Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2013 o 00:29, Nephren-Ka napisał:

Hmm, co do Twojej sytuacji, to chyba nie będzie tak źle - zdobyłeś mistrza Anglii, a
to oznacza spory przypływ gotówki, będzie za co wzmocnić skład, w ostateczności porobić
jakieś fajne wypożyczenia.
Ogółem to wygląda mi to na klasyczną sytuację w FM - klub wydaje Ci się męczarnią, ale
jakiś sukces w nim cieszy bardziej niż ciągłe wygrywanie wszystkiego kimś bardzo mocnym.
Sam nie raz miałem tak że odchodziłem z klubu który pozornie mnie irytował, i zawsze
ratował mnie zapis który robiłem przed odejściem, bo nowy silniejszy klub szybko się
nudził.;p

Nom ja zostalem w tym Evertonie. W 1 sezonie mialem 9 mln na transfery teraz mam 22 mln ojro. Tylko ze mam 1 mln z groszami na płace i nie moge podwyzszyc. Everton ma polityke ze ograniczaja mozliwosc zaoferowania duzej placy i ciezko mi kogos kupic o miare srednim nazwisku. Wiec bazuje dalej na wypozyczeniach. Wypozyczylem Torresa ktory caly sezon poprzedni mial kontuzje. Do tego Welbecka i juz atak mam. Wykupilem se Barrego ktory u mnie na wypozyczeniu byl i mu sie umowa skonczyla. No i tak jakos kombinuje wlasnie. Jednego obronce tylko z Ajaxu za 10 mln kupilem i to narazie moje jedyne wydane pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, wkurzyłem się, bo się mnie piłkarze nie słuchają:P Otigba (obrońca) strzelił dwie bramki ze stałych fragmentów i prowadziłem z Utrechtem 3:2 (lider), koło 80 minuty rzut karny dla mnie i co? Do piłki przepycha się właśnie Otigba, a nie Iaquinta albo Nwofor, tylko właśnie on. Oczywiście strzela w środek, co bramkarz wybija bez problemu, chwile później Jannsen strzela 3 bramkę i mecz kończy się remisem. Aż sprawdziłem kolejność wykonywania karnych, Węgier tam nie figuruje, za to dwóch piłkarzy (których wymieniłem) z pierwszych miejsc było obecnych na boisku. Ehh :/

Dobrych grajków udało mi się ściągnąć z wolnego transferu do mojego Heerneveen: Loovens, Dingsdag, Iaquinta, Zucculini i Uzochukwu za 475 tyś. funtów. po 10 meczach 8 miejsce i żadnej porażki od dawna, na razie idzie mi nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że czasem SI w Managerze przeprowadza dziwne transfery. Ale to tutaj to już są jakieś jaja :D Gość nie miał praktycznie żadnych kontuzji.
Zaznaczam, że nie miałem z tym nic wspólnego :)

PS. Jakby ktoś się chciał pytać, to wyciąłem długi pusty fragment na środku screena, żeby nie było takie rozciągnięte. Nie mam takiej małej rozdzielczości :P

20140206214206

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 21:46, ManweKallahan napisał:

Wiem, że czasem SI w Managerze przeprowadza dziwne transfery. Ale to tutaj to już są jakieś jaja :D


Widać to jakiś super-rezerwowy ;)
Może robi dobrą atmosferę w drużynie, albo jest talizmanem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach znów zacząłem grać w FM''a i poczułem się jak na początku. Gram w 08, jakoś te nowsze wersje mnie nie pociągają, wkurzające jak dla mnie konferencje i wolno to chodzi wszystko. Jedynie co zrobiłem to ustawiłem sobie wysoki poziom ligi, żeby za kilka lat jak się stanę potęgą każdy mógł przyjść i nie chciał odchodzić, bo wtedy jeszcze rozwoju ligi nie było ;) Gram Wisłą, dopiero pierwszy sezon, używam taktyki 32fix (nigdy nie umiałem robić swoich i zawsze grałem na czyichś) i idzie nieźle, tylko dwa remisy i chyba jakaś porażka w sparingu była. Gromię przeciwników kilkoma bramkami zwyklę, chociaż np. z takim Ruchem zremisowałem bezbramkowo ostatnio, Niedzielan często miewa kontuzję, sprzedałem Głowackiego i niedługo za niego przyjdzie do mnie Tordoya i Gavish. Nie wiem w jakim stopniu działa tutaj poziom szkółki itd. na rozwój zawodników, ale u mnie to kuleje i jeszcze troche potrwa zanim uzbieram odpowiednią gotówkę. Ciekaw jestem jak mi pójdzie w UEFA (jak to dawno było ;)) lub może w Lidze Mistrzów. Co ciekawe najlepszym moim strzelcem jest Dariusz Sztylka, który ładuje bramki prawie co róg ;)

20140425133905

20140425133923

20140425134004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem przygodę z FM2011 na 312 godzinach gry (naliczonych, bo było ze 400 godzin minimum) i właśnie za 10zł zakupiłem FM2013. Jakieś rady po przejściu na tą część znacznie różną od mojej poprzedniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce ktos kupon Steam -75% do Football Managera 2014? Gra chyba za jakies ~52 zl wtedy, 2 dyszki taniej niz klucz allegro :P Kupon do wykorzystania do 13 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy też tak macie, że gdy losowane są pary wczesnych etapów pucharów krajowych (np. 3 runda Pucharu Anglii), to bardzo często losuje się taki klub, z którym gra się w lidze parę dni wcześniej lub później? Mi się tak zdarza bardzo często...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 15:15, ManweKallahan napisał:

Czy też tak macie, że gdy losowane są pary wczesnych etapów pucharów krajowych (np. 3
runda Pucharu Anglii), to bardzo często losuje się taki klub, z którym gra się w lidze
parę dni wcześniej lub później? Mi się tak zdarza bardzo często...


Jak dla mnie przypadek. Gram ostatnio sporo w angielskich ligach i nie pamiętam żebym miał coś takiego. Z drugiej strony kiedyś pamiętam że zdarzały mi się kwiatki w stylu ''mecz ligowy, 2 mecze w pucharze ligi i 2 mecze w LM'' z jedną drużyną na małej przestrzeni czasu. Różnie bywa i tyle.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2014 o 15:15, ManweKallahan napisał:

Czy też tak macie, że gdy losowane są pary wczesnych etapów pucharów krajowych (np. 3
runda Pucharu Anglii), to bardzo często losuje się taki klub, z którym gra się w lidze
parę dni wcześniej lub później? Mi się tak zdarza bardzo często...


W każdej części, aż do FM2013 mam tak od lat. Kiedyś się zastanawiałem, czy to przypadek, czy celowe działanie twórców, ale obecnie jest to już dla mnie normalna sytuacja ;) Nie wiem natomiast jak jest w FM2014, może w końcu ktoś się tym zajął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie ta gra. W naszej rodzimej lidze zdobyłem wszystko co było do zdobycia. Dotarłem do LM i w grupie zająłem 3 miejsce. Dalej odp w pucharze chyba w ćwierćfinale. W drugim sezonie prowadzę w lidzie, znowu awansowałem do LM po pokonaniu w dwumeczu Celticu. Zarobiłem kupę forsy, zrobiłem dobre transfery. Dostaje propozycje z zachodnich klubów ( w teorii silniejszych niż Polska liga ). Generalnie nieustające pasmo sukcesów. Pomyślałem więc sobie że może warto poprosić o nowy kontrakt... usłyszałem "nie jesteśmy w tej chwili zainteresowani" :) niech żyje realizm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2014 o 15:35, wolverine napisał:

Dziwi mnie ta gra. W naszej rodzimej lidze zdobyłem wszystko co było do zdobycia. Dotarłem
do LM i w grupie zająłem 3 miejsce. Dalej odp w pucharze chyba w ćwierćfinale. W drugim
sezonie prowadzę w lidzie, znowu awansowałem do LM po pokonaniu w dwumeczu Celticu. Zarobiłem
kupę forsy, zrobiłem dobre transfery. Dostaje propozycje z zachodnich klubów ( w teorii
silniejszych niż Polska liga ). Generalnie nieustające pasmo sukcesów. Pomyślałem więc
sobie że może warto poprosić o nowy kontrakt... usłyszałem "nie jesteśmy w tej chwili
zainteresowani" :) niech żyje realizm :)


Taka jest piłka, dziś wszystko wychodzi i wszyscy Cię kochają, potem coś się na chwilę chociaż popsuje i wszyscy Cię nienawidzą.;p
Poza tym to FM, a tam jakoś nie lubią przedłużać kontraktów jeśli te obowiązujące nie zbliżają się do końca. Możesz co sezon wygrywać LM a w lidze nie tracić nawet jeden bramki strzelając ich milion, a zarząd i tak sam zaproponuje przedłużenie kontraktu jak będziesz miał sezon/pół do końca obecnego.
Więcej - w pierwszym sezonie często dostaje się umowę na rok i nawet jak idzie genialnie i szybko wygrywa się ligę(czy to 6 angielską czy 1 hiszpańską), to nowy kontrakt jest proponowany na miesiąc przed wygaśnięciem obowiązującego. Głupie, ale cóż, to tylko gra i w niczym zasadniczo to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sam z ciekawości sprawdziłem i poprosiłem o nowy kontrakt na 1,5 roku przed wygaśnięciem aktualnego.

Dostałem. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2014 o 15:54, Kadaj napisał:

A ja sam z ciekawości sprawdziłem i poprosiłem o nowy kontrakt na 1,5 roku przed wygaśnięciem
aktualnego.

Dostałem. :3


Widocznie trafiłeś na prezesa który jest ugodowy.;p
To teraz poczekaj rok i poproś o następny, zobaczymy jak bardzo Cię lubi.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się w ogóle w FM2014 odsunąć zawodnika od treningu? Tak, żeby przez pół roku mu choć trochę atrybuty spadły? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości przystałem na propozycję rozmowy kwalifikacyjnej od Spartaka. Od razu mój klub zaproponował spotkanie, a na nim zgodzili się na nowy kontrakt. Wystarczyło ich troszkę przycisnąć :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2014 o 07:33, wolverine napisał:

Z ciekawości przystałem na propozycję rozmowy kwalifikacyjnej od Spartaka. Od razu mój
klub zaproponował spotkanie, a na nim zgodzili się na nowy kontrakt. Wystarczyło ich
troszkę przycisnąć :)


To sztuczka która jest dostępna chyba tylko w najnowszej części.
Ja póki co gram sobie dalej w 2012(i tak dobrze, że przesiadłem się w końcu z 2010 xD) i tam czegoś takiego nie ma. Przy czym mi długość(ani wysokość płacy) mojego kontraktu nigdy nie przeszkadzały, niezależnie jakie by były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować