Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Sprawdź kilka/naście stron dalej screen mojego Juventusu i oceń, kto mial gorszą sytuację:P Zainstaluj patcha to będziesz mial mniej urazów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 13:40, fataem napisał:

Eee na tą Koronę to chyba jakaś moda zapanowała...gdzie się nie obejrzę każdy gra Koroną. Troche
to dziwne, ale o gustach się nie dyskutuje...konformiści:P

Mnie inni nie interesują :P Jestem po prostu fanem Korony i dlatego nią gram. Może też dlatego, że jest to jedyny klub z mojego województwa w OE :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 13:40, fataem napisał:

Eee na tą Koronę to chyba jakaś moda zapanowała...gdzie się nie obejrzę każdy gra Koroną. Troche
to dziwne, ale o gustach się nie dyskutuje...konformiści:P


ja się zastanawiałem pomiędzy Lechem, a właśnie Koroną, no a wybór padł na Kielce i nie żałuję:). Ale po tym sezonie (2) chyba odejdę, bo i kasy na transfery mało i w lidze już nie idzie tak jak poprzednio. Jedyny plus (ostatnio) to zwycięstwo w pierwszym meczu fazy grupowej Pucharu UEFA z Panathinaikosem 2:1(na wyjeździe):).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 14:22, ak.47 napisał:

ja się zastanawiałem pomiędzy Lechem, a właśnie Koroną, no a wybór padł na Kielce i nie żałuję:).
Ale po tym sezonie (2) chyba odejdę, bo i kasy na transfery mało i w lidze już nie idzie tak
jak poprzednio. Jedyny plus (ostatnio) to zwycięstwo w pierwszym meczu fazy grupowej Pucharu
UEFA z Panathinaikosem 2:1(na wyjeździe):).

A ja właśnie w Koronie mam teraz po 3 sezonach dużo więcej kasy niż inne polskie kluby. M.in. dlatego że sprzedałem Kaczmarka za 5 mln. do jakiegoś zagranicznego klubu i kilku słabszych, z rezerw po 500 tys. Do tego doszły jeszcze 4 mln. za dostanie się do LM. Tyle że ja gram w FM 2006 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2007 o 15:50, kolektor napisał:

A ja właśnie w Koronie mam teraz po 3 sezonach dużo więcej kasy niż inne polskie kluby. M.in.
dlatego że sprzedałem Kaczmarka za 5 mln. do jakiegoś zagranicznego klubu i kilku słabszych,
z rezerw po 500 tys. Do tego doszły jeszcze 4 mln. za dostanie się do LM. Tyle że ja gram w
FM 2006 ...


A ja po 1 sezonie na transfery miałem 325 tys. euro + 1,5 mln ze sprzedaży Grzelaka. I gram w 2007.
Piłkarzy z rezerw posprzedawałeś po 500 tys.? Euro? Moich z rezerw tylko wypożyczam (wiek >20 lat), bo potem przydadzą mi się gdzieś po 2-3 sezonach. A starszych nikt nie chce kupić - tylko wypożyczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 18:56, kolektor napisał:

To mi przed czwartym sezonem na transfery dali 5 mln. euro (cały budżet mam 14 mln.)


Ooo, jakbym ja miał 5 mln euro na transfery to by się dopiero działo, że hoho:). Kup sobie FM 2007, bo naprawdę warto;). Ja w 2006 zagrałem pół sezonu Leeds United w Championship, prowadziłem w lidze, ale mi się znudziło. W 2005 w drugim sezonie wprowadziłem KSZO Ostrowiec (chyba ich nie lubisz zbytnio, hehe:)) do pierwszej ligi, a w drugim zostałem wicemistrzem kraju (5 pkt. za Wisłą, Konrad Nowak trzeci raz z rzędu królem strzelców [2x w 2 lidze 1x w pierwszej], a Marcin Kaczmarek piłkarzem sezonu:)), wszedłem do Pucharu UEFA i skończyłem grać. Chyba czas odświeżyć tego save''a:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 19:02, ak.47 napisał:

(chyba ich nie lubisz zbytnio, hehe:))


Ja ich kocham xD <joke> W szczególności wtedy gdy kibice KSZO palą szaliki Koronki na trybunach xD
A co do FM 2007 ... Chyba mi się nie opłaca. Już poczekam na 2008 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 19:07, kolektor napisał:

A co do FM 2007 ... Chyba mi się nie opłaca. Już poczekam na 2008 xD


Ja czekam na Football Manager Live:).
Jak myślisz, mając w składzie Zganiacza i Gizę (oraz Soldeckiego) opłaca się ściągać Nowackiego? Ma świetne staty, a przed pierwszym sezonem całkiem o nim zapomniałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 19:13, ak.47 napisał:

Ja czekam na Football Manager Live:).
Jak myślisz, mając w składzie Zganiacza i Gizę (oraz Soldeckiego) opłaca się ściągać Nowackiego?
Ma świetne staty, a przed pierwszym sezonem całkiem o nim zapomniałem..

Zganiacz i Giza na środek a Nowacki na lewą pomoc :D Ja mam podobnie, tyle że zamiast Gizy mam Joaquin-a (Gizę zgarnęli mi chyba Angole, West-Ham bodajże). Nowacki to bardzo dobry skrzydłowy. Mimo że niektórzy na niego narzekają. A co do Live ... Wszystko pięknie gdyby nie abonament ... Nie mam za bardzo hajsu by bulić co miesiąc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 19:19, kolektor napisał:

Zganiacz i Giza na środek a Nowacki na lewą pomoc :D Ja mam podobnie, tyle że zamiast Gizy
mam Joaquin-a (Gizę zgarnęli mi chyba Angole, West-Ham bodajże). Nowacki to bardzo dobry skrzydłowy.
Mimo że niektórzy na niego narzekają. A co do Live ... Wszystko pięknie gdyby nie abonament
... Nie mam za bardzo hajsu by bulić co miesiąc ...


Ale Joaquina innego niż ten z Valencii, tak?:) Abonament? Dziękuję, nie biorę. Nie wiedziałem o abonamencie, trudno, nie pogram.
Tylko, że na lewym skrzydle to u mnie bryluje Kaczmarek:). Chociaż, gdybym go opchnął za 1 mln euro, bo jużprawie tyle jest wart, to czemu nie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 19:23, ak.47 napisał:

Ale Joaquina innego niż ten z Valencii, tak?:)

Aż taki bogaty mój klub nie jest :D
Wysłałem szperacza do Ameryki Południowej żeby wyszukał mi młodego defensywnego pomocnika. I najlepszy był Joaquim :D Na rezerwę wziąłem jeszcze Ivana :D
A teraz znalazłem kolejną młodą gwiazdę (tym razem bez szperaczy :P). W juniorach Wisły Płock. Jerzy Piszczek jak dobrze pamiętam. 17 lat i już 18 wykańczania akcji, 17 przyspieszenia. Strzela gola za golem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tutaj prawdziwi wyjadacze :D Ja lubię sobie od czasu do czasu popykać w FMa. Najlepsza drużyna? Hmm... pamiętam czasy Sampdorią Genua, kiedy "wyciągnąłem" Ją z II ligi, a następnie zdobył mistrza Włoch, i puchar Italii pokonując 5:4 Inter( nigdy nie zapomnę tego meczu...). Bardzo też lubiłem grać River Plate, ale to były czasy jeszcze CMa bodajże 99/00. Wtedy to poznałem Saviolę, który mając 17 lat, był najlepszym piłkarzem argentyńskiej ligi. Z reprezentacji ofc Polska ;) Zdobyłem nimi mistrza świata i Europy(królem strzelców był Rasiak xD). Obecnie nie grywam w to :P Z polskiej ligi biorę najczęściej Wisłę Kraków i Lech Poznań. Właściwie dzięki tej serii poznałem wielu piłkarzy, którzy dziś są gwiazdami światowego futbolu(m.in. Saviola, czy Petrova).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się pochwalę osiągnięciami z FM 2007:)
Obecnie jestem menedżerem Arsenalu Londyn. Przedstawię całą moja karierę - Wisła Kraków (2 mistrzostwa Polski, jeden raz faza grupowa LM, jeden raz faza grupowa UEFA):2 sezony. Velez Sarsfield(Argentyńska ekstraklasa, 2 miejsce w kraju):1 sezon. Sheffield Wednesday(championship, po połowie sezonu 2 miejsce w lidze):połowa sezonu. Paris Saint-Germain(2 razy 2 miejsce w lidze, 3 miejsce w lidze,Ćwierćfinał LM, półfinał UEFA, na razie najmilej wspominam tam pracę):2,5 sezonu. Arsenal Londyn (na razie pół sezonu, 2 miejsce za Chelsea. Wygrana w Klubowych MŚ). Budżet transferowy(O_o 1 BILION złotych O_o).
Taka kariera:)
Polecam na bramkę do polskich klubów: Anthony Silva - Paragwaj. Świetnie broni i... świetnie wykonuje rzuty wolne:) w ciągu 2 sezonów strzelił kilka bramek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2007 o 20:21, paweldomar1 napisał:

świetnie
wykonuje rzuty wolne:) w ciągu 2 sezonów strzelił kilka bramek:)


Heh, jakiś następca Chilaverta ;)

Ja ze swoich talentów dam:
Evandro Roncatto - w sam raz na polską ligę. Ofensywny pomocnik z Brazylii. Prawdziwe złoto.

Dariusz Łatka - środkowy pomocnik, którego możemy kupić za grosze. W ciągu kilku seoznów gry w Wiśle, podszkolił się i pytał się o niego m.in. Arsenal

Martin Lungu - Ja go dopiero znalazłem w sezonie 2011/2012, miał wówczas 17 lat. Prawy pomocnik, prawdziwy skarb. W reprezentacji na ME, grał świetnie. Najlepszy prawy pomocnik podczas ME 2012(FM nie wiedział że będą w Polsce i na Ukrainie) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 20:32, Piotr9999.... napisał:

Ja FM07 gram niedługo...oczywiście KOLEJORZEM...i jest średnio....7 w tabeli...nie moge jeszcze
znaleźć dobrej taktyki na stałe xD Dobra wracam grać :D

W FM-ach nie da się w zasadzie (są wyjątki) grać cały czas jedną taktyką. Musisz mieć co najmniej dwie. Na wyjazdy i na mecze w domu. Tak przynajmniej ja zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 22:32, kolektor napisał:

W FM-ach nie da się w zasadzie (są wyjątki) grać cały czas jedną taktyką. Musisz mieć co najmniej
dwie. Na wyjazdy i na mecze w domu. Tak przynajmniej ja zauważyłem.


Ja gram jedną, w kilku wariantach. 4-4-2 zmieniam na 4-1-3-2 lub 4-1-2-1-2 i jest dobrze. Zazwyczaj gram zwykłym 4 -4-2 ze strzałkami do przodu dla skrzydłowych. Ostatnio dużo kontuzji łapią moi gracze, a obciążenie na treningu nie przekracza średniego:/. Szczególnie martwię się Kirillem Pavlyuchkiem (btw: świetny, solidny obrońca - staty takie sobie, ale na polską ligę w sam raz), bo jest filarem mojej defensywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 22:35, ak.47 napisał:

Ja gram jedną, w kilku wariantach. 4-4-2 zmieniam na 4-1-3-2 lub 4-1-2-1-2 i jest dobrze. Zazwyczaj
gram zwykłym 4 -4-2 ze strzałkami do przodu dla skrzydłowych. Ostatnio dużo kontuzji łapią
moi gracze, a obciążenie na treningu nie przekracza średniego:/. Szczególnie martwię się Kirillem
Pavlyuchkiem (btw: świetny, solidny obrońca - staty takie sobie, ale na polską ligę w sam raz),
bo jest filarem mojej defensywy.

To gramy mniej więcej tą samą taktyką :D Ja bardzo często gram 4-1-2-1-2. W tej taktyce świetnie wykorzystuję Zganiacza (który w poprzednim sezonie był królem strzelców :P). Czasem gram też 4-2-2 lub 4-3-3. Wiem, że to dość rozbieżne taktyki, ale mój zespół świetnie się w nich wszystkich sprawdza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 22:51, kolektor napisał:

To gramy mniej więcej tą samą taktyką :D Ja bardzo często gram 4-1-2-1-2. W tej taktyce świetnie
wykorzystuję Zganiacza (który w poprzednim sezonie był królem strzelców :P). Czasem gram też
4-2-2 lub 4-3-3. Wiem, że to dość rozbieżne taktyki, ale mój zespół świetnie się w nich wszystkich
sprawdza ...


Ja często w trakcie meczu przechodzę do 4-2-2-2 z dwoma środkowymi pomocnikami i dwoma ofensywnymi pomocnikami na skrzydłach. A 4-1-3-2, z jednym defensywnym, jednym środkowym i dwoma bocznymi, pamiętam jeszcze z FM-a 2005, kiedy to w Realu na defensywnym czyścił wszytko Pal Dardai:). Wiesz może co zrobić by kontuzji było mniej? Bo już mnie do szału doprowadzają:/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować