Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Panowie jak wymusić grę w okienku? Niby w opcjach ustawiłem "okno" ale po ponownym włączeniu gry jest pełny ekran a tryb Okna nie mogę zaznaczyć :(

mam system ustawiony na 1024x760 rozdzielczości ale powinno to działać :( co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 19:03, Vattic napisał:

Panowie jak wymusić grę w okienku? Niby w opcjach ustawiłem "okno" ale po ponownym włączeniu
gry jest pełny ekran a tryb Okna nie mogę zaznaczyć :(

mam system ustawiony na 1024x760 rozdzielczości ale powinno to działać :( co robić?


Podpowiedź z forum FM:

#15 Jak uruchomić grę w oknie, jeżeli w Preferencjach ustawienie tego trybu nie jest możliwe?

- kliknij prawym przyciskiem myszy na skrócie prowadzącym do gry (na pulpicie, w menu START, na pasku)
- idź do zakładki "Skrót"
- w polu "Element docelowy" dodaj "-small_screen -windowed" bez ""
- jeśli zainstalowałeś grę w katalogu, którego ścieżka zawiera spacje, wpis w polu "Element docelowy" zamknięty będzie w ""; na przykład "C:\Program Files\Sports Interactive Ltd\Football Manager 2009\fm2009.exe" - dodaj powyższy wpis po zamykającym ścieżkę "
- wpis powinien więc wyglądać: "C:\Program Files\Sports Interactive Ltd\Football Manager 2009\fm2009.exe" -small_screen -windowed
- Kliknij "OK"
UWAGA: Jeśli gra domyślnie nie pozwala Ci na grę w oknie, jest jakiś tego powód. Nie dziw się więc, jeśli użycie tej opcji wywoła niepożądane efekty w funkcjonowaniu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was rejestrował się do FM CLUB? Ja odziwo już próbuje drugi raz na drugi mejl i zawsze jakiś dziwny mejl o nazwie SEGA PASS i nie moge nic przeczytać :( w outlock express wiem ze to jakas grafika ale nie ma zadnej aktywacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 10:14, Vattic napisał:

Czy ktoś z was rejestrował się do FM CLUB? Ja odziwo już próbuje drugi raz na drugi mejl
i zawsze jakiś dziwny mejl o nazwie SEGA PASS i nie moge nic przeczytać :( w outlock
express wiem ze to jakas grafika ale nie ma zadnej aktywacji :(


A próbowałeś normalnie przez strone otworzyć mail? Tak spróbuj może pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że w FM 09 żaden "komputerowy" klub nie zakupuje zagranicznych zawodników w Polskiej lidze?

Bo gdzieś przeczytałem, że tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 09:41, Vattic napisał:

Czy to prawda, że w FM 09 żaden "komputerowy" klub nie zakupuje zagranicznych zawodników
w Polskiej lidze?

Bo gdzieś przeczytałem, że tak jest.


Nie prawda .Mam mnóstwo przykładów , jeden nawet do przesady .Jeden z austriackich klubów mógłby spokojnie wystawić podstawową jedenastkę z naszych zawodników . Jeśli natomiast chodzi Ci o obcokrajowców grających w naszym kraju , to nawet ja sprzedawałem już Francuza i Hiszpana za granicę .Wiem że w mojej rozgrywce Legia sprzedała Choto .To tyle co zobaczyłem i zwróciłem na to uwagę , bo transakcji na pewno było o wiele więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest w grze opcja treningu seniorów i juniorków - czemu wszyscy pilkarze (juniorki) są w zakładce Trening (senior) ?
a czemu ich nie ma w treningu (juniorow) ? I nawet nie wiem czy da rade przenieść.

Bo chcę ustalić trening za pomocą programu TUG i nie wiem kurde jak to robić aby nie zmarnować sobie młodzików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 11:47, Vattic napisał:

Jest w grze opcja treningu seniorów i juniorków - czemu wszyscy pilkarze (juniorki) są
w zakładce Trening (senior) ?
a czemu ich nie ma w treningu (juniorow) ? I nawet nie wiem czy da rade przenieść.

Bo chcę ustalić trening za pomocą programu TUG i nie wiem kurde jak to robić aby nie
zmarnować sobie młodzików.


Tak jak mówisz, są dwie osobne zakładki - trening seniorów i juniorów. Żeby piłkarz mógł trenować w treningu juniorskim musi być w składzie Twojej młodzieżowej drużyny dopóki nie skończy wieku juniora. Jeśli przeniesiesz go choćby na chwile do pierwszej drużyny albo do rezerw, od razu przeniesie się do treningu seniorów.
Swoją drogą, to naprawdę utalentowany zawodnik powinien raczej trenować z dorosłymi - ma wtedy większe obciążenia i szybciej się rozwija(przynajmniej w FM, w realnym świecie niekoniecznie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Same problemy z 2009... Instaluję teraz .Net Framework 2.0, może to coś pomoże, 100 zł poszło w błoto...
Przeinstalowałem i i tak nie działa... Pokazuje błąd z fm.exe i zostanie ona zamknięta! Żal mi już tej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 18:37, PJ MW napisał:

Przeinstalowałem i i tak nie działa... Pokazuje błąd z fm.exe i zostanie ona zamknięta!
Żal mi już tej gry...


Tylko że problem leży zapewne gdzie indziej , ale jak rozumiem lepiej popsioczyć na grę . Jakoś innym działa i nie mają takich problemów .Podaj jaki masz sprzęt to może pomożemy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 18:37, PJ MW napisał:

Same problemy z 2009... Instaluję teraz .Net Framework 2.0, może to coś pomoże, 100 zł
poszło w błoto...
Przeinstalowałem i i tak nie działa... Pokazuje błąd z fm.exe i zostanie ona zamknięta!
Żal mi już tej gry...


Gra jest o niebo lepsza niż 2008, a to, że brakuje jej czegoś do startu to już raczej wina Twojego kompa. Sam nie miałem nigdy z instalacją problemów, podobnie co najmniej czterech moich znajomych. Po jakąś szerszą pomoc proponuję udać się na oficjalne polskie forum FM, na pewno coś się zaradzi. Środkiem, który jest niemal nie zawodny to format...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer spełnia minimalne wymagania gry - 512 RAM, procesor 1,7ghz, GF4 MX (64 MB) powiecie pewnie, że to wina karty, ale czytałem na polskich, jak i na zagranicznych forach, że gra działa na tej karcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 18:56, PJ MW napisał:

Mój komputer spełnia minimalne wymagania gry - 512 RAM, procesor 1,7ghz, GF4 MX (64 MB)
powiecie pewnie, że to wina karty, ale czytałem na polskich, jak i na zagranicznych forach,
że gra działa na tej karcie...


Chłopie, to, że spełniasz wymagania minimalne, niestety, nie wiele znaczy. Dla FM liczy się przede wszystkim RAM, a na 512 bałbym się grać, dosłownie. I nie chodzi już o wersję 2009, a nawet 2008 czy 2007. Żeby mieć komfort, musisz spełniać co najmniej wymagania zalecane. No, chyba, że interesuje Cię gra z jedną aktywną ligą na małej bazie, ale takie coś chyba mija się z celem. Ja sam gram od zawsze na 18 ligach i kiedyś(FM 2006,7) wystarczało do tego 1gb RAM, teraz bez 2gb się nie obejdzie. Podobnie z procesorem, musi być w miarę dobry - ot mój Dual Core 2.0 sprawdza się nieźle. I na taki komp wcale nie trzeba wiele, taki RAM - 2gb 800mhz można kupić za 66zł! I to w sklepie, nie na aukcji. I FM hulałby jak miło...

PS - Twój procek ma 1,7ghz w nazwie, czy to faktyczna liczba jego mocy??? Tak przy okazji - jest już 64-bitowy? Bo jak nie, to nie dziw się, że FM działa słabo, albo wcale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 19:10, caramondl napisał:

Podobnie z procesorem, > musi być w miarę dobry - ot mój Dual Core 2.0 sprawdza się nieźle. I na taki komp wcale
nie trzeba wiele, taki RAM - 2gb 800mhz można kupić za 66zł! I to w sklepie, nie na aukcji.
I FM hulałby jak miło...


a od kiedy to procesor dwu-rdzeniowy jest wymagany aby grać przyzwoicie w FM 09? Ja mam Athlon 64 3000, 2gb ram i gf 7600 i mam 12 lig włączonych i wszystko mi działa o wiele szybciej niż nawet poprzednie części :).

Mecze? no jak włącze winampa to już troche tnie ale to wina silnika gry. Ogólnie wystarczy taki sprzęt jak ja mam. Aby grać przyzwoicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 09:06, Vattic napisał:

a od kiedy to procesor dwu-rdzeniowy jest wymagany aby grać przyzwoicie w FM 09?


Czynników jest wiele , procesor między innymi . Teraz rzadko ktoś uruchamia tylko grę . W tle zazwyczaj chodzi jeszcze kilka aplikacji , jeśli dodamy do tego Vistę to już bez dwu-rdzeniowego się nie obędzie .Jednak mimo wszystko , na 512 Ram i grafice 64MB bym się nie odważył grać , tym bardziej bym nie psioczył na grę , tylko czym prędzej bym wymieniał podzespoły w komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 18:56, PJ MW napisał:

Mój komputer spełnia minimalne wymagania gry - 512 RAM, procesor 1,7ghz, GF4 MX (64 MB)
powiecie pewnie, że to wina karty, ale czytałem na polskich, jak i na zagranicznych forach,
że gra działa na tej karcie...


512 ram to naprawdę bardzo mało ;/ FM to taki wielki "Arkusz kalkulacyjny" bo baza danych jest bardzo rozległa i rozbudowana. Ilość ram jest tu bardzo ważna dokup tak abyś miał chociaż 1.5 GB ram.

Grafika hmm też bardzo słaba jak na dzisiejsze standardy ale gra powinna wystarczeć dla tej grafiki. Gorzej z meczami 3D. Lecz silnik meczowy jest bardzo źle zoptymalizowany i licz na to, że twórcy naprawią go bo inaczej nie pograsz w trójwymiarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 10:12, Vattic napisał:

> Mój komputer spełnia minimalne wymagania gry - 512 RAM, procesor 1,7ghz, GF4 MX
(64 MB)
> powiecie pewnie, że to wina karty, ale czytałem na polskich, jak i na zagranicznych
forach,
> że gra działa na tej karcie...

512 ram to naprawdę bardzo mało ;/ FM to taki wielki "Arkusz kalkulacyjny" bo baza danych
jest bardzo rozległa i rozbudowana. Ilość ram jest tu bardzo ważna dokup tak abyś miał
chociaż 1.5 GB ram.

Grafika hmm też bardzo słaba jak na dzisiejsze standardy ale gra powinna wystarczeć dla
tej grafiki. Gorzej z meczami 3D. Lecz silnik meczowy jest bardzo źle zoptymalizowany
i licz na to, że twórcy naprawią go bo inaczej nie pograsz w trójwymiarze :)



Na to nie liczę, chcę pograć na 2D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 12:25, PJ MW napisał:

Na to nie liczę, chcę pograć na 2D.


Obawiam się , że jednak silnik gry jest stworzony głównie z naciskiem na 3D . Ja mimo że mam tą funkcję wygaszoną to i tak odczuwam spowolnienie gry .Najbardziej wkurza mnie dokonywanie zmian podczas meczu , niestety o płynności można od tej części zapomnieć nawet na mocnych kompach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 12:34, spider88 napisał:

> Na to nie liczę, chcę pograć na 2D.

Obawiam się , że jednak silnik gry jest stworzony głównie z naciskiem na 3D . Ja mimo
że mam tą funkcję wygaszoną to i tak odczuwam spowolnienie gry .Najbardziej wkurza mnie
dokonywanie zmian podczas meczu , niestety o płynności można od tej części zapomnieć
nawet na mocnych kompach .


A jakie są parametry twojego kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować