toys to ja wolę poczekać te 7 dni i zaoszczędzić 40-50 zł:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 12:01, PsychoMan napisał:

Ale ja nie chcę czekać tydzień na grę, chcę pojść do sklepu i kupić sobie Zeldę albo Red Steel
i jeszcze tego samego dnia grać na Wii sprowadzonym z Australii.


ale wyjasnij mi, po co chcesz sprowadzac konsole z australii?
1. premiera tego samego dnia co w europie
2. ichnia cena po przeliczeniu to 236 euro. raptem 13 euro taniej.
3. dolicz sobie koszt przesylki i wez pod uwage ze sprzetu o tej wartosci, wadze i wymiarach na 99% sklepy nie beda wysylac poczta lotnicza tylko kurierem i to najpewniej ubezpieczonym. co zreszta ma sens, bo inaczej ryzykujesz wydanie cwierc tysiaca euro i dostanie uszkodzonego towaru. o ile taniutkie i male pudeleczko z tanim ndslite poczta szlo, to juz samego PSP zaden australijski sklep nie wysylal poczta. a pudlo Wii jest dobre cztery razy wieksze od tego psp.
4. na dzien dobry nie masz gwarancji na konsole
5. mozesz miec tez problem z wtyczka - o ile nie zrobia zew zasilacza ze zwykla wtyczka ale np takie wariactwo jak w NDS to masz kolejny wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 12:46, shinian napisał:

> Ale ja nie chcę czekać tydzień na grę, chcę pojść do sklepu i kupić sobie Zeldę albo Red
Steel
> i jeszcze tego samego dnia grać na Wii sprowadzonym z Australii.

Nic nie będzie stało na przeszkodzie. Świat jest podzielony na 3 strefy formatowe. PAL, NTSC
, NTSC-J. Europa i Australia są w jednej strefie. Co do kupowania w Polsce. Jeżeli jak do tej
pory jedynym słusznym dystrybutorem będzie lucas toys to ja wolę poczekać te 7 dni i zaoszczędzić
40-50 zł:P


hmmm Kiedyś planowałem zakup X360 w dvdcrave ale okazało się, że konsol stacjonarnych poza Australię nie wysyłają - tylko handheldy i płyty - nie wiem jak jest teraz ale chyba dużo się nie zmieniło. Lukas Toys jest synonimem zła i nieprofesjonalnego podejścia do graczy dlatego jak ognia unikam kupowania sprzętów Ninny z ich "oficjalnej" dystrybucji ;) Na Nintendo Polska nie ma co liczyć - ale na szczęście jest w naszym kraju parę sklepów wysyłkowych, które traktują graczy na serio i nie robią nikogo w ch*ja - w prasie konsolowej (psxextreme, n+) można znaleźć ich oferty i nie są wcale takie złe na tle bezpośredniego importu z zachodu ew. od kangurów.
Ja bym mimo wszystko na miejscu paru osób poważnie zastanowił się nad kupnem X360 - oficjalna dystrybucja przez microsoft mimo wszystko spowoduje niższe "oficjalne" ceny a to zmusi do spuszczenia trochę marży w sklepach importujących na własną rękę, co IMo jest bardziej korzystne - w szczególności, że biblioteka tytułów na xboxa powoli rośnie i w jakiś sposób jest już w Polsce popularny - PS3 będzie do łyknięcia za min. 1,5 roku a cena za Wii nie jest wcale taka atrakcyjna (gdyby dali 199 ojro) a grać przecież trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować