Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Ok już pobiera mi się na steam:P
Jak to możliwe, że 15 na allegro kosztuje- bagatela- 3,50zł? Tyle chyba, że to oddzielne konto. Dzieli koleś na kilka osób? Raz kupiłem tak grę, że jedno konto było 10 osobom sprzedane, od tamtej pory nie bawię się w to (pomijając to, że sprzedaż taka jest nielegalna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2014 o 01:30, Accid napisał:

Jak to możliwe, że 15 na allegro kosztuje- bagatela- 3,50zł? Tyle chyba, że to oddzielne
konto. Dzieli koleś na kilka osób? Raz kupiłem tak grę, że jedno konto było 10 osobom
sprzedane, od tamtej pory nie bawię się w to (pomijając to, że sprzedaż taka jest nielegalna).


Standardowa opcja, ktoś handluje kontem na którym możesz ściągnąć grę i siedzieć w niej w trybie off-line. Dla mnie nie dość że oszustwo, to jeszcze totalnie nieciekawe z punktu widzenia gracza(bo po co mi gra na nie moim domyślnym koncie?). Zresztą generalnie FM opłaca się kupować dopiero przy tych ~50% promocjach, a wcześniej cierpliwie grać sobie w którąś z wcześniejszych części, akurat zdążą powychodzić wszelkie łatki.

Co do starszych wersji(czyli wspomniane 2012) to warto zaglądać na Allegro, czasami trafiają się pudełkowe wersje za grosze. Sam swoją(prosty dvd-box, ale zawsze to lepsze jak całkowicie cyfrowa edycja) nabyłem za jakieś ~25zł, w wersji fabrycznie nowej i zafoliowanej.

A co do rozgrywki, to i tak ciągle polecam część 2014, naprawdę fajnie zrobiona gra. Niby wydaje się bardziej skomplikowana jak wcześniejsze części, ale jak już się trochę pogra to okazuje się że wszystko się jakoś tak prościej i szybciej robi.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na najnowszym patch''u są poprawione te hokejowe wyniki i crash dump''y? Grałem trochę u kumpla jakiś czas temu i była masakra. W I lidze polskiej graliśmy Pogonią Siedlce, w drugim sezonie, beniaminek Okocimski, tracił w każdym meczu około 6-7 bramek do zera i zakończył sezon z bilansem ponad 150 bramek na minusie (!). Poza tym czas zapisu to była masakra. Mam nadzieję, że w lutym gra będzie już całkiem grywalna, bo po sesji mam zamiar kupić :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2014 o 22:33, MetaL2 napisał:

Czy na najnowszym patch''u są poprawione te hokejowe wyniki i crash dump''y? Grałem trochę
u kumpla jakiś czas temu i była masakra. W I lidze polskiej graliśmy Pogonią Siedlce,
w drugim sezonie, beniaminek Okocimski, tracił w każdym meczu około 6-7 bramek do zera
i zakończył sezon z bilansem ponad 150 bramek na minusie (!). Poza tym czas zapisu to
była masakra. Mam nadzieję, że w lutym gra będzie już całkiem grywalna, bo po sesji mam
zamiar kupić :D.


Z tego co widziałem do tej pory na necie, to nie ma jakiś szczelnych marudzeń na hokejowe wyniki(przy czym grając na jakiś dodatkowych, fanowskich ligach to wszystko się może zdarzyć, co już winą SI nie jest).
Co do crashy, to - podobnie jak we wcześniejszych odsłonach serii - przeważnie wina użytkownika. Wystarczy dbać o porządek w kompie i realnie dostosowywać zapis na którym gramy do jego możliwości(zapis zawierający 100k zawodników na niezbyt mocnym pc to aż proszenie się o wszelkie wywalanie się gry).
Szybkość zapisu ponoć już dawno naprawiona, ale też i nie każdy miał z tym problem(chyba nawet widziałem więcej głosów mówiących, że gra się zapisuje szybciej jak 2014).
Z tego co wiem w dalszym ciągu są bugi związane z terminarzem(m.in. w polskiej lidze) i pewnie jakieś tam inne też.
Pamiętaj że to nieparzysty FM, nie ma co kupować(chyba że w celach kolekcjonerskich, ale to lepiej dłużej odczekać).;p Lepiej grac sobie spokojnie w b.dobrze zrobiony 2014, do 2016 jeszcze nieco czasu jest.;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no słyszałem, że problem z crashami wywołany jest głównie przez zaśmiecony komputer, jednak przy poprzedniej edycji miewałem czasami taki problem, mimo regularnego czyszczenia. A co do tych wyników kosmicznych to mój kumpel napisał mi ostatnio, że wie co jest ich przyczyną. Otóż w meczu który wygrał 8:0 przeciwnik w ciągu 10 pierwszych minut przeprowadził 3 zmiany, a później w niewyjaśnionych przyczynach schodziło z boiska jeszcze 2-3 zawodników przez co grał w 8-9 przez ponad połowę spotkania. To było jeszcze przed patchem i mam nadzieję, że takie sytuację się już teraz nie zdarzają. W święta do niego wpadnę i się przekonam jak gra wygląda teraz :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba tryb Classic przekona mnie do powrotu do gry :) Gram w 2014 i podoba mi się to że już można w Classic wybrać dowolną ilość lig a i tak gra szybko śmiga. Coś wybiorę z Anglii, może Tottenham albo Everton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I zaczynam grać :) cele na pierwszy sezon to awans do LE. Jak na razie idzie mi bardzo dobrze. Cieszę się tym bardziej że stosowana taktyka jest w 100% moja.

20141228162919

20141228162936

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2014 o 16:40, haderQ napisał:

Gratulacje. Jakiej skórki używasz? Zdradź coś z tej magicznej taktyki ;)


To jest tryb classic :) Tam chyba nie można zmieniać skórek. Co do taktyki to gram wysuniętym napastnikiem i 2 schodzącymi napastnikami ze skrzydeł. Jeżeli chodzi o polecenia dla drużyny to dałem tylko "wyższe tempo" i nękanie rywala" bo na początku sezonu grali tak ospale i bez walki. Każdy zawodnik ma idywidualnie dobierane polecenia, ale generalnie to takie standardowe raczej bez żadnych udziwnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, młody talent lepiej się rozwija grając w drużynie rezerw, czy w pierwszym składzie? Bo mam takiego 18-latka i nie wiem co mam z nim robić żeby mi nie wyszedł zakalec :) Gram w trybie classic jak coś.

A tak w ogóle Chojniczanka Chojnice FTW. Ostatnio zdobyłem PP ogrywając Legię w karnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2015 o 20:19, el_machete napisał:

Panowie, młody talent lepiej się rozwija grając w drużynie rezerw, czy w pierwszym składzie?
Bo mam takiego 18-latka i nie wiem co mam z nim robić żeby mi nie wyszedł zakalec :)


Zależy od tego jaki dokładnie talent się trafi, i czy jest faktycznie tak wielki jak ma się początkowe wrażenie.
Jak dla mnie dobre jest wprowadzanie do zespołu małymi kroczkami - miesiąc pogra sobie w drużynie młodzieżowej, potem 2-3 razy wejdzie z ławki, z jakimś słabszym rywalem zagra pełne 90 minut, itp.
Jestem zwolennikiem stawiania na takich zawodników i jeśli jestem przekonany do takiego zdolnego piłkarza to po niedługim czasie takich testów jak wyżej zostanie on graczem pierwszego zespołu(nawet jak niezbyt mu się powiedzie na początku, w FM warto wierzyć w swoich młodych piłkarzy).

edit - zawsze zostaje też opcja wypożyczenia. O ile uda się je wykonać do klubu z niezłymi obiektami treningowymi, gdzie ów zawodnik będzie miał miejsce w pierwszej drużynie to tym lepiej - podskoczy mu pewnie wszystko w górę, i wróci już ograny do naszego zespołu za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widząc takich zawodników jak na pierwszym obrazku, zawsze zastanawiam się czy twórcy FM nie wprowadzili do gry podobnych niespodzianek jakie realnie potrafią wyczyniać piłkarze z Afryki(uściślając, chodzi mi o odmładzanie się w papierach).

Forumowicze w FM mało aktywni coś.:/
Ja za to usiłuję stworzyć sobie czysto włoski Milan(już od jakiegoś czasu) i ciemno widzę szanse sukcesu na 100%. Póki co postarałem się o kilku zdolnych Włochów(Berrardi, Verratti, Destro), mam całą ekipę którą już w klubie z Mediolanu zastałem(poza Balotellim, który grał świetnie przez 2 sezony i nagle Milan okazał się dla niego tylko przystankiem do sławy xD), z obcokrajowców zostali emeryci Mexes i Kaka oraz De Jong(który wychował już swojego włoskiego następcę-regena, więc pewnie odejdzie za jakiś czas).
Problemem jest kilka pozycji - bramkarz(Abbiati daje radę, ale zbliża się już do 40-stki, a żadnych następców jakoś nie widać nigdzie...), stoperzy(jedyny sensowny transfer na tej pozycji, Davide Astoriego, już wykonałem) i ofensywny pomocnik(Kaka już się strasznie fizycznie postarzał, a jedyny godny następca to junior z akademii który ma jeszcze wielkie braki w umiejętnościach).
Efekt chyba będzie taki, że te luki załatam wychowankami, których skaperuję gdzieś poza Italią. W sumie zawsze lubiłem się bawić w ten jakże niecny proceder.:D Aktualnie testuję obrońcę(obrazek numer dwa, również nazywa się Fall i jest równie wielki, ale gra nie pokazuje żadnego pokrewieństwa względem tego pierwszego) który ma zadatki na świetnego gracza, zaczął grać nieco przed 16-tymi urodzinami i chyba już tak zostanie. Może wyjdzie z tego dobra kontynuacja tego, co jakiś czas temu robił w barwach Rossonerich Marcel Desailly.:D

20150210143354

20150210145400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E no widzę, że obrońcy trafili Ci się mega spoko :) Co do małej aktywności - ostatnio nie mam czasu za bardzo pograć w cokolwiek, nie mówiąc już nawet o odpaleniu FM. Wierzę jednak, że niedługo będzie okazja żeby pograć i awansować w końcu Monzą do Serie A. Jedyne, co mnie irytowało trochę, to brak lepszych ofert. Nie to, że chcę odejść, ale miło by było, gdyby jakiś bardziej zasłużony klub niż jakieś leszcze z Serie C1 chciał mnie za trenera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2015 o 15:09, haderQ napisał:

E no widzę, że obrońcy trafili Ci się mega spoko :)


Szkoda tylko że nie są to Włosi. Ale dobrych juniorów coś nie widać, a starsi zawodnicy którzy reprezentują odpowiedni poziom grają w Juventusie albo Interze.

Dnia 10.02.2015 o 15:09, haderQ napisał:

Co do małej aktywności - ostatnio nie mam czasu za bardzo pograć w cokolwiek, nie mówiąc już nawet o > odpaleniu FM. Wierzę jednak, że niedługo będzie okazja żeby pograć i awansować w końcu Monzą do Serie A. > Jedyne, co mnie irytowało trochę, to brak lepszych ofert. Nie to, że chcę odejść, ale miło by było, gdyby jakiś > bardziej zasłużony klub niż jakieś leszcze z Serie C1 chciał mnie za trenera ;)


Bardziej chodziło mi o aktywność różnych osób, kiedyś więcej grających w FM się tu pojawiało.
A zainteresowanie się pojawi wtedy jak będzie najmniej potrzebne, zawsze tak jest.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, po prostu myślałem, że jak ogrywam naprawdę niezłe kluby, jestem liderem Serie B, klub się powoli podnosi z zapaści finansowej, zawodnicy coraz bardziej rozpoznawalni to na rozmowę zaprosi ktoś inny niż słabi goście z klubem na pastwisku ;) Nawet ktoś inny z Serie B, albo innego kraju :)

Co do juniorów - za drodzy do wyrwania z Interu czy Juve? A co z Romą i np. Lazio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2015 o 15:57, haderQ napisał:

Wiem, po prostu myślałem, że jak ogrywam naprawdę niezłe kluby, jestem liderem Serie
B, klub się powoli podnosi z zapaści finansowej, zawodnicy coraz bardziej rozpoznawalni
to na rozmowę zaprosi ktoś inny niż słabi goście z klubem na pastwisku ;) Nawet ktoś
inny z Serie B, albo innego kraju :)


W FM chyba musisz sobie parametr reputacji podbić, od niego wiele zależy i oferty pewnie przyjdą.

Dnia 10.02.2015 o 15:57, haderQ napisał:

Co do juniorów - za drodzy do wyrwania z Interu czy Juve? A co z Romą i np. Lazio?


Miałem na myśli tych bardziej już doświadczonych zawodników. Albo ceny są zaporowe, albo sam piłkarz niezainteresowany(jak to bywa z klubami które są dla siebie rywalami od lat).
A co do juniorów...kasa już nie ma znaczenia, jestem bogaty(dużo się dostaje za prawa do transmisji telewizyjnych).:D Tylko póki co jakoś szczególnie ciekawi Włosi się nie generują(wyjątkiem jeden defensywny pomocnik którego ukradłem z Genui, i od biedy ten mój przyszły rozgrywający z własnej akademii). Dlatego też musiałem się trochę ratować, wolę takiego młodego regena niż 35-letniego Mexesa.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2015 o 19:42, Nephren-Ka napisał:

Miałem na myśli tych bardziej już doświadczonych zawodników. Albo ceny są zaporowe, albo
sam piłkarz niezainteresowany(jak to bywa z klubami które są dla siebie rywalami od lat).

Akurat we Włoszech to nie powinien być aż taki problem, tam wielu piłkarzy grywało i w Interze, i w Juventusie i w Milanie, nie mówiąc o mniejszych klubach.
Mnie bardzo denerwuje taki fakt (nie wiem czy występuje w innych edycjach niż 13) - kosmiczne kwoty odstępnego w kontraktach zawodników z ligi hiszpańskiej i przede wszystkim brazylijskiej. Wielką rzadkością jest u mnie transfer kogoś z Brazylii (i z mojej strony i wykonany przez komputer) bo tam co drugi zawodnik ma wpisane w kontrakt odstępne na ponad 100 mln. Dosłownie każdy dobry gracz jest nie do wyjęcia za rozsądne pieniądze, nawet tacy, których scouci wcale nie oceniają najwyżej. Za to w Hiszpanii każdy utalentowany młodzieżowiec, który podpisuje kontrakt w wieku 17-19 lat dostaje odstępne w wysokości bodajże 34,5 mln, a kluby praktycznie nigdy nie spuszczają z ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 14 jest bardzo podobnie. Wyciągnąć dobrego gracza, często regena, na dodatek młodego przeważnie graniczy z cudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2015 o 21:11, ManweKallahan napisał:

Akurat we Włoszech to nie powinien być aż taki problem, tam wielu piłkarzy grywało i
w Interze, i w Juventusie i w Milanie, nie mówiąc o mniejszych klubach.


W rzeczywistości to i owszem, grywali, gorzej z grą. Jak na razie napotykam albo na niechęć klubu(nie sprzedamy gracza rywalowi/zespołowi z tej samej ligi), albo na niechęć danego zawodnika(który ma pewnie wpisany Milan w dislike club).
Aktualnie jedyne co mogę zrobić to czekać jak jakiegoś zawodnika kupi jakiś klub zagraniczny, tam mu się zbytnio nie powiedzie, i wtedy mogę próbować go podkupić do siebie.

Dnia 10.02.2015 o 21:11, ManweKallahan napisał:

Mnie bardzo denerwuje taki fakt (nie wiem czy występuje w innych edycjach niż 13) - kosmiczne
kwoty odstępnego w kontraktach zawodników z ligi hiszpańskiej i przede wszystkim brazylijskiej.
/ciach/


Z ligą Brazylii to jest akurat dobrze odwzorowane - w ostatnich latach tam się bardzo poprawiły warunki finansowe dla zawodników i wszyscy nie lecą już do Europy kiedy tylko mogą.
Co do klauzuli oferty minimalnej, to pamiętam że były bardzo często astronomiczne już w czasach CM 3 01/02, właśnie w Brazylii i Hiszpanii.
Moim zdaniem trzeba działać tak jak zwykle powinno się działać przy transferach w FM - obserwować danego gracza i czekać na jego niezadowolenie/koniec kontraktu/zainteresowanie innych klubów. Wtedy przeważnie okazuję się, że nie jest on wcale tak niedostępny jak był wcześniej. Można też liczyć na pazerność prezesa, który zaakceptuje naszą ofertę(to nie jest opcja która działa tylko przy podkupowaniu naszych zawodników ;p).
Trzeba też pamiętać, że rynek transferowy w FM się zmienił nieco od dawnych czasów i ciężko kogoś dobrego wyciągnąć za czapkę gruszek(co również imo lepiej odwzorowuje rzeczywistość jak kiedyś).

Patrząc na moje ''włoskie zakupy'': Donati(6 mln), Astori(10 mln), Bacchetti(3 mln), Verratti(35 mln), Berardi(18 mln), Destro(8 mln), Santon(14 mln) wychodzi mi, że można kupić zawodników po niezłej cenie, ale za tych najlepszych trzeba zapłacić nieco więcej i tego się nie przeskoczy.

A jak już o czymś irytującym w transferach - mnie nieco irytuje to, że właścicielem części karty zawodnika(chyba tylko tyczy się to graczy z Ameryki Południowej) zazwyczaj jest jego agent. Przy transferze warto jest wykupić wszelkie prawa, tylko jak nie jest się w miarę bogatym nie zawsze się to udaje.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować