Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2008 o 09:06, Vattic napisał:

a od kiedy to procesor dwu-rdzeniowy jest wymagany aby grać przyzwoicie w FM 09? Ja
mam Athlon 64 3000, 2gb ram i gf 7600 i mam 12 lig włączonych i wszystko mi działa o
wiele szybciej niż nawet poprzednie części :).

Mecze? no jak włącze winampa to już troche tnie ale to wina silnika gry. Ogólnie wystarczy
taki sprzęt jak ja mam. Aby grać przyzwoicie.


Nie mówiłem nic o tym, że gra wymaga dwurdzeniowego procesora, tylko napisałem, że na moim Dual Core działa bardzo ładnie. A to duża różnica, jeśli chodzi o treść. Co do problemu PJ MW, to właśnie słaba konfiguracja kompa i chciałem pokazać, że można za małą kasę mieć config na którym nowy FM będzie wręcz hulał. O 2gb RAM za 66 zł już pisałem, dodam, że mój proc w lecie kosztował raptem stówę więcej, i po lekkim podkręceniu z 2.0 na 3.0 spisuje się idealnie tak w FM 2008 jak i 2009(z czego nowy FM faktycznie działa szybciej, ale SI zapowiadała że ma być tak z każdym nowym FM).
Co do Twojej konfiguracji to sam miałem do niedawna niemal identyczną i również wszystko chodził dobrze, choć teraz jest lepiej. Jak widzisz masz już procek 64 bitowy, a PJ MW napisał tylko 1700ghz. Jak jest to procesor od AMD to pewnie ma relatywny zegar koło 1.0ghz i jest 32 bitowy. Miałem okazję testować kiedyś 2 procesory o takim samym zegarze, z tym że jeden był 32, a drugi 64 bitowy i różnica na korzyść tego drugiego była bardzo odczuwalna. Dlatego napisałem, że dobrze jest mieć do FM procesor 64 bitowy, nie musi od razu mieć dwóch rdzeni.

A żeby napisać coś konstruktywniejszego odnośnie samego FM-a, powiem, że właśnie skończyłem sezon testowy Realem Madryt(zawsze do testów biorę słabe kluby:) ). I powiem, że gra się świetnie - na reszcie skończyły się oszustwa w silniku meczowym(30 goli stopera w lidze), akcje rozgrywa się świetnie tak w 3D jak i 2D i wszystko jest jakby bardziej realistyczne niż w 2008. Gdyby nie błąd z pucharami w polskiej lidze, już grałbym "długodystansowca" w jakiejś ostatniej lidze...:) Ale niestety trzeba jeszcze chwilę zaczekać, łatka 9.2.0 zapowiedziana oficjalnie na "przed świętami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza to, że często mój bramkarz wybija piłkę do moich napastników ;/
I na razie tylko to znalazłem. Gram od wczoraj dopiero.

Wiesz nie no na pewno mój procek a twój to kolosalna różnica jak masz włączona grę + kilka innych procesów. Ale jak mówię ja mam włączony FM + gg, xfire, przeglądarkę i winampa i tylko mecz 3D potrafi zacinać jak słucham radia :(. A tak to nie ma problemów.

Co do szybkości FM 09 tak to bardzo odczuwalne i wielki plus! Ale no muszą poprawić te bugi zwłaszcza z ligą polską :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 13:44, Vattic napisał:

Mnie wkurza to, że często mój bramkarz wybija piłkę do moich napastników ;/
I na razie tylko to znalazłem. Gram od wczoraj dopiero.


Zmień mu podania na krótkie i powinno być dobrze. Tylko potem nie narzekaj, że podał do napastnika przeciwników ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 13:06, PJ MW napisał:

A jakie są parametry twojego kompa?


Manufacturer:
Gigabyte Technology Co., Ltd.
Processor:
Intel(R) Core(TM)2 CPU 4400 @ 2.00GHz (2 CPUs)
Memory:
1024MB RAM
Hard Drive:
30 GB
Video Card:
NVIDIA GeForce 7600 GS

I tak jak napisałem wcale nie jest dobrze . Ba jest słabo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 14:44, spider88 napisał:

> A jakie są parametry twojego kompa?

Manufacturer:
Gigabyte Technology Co., Ltd.
Processor:
Intel(R) Core(TM)2 CPU 4400 @ 2.00GHz (2 CPUs)
Memory:
1024MB RAM
Hard Drive:
30 GB
Video Card:
NVIDIA GeForce 7600 GS

I tak jak napisałem wcale nie jest dobrze . Ba jest słabo .


Zazdroszczę Ci kompa, mój ma... 7 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 14:50, PJ MW napisał:

Zazdroszczę Ci kompa, mój ma... 7 lat.

Jeszcze niedawno miałem taki sam jak Ty. W ciągu kilku miesięcy wymieniłem praktycznie wszystko nikłym nakładem finansowym .Teraz czeka mnie dokupienie ramu i zmiana karty graficznej .Nie musisz kupować nowego kompa , choć w Twoim przypadku należało by rozpocząć od wymiany płyty głównej , co za tym idzie praktycznie wszystkich podzespołów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 14:58, spider88 napisał:

> Zazdroszczę Ci kompa, mój ma... 7 lat.
>
Jeszcze niedawno miałem taki sam jak Ty. W ciągu kilku miesięcy wymieniłem praktycznie
wszystko nikłym nakładem finansowym .Teraz czeka mnie dokupienie ramu i zmiana karty
graficznej .Nie musisz kupować nowego kompa , choć w Twoim przypadku należało by rozpocząć
od wymiany płyty głównej , co za tym idzie praktycznie wszystkich podzespołów .


No tak, ale o tym chyba nie tutaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wygrałem kolejny mecz w FM 2009 gram oczywiście Wisełką a jakże by inaczej :D
Czy mogę powstrzymać jakoś Pawełka by nie odszedł z klubu? Nie mam na jego miejsce żadnego dobrego bramkarza a już nie raz mi obronił tyłek przed strzeleniem bramki... A jak nie da się to kogo polecacie? Bo zleciłem ludziom by mi znaleźli kogoś na jego miejsce ale również doświadczonych graczy wole zapytać co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 16:51, wdowiakm napisał:

Nie mam na jego miejsce żadnego dobrego bramkarza a już nie raz mi obronił tyłek przed strzeleniem bramki...


Juszczyk też sobie nieźle radzi .

Dnia 11.12.2008 o 16:51, wdowiakm napisał:

A jak nie
da się to kogo polecacie? Bo zleciłem ludziom by mi znaleźli kogoś na jego miejsce ale
również doświadczonych graczy wole zapytać co i jak :)


Jutro mogę Ci zapodać niezłego młodego Hiszpana . Na pewno nazywa się Luis , jednak z jakiego klubu go ściągnąłem to już nie pamiętam a jest w tej chwili u mnie wart coś około 6M i bije się o niego Benfica i jakiś hiszpański klub .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 16:58, spider88 napisał:

Juszczyk też sobie nieźle radzi .


Juszczyk przegrał mi już cztery mecze, które spokojnie mogłem wygrać ;/

Dnia 11.12.2008 o 16:58, spider88 napisał:

Jutro mogę Ci zapodać niezłego młodego Hiszpana . /.../


Dobrze to upomnę się jutro o niego. muszę wzmocnić drużynę :)

Poza tym dzisiaj włączyłem tryb 3D i nie jestem zadowolony jakoś mi to psuje rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 17:04, wdowiakm napisał:

Dobrze to upomnę się jutro o niego. muszę wzmocnić drużynę :)

Jak pisałem , nazywa się Luis i na zasadzie wolnego transferu przyszedł z hiszpańskiego Espanyolu .Gra też w młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę dla kogoś ze starszym sprzętem dobra rozgrywka w FM2009 może graniczyć z cudem.
Myślałem zawsze, że będzie to jedyna seria gier którą zawsze będę mógł odpalić. Jednak stało się inaczej, więc dalej gram w FM2008 na procku 1,7GHz, 768MB RAM i karcie GeForce 2 MX 32MB (rocznik 1999) i gra śmiga na 8 ligach i sporej bazie aż miło ;)
Pewnie nie uwieżycie, ale mój sprzęt ciągnie grę FIFA08 na 1024x768 na średnich ustawieniach :D
Tak więc panowie z SI przekombinowali wciskając na siłę niektóre rzeczy w sposób dość nieudolny, uniemożliwiając wielu prawdziwym fanom czerpanie przyjemności z najnowszej odsłony gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2008 o 14:01, ostry3000 napisał:

więc dalej gram w FM2008 na procku 1,7GHz, 768MB RAM i karcie GeForce
2 MX 32MB (rocznik 1999) i gra śmiga na 8 ligach i sporej bazie aż miło ;)
Pewnie nie uwieżycie, ale mój sprzęt ciągnie grę FIFA08 na 1024x768 na średnich ustawieniach


Aż nie chcę widzieć jak ta Fifa musi wyglądać <śmiech>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jakoś nie mam natchnienia do FM''a, do tego dobijają mnie statystyki Brożka ( wykańczanie akcji 13..., Jirsak i Boguski jakoś nie tego, za to Łobodziński ma już dobrze, a nie chcę powiększać ich PA i CA ;P).
Brałem nawet Barcelonę, ale to nie to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 09:44, jcl99 napisał:

Ja ostatnio jakoś nie mam natchnienia do FM''a, do tego dobijają mnie statystyki Brożka
( wykańczanie akcji 13..., Jirsak i Boguski jakoś nie tego, za to Łobodziński ma już
dobrze, a nie chcę powiększać ich PA i CA ;P).
Brałem nawet Barcelonę, ale to nie to...


Co do statystyk, to moim zdaniem są one odwzorowane dobrze. Trzeba pamiętać, że piłkarze z polskiej ligi są odwzorowani w skali całego świata, a nie tylko naszego kraju. Gdyby Brożek miał wykańczanie akcji na 20(w końcu król strzelców naszej ekstraklasy), to w FM byłby gwiazdą Barcelony. To samo tyczy się i innych zawodników.

PS - A samodzielne edytowanie bazy danych i podkręcanie umiejętności piłkarzy, jak dla mnie, zabija całą przyjemność z zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się ostatnio zdenerwowałem bo gra zaczeła mi się wieszać !! Raz włączam to FM.exe wywala nawet 2x przeinstalowałem grę i guzik pomaga. Ale jakoś działa będę robił zapasowe sejwy itp. I od razu mówię mam oryginał.


Czy to prawda, że podczas segregowania zawodników to nie mogę młodych zawodników którzy ukończyli 17 lat przenieść do treningu dla juniorów? Tylko młodszych niż 17 lat można?

Bo jeśli tak to ja gram obecnie lechem i tam nie mam nikogo!! To niech mi ktoś powie na cholerę mam tylu trenerów juniorów bodajże 8? To samo się tyczy trenerów seniorów mam tylko 4 ;/
Nie umiem się połapać z tymi trenerami. Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 18:55, Vattic napisał:

Nie umiem się połapać z tymi trenerami. Jakieś rady?


Pozwalniaj tych co nie są Ci potrzebni i po problemie zatrudnij na ich miejsce trenerów którzy Ci są potrzebni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 18:58, wdowiakm napisał:

> Nie umiem się połapać z tymi trenerami. Jakieś rady?

Pozwalniaj tych co nie są Ci potrzebni i po problemie zatrudnij na ich miejsce trenerów
którzy Ci są potrzebni :)


Hehe dobre :P

Bo chyba trenerzy juniorów na nic się nie przydadzą trenerom dla seniorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 19:07, Vattic napisał:

Bo chyba trenerzy juniorów na nic się nie przydadzą trenerom dla seniorów?


Jak sama nazwa wskazuje, oni trenują tylko graczy, którzy są w treningu juniorskim. Coś musiałeś źle zrobić, że tam nikogo nie masz, domyślnie powinni być tam wszyscy piłkarze grający w drużynie juniorskiej Lecha.
Poza tym zawsze możesz(o ile trener ma dobre statystyki)podpisać już nową umowę jako "trener"(będziesz mógł go przypisać tak to juniorów jak seniorów) lub "trener pierwszego zespołu", który będzie dostępny tylko dla seniorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować