Zaloguj się, aby obserwować  
Szalony_Max

Falloutowe klimaty, czyli jak przeżyć w postnuklearnym świecie.

463 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2007 o 16:19, Infran napisał:

Fallout 1
Proszę pomóżcie, bo nie wiem co już robic :(
Zawsze kiedy włączałem fallouta wszystko ładowało się bez problemów, a teraz wyskakuje błąd,
który mówi, że mam za mało miejsca na dysku (wymagane 20mb -_-'') mam wolne 9gb! Zrobiłem reinstall
gry na ten sam dysk D i nic, dopiero kiedy zainstalowłem na C to pomogło. Po jednym dniu znowu
ten sam problem :( wiecie co to może byc?
Mój system to winXP pro


Już samo się naprawiło, więc luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań dotyczących F2, a mianowicie:
1)Czy po zeta skan dostaje się plus 2 do szczęścia? Jeśli tak to jak trzeba poprowadzić rozmowę z tą kobietą co robi zeta scan? Jak niby robi mi zete to odejmuje mi jeden pkt od szczęścia.
2)Gdzie znajdują się wszystkie moduły te co dodają pkt. do cech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 20:29, MagikT napisał:

2)Gdzie znajdują się wszystkie moduły te co dodają pkt. do cech?

pamiętam że jeden jest w narravo, w gabinecie tamtejszego dowódcy. podejrzewam że i w kryptopolis się jakiś znajdzie w końcu mają tam masę "starej" technologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 20:29, MagikT napisał:

Mam parę pytań dotyczących F2, a mianowicie:
1)Czy po zeta skan dostaje się plus 2 do szczęścia? Jeśli tak to jak trzeba poprowadzić rozmowę
z tą kobietą co robi zeta scan? Jak niby robi mi zete to odejmuje mi jeden pkt od szczęścia.


Zeta scan rzeczywiście dodaje +2 do szczęścia, ale o ile się nie mylę, wyłącznie jeżeli zrobi się go w New California Republic.

Dnia 10.05.2007 o 20:29, MagikT napisał:

2)Gdzie znajdują się wszystkie moduły te co dodają pkt. do cech?


Jeden jest w Vault City (Kryptopolis), jeden w Sierra Army Depot, jeden w Military Base i jeden w Navarro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 22:19, Sarafan_Knight napisał:

Zeta scan rzeczywiście dodaje +2 do szczęścia, ale o ile się nie mylę, wyłącznie jeżeli zrobi
się go w New California Republic.


No właśnie wiem tam jest ten kościół i ta facetka( w opisie jest coś takiego, że
jest bardzo ładna czy jakoś tak)i niby ma mi robić zeta scan (moja postać pyta się czy zeta scan boli) i po tym zabiegu mam minus 1 do szczęścia jak przy szeregowaniu ;/

Dzięki za miejsca do modułów

Mam taki problem, że jak gram w F2 to po jakimś czasie wyskakuje mi critical/fatal error (nie wiem jakiej treści nie mogę go przeczytać)zdarza się podczas zapisywania gry, włączania upływu czasu w pip boy i przechodzenia między mapami. Miał ktoś kiedyś taki bug, reinstalacja nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 15:15, MagikT napisał:

No właśnie wiem tam jest ten kościół i ta facetka( w opisie jest coś takiego, że
jest bardzo ładna czy jakoś tak)i niby ma mi robić zeta scan (moja postać pyta się czy zeta
scan boli) i po tym zabiegu mam minus 1 do szczęścia jak przy szeregowaniu ;/


-1 do szczęścia otrzymuje się za zabieg zwany Enlightment. +2 jest właśnie za Zeta Scan. Oba można otrzymać u tej samej osoby w NCR, ale ten drugi dopiero po tym, jak zgodzisz się zanieść list do Ash-9 w San Francisco.

Dnia 11.05.2007 o 15:15, MagikT napisał:

Mam taki problem, że jak gram w F2 to po jakimś czasie wyskakuje mi critical/fatal error (nie
wiem jakiej treści nie mogę go przeczytać)zdarza się podczas zapisywania gry, włączania upływu
czasu w pip boy i przechodzenia między mapami. Miał ktoś kiedyś taki bug, reinstalacja nie
pomaga.


Jeżeli masz wersję z NXK, to nie wiem jak Ci pomóc, ale jeżeli nie, to należy zainstalować patcha 1.02.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2007 o 15:55, Sarafan_Knight napisał:

Jeżeli masz wersję z NXK, to nie wiem jak Ci pomóc, ale jeżeli nie, to należy zainstalować
patcha 1.02.


Właśnie zapomniałem dodać wersja 1.02 i z clcka mam jeszcze od kolegi starego fallout''a zobaczę czy jak zainstaluję tego starego i zainstaluję patcha to czy coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 16:30, MagikT napisał:

Właśnie zapomniałem dodać wersja 1.02 i z clcka mam jeszcze od kolegi starego fallout''a zobaczę
czy jak zainstaluję tego starego i zainstaluję patcha to czy coś pomoże.


Wersja z Clicka też jest raczej upatchowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FALLOUT 2
1. Jak w Bazie Wojskowej dostać się do kopalni - na szynach stoi wagonik, szyny prowadzą w kierunku zwałowiska głazów....
2. Jak w Radioaktywnych Jaskiniach naprawić generator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 19:59, TYHE napisał:

FALLOUT 2
1. Jak w Bazie Wojskowej dostać się do kopalni - na szynach stoi wagonik, szyny prowadzą w
kierunku zwałowiska głazów....

W jego okolicy powinien się "poniewierać" pręt, do którego starczy przywiązać dynamit i pchnąć wagonik w okolice rumowiska

Dnia 24.07.2007 o 19:59, TYHE napisał:

2. Jak w Radioaktywnych Jaskiniach naprawić generator?

Skilem naprawa? za to do dżrzwi będzie potrzebny wytrych elektroniczny (WAŻNE: na wskutek buga nie zaskoczy wersja mk2, musi być zwykły).
i pogoń ich tam żeby cię za dawne zasługi z sekretarza na sekretarkę przerobili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witma wszystkich .
ostatnio naszla mnie ochcota na powrot do fallout''a ... wiec zainstalowalem sobie wersje edycje Tactics.
ku mojemu zdziwieniu ... w pierwszej lokacji nie widze co niektorych przecinwikow widze ze sa na mapie zaznaczeni czerwona kropką ale ... nie ma ich na ekranie ... sciagnal specjalnie patche 1.27 i dodtakowow jakis patch zrobiony do tactics dla ludzi ktoryz maja problem z grafa ... to nic nie pomoglo ;/ przecinwikow moge scignac z bliska shotgunem .... ale co to za gra jesli strzelam w powietrze ;/
mam WinXP home.
directX9c
prcek Celeron 1.50GHz
448 MB ramu
grafike AtiRadeon XPRESS 200M

wiec trudno uwierzyc mi w to ze to wina sprzetu :P ale moge sie mylic .
Jesli ktos mial podobny problem. Prosze o szybka odpoiwiedz czy na form czy na priv.
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy grał tu ktoś w The Fall: The Last Days of Gaia? Jak z klimacikiem? Szukam właśnie czegoś w postnuklearnych klimatach, niekoniecznie STALKERa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7. Jeżeli posiadasz wysokie Steal Skill, płać za kupiony towar pieniędzmi które następnie ukradnij z inwentarz sprzedawcy.
8.W San Francisko w siedzibie Hubologist znajduje się Crockett. Jeśli dasz mu Power Armor, zapłacisz 10000 i odczekasz dzień, będziesz mógł odebrać Hardened Power Armor. Zapłacisz za jedną zbroję, ale bedziesz mógł odebrać ile chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2008 o 10:58, pkosinski napisał:

wiec trudno uwierzyc mi w to ze to wina sprzetu :P ale moge sie mylic .
Jesli ktos mial podobny problem. Prosze o szybka odpoiwiedz czy na form czy na priv.
Pozdrawiam :)

niewidzialni przeciwnicy powiadasz? ja coś takiego miałem jak mi się płytka porysowała. zdaje się że byli "przesunięci w fazie" bo mnie też nie atakowali (ale o ile pamiętam tryb strażniczy na nich reagował).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak wiem tez to zauwzlem ze jak wlacze agresive stance to do nich strzlaja,... ale kurde plyty mam czyste ;/ troche glupie to bo nie lubie grac na agresive :P no ale coz :P jakos to przezyje :P

dzieki za szybka odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lurynowicz => Grałem, ale moja przygoda z tym tytułem zakończyła się po około godzinie od instalacji. Nie polecam tej gry nikomu, a zwłaszcza maniakom Fallouta. The Fall to niemalże podręcznikowy przykład produkcji z gatunku "jak nie należy robić postnuklearnego RPG-a". Klimatu praktycznie nie ma, grywalność zerowa, beznadziejne walki, liniowość, masa błędów; ogólna przyjemność z grania jest znikoma. Widać, że twórcy wzorowali się na Falloucie, jednak The Fall to tylko słabiutka zżynka z tej pierwszej. Już lepiej przejść po raz n-ty Falla, niż katować się tą niskobudżetówką. Wniosek jest jeden - na polu "radioaktywnych'''' gier oprócz Stalkera nie ma żadnej sensownej alternatywy dla Fallouta; pozostaje nam jedynie czekać na F3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pkosinski
Zapomniałeś napisać, jaką wersję FT masz :). W angielskiej podobno część egzemplarzy miała błędnie wytłoczony CD3, na co lekarstwem była wymiana płytki u wydawcy (teraz marna szansa na to :)) lub ten patch:
http://www.fileplanet.com/57953/50000/fileinfo/Fallout-Tactics-Patch
(tylko , że to chodziło raczej o brakujące obrazki przedmiotów w plecaku)
Jeśli tego jeszcze nie próbowałeś, to zainstaluj grę w całości na HDD. Jak to nie pomoże, to możliwe, że winna jest Twoja karta graficzna (zdaje się, że zintegrowana i do tego w laptopie, mam rację?), ale tu już nic nie potrafię poradzić :(.
PS Sorry, że nie używam opcji "Odpowiedz", ale te guziki ("URL" i "Edytuj") gdzieś wyparowały :?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersje , polska.
grafa faktycznie zintegrowana w lapie.
Niestety probowalem tego patcha ;/ i nic.
Instalke mam pełna ;/
dodatkowo jeszcze instalowalem patch 1.27
teraz to juz zupenie mnie skolowalo bo przez to odechciewa mi sie grac... zawsze to pare itemow na sell wiecej ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ciężka sprawa, bo wiadomo jak to z tymi laptopowymi grafikami bywa. Sprawdź jeszcze, ile RAMu ma ta karta - FT oficjalnie wymaga minimum 4MB (choć grałem na dwumegowym S3Virge i działało, inna sprawa, że czasem zdarzały się przekłamana, ale czy to była wina małej ilości pamięci na karcie - nie wiem), więc być może wystarczy tylko pogrzebać w BIOSie lapka :).
Aha, trybu zgodności próbowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam 448MB pamieci ktora jest wykorzystywana przez grafike i jak pamiec operacyjna a truby zgodnosc nie sprawdzalem bo nie wiem co to :P:D btw kiedys juz gralem w FT na WinXP ale na innej koniguracji sprzetowaej(slabszej) i dzialal bez problemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować