Zaloguj się, aby obserwować  
Khalid

Gothic 3 demo

97 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2006 o 18:50, Zebius napisał:

Panowie, czy woda w Gothicu 3 jest taka brzydka, czy coś mam nie tak ze sterami albo ustawieniami?
Gram w demo i zwłaszcza z daleka woda w morzu jest okropna, widać na niej pasy a w oddali jest
czarna.


Bez ustawionej wysokiej szczególowości terenu w oddali woda jak i ziemia będą wyglądac brzydko. Natomiast jezeli jesteśmy morza, to powinno byc OK. Jeżeli jednak masz jakieś czarne pasy na wodzie, to spróbuj zmniejszyc detale bądź wgrac nowe stery do karty graficznej - dobrze by jeszcze było, gdybyś zapodał screena z tą woda i podal jakim sprzętem dysponujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 19:20, Tomek1990 napisał:

Bez ustawionej wysokiej szczególowości terenu w oddali woda jak i ziemia będą wyglądac brzydko.
Natomiast jezeli jesteśmy morza, to powinno byc OK. Jeżeli jednak masz jakieś czarne pasy na
wodzie, to spróbuj zmniejszyc detale bądź wgrac nowe stery do karty graficznej - dobrze by
jeszcze było, gdybyś zapodał screena z tą woda i podal jakim sprzętem dysponujesz.


Szczegóły mam na medium, może to jest przyczyną, ale wyżej nie da się grać na 6600GT i A64 2800+. Obrazek załączam, widać kawałek wody jeszcze w miarę, potem prosta linia i dalej wszystko szare - jedna wielka plama. i tak jest z całym morzem. Wygląda to brzydko, bo w wielu miejscach ten podział na ładniejszą i jednokolorową wodę przebiega pod dziwnym kątem i w miarę obracania się zupełnie się zmienia. Jeszcze nie widziałem czegoś takiego w grze, w Morrowindzie to była ładna woda, a tu? :(

Chciałem się upewnić, czy inni też tak mają, czy może coś trzeba pomieszać, ze sterami albo plikiem ini, żeby osiagnąć lepszy efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale jest to normalne(tzn. ja mam identycznie), po prostu odciąża to komputer - wprawdzie na różnych filmikach takich "zagrań" nie widziałem, ale zważywszy na wymagania i kiepską optymalizację Gothica 3 widac był to zabieg konieczny. Radzę nie kombinować z tym, chyba że twój komputer pozwala na płynną rozgrywkę w G3 aktualnie i kilka/naście klatek w plecy nic nie szkodzi. Możesz ustawic dwa pierwsze suwaki w opcjach graficznych maksymalnie w prawo, co może trochę poprawic sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 20:52, Zebius napisał:

> Bez ustawionej wysokiej szczególowości terenu w oddali woda jak i ziemia będą wyglądac
brzydko.
> Natomiast jezeli jesteśmy morza, to powinno byc OK. Jeżeli jednak masz jakieś czarne pasy
na
> wodzie, to spróbuj zmniejszyc detale bądź wgrac nowe stery do karty graficznej - dobrze
by
> jeszcze było, gdybyś zapodał screena z tą woda i podal jakim sprzętem dysponujesz.

Szczegóły mam na medium, może to jest przyczyną, ale wyżej nie da się grać na 6600GT i A64
2800+. Obrazek załączam, widać kawałek wody jeszcze w miarę, potem prosta linia i dalej wszystko
szare - jedna wielka plama. i tak jest z całym morzem. Wygląda to brzydko, bo w wielu miejscach
ten podział na ładniejszą i jednokolorową wodę przebiega pod dziwnym kątem i w miarę obracania
się zupełnie się zmienia. Jeszcze nie widziałem czegoś takiego w grze, w Morrowindzie to była
ładna woda, a tu? :(

Chciałem się upewnić, czy inni też tak mają, czy może coś trzeba pomieszać, ze sterami albo
plikiem ini, żeby osiagnąć lepszy efekt.



zauważyłem jeszcze jeden duży błąd tej gry-,, Po prostu bohaterowi wbija się miecz w plecy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 17:34, Hewios napisał:

ja uwazam ze grafa G3 nie przsciga Obliviona(chociaz jest tuz za nim) ale jest calkiem sporo
efektow nie bedacych w oberku
jeden prezentuje ponizej tego nie doswiadczymy w Oblivionie



Hewios jaki masz kmputer ???? i to jest screen z twojej gry ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(ciach)

Lak4 - tnij cytaty, nie pisz post pod postem - jak widzę chcesz byc modem, a taka osoba nie może się zachowywac jak troll no i musi już siedziec na forum jakiś czas(nie, nie od "16 po szkole" ale np. od "grudnia zeszlego roku na nowym forum").

Pediator - Można i uruchomic, ale możesz powiedziec jak to dziala?(FRAPS''em na przykład), bo myślę, że na tym sprżęcie nie jest to zbyt przyjemne - no i teren jest niewielki, więc pełniak by chodził gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 22:35, Tomek1990 napisał:

(ciach)

Lak4 - tnij cytaty, nie pisz post pod postem - jak widzę chcesz byc modem, a taka osoba nie
może się zachowywac jak troll no i musi już siedziec na forum jakiś czas(nie, nie od "16 po
szkole" ale np. od "grudnia zeszlego roku na nowym forum").

Pediator - Można i uruchomic, ale możesz powiedziec jak to dziala?(FRAPS''em na przykład),
bo myślę, że na tym sprżęcie nie jest to zbyt przyjemne - no i teren jest niewielki, więc pełniak
by chodził gorzej.



przepraszam, ale tylko Firma CD Projekt może powiedzieć jaki powinien być moderator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy to jest temat o byciu moderatorem?? Jeżeli nie masz nic ciekawszego (i związanego z tematem)do napisania to po prostu nic nie pisz. (sorry za offtop)


To dobra wiadomość dla mnie bo ja mam podobny sprzęt, niedługo sobie go troche ulepsze a potem sprawdze demko:) Musze też poczekać aż demo pojawi się w jakieś gazecie, ba ja mam neta powolnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh ja ściągnąłem Gothic III demko i nawet fajne...potem jak dołożyłem płytkę 512 RAM-u to an minimalnych detalach all chodziło ładnie..zresztą mi chodzi o płynność a nie grafę xD.
Kumpel ma 1GB ramu proc 2.7 i Radka grafę Radeon X1950XTX HIS 512MB i przycina na maks detalach...
Zapewnę kupię niedługo pełną wersję ale na razie chyba upgrade sprzętu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem Gothic''a III w ciemno nie ściągając dema ani nie sprawdzając wymagań sprzętowych :). No i dobrze, że zaryzykowałem bo na następny dzień ani jednej sztuki tej gry w sklepie, już nie było :). Mój komp to:
- AMD Athlon 64 3200+ 2 GHZ
- 1 GB RAM
- karta graficzna Radeon X200 64 MB (zintegrowana!!!);
Gra trochę Tweakowana i przycina mi się na średnich detalach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi się instaluje spoko póżniej instaluje się microsoft visual c++ 2005 Redistributable i błąd error 1723 wystąpił problem z tym pakietem instalatora windows. nie można uruchomić biblioteki dll wymaganej do dokończenia tej instalacji.wiecie coś na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować