Zaloguj się, aby obserwować  
Szalony_Max

Falloutowe klimaty, czyli jak przeżyć w postnuklearnym świecie.

463 postów w tym temacie

Witam wszystkich maniaków Fallouta 1,2 i Tacticsa
Nie zakładam wątku aby nabić jakieś tam posty,ogólnie statystyke, czy też może dlatego że na starym forum taki wątek był, ale mam mały problem który dotyczy ostatniej z wymienionych cześci.
Mianowicie mój pupilek nie awansuje w szeregach Bractwa. Jestem już w 3 misji a mój podopieczny dalej nosi stopień "kadet", dodam że jak wcześniej grałem jakiś nie cały miesiąc temu, to postać awansowała co misję (grałem kobietą - czyżby to było jakieś uchonorowanie płuci pieknej :). Żeby było jeszcze zabawniej to po 1 misji zamiast mnie awansowała Luneta ;( co by potwierdzało powyższą tezę.
Mam "najnowszego" patche, gra nie jest wadliwa bo już raz ją "zaliczyłem" no i niedawno reinstalowałem system więc gry to też nie omineło.

Ps. Jak macie jakieś inne ciekawe porady i ciekawostki dotyczące świata Follouta to wiecie co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

< Mianowicie mój pupilek nie awansuje w szeregach Bractwa. Jestem już w 3 misji a mój podopieczny dalej nosi stopień "kadet"

Nie wiem o co chodzi ale ja tez tak miałem.
Stopnie nie mogą rosnąć co misję bo byś po kilku zadaniach był Paladynem.
U mnie na przykład Zszywacz pod koniec gry był jakimś słabym (możę nawet Kadetem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 17:43, DemoBytom napisał:

Ja tam nie wiem na pewno.. W Tacticsa grałem bardzo mało.. Ale podobno awanse zależą od charyzmy.. Miałeś może wcześniej więcej charyzmy niż teraz?

Hmm to ciekawe bo wcześniej jak grałem miałem charyzmy 4 ( wiadomo kobiety) a teraz mam 2 (faceci to brzydale).
Z tego co mi się przypomina z pomroków dziejow to jak grałem na pożyczonej wersji od kumpla (jakiś rok po premierze) to też miałem niska charyzmę ale postać awansowała mi po 1 bądź 2 misji.
No i jeszcze kwestia Lunety, ma ona charyzmę 5 czyli tyle samo co Zszywacz ale on nie awansował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 17:53, Szalony Max napisał:

> Ja tam nie wiem na pewno.. W Tacticsa grałem bardzo mało.. Ale podobno awanse zależą od charyzmy.. Miałeś może wcześniej
więcej charyzmy niż teraz?
Hmm to ciekawe bo wcześniej jak grałem miałem charyzmy 4 ( wiadomo kobiety) a teraz mam 2 (faceci
to brzydale).
Z tego co mi się przypomina z pomroków dziejow to jak grałem na pożyczonej wersji od kumpla (jakiś rok po
premierze) to też miałem niska charyzmę ale postać awansowała mi po 1 bądź 2 misji.
No i jeszcze kwestia Lunety, ma ona
charyzmę 5 czyli tyle samo co Zszywacz ale on nie awansował.


Nie jestem pewien, ale awanse zaleza chyba od tego ile kto i kogo zabil i czy wykonales jakies poboczne zadania. Ja "robilem" kazda misje na maxa pod wzgledem questów i bardzo szybko awansowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 17:51, Yasiu89 napisał:

Nie wiem o co chodzi ale ja tez tak miałem. Stopnie nie mogą rosnąć co misję bo byś po kilku zadaniach był Paladynem.

Niezupełnie, postać awansuje co misje chyba tylko z wyjatkiem gdy do wyboru masz 2 np. zlikwidować Władców Zwierząt lub odbić burmistrza. Wtedy opiero nastepuje awans (tak było jak grałem ostatnio)

Dnia 06.10.2005 o 17:51, Yasiu89 napisał:

U mnie na przykład Zszywacz pod koniec gry był jakimś słabym (możę nawet Kadetem).

To jest jeden z felerów gry że członkowie twojej druzyny nie awansują razem z tobą, więc jak masz np. Lunete do końca pozostaje ona kadetem. Wybieranie nimi perka "lizus" nic niedaje (ba jest nawet nie opłacalne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Awanse zależą od dwóch czynników: Charyzmy oraz stopnia udziału postaci w dokonanych mordach podczas misji (chodzi o zabijanie tych złych).
Jeśli Twoja postać nie zabijała wielu osób to nie awansuje.

Postać z wyższą charyzmą sporo zabijająca awansuje szybciej niż postać z wysoką charyzmą zabijająca niewiele.
Choć nawet jeśli postać ma niższą charyzme a sporo zabija to i tak nie awansuje zbyt wysoko.
Ja zwykle gram z charyzmą 8 + większość (90%) skalpów należy do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2005 o 17:53, Szalony Max napisał:

Hmm to ciekawe bo wcześniej jak grałem miałem charyzmy 4 ( wiadomo kobiety) a teraz mam 2 (faceci
to brzydale).
Z tego co mi się przypomina z pomroków dziejow to jak grałem na pożyczonej wersji od kumpla (jakiś rok po
premierze) to też miałem niska charyzmę ale postać awansowała mi po 1 bądź 2 misji.
No i jeszcze kwestia Lunety, ma ona
charyzmę 5 czyli tyle samo co Zszywacz ale on nie awansował.


Masz dwa charyzmy i dziwisz się że nie awansujesz? To 5 to min.
Ja mam pytanie- jak wygląda rozgrywka sieciowa w Tactics i czy gra po necie dużo ludzi? Chętnie bym sobie zagrał ale nie chce mi się instalować gry tylko po to aby zobaczyć że pusto i głucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 10:13, Budo napisał:

Masz dwa charyzmy i dziwisz się że nie awansujesz? To 5 to min.

Teraz zaczołem grać jeszcze raz z 4 punktami, bo jak napisał Rzezim awanse zależą też od teho kto zabija więcej (wioem że to brzmi źle). Zrobiłem więc postać która radzi sobie bardzo dobrze sama a resza drużyny służy tymaczasowo za tragarzy.

Dnia 09.10.2005 o 10:13, Budo napisał:

Ja mam pytanie- jak wygląda rozgrywka sieciowa w Tactics i czy gra po necie dużo ludzi? Chętnie bym sobie zagrał ale nie chce mi się instalować gry tylko po to aby zobaczyć że pusto i głucho.

Tego ja nie wiem bo nie mialem okazji jeszcze zagrać, więc za bardzo nie wiem, ale widziałem już parę stron klanów Fallouta.
Możesz poszukać w
13 schronie http://www.fallout3.phx.pl/ie_index_tactics.htm
Fallout Center http://sesemesik.strefa.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jesli wie ktoś jak pograć sobie w fallout tactics po sieci to proszę o wskazówki. Te stronki sa fajne ale nie ma tam takich informacji, zresztą wyglądają na "wymarłe".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 12:22, Budo napisał:

Jesli wie ktoś jak pograć sobie w fallout tactics po sieci to proszę o wskazówki.

A co co dokładnie chodzi ?
Bo jeśli o sprawy techniczne to w instrukcji jest wszystko wyjaśnione, jeśli o robienie postaci to na stronie 13 schronu jest do dosyć dobrze powiedziane (w dziale "Twój Bohater")

Dnia 09.10.2005 o 12:22, Budo napisał:

Te stronki sa fajne ale nie ma tam takich informacji, zresztą wyglądają na "wymarłe".

Jak to nie ma, wystarczy dobrze poszukac.
Nawiązując do "wymarcia" to czasy świetności co tu ukrywać mineły, ale jest jescze kilku fantykow którzy robią naprawde ciekawe rzeczy, choć by moda do NWN :D
Serwisy te są tez w miare czesto aktualizowane więc jesteś z Falloutami na bierząco. (to nie jest żadna reklama, po prostu są ciekawe i zaiwerają dużo informacji, choć maja tez braki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 12:22, Budo napisał:

Jesli wie ktoś jak pograć sobie w fallout tactics po sieci to proszę o wskazówki. Te stronki sa fajne ale nie ma >tam takich informacji, zresztą wyglądają na "wymarłe".


Niestety F:T ma już swoje lata. I jego scena jest prawie wymarła:(, sam grywałem w lutym-marcu 2004 przez gamespy-a, i nie było jakoś dużo ludzi. A, że od jakegoś czasu nie mam GameSpy-a to nie wiem czy ktoś tam jeszcze wchodzi.

Co do grania to najpopularniejszy był tryb zdobywanie czegoś tam. na 10k punktów.
- w złym tonie jest zakraść się i przełączyć dźwignie.
-w złym tonie jest też korzystanie z postaci zamieszczonych na stronkach. A stosowanie postaci które są dostępne w gre - to pewna klęska.

Zasady 2k http://www.zasady.of.pl/ nigdy nie grałem na tych zasadach.
Zasady 10k i wzór robienia postaci. http://republika.pl/kft/calosc1.htm

Ja uważam, że granie na 10k bez dragów jest ciut ciekawsze. Choć dragi dają sporego kopa. Lecz niestety bardzo ciężko było kogoś namówić na granie bez dragów.
Pamietam te pojedynki 10 vs 10 to był prawdziwy sajgon choć przy 3 vs 3 też było śmiesznie.

Gdyby jednak ktoś z forum miał ochote pograć on-line to bym się pisał. Po on-line jest o wiele ciekawsze niż single player.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2005 o 12:48, Rzezim napisał:

Gdyby jednak ktoś z forum miał ochote
pograć on-line to bym się pisał. Po on-line jest o wiele ciekawsze niż single player.


Dzięki za rady. GameSpy''a odpaliłem pierwszy raz i trochę się zamotałem. Sa jacyś tam gracze (nawet do 30) w jakichś "ladderach" ale nie pytajcie mnie co to znaczy. Jak coś to ja się piszę- zawsze można pograć przez lan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytania o misje w Den:
1. Gdzie jest książka Becky?
2. Jak mam uwolnić Vicka? Dałem mu już radio, a przywódca Łowców Niewolników nadal nie chce go uwolnić. Jedyną dostępną opcją jest zapłacenie mu 1000 w ichniej walucie. Mam tylko 913, no i wolałbym nie wydawać tak dużej forsy, szczególnie kiedy mam jej tak mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 16:25, Hopeless napisał:

Pytania o misje w Den:
1. Gdzie jest książka Becky?
2. Jak mam uwolnić Vicka? Dałem mu już radio, a przywódca Łowców Niewolników
nadal nie chce go uwolnić. Jedyną dostępną opcją jest zapłacenie mu 1000 w ichniej walucie. Mam tylko 913, no i wolałbym
nie wydawać tak dużej forsy, szczególnie kiedy mam jej tak mało.


Ad.1 Albo gdzieś na cmentarzu...ciężko ją wypatrzeć, albo koło tego kolesia od którego miałeś ją wziąć, koło beczek. Na pewno w którymś z tych miejsc

Ad.2 Masz 3 możliwości:
a - płacisz 1k i masz Vica
b - jeśli jesteś kobietą i masz ileś tam charyzmy, śpisz z Metzgerem i płacisz potem 800
c - zabijasz Raidersów i masz Vica za darmo (może być trudne ale na to są sposoby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 16:32, Latniak napisał:

Ad.2 Masz
3 możliwości:
a - płacisz 1k i masz Vica


Ech...

Dnia 09.10.2005 o 16:32, Latniak napisał:

b - jeśli jesteś kobietą i masz ileś tam charyzmy, śpisz z Metzgerem i płacisz
potem 800


Odpada. Nie gram kobietą, a tym bardziej atrakcyjną...

Dnia 09.10.2005 o 16:32, Latniak napisał:

c - zabijasz Raidersów i masz Vica za darmo (może być trudne ale na to są sposoby)


Och... Żeby to było tak łatwe, jak piszesz... Naprawdę próbowałem. Liczyłem, że tak czy siak zrobię to, jak będę bardziej napakowany (lvl. co najmniej 10).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 16:25, Hopeless napisał:

Pytania o misje w Den:
1. Gdzie jest książka Becky?

Mi się wydaje że w wuchodku w zachdniej cześci miasta, ale mogło mi się pomylić ze "spluwami i kulkami"

Dnia 09.10.2005 o 16:25, Hopeless napisał:

2. Jak mam uwolnić Vicka? Dałem mu już radio, a przywódca Łowców Niewolników nadal nie chce go uwolnić. Jedyną dostępną opcją jest zapłacenie mu 1000 w ichniej walucie. Mam tylko 913, no i wolałbym nie wydawać tak dużej forsy, szczególnie kiedy mam jej tak mało.

Zawsze możesz się przyłączyć do Łowców i zarabiać sporo kasy, oczywiście odbije się to na twojej reputacji ale kto by się tym przejmował. A i RNK beda do ciebie co poniektórzy strzelać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 16:25, Hopeless napisał:

Pytania o misje w Den:
1. Gdzie jest książka Becky?

Książka jest w części gdzie Łowcy Niewolników (są chyba cztery możliwości gdzie może być: kibel koło kościoła i dalej nie pamiętam)

Dnia 09.10.2005 o 16:25, Hopeless napisał:

2. Jak mam uwolnić Vicka? Dałem mu już radio, a przywódca Łowców Niewolników nadal nie chce go uwolnić.


Łowców Niewolników się ZABIJA. Po co mają się szwędać po świecie. Jesteś bohaterem, nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 17:00, Hopeless napisał:

Och... Żeby to było tak łatwe, jak piszesz...
Naprawdę próbowałem. Liczyłem, że tak czy siak zrobię to, jak będę bardziej napakowany (lvl. co najmniej 10).

Hmm no jak masz mały level to trudne to jest (i nie masz broni odpowiedniej) ale można zabić jednego sprzedawcę w zachodniej części miasta (nikt cię nie ściga, taki w czerwonym ubranku) i wykonać wszystkie questy dla tej koleżany (nie pamiętam imienia), dzięki temu uzbierasz troche broni. Potem wchodzisz do jakiegoś pokoju u Łowców, zamykasz dzrwi (na klucz) i sptrzelasz przez okno. Albo zamykasz głowne drzwi i strzelasz przez okna. To też jest sposób (tylko żmudny). Po łowcach zostanie mnóstwo splów i naboi. Za uwolnienie niewolników i zabicie wszystkich Raidersów dostaje się multum karmy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować