Zaloguj się, aby obserwować  
Szalony_Max

Falloutowe klimaty, czyli jak przeżyć w postnuklearnym świecie.

463 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2006 o 15:56, Dann napisał:


> Ehh. Każdy jego fan to wie. Zdziwiłbyś się jak wielu znanych aktorów podkładało głos w
tej
> grze aż nie chce się wymieniać.

Hehe, ja osobiście dość często miałem okazję słyszeć w TV głos tego Pana i o dziwo przechodząc
Fallouta tyle razy nie byłem w stanie skojarzyć, ze głos Killiana Darkwatera nalezy wlaśnie
do niego : ). I w związku z tym szczerze mnie to zaskoczyło :O
Natomiast co do innych znanych aktorów w tej grze, to niestety nie skojarzyłem za bardzo pozostałych
imion i nazwisk w ''Creditsach'' : / Być moze wlaśnie dlatego to jedno tak bardzo zwróciło
moją uwagę.

www.forum.gwrota.com
W wyszukiwarce wpisz fallout i wybierz temat o fallout1, tam jest kilka fotek i na pewno skojarzysz. Niestety dwie z nich już wygasły, bo to imageshack był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2006 o 17:34, hans olo napisał:

www.forum.gwrota.com
W wyszukiwarce wpisz fallout i wybierz temat o fallout1, tam jest kilka fotek i na pewno skojarzysz.
Niestety dwie z nich już wygasły, bo to imageshack był.


Ale jaja, rzeczywiście :PP (LOL)
Bodajmy trzy fotki z pięciu są tam dostępne i rzeczywiście wszyscy trzej znani goście :) (+ sam R.D. Anderson ;)
Teraz powiem tylko jedno: Pod względem "obsady", przy obu Falloutach nawet nasze Polskie Wrota Baldura się chowają ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 13:20, sig. napisał:

te co pod ziemią są? zniszczyć je. celność mają tak fatalną, że starczy podejść jedną osobą
i strzelać do skutku ;). Ja przeszedłem to bez problemu ale tylko dlatego że zaraz na początku
gry spotkałem na pustyni kupca z fnal-em w ofercie (od tamtej pory mam dużo większy zasięg
skutecznego ognia niż przeciwnicy).


Ale przecież one mają po 300 HPeków, a jak atakuje je moimi postaciami, to zadają jedynie po 1-3 obrażeń :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę - te pod ziemią obszedłem, bo je wyłączyłem, ale za to włączyły się te na powierzchni :/ Wiesz może jak je znowu zdeaktywować lub wyjść jakimś innym wyjściem niż to przez które się wchodziło, bo zowu nie mogę sobie dać rady z wieżyczkami przy wejściu :/ Mają po 349 życia, jakiekolwiek rany robię im zadając jedynie criticale, a one zabierają mi po 20-40 obrażeń za jednym razem, czasem zabijają postać w jednej turze :/ A ich celność wcale nie jest tak tragiczna na takim bliskim dystansie... Pomóż proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 20:25, Quatre napisał:

Kurczę - te pod ziemią obszedłem, bo je wyłączyłem, ale za to włączyły się te na powierzchni
:/ Wiesz może jak je znowu zdeaktywować lub wyjść jakimś innym wyjściem niż to przez które
się wchodziło, bo zowu nie mogę sobie dać rady z wieżyczkami przy wejściu :/ Mają po 349 życia,
jakiekolwiek rany robię im zadając jedynie criticale, a one zabierają mi po 20-40 obrażeń za
jednym razem, czasem zabijają postać w jednej turze :/ A ich celność wcale nie jest tak tragiczna
na takim bliskim dystansie... Pomóż proszę :)


Ja wszystkie te wieżyczki rozwaliłem bez problemu. Jak? Załadowałem do Pancor Jackhammera naboje EMP, jeden strzał ze strzelby naładowanej tą amunicją zabiera wieżyczkom/robotom/androidom około 20-30 hp. Zszywacz, o ile dobrze pamiętam, rozwalał jedną wieżyczkę chyba dwudziestoma strzałami. Jednak na etapie, na którym jesteś, amunicję tę zdobyć można tylko w special encounterze o nazwie "Bazar" (albo "Targowisko", nie pamiętam dokładnie). W bazie amunicja ta pojawi się chyba dopiero w połowie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm ja korzystałem przy 1 przejściu z gry z kałacha i amunicji 7.67 i problemów z nimi sobie nie przypominam..... co zaś sie tyczy tych na powierzchni, to można nie tylko wyłączyć ale również nie dopuścić do włączenia się (za co wódz będzie wdzięczny, i sprezenuje nam dodatkową baterie. a za nadwyżkę oraz potencjalnych rekrutów (których będzie można kiedyś zwerbować jak zajdzie taka potrzeba) nas pochwalą przy odprawie po misji). starczy po prostu przed uruchomienie tej dźwigni co włącza wieżyczki na powierzchni wyłączyć jakąś inną, niestety nie pamiętam którą więc musisz połazić i posprawdzać te których używałeś wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała zabawa z wieżyczkami polega na tym, że mamy 2 włączniki. Albo mamy włączone wieżyczki na zewnątrz a na zewnątrz nie lub te w środku działają a zewnętrzne sobie siedzą spokojnie w ziemi.

MISJA V: PREORIA
Cel główny: Zdobyć trzy baterie atomowe.
"(...) W dalszej części kompleksu jest mnóstwo wieżyczek, które można wyłączyć kolejną wajchą. Ale uwaga - działa ona na zasadzie "Systemy w środku wyłączone, Systemy na zewnątrz włączone", co oznacza, że po jej przesunięciu żołnierze są bezpieczni, a usmaży się kilku dzikusów na powierzchni. Przy odrobinie samozaparcia można przy pomocy jednego żołnierza operować wajchą tak, że nie zginie ani nikt wewnątrz, ani na zewnątrz budowli (wieżyczki potrzebują trochę czasu na "zaskoczenie"). (...)"

Znaleziona na Fallout Coroner
http://fallout.emiasto.com.pl/index.php
Niestety obrazków nie ma na tej stronie a liczyłem na to, bo pokazałabym gdzie jest dokładnie ten przełącznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc! Będę musiał zacząć tę misję od początku chyba. A najpierw chyba przejdę misję w Macon (czy jakoś tak) - tę, w której trzeba uratować HumVee :) Może jakaś rakietnica się tam znajdzie... ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, sprawa z tą misja jest prosta :). Zaraz przed wejściem na "teren" wieżyczek jest taki fajny czerwony przełącznik, wieżyczki na powierzchni potrzebują 10 sekund by się załadować. Ja zawsze robie tak, że przełączam przełacznik licze sobie na głos do 10, i odrazu wyłaczam. Jest to rodzaj maratonu w stylu RUN FOREST RUN, jeżeli zdąża mi żolnierze przebiec tą odległość w 10 sek to git, a jak nie to chować się za krzesłami trzeba :).

W tej misji potrzebna jest jedynie znajomość matematyki, po 3-4 wystrzałach wieżyczka chowa się na około 5 sek. by naładować baterie ;). Autorzy gry specjalnie umieścili te wierzyczki, by gracze troche pomyśleli.
Musisz traktować tą misje jak coś ala platformówka (Z resztą ta misja jest chyba chołdem do tych starych dobrych gier, kiedy trzeba było w odpowiednim momencie skakać przez paszcze krokodyla ;P).

I to znacznie lepsze niż marnotrawienie amunicji na wieżyczki. W grze spotkasz wiele "stworzeń" które nie należa do tych co wystarczy je "pierdyknąć topiorkiem" :D. Ja się założe, że nie tylko ja kombinowałem, jak powalić tego gościa z gattlingiem gaussa ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam postanowiłem pograć w fallout tactics, gdyż przeczytałem wiele dobrych opinii o serii fallout.
Lecz mam mały problem jakie przedmioty należy posiadać by móc użyć umiejętności: Pierwsza Pomoc i Lekarz.
Za każdym razem gdy próbuje użyć tych umiejętności wyskakuje mi: "Potrzebny przedmiot" mimo że posiadam takie przedmioty jak : Zestaw P.Pomocy oraz torbę lekarską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 20:12, Cafel napisał:

Lecz mam mały problem jakie przedmioty należy posiadać by móc użyć umiejętności: Pierwsza Pomoc
i Lekarz.


Aby ich użyć,musisz dać przedmiot do ręki (tak jak broń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może wcześcniej już to podowałem. Ale to zrobie jeszcze raz, postanowiłem podać link do Fallouta PnP (D & D, Warhamer i inne RPG odejdą w niepamieć) można za darmoche, ściągnać cały podręcznik do fallouta (Robił go fan dla graczy i jest naprawde darmowy) oddający to co w systemie special najlepsze, jednak ostrzegam, foty pojazdów (poza krążownikiem szos) nie pasują zabardzo do gry, ale da się przeżyć :).

Oto link: http://www.konspiracja.attu.pl/xoops/modules/news/print.php?storyid=68

Odrazu was się zapyta czy drukować, dajcie po prostu anuluj, i ściągnijcie sobie podręcznik. Tak moim zdaniem lepiej.
Sesje z Fallouta są świetne, masz wolną ręke odnośnie tego co robisz (np: Ostatnio moi gracze są na czymś podobnym do statku widmo... A nie przeraszam, to jest statek widmo, tyle że ver. XXIV w. :D), a mimo że bestiariusz jest mały to zawsze można zrobić swoje stwory dzięki prostemu systemowi ich tworzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze parę pytań na temat gry fallout tactics.
Jak można zdobyć lepsze pancerze ??
Od czego zależą stopnie wojskowe tzn. Czemu członkowie zespołu którym gram od początku posiadają różne stopnie od razu zaznaczę ze żadną postacią nie brałem umiejętności "lizus"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 20:39, Cafel napisał:

Mam jeszcze parę pytań na temat gry fallout tactics.
Jak można zdobyć lepsze pancerze ??
Od czego zależą stopnie wojskowe tzn. Czemu członkowie zespołu którym gram od początku posiadają
różne stopnie od razu zaznaczę ze żadną postacią nie brałem umiejętności "lizus"

Jeżeli wykonujesz zadania dodatkowe typu w misji Preoria nie pozwolić do zabicia żadnego dzikusa uzyskujesz szybciej rangi które są przydatne do kupna lepszego ekwipunku i rekrutacji lepszych żołnierzy w bractwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gram już kolejny raz w Fallout Tactics i kolejny raz zatrzymuję się na misji 18 (Trzeba wejść do fabryki robotów i rozwalić reaktor atomowy) Taka fabryka pokryta śniegiem. Moje pytanie dotyczy problemu z otworzeniem wrót aby wejść do środka. Jest tam obok jakaś konsola ale kiedy mechanik na nią klika nic się nie dzieje. Włączanie i wyłaczanie nic nie daje. Za wrotami leżą zmasakrowani żołnierze jakiegoś paladyna. Na poczatku misji widac że te wrota są otworzone i goście przez nie przechodzą. Jak się można dostać do środka? A może jest inne jakieś wejście. Z góry dziękuje za pomoc, bo to już moje 4 podejście i znowu utknąłem na tych wrotach.
Prosże o jakieś rady (wskazówki)
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 13:25, Blackhand napisał:

A próbowałeś użyć na terminalu umiejętności "nauka"?

Dzięki mistrzu. Już mi się otworzyły wrota. :)
Super. W takim razie ruszam dalej.
Raz jeszcze dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W FT:BOS denerwuje mnie że statystyki typu charyzma, szcząście inteligencja na nic się nie zdaja. Podobnie jest z umiejętnościami typu nauka czy wiedza o środowisku (czy coś takiego). Niedugo będę miał Fallout 1 i 2, mam nadzieję iż tam te rzeczy się przydadzą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować