Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Wczoraj wieczorem znów grałem w FM 2008 i tym razem mecz wygrałem ale grałem towarzyski z Zagłębiem Sosnowiec więc żaden to wyczyn bo nawet zmian nie robiłem. Mecz wygrany 4:1 i jeśli będzie mi szło tak dalej to zajmę wysokie miejsce w lidze :) Jedno co mnie denerwuje to że moi piłkarze nie chcą przedłużać kontraktów ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 18:48, wdowiakm napisał:

Dzisiaj grałem znów w mojego FM2008 i oto wyniki :)

I co o tym sądzicie?

Bardzo wysokie zwycięstwo :)


Ciekawa kondycja na koniec, ale że GKS cały mecz bez zmian, nawet mimo kontuzji bramkarza?
Lecz widzę u Ciebie Zieńczuk też padł chyba z gwizdkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 19:01, ostry3000 napisał:

Ciekawa kondycja na koniec, ale że GKS cały mecz bez zmian, nawet mimo kontuzji bramkarza?
Lecz widzę u Ciebie Zieńczuk też padł chyba z gwizdkiem ;)


Tak bez zmian i nie wiem czy to błąd gry czy nie.
Ta Zieńczuk doznał kontuzji i Cleber no ale cóż trudno się mówi muszę poszukać jakiegoś zastępstwa na 4 tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeoczenie zapewne.
Albo w sumie - przez STEAM możesz pewnie od dzisiaj/jutro rano kupować, więc formalnie się zgadza - w sprzedaży od 13/14.11

Zresztą skoro tamże jest "Wersja językowa: kinowa (polskie napisy)", w sumie nie ma co pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 12:27, Pr0fesor napisał:

Przeoczenie zapewne.


Oby to była prawda...

Dnia 13.11.2008 o 12:27, Pr0fesor napisał:

Albo w sumie - przez STEAM możesz pewnie od dzisiaj/jutro rano kupować, więc formalnie
się zgadza - w sprzedaży od 13/14.11


Nie wiem, dzisiaj rano w RMF FM słyszałem reklamę, że gra już jest dostępna w sklepach...

Dnia 13.11.2008 o 12:27, Pr0fesor napisał:

Zresztą skoro tamże jest "Wersja językowa: kinowa (polskie napisy)", w sumie nie ma co
pisać.


Najlepiej jakby ktoś skomentował to z CDP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 12:58, wdowiakm napisał:

> Zresztą skoro tamże jest "Wersja językowa: kinowa (polskie napisy)", w sumie nie
ma co
> pisać.

Najlepiej jakby ktoś skomentował to z CDP :)


Ale niby co? Co roku to jest w opisie, pewnie w skrypcie nie ma opcji pełnego spolszczenia gry, które nie obejmowałoby dialogów :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 15:41, Pr0fesor napisał:

A mówili, że w sklepach w Polsce? :P


Przecież Polskie radio i do tego z Krakowa nie reklamowałoby gry, która jest w sklepach zagranicą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 15:46, wdowiakm napisał:

Przecież Polskie radio i do tego z Krakowa nie reklamowałoby gry, która jest w sklepach
zagranicą...


A czemu nie ??

Nie takie już jaja widziałem u nas xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 16:49, spider88 napisał:

A czemu nie ??


Wiesz słucham tego radia już dość długo i jeszcze nie słyszałem by RMF FM Reklamowało produkt dostępny jedynie zagranicą no chyba, że ominąłem jakoś taka reklamę...

Dnia 13.11.2008 o 16:49, spider88 napisał:

Nie takie już jaja widziałem u nas xD


U nas to wszystko możliwe xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 12:27, Pr0fesor napisał:

Przeoczenie zapewne.
Albo w sumie - przez STEAM możesz pewnie od dzisiaj/jutro rano kupować, więc formalnie
się zgadza - w sprzedaży od 13/14.11

Zresztą skoro tamże jest "Wersja językowa: kinowa (polskie napisy)", w sumie nie ma co
pisać.


Nie wiadomo jak to jest ze steamem. Kupilem gre przez niego bo zalezy mi na wersji angielskiej ale ludzie na forum SI utrzymuja ze premiera musi byc rownolegle z Polska (czyli wg. Steama 21 listopada). Chcialem sie klocic o to, ze jest to nie fair bo nie mowili ze premiera na steamie bedzie podlegala wszelkim opoznienom w kraju, ktore wystepuja rok w rok ale nie za bardzo ludzie sie tym niestety przejmuja.

Naprawde cieszylbym sie gdybym nie musial sie uciekac do maskowania ip i tym podobnych zeby zagrac sobie w angielska wersje gry razem z reszta swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano szkoda wielka, zwłaszcza że naprawdę można poprosić znajomego z Lądka o kupno i w poniedziałek mieć grę w domu, a uaktywnić się jej z Polski nie da zapewne. Rozumiem, że to ochrona polskiego dystrybutora, ale niemniej szkoda.

Na szczęście od miesiąca w końcu gram w FM 2008, a do tego tradycyjnie trzeba poczekać do drugiej łatki, więc do 2009 mi się tak nie spieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 20:18, Pr0fesor napisał:

Na szczęście od miesiąca w końcu gram w FM 2008, a do tego tradycyjnie trzeba poczekać
do drugiej łatki, więc do 2009 mi się tak nie spieszy.


Miałbym pytanie, mianowicie chodzi o małe porównanie wspomnianego FM 2008 z edycją 2006, w którą przecież grałeś bardzo długo. W szczególności mam tu na myśli wyszkalanie juniorów, bo na takim schemacie zazwyczaj gram jakimś małym klubikiem, w w FM 2008 jakieś takie to dziwaczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 21:38, caramondl napisał:

> Na szczęście od miesiąca w końcu gram w FM 2008, a do tego tradycyjnie trzeba poczekać

> do drugiej łatki, więc do 2009 mi się tak nie spieszy.

Miałbym pytanie, mianowicie chodzi o małe porównanie wspomnianego FM 2008 z edycją 2006,
w którą przecież grałeś bardzo długo. W szczególności mam tu na myśli wyszkalanie juniorów,
bo na takim schemacie zazwyczaj gram jakimś małym klubikiem, w w FM 2008 jakieś takie
to dziwaczne:)


Szczerze - kończę szósty sezon mojej pierwszej kariery w 08 i coraz trudniej mi wyobrazić sobie powrót do 06. Ze szkoleniem młodzieży nie mam problemu, mój najlepszy napastnik przeszedł przez moje U-19, chociaż nie jest moim wychowankiem. Fredzi wyglądają również ok. Zasadniczo nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupu przez steam to moge teraz potwierdzic ze Polacy NIE MOGA grac w tak zakupiona gre przed 21. Ludzie z Segi na forum SI utrzymuja, ze to opoznienie nie jest ich wina wiec zakoncze ten post stwierdzeniem ze jestem niesamowicie wkurzony na dystrybutora za przesuniecie daty premiery podczas gdy ludzie w Bahrajnie juz sie bawia nowym FM.

Swietna robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 00:43, TtotheJ napisał:

Co do zakupu przez steam to mogę teraz potwierdzić ze Polacy NIE MOGĄ grac w tak zakupiona
grę przed 21. Ludzie z Segi na forum SI otrzymują, ze to opóźnienie nie jest ich wina
wiec zakończę ten post stwierdzeniem ze jestem niesamowicie wkurzony na dystrybutora
za przesuniecie daty premiery podczas gdy ludzie w Bahrajnie już się bawią nowym FM.

Świetna robota.


Na Twoim miejscu wcale bym się tak nie martwił - wszyscy ci, którzy mają już grę posłużą raczej jako beta testerzy dla łatki 9.0.1(a może i 9.0.2, bo tamta pierwsza ma być już całkiem niedługo). Będziesz miał grę później, ale za to z mniejszą ilością błędów, bo patch powinien już być wtedy dostępny.

PS - Używałbyś czasami klawisza "atl" podczas pisania polskich znaków, dziwnie się czyta bez tych wszystkich kreseczek i ogonków...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 00:51, caramondl napisał:

> Co do zakupu przez steam to mogę teraz potwierdzić ze Polacy NIE MOGĄ grac w tak
zakupiona
> grę przed 21. Ludzie z Segi na forum SI otrzymują, ze to opóźnienie nie jest ich
wina
> wiec zakończę ten post stwierdzeniem ze jestem niesamowicie wkurzony na dystrybutora

> za przesuniecie daty premiery podczas gdy ludzie w Bahrajnie już się bawią nowym
FM.
>
> Świetna robota.

Na Twoim miejscu wcale bym się tak nie martwił - wszyscy ci, którzy mają już grę posłużą
raczej jako beta testerzy dla łatki 9.0.1(a może i 9.0.2, bo tamta pierwsza ma być już
całkiem niedługo). Będziesz miał grę później, ale za to z mniejszą ilością błędów, bo
patch powinien już być wtedy dostępny.

PS - Używałbyś czasami klawisza "atl" podczas pisania polskich znaków, dziwnie się czyta
bez tych wszystkich kreseczek i ogonków...:)


To co mnie głównie martwi to to, że mogę dostać polską wersję, kiedy zależy mi na angielskiej (kwestia przyzwyczajenia, nie chcę mi się uczyć nazw atrybutów etc., które na dodatek są inaczej posortowane). W polskich wersjach niestety nie było możliwości zmiany na język angielski. Edytor zdaje się działać, więc mogę się przynajmniej zająć pedantycznym poprawianiem bazy danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 01:04, TtotheJ napisał:

To co mnie głównie martwi to to, że mogę dostać polską wersję, kiedy zależy mi na angielskiej
(kwestia przyzwyczajenia, nie chcę mi się uczyć nazw atrybutów etc., które na dodatek
są inaczej posortowane). W polskich wersjach niestety nie było możliwości zmiany na język
angielski. Edytor zdaje się działać, więc mogę się przynajmniej zająć pedantycznym poprawianiem
bazy danych.


Z tego co pamiętam istniał "jakiś trik", który pozwalał bez problemu zmienić sobie język na angielski. Sam nigdy tego nie robiłem, przyzwyczaiłem się już do wersji PL(jedyne, co mnie drażni to "naturalna sprawność" w miejscu gdzie dawniej było "przyspieszenie"), ale na forum FM z pewnością coś o tym znajdziesz.
Co do bazy danych, też kiedyś tak miałem(lubiłem sporo poprawiać), ale z biegiem czasu doszedłem do wniosku, że oryginalna baza(oczywiście razem z tą z łatek) jest zawsze najlepsza, nie podobają mi się nawet oficjalne uaktualnienia z CmRev. Nie wiem dlaczego, ale psują mi przyjemność z gry...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować