Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2008 o 21:00, rafekx 12 napisał:

> nie wiem dokladnie

Więc mówie zró tak:Spokojnie zaczekaj z dwa miesiace a kontuzje powinny się skończyć[tzn.
skonczyc się w tak dużej liczbie] :)



nie wiem czy cos to da ale zobaczymy dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i to poważny. Obawiam się, że wkrótce sprzeda mi klub / lub sam odejdzie Murawski z lecha. Jest jakiś sposób na zatrzymanie go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontuzje w demku mnie poprostu dobiły i odebrały całkowicie ochotę do dalszego grania, wcześniej tak nie było :/, nie wiem co to SI uczyniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 00:33, Vattic napisał:

Mam problem i to poważny. Obawiam się, że wkrótce sprzeda mi klub / lub sam odejdzie
Murawski z lecha. Jest jakiś sposób na zatrzymanie go?


Spróbuj dać mu jak największy kontrakt i pracuj systematycznie nad zwiększeniem reputacji klubu. Inaczej się tego nie da załatwić.

@Hraboll - problem z częstymi kontuzjami został wyeliminowany na łatce 9.2.0. Jestem już w 2 sezonie(brat jest w 4), gram słabiutkim klubem z hiszpańskiej trzeciej ligi(raczej słabi fizjoterapeuci) i kontuzje są absolutnie w normie, nic dziwnego się nie dzieje. Podobna sytuacja była w FM 2008 do wydania pierwszej łatki.

@luczek8383 Na pewno nie da się zrobić tak, żeby zawodnik nie miał kontuzji całkowicie, ale można to bardzo zminimalizować, przy użyciu dowolnego edytora czasu rzeczywistego(jeśli już gramy czymś) albo edytora dołączonego do gry(jeśli dopiero mamy zaczynać grę). Wystarczy ustawić piłkarzowi parametr "Injury Proneness" na 1. Wydawałoby się, że 0 jest najlepsze, ale w FM oznacza ono wartość losową...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 01:44, caramondl napisał:

Spróbuj dać mu jak największy kontrakt i pracuj systematycznie nad zwiększeniem reputacji
klubu. Inaczej się tego nie da załatwić.


Jak pracować i poprawiać reputację klubu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 09:18, Vattic napisał:

Jak pracować i poprawiać reputację klubu?


To proste(i trudne zarazem): Odnoś sukcesy. Podstawowy cel to mistrzostwo kraju i regularne starty w europejskich pucharach, w których trzeba się starać zajść jak najdalej. To wszystko zwiększ reputację klubu i jest większa szansa, że zawodnik nie będzie się rozglądał za czymś lepszym. Poza tym warto męczyć prezesa o rozbudowę bazy treningowej(i obiektów młodzieżowych przy okazji). Im lepsza baza(w połączeniu ze zwiększającą się reputacją), tym lepsi piłkarze(i trenerzy) będą chcieli do Ciebie przychodzić. Jak Twój piłkarz, który chciał odejść, zobaczy, że ma coraz lepszych partnerów, to całkiem możliwe, że mu się odwidzą zagraniczne wojaże(byleby tylko nie grali na jego pozycji, wtedy może mu się to nie spodobać).
Oczywiście istnieje także możliwość, że zawodnik zwyczajnie znudzi się dana ligą i klubem(poczuje się wypalony) i tu już nie zostaje nic innego jak go sprzedać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłem zabawę z nowym FM-rem i jakieś dziwne wrażenia mam po 1 meczu. Oczywiście od razu zmieniłem na widok 2D klasyczny ale kurcze denerwuje mnie że to boisko nie jest na cały ekran tylko z boków jeszcze jest białe tło.

Ale może się przyzwyczaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam Tryb 3D się bardzo podoba. Teraz można grać w FM! :)

Jedno pytanie jak wynaleźć scouta który ma wiedzę o innych ligach niż polska? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić Bosko Jankovica do Lecha ale jest wypożyczony na rok do innej drużyny da radę jakoś go zdobyć???

BO nie ma opcji oferty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 18:55, Vattic napisał:

Jedno pytanie jak wynaleźć scouta który ma wiedzę o innych ligach niż polska? ;/


Zwyczajnie - musi być innej narodowości. Najlepiej mieć tak, żeby posiadać w klubie szperacza z każdego kraju, jaki chcemy przeszukiwać. Wiadomo, że np. Anglik będzie miał pełną wiedzę o Anglii i trochę mniejszą o jej najbliższych sąsiadach. Tak samo jest w przypadku innych narodowości. Co ważne, im więcej wiedzą Twoi skauci, tym bardziej zwiększa się ogólna wiedza Twojego klubu o poszczególnych krajach(a co za tym idzie kontynentach). Jeśli korzystasz z opcji wyszukiwania, która jest wbudowana w grę(np. zasady hardcore tego zabraniają) to widzisz więcej zawodników.

Co do tego Jankovica (czy każdego innego zawodnika, który jest wypożyczony, a chcemy go kupić) to musisz poczekać, aż wróci do macierzystego zespołu. Inaczej się nie da. No, możesz zawsze oszukać nieco grę - tworzysz menadżera tam, gdzie jest wypożyczony i każesz mu wracać do jego głównego klubu, po czym możesz spróbować normalnie go kupić(na pewno będzie już opcja transferu). Moim zdaniem jednak nie warto, takie kombinacje niszczą całą zabawę w FM, lepiej zaczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są już jaja ;/

Rengifo co 2-3 mecze ma kontuzję. Po wyleczeniu zagra z 2-3 meczyki i znów kontuzja. Z Lewandowskim to samo i z paroma innymi zawodnikami. Co jest grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 19:38, Vattic napisał:

To są już jaja ;/

Rengifo co 2-3 mecze ma kontuzję. Po wyleczeniu zagra z 2-3 meczyki i znów kontuzja.
Z Lewandowskim to samo i z paroma innymi zawodnikami. Co jest grane?


Może ich przetrenowujesz? Zagrałem już dzisiaj trzy miesiące moim Culturalem i żadnych urazów. Obciążenia w treningu są średnie. Nigdy nie używam tych wysokich. A może po prostu w polskiej lidze tak wycinają?

PS - oczywiście masz łatkę 9.2.0?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 19:55, caramondl napisał:

Może ich przetrenowujesz? Zagrałem już dzisiaj trzy miesiące moim Culturalem i żadnych
urazów. Obciążenia w treningu są średnie. Nigdy nie używam tych wysokich. A może
po prostu w polskiej lidze tak wycinają?

PS - oczywiście masz łatkę 9.2.0?


Ja używam gotowca TUG. Możesz zobaczyć? Może faktycznie jest nie co przesadzone. Zauważyłem że trening dla napastników jest wysoki wiec dałem zmniejszyłem na średnie ale to samo ;/ nadal jest.

Wiesz co to TUG? http://www.cmrev.com/fileplanet/plik/TUG_s-Training-09.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:04, Vattic napisał:

Ja używam gotowca TUG. Możesz zobaczyć? Może faktycznie jest nie co przesadzone. Zauważyłem
że trening dla napastników jest wysoki wiec dałem zmniejszyłem na średnie ale to samo
;/ nadal jest.

Wiesz co to TUG? http://www.cmrev.com/fileplanet/plik/TUG_s-Training-09.html


Wiem co to są treningi TUG''a...:) Sam ich nie używam, zawsze robiłem swoje, poza tym zabawa na hardcore zabrania takich ułatwień...

Jest to(chyba, bo sam nie używam) bardzo dobry zestaw reżimów, przynajmniej ma bardzo dobre opinie na forum FM. Także powinien być w porządku. Może popatrz, z czym związane są urazy Twoich graczy i zmniejsz tylko ten konkretny parametr treningu? Kiedyś miałem tak, że zawodnicy strasznie się niszczyli zbyt wysokim treningiem siłowym("zawodnik nabawił się urazu podczas ćwiczeń na siłowni"), zmniejszyłem im obciążenie siły i od razy pomogło. Kombinuj...:)

A jak zawodników wycinają na meczach, to już jest wina ostro grających rywali(i ukrytego atrybutu skłonności do urazów danego gracza). Nic się na to nie poradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy spadek formy całej drużyny - który dąży też do remisów a nawet przegranych meczów może być przyczyną, że zbyt często ci sami piłkarze grają (co 3 dni mecz)? Ale uprzedzając, że Kondycje każdy ma powyżej 90 przed każdym meczem. Czy jednak są też inne statystyki niżeli Kondycja - o ktorych nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 11:24, Vattic napisał:

Zastanawiam się czy spadek formy całej drużyny - który dąży też do remisów a nawet przegranych
meczów może być przyczyną, że zbyt często ci sami piłkarze grają (co 3 dni mecz)? Ale
uprzedzając, że kondycje każdy ma powyżej 90 przed każdym meczem. Czy jednak są też inne
statystyki niżeli Kondycja - o których nie wiem?


Żeby zawodnik mógł porządnie zagrać w w meczu powinien mieć ponad 95% kondycji, a najlepiej jak by się ona kręciła koło 100%. Przynajmniej ja tak uważam. Poza tym, jeśli grasz dobrym klubem i masz szeroką(i dobrą) kadrę to(przy częstych meczach) masz okazję do tego, żeby dać pograć różnym piłkarzom.

A w statystykach za formę przed spotkaniem odpowiadają(głównie) morale danego gracza. Ale do tego dochodzi teraz jeszcze cały tabun innych rzeczy - zgranie z zespołem(bardzo ważne w nowym FM!), ulubiona pozycja, to czy ma odpowiednio ustawione polecenia indywidualne, Twoje wypowiedzi przedmeczowe(konferencje), itp...

I jest jeszcze spiskowa teoria - taka, że FM Cię oszukuje, że co byś nie zrobił, gra będzie dążyć do Twojej porażki(albo remisu). Ja w to osobiście nie wierzę, przy każdym FM były takie spekulacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.01.2009 o 12:30, caramondl napisał:

A w statystykach za formę przed spotkaniem odpowiadają(głównie) morale danego gracza.
Ale do tego dochodzi teraz jeszcze cały tabun innych rzeczy - zgranie z zespołem(bardzo
ważne w nowym FM!


A gdzie te zgranie z zespołem sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 12:35, Vattic napisał:

A gdzie te zgranie z zespołem sprawdzić?


Szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia...:) Nie wie, czy w grze w ogóle istnieje taka statystyka(pewnie jest to ukryty współczynnik). Dla mnie czas jednego sezonu odpowiada za pełne zgranie nowego piłkarza z resztą składu.
Z tego co wiem jeśli masz włączonego tego śmiesznego pomocnika to tam czasem mówi coś o zgraniu. U mnie zawsze jest zgaszony, także sam Ci o nim nic nie powiem.
Z tego co pamiętam, to(jeszcze w FM 2008) w raporcie o drużynie o który to możesz poprosić asystenta pisze czasami coś o zgraniu(np. "Zawodnicy osiągnęli wysoki poziom zrozumienia się na boisku"). Nie wiem, czy to jest w nowym FM, jak pisałem, sam zazwyczaj po prostu rozgrywam sezon i wiem, że nie najlepsza(czasami)gra jest wynikiem m.in. braku zgrania. I to z czasem minie...
Przykład - brat grał sobie Koroną(FM 2008), po 2 sezonie zrobił dużo transferów(w większości sami gracze z zagranicy) i w 3 sezonie ledwo utrzymał się w lidze, by w następnym wygrać ją w cuglach z jednym niewygranym meczem(taktyka, treningi, itp. bez zmian). Także bądź cierpliwy, sukcesy przyjdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wcześniej przed formatem chodził mi edytor dołączony do gry, teraz nie chce bo wyświetla się komunikat, że trzeba ponownie zainstalować aplikację etc. problem w tym, że instalowałem już FM''a chyba 4 razy i nie pomaga. Miał już ktoś taki błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować