Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

A ja grze daje ostatnią szanse instaluję ją na innym komputerze o lepszych parametrach od moich i na Viście więc mam nadzieję, że gra się uruchomi bo jak nie to rezygnuję z kupna wersji pełnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niecierpliwie czekałem na nowego FM-a i niestety jestem zawiedziony. Zapowiedzi napawały optymizmem, nowe opcje, tryb 3D, zagrałem parę tygodni zespołem Chelsea i odinstalowałem grę. Czekam na patcha , czemu ? :

1 sprawa KONTUZJE : myślałem, że może za bardzo przeciążyłem swoich piłkarzy reżimem treningowym (8 kontuzji w ciągu tygodnia), postanowiłem uruchomić grę od nowa i w zakładce trening nie zmieniałem nic. Efekt ? 5 kontuzji kluczowych graczy. Akurat w spotkaniach towarzyskich nie miałem takiego problemu jak inni FManiacy, których zawodnicy odnosili po 2 , 3 poważne kontuzje w 1 meczu.

2 rzecz, zakładam, że jest to BUG. Tak świetny zespół jak Chelsea dostaje ofertę z Reading odnośnie zakupu 34 letniego bramkarza za kwotę 810tys Funtów. Pierwsza reakcja, wybuchłem śmiechem. Niestety jeśli to nie jest bug, to gratuluje twórcom gry dobrego humoru. (linki niżej)

Kolejna sprawa, bardziej natury technicznej. Rozegrałem 1 mecz z Manchesterem United na wyjeździe. Dobrym nawykiem managera jest sprawdzenie statystyk po meczu i przeanalizowanie gry swoich zawodników. Bardzo mnie zdziwił widok statystyk meczowych. Wszystko w załączniku

Co do trybu 3D. Jest to bez wątpienia diamencik ale na tę chwilę mocno nie oszlifowany. Ciekawe, dynamiczne akcje przyjemnie się ogląda. Zdarzają się niestety rzeczy karygodne. Ashley Cole jak na bocznego obrońcę przystało regularnie podłączał się do akcji ofensywnych. Nie wiem czy to wynik zmęczenia czy poprostu jest mało blyskotliwy ale potrafił zatrzymać się po kilka razy w ciągu meczu i trzymać piłkę przy nodze jakąś minutę. Po czym "szybkie" podanie do Franka , odegranie z klepki do Cole''a i sytuacja taka sama. Włosy z głowy rwać można, ale opanowanie w przypadku takich gier już chyba mam.

Załączam obrazki aby nie myślał nikt, że prowadzę jakąś kampanię przeciw Fmową.
O plusach nie będę się rozpisywał no bo to nadal dobry FM, a wyeliminowanie błędów , a ich niestety jest sporo (spotkałem się niedawno z opinią, że niemal bezbłędny to produkt - z którą oczywiście się nie zgadzam). Pozdrawiam wytrwałych graczy.

20081103191211

20081103191304

20081103191341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 19:15, ADih napisał:

Niecierpliwie czekałem na nowego FM-a i niestety jestem zawiedziony. Zapowiedzi napawały
optymizmem, nowe opcje, tryb 3D, zagrałem parę tygodni zespołem Chelsea i odinstalowałem
grę. Czekam na patcha , czemu ? :


O patcha się nie martw bo został on już zapowiedziany :)

Dnia 03.11.2008 o 19:15, ADih napisał:

1 sprawa KONTUZJE : myślałem, że może za bardzo przeciążyłem swoich piłkarzy reżimem
treningowym (8 kontuzji w ciągu tygodnia), postanowiłem uruchomić grę od nowa i w zakładce
trening nie zmieniałem nic. Efekt ? 5 kontuzji kluczowych graczy. Akurat w spotkaniach
towarzyskich nie miałem takiego problemu jak inni FManiacy, których zawodnicy odnosili
po 2 , 3 poważne kontuzje w 1 meczu.


Przepraszam bardzo również zagrałem zespołem Chelsea i mój pierwszy mecz nie pamiętam z kim ale nie miałem żadnych kontuzji wiec nie sądzę by to był bug chociaż może miałem szczęście?

Dnia 03.11.2008 o 19:15, ADih napisał:

2 rzecz, zakładam, że jest to BUG. Tak świetny zespół jak Chelsea dostaje ofertę z Reading
odnośnie zakupu 34 letniego bramkarza za kwotę 810tys Funtów. Pierwsza reakcja, wybuchłem
śmiechem. Niestety jeśli to nie jest bug, to gratuluje twórcom gry dobrego humoru. (linki
niżej)


O tym nic nie mogę powiedzieć gdyż nie miałem takiej oferty...

Dnia 03.11.2008 o 19:15, ADih napisał:

Co do trybu 3D.


Dla mnie jest beznadziejny wolę tryb 2D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 19:34, wdowiakm napisał:

Przepraszam bardzo również zagrałem zespołem Chelsea i mój pierwszy mecz nie pamiętam
z kim ale nie miałem żadnych kontuzji wiec nie sądzę by to był bug chociaż może miałem
szczęście?


Poprzeglądalem troszkę internet, nie tylko polskie strony o FMie ale również serwisy zagraniczne i zdania są podzielone. Wiele osób narzeka na ogromną wręcz liczbę kontuzji, inni podobnie jak Ty mówią o szczęściu :)
Czekam niecierpliwie (tak jak czekałem na FMa) na patcha bo z zakupem gry się wstrzymałem doświadczony poprzednikami z tej serii : nowiutki FM na półkach = patch w przygotowaniu.
Może będzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 20:34, kamilos996 napisał:

Niewiedziałem że ten nowy menedzer to taka beznadzieja. Dzięki tym postom wiem że muszę
kupić inną grę z tego gatunku.



Nie jest beznadziejny jedynie z demem są problemy :)
Nie skreślaj gry tak od razu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 20:51, rafekx 12 napisał:

To prawda ze premiera 21?:( Przecież miał byc 14...


Na to wygląda, że prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę w demo Tottenhamem i nie wiem czy moi piłkarze to ciamajdy większe niż reprezentacja Polski czy może jestem beznadziejnym coachem czy też silnik meczowy jest totalnie zabugowany ale takiej niewyobrażalnej ilości błędów w obronie nie widziałem od lat. Podawanie piłki do przeciwnika zdarzało im się częściej niż do partnera, poza tym często w sytuacji kryzysowej zamiast wybijać piłkę na przysłowiowy oślep podawali do najbliższego kolegi, który natychmiast ją tracił. Gdy moi gracze podawali do golkipera ten zwlekał z oddaniem piłki dopóki ktoś do niego nie podbiegł po czym wybijał ją byle dalej ( gra na czas ustawiona na "nigdy" i podania na "krótkie" ). Mam nadzieję, że jednak nie jestem tak słabym menadżerem i to jednak wina bugów... Inaczej wpadnę w kompleksy :P Przez tego typu wpadki przegrałem "wygrany" mecz z Portsmouth 2:3.
Natomiast przypadł mi do gustu pomysł z konferencjami prasowymi, trzeba na prawdę uważać co się mówi bo można łatwo zepsuć atmosferę w szatni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 22:16, Pr0fesor napisał:

Tak się kończy gra Tottenhamem :P.


Możesz bardziej sprecyzować? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 22:22, wdowiakm napisał:

> Tak się kończy gra Tottenhamem :P.

Możesz bardziej sprecyzować? :P


Panowie z White Hart Lane ( o ile nie pomyliłem :P ) Byli ( są ? ) na końcu tabeli ;)


Ja grając MU nie znalazłem jakichś większych bugów. Opisałem ten wcześniejszy z transferami co mi nie pasi :/ A kontuzje zdarzyły mi się chyba dwie. W dwóch meczach na 4. Bywa. Podoba mi się tylko,że czasem komputer jest zdeterminowany kupić zawodnika i tak dostałem 30 mln funtów za Rio Ferdinanda :) A w to miejsce sprowadziłem za 12 z Barcy jakiegoś młodziaka ( 21 lat )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że narzekania na demo nastał koniec , ale troszkę zdesperowany postanowiłem pograć dłużej.
Niestety kolejny BUG. Udało mi się kupić Sergio Aguero, a że Kun jest reprezentantem Argentyny wyjechał na zgrupowanie (2 mecze towarzyskie).
Obok nazwiska Aguero pojawił się znaczek INJ , zamiast pamiętnego Rep.
Zawodnik nie miał żadnej kontuzji, a w meczach zaprezentował się całkiem przyzwoicie.
Ktoś znalazł jeszcze "ciekawe" rzeczy w nowym Fmie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 14:52, ADih napisał:

Niestety kolejny BUG. Udało mi się kupić Sergio Aguero, a że Kun jest reprezentantem
Argentyny wyjechał na zgrupowanie (2 mecze towarzyskie).
Obok nazwiska Aguero pojawił się znaczek INJ , zamiast pamiętnego Rep.
Zawodnik nie miał żadnej kontuzji, a w meczach zaprezentował się całkiem przyzwoicie.


Jesteś pewien że był to znaczek INJ a nie INT?
W nowym Fmie skasowali rozróżnienia kolorystyczne pomiędzy przyczynami niedyspozycji w meczach - wszystkie są czerwone (jak kiedyś tylko długie kontuzje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 15:20, cubba napisał:

> Niestety kolejny BUG. Udało mi się kupić Sergio Aguero, a że Kun jest reprezentantem

> Argentyny wyjechał na zgrupowanie (2 mecze towarzyskie).
> Obok nazwiska Aguero pojawił się znaczek INJ , zamiast pamiętnego Rep.
> Zawodnik nie miał żadnej kontuzji, a w meczach zaprezentował się całkiem przyzwoicie.


Jesteś pewien że był to znaczek INJ a nie INT?
W nowym Fmie skasowali rozróżnienia kolorystyczne pomiędzy przyczynami niedyspozycji
w meczach - wszystkie są czerwone (jak kiedyś tylko długie kontuzje)


Zwracam honor. Z przyzwyczajenia , jak zrobiło się czerwono rozgoryczony pomyślałem INJ :/
Nie wiem po co to zmieniali, jakoś bardziej mi odpowiadał niebieski kolorek. No i można było rozróżnić INJ od REP , INT a teraz wszystko do jednego garnka wrzucono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 22:22, wdowiakm napisał:

> Tak się kończy gra Tottenhamem :P.

Możesz bardziej sprecyzować? :P


Wzorowo odwzorowana rzeczywistość, Tottenham ssie (a raczej ssał do zatrudnienia Redknappa) w tym sezonie koszmarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 20:07, Pr0fesor napisał:

Wzorowo odwzorowana rzeczywistość, Tottenham ssie (a raczej ssał do zatrudnienia Redknappa)
w tym sezonie koszmarnie.


Czyli że to jakiś skrypt który nakazuje im grać jak ostatnie ciołki? :D Mimo wszystko liczyłem, że moje wrodzone umiejętności ( :P ) menadżerskie pozwolą mi na osiągnięcie sukcesu z tą ekipą a tu takie babole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 20:06, Pr0fesor napisał:

"I komu to panie przeszkadzało?" :>


To jest chęć na siłę naprawiania i doskonalenia czegoś co jest dobre. Najgorszy nawyk jaki można spotkać wśród programistów (ile gier , ile programów w kontynuacji zostało skopanych !? - wystarczy zobaczyć na piłkę kopaną od Konami , PES, który do wersji PES 6 niszczył i mógł być wzorem do naśladowania dla FIFY, od roku 2007, gry wyszła FIFA 2008 to ona przejęła najwyższy stopień na pudle i tak świetnie zapowiadany PES 2009, jako powrót do korzeni, rewelacja okazał się gniotem. I tak oto FIFA 2009 bezapelacyjnie prowadzi w wyścigu o miano najlepszej gry piłkarskiej i nie ma konkurencji na tę chwilę). Sytuacja z FM''em jest nieco inna i wynika z braku konkurencji, ale kopać dołki pod sobą ? Kto tak robi ?

Po co te wszystkie rewolucje, 3D , jeszcze lepszy sim ? Po co ?
Czy produkt FM 08 był zły ? Przecież to najlepszy manager jaki do tej pory wyszedł na PC i ewentualne naprawienie kilku rzeczy : jak np. zbugowane rzuty rożne, dodanie szczegółów, które doszły w tej wersji : ilość km jaką wykonali nasi podopieczni, rozmowy z prasą, może leciutka ingerencja w tryb 2D (który moim zdaniem był , jest i będzie wizytówką FMa, bo kto chce 3D niech pogra sobie w FIFOw''skie edycje i cieszy się piękną grafiką), lekko zmieniona szata graficzna (akurat ta w FM09 jest bardzo przyjemna), aktualizacje składów oczywiście i reorganizacja rozgrywek i mieli byśmy najlepszego managera i może nie była by to "wielka rewolucja" ale świetny produkt !

Więc mówię FMowi 09 NIE. Chyba patche tego nie zmienią, wracam do poprzedniej wersji, a graczom życzę samych sukcesów i bogatych sponsorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować