Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Proponuję aby w tym temacie rozpocząć dyskusje na temat tej fantastycznej gry.Można zapodać tutaj swoje gwiazdy, wyniki, propozycje ,składy itp. Chciałbym równierz aby mogliście podać swoje propozycje co miało by się zmienić w przyszłości .Powoli nadchodzi nowa odsłona tej wspaniałej gry i mogę się spodziewać że się nie zawiodę .Szkoda tylko że CDP nie wydaje tej gierki z jakimiś dodatkami , wiem że nie można porównywać sprzedaży z hitami ale mimo wszystko dla fanów futbolu jest to wielkie wydarzenie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W serię FM (wcześniej oczywyście CM) zacząłem grać od sezonu 01/02 i... zakochałem się w niej:) Teraz kiedy zamówienie na FM2007 złożone i wyglądam kuriera(;)) chyba najbardziej w nowej odsłonie oczekuje zmienionego systemu scoutingu, rozmówek przedmeczowych (te w połowie i po meczu, przez wielu niedoceniane), w moim przypadku bardzo często zmieniały obraz gry. Kolejna rzecz - kluby filialne - pomysł genialny, szkoda że nie nie mieliśmy ich we wcześniejszych odsłonach. Podobno poprawili też system treningu i doboru taktyk... Słowem gra zapowiada się miodnie, pozostaje czekać na premierę (ciekawe, swoją drogą kiedy poznamy dokładną datę) i szykować się na zarwane noce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale mi dodatkowo bardzo brakuje zarządzanie stadionem .Wiem że manager się tym nie zajmuje ale jednak.O ile odsłona 2007 jest już zamówiona to iekawy jestem jak wygląda konkurencja czyli CM2006. CM od 4 częśći czyli odejścia ekipy zeszła na dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierw zagrałem w "Liga Polska Manager 2005", miałem go na płytce z niezbędnika... Wtedy spodobało mi się zarządzanie klubami :) Niedawno miałem mały przypływ gotówki, więc zamówiłem FM 2006 ale niestety jeszcze nie doszedł... Prawdopodobnie dojdzie do mnie dziś i odrazu podzielę się wrażeniami :) Już nie mogę się doczekać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 08:28, spider88 napisał:

Nie wiem dlaczego ale mi dodatkowo bardzo brakuje zarządzanie stadionem .Wiem że manager się
tym nie zajmuje ale jednak.O ile odsłona 2007 jest już zamówiona to iekawy jestem jak wygląda
konkurencja czyli CM2006. CM od 4 częśći czyli odejścia ekipy zeszła na dno.


Przyznam, że to mógłby być ciekawy pomysł, choć w pewnym sensie byłoby to małe odejście od idei gry sportowej... Ale mimo wszystko czuje, że takie rozszerzenie mogłoby przejść z dużym sukcesem. Możnaby również dodać zarządzanie cenami biletów, w ten sposób w sytuacji kryzysu finansowego, zwiększając ceny wyciągnęło by się klub z dołka;) A co do kolejnego CM''a nie sądze, żeby panowie byłi w stanie dokonać jakiejś rewolucji, jeszcze nie w tym roku... Poprzednie części, po tym jak zobaczyłem ich wygląd, omijałem szerokim łukiem. I myślę, że nawet gdy tamta seria uległa jakiejś znaczącej poprawie i tak nigdy nie przebiją FM''a, a ja pozostane mu wierny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 12:49, Rafal G napisał:

Przyznam, że to mógłby być ciekawy pomysł, choć w pewnym sensie byłoby to małe odejście od
idei gry sportowej... Ale mimo wszystko czuje, że takie rozszerzenie mogłoby przejść z dużym
sukcesem. Możnaby również dodać zarządzanie cenami biletów, w ten sposób w sytuacji kryzysu
finansowego, zwiększając ceny wyciągnęło by się klub z dołka;)

Pamiętam że pierwsze polskie managery miały takie funkcje, rozbudowa stadionu,ceny biletów, negocjowanie z sponsorami .Tego mi właśnie brakuje .

SandraX- lada moment ukazuje się 2007 może jednak warto poczekać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 11:10, spider88 napisał:

SandraX- lada moment ukazuje się 2007 może jednak warto poczekać ??


FM 2007 też z pewnością kupię ;]

A co do gry... Grałem kilka chwil i jest świetna, poza kilkoma błędami jak np.: brak dźwięku, czy ogólne błędy w grafice :( Czy ktoś wie jak to naprawić? Najgorszy ten dźwięk, w opcjach jest na full, a nic nie słychać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 11:35, SadraX napisał:

A co do gry... Grałem kilka chwil i jest świetna, poza kilkoma błędami jak np.: brak dźwięku,
czy ogólne błędy w grafice :( Czy ktoś wie jak to naprawić? Najgorszy ten dźwięk, w opcjach
jest na full, a nic nie słychać...

W tego typach gier dzwięk jest wręcz denerwujący bo są to tylko kibice podczas meczu ;p
Ja zawsze gram bez niego , w tel zawsze można puścić jakąś muzyczkę i jest ok ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 11:10, spider88 napisał:

Pamiętam że pierwsze polskie managery miały takie funkcje, rozbudowa stadionu,ceny biletów,
negocjowanie z sponsorami .Tego mi właśnie brakuje .


No cóż... Na razie pozostaje nam cieszyć się możliwością żebrania u zarządu o rozbudowe stadionu... W końcu gdy się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 16:20, Rafal G napisał:

No cóż... Na razie pozostaje nam cieszyć się możliwością żebrania u zarządu o rozbudowe stadionu...
W końcu gdy się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma;)

To bardzo rzadko się udaje zazwyczaj to oni wychodzą z taką propozycją .Jeszcze nigdy na moją proźbę nie zareagowali pozytywnie nawet ultimatum nic nie pomaga sytuacja podobna jak w Wiśle z zakupami zawodników ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja lubie zwykłego football manager był kiedyś chyba w komputer świat gry niezła gierka a jaka zajmująca:) lubiło się w nią pograć chociaż miałem drobne kłopoty finansowe zawsze kiedy byłem najlepszą drużyną:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 16:23, Maxtreme napisał:

ja lubie zwykłego football manager był kiedyś chyba w komputer świat gry niezła gierka a jaka
zajmująca:) lubiło się w nią pograć chociaż miałem drobne kłopoty finansowe zawsze kiedy byłem
najlepszą drużyną:D

Też swojego czasu w nią grałem ,jeden z moich pierwszych oryginałów ;D
Niestety bardzo prosta gierka ,zwłaszcza trening, powstał też taki sam manager koszykówki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Synonim menegera piłkarskiego to CHM 4 . a szkoda że Eidos stracił głowe i sie rozłączył z sports interactive ale teraz oni pracują dla Segi tworzac swietne Football manegery a CHM 2005 i 2006 to jest badziewie.
Footbal Manager RULEZ !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 16:37, mike91 napisał:

Synonim menegera piłkarskiego to CHM 4 . a szkoda że Eidos stracił głowe i sie rozłączył z
sports interactive ale teraz oni pracują dla Segi tworzac swietne Football manegery a CHM
2005 i 2006 to jest badziewie.
Footbal Manager RULEZ !!!!

Po dziś dzień gram w CM 4 .Wisłą jestem w 2016r mam na kącie już dokładnie nie pamiętam ale chyba z 10 trofeów LM .Fajnie włączyć taką starszą gierkę i zobaczyć tamte składy które mogły zdobywać Europę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 16:22, spider88 napisał:

To bardzo rzadko się udaje zazwyczaj to oni wychodzą z taką propozycją .Jeszcze nigdy na moją
proźbę nie zareagowali pozytywnie nawet ultimatum nic nie pomaga sytuacja podobna jak w Wiśle
z zakupami zawodników ;D


U mnie kilka razy się udało ich przekonać do rozbudowy stadionu (nigdy do zwiększenia budżetu transferowego czy płacowego) jednak za każdym razem miało to miejsce po sukcesach (mniejszych lub większych) w europejskich pucharach. Odpowiadali, że rozumieją, iż klub o takiej pozycji musi mieć większy stadion, i że będą inwestować w tym kierunku:) Może po prostu miałem szczęście, albo wyrozumiałe zarządy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 16:57, Rafal G napisał:

U mnie kilka razy się udało ich przekonać do rozbudowy stadionu (nigdy do zwiększenia budżetu
transferowego czy płacowego) jednak za każdym razem miało to miejsce po sukcesach (mniejszych
lub większych) w europejskich pucharach. Odpowiadali, że rozumieją, iż klub o takiej pozycji
musi mieć większy stadion, i że będą inwestować w tym kierunku:) Może po prostu miałem szczęście,
albo wyrozumiałe zarządy;)

Wszystko zależy od średniej frekwencji w całym sezonie .Aby zwiększyć stadion musi wynieść chyba minimum 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 11:35, SadraX napisał:

A co do gry... Grałem kilka chwil i jest świetna, poza kilkoma błędami jak np.: brak dźwięku,
czy ogólne błędy w grafice :( Czy ktoś wie jak to naprawić? Najgorszy ten dźwięk, w opcjach
jest na full, a nic nie słychać...


W celu upiększenia graficznego gry polecam stronke: http://sortitoutsi.net/. Znajdziesz tam sporo skórek i innych bajerów, które mogą radykalnie odmienić wygląd gry. Niestety większość (z tych urzywanych przeze mnie - wszystkie), nie obsługują polskich znaków, więc żeby nie oglądać krzaczków tekscie, trzeba się niestety przełączyć na j. angielski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ więc żeby nie oglądać

Dnia 22.09.2006 o 17:03, Rafal G napisał:

krzaczków tekscie, trzeba się niestety przełączyć na j. angielski...

Lub po prostu uzyc umiejetnie CM Rev Font Changer i władować tam czcionkę obsługującą polskie znaki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 13:18, cubba napisał:

>/.../ więc żeby nie oglądać
> krzaczków tekscie, trzeba się niestety przełączyć na j. angielski...
Lub po prostu uzyc umiejetnie CM Rev Font Changer i władować tam czcionkę obsługującą polskie
znaki :]


Oczywiście, że tak można:) Jakoś zapomniałem o tym wspomnieć;) Tyle, że podmienione czcionki czasami nie są tak ładne i dopasowane jak te oryginalne. Ja osobiście, jako że w angielskim czuje się dobry, zostawiam czcionki i zmieniam język, ale oczywiście jak kto woli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować