Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Jak szukam talentów na stronach to pod każdym pisze PA - potencjalny poziom zawodnika - Gdzie to w grze jest? Bo chce sprawdzić u innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... zainstalowałem managera 2009 -oryginalnego,dostałem na święta:) i po instalacji ściągnąłem sobie kilka dodatków z oficjalnej strony fm , po ich zainstalowaniu wyłącza mi się manager, usunąłem je i nadal mi się wyłącza...co może być tego przyczyna?patcha ściągnąłem także


Ten błąd taki wyskakuje:Napotkano powazny blad i aplikacja zostanie zamknieta.Plik z informacjami o bledzie zostal utworzony w (....) i tam jest ten plik ale nie ma jak go otworzyć i lipa:( nie wiem co zrobic , gra się wyłącza na konkretnej dacie i dalej nie chce iść,proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 10:42, Vattic napisał:

Jak szukam talentów na stronach to pod każdym pisze PA - potencjalny poziom zawodnika
- Gdzie to w grze jest? Bo chce sprawdzić u innych


Najlepszy jest do tego Genie Scout, można w nim sprawdzić niemal wszystko, co związane z FM. Link do najnowszej wersji(i ostatniej, bo twórcy zrezygnowali z dalszego robienia programu):

http://www.genie.fm/files/fm_genie_scout_2009_xe.zip

@kendzior0000000 - rozwiązywanie dziwnych problemów technicznych nowego FM nie jest moją mocną stroną, ale myślę, że na głównym forum FM powinni pomóc - http://forumcm.net/

A tu jest link do najczęstszych problemów m.in. z uruchomieniem, może coś pomoże:
http://forumcm.net/index.php?showtopic=2312

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 11:43, kendzior0000000 napisał:

Także dziękuję :)na pewno tam się zgłoszę, niestety w problemach nie ma mojego



FM 09 jest zabugowany nie instaluj zbyt dużo dodatków. Bo ja tak robiłem i mi się wieszała też.

Obecnie mam 09 + patch 9.2.0 + polish update 1.0 + 2gb obrazków Facepack i logos + plik fake co poprawia nazwy.

I to styka mi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem tylko wgrac herby i twarze a i tak mi się nie udało to je usunąłęm a jak gra sie wylaczala tak dalej sie wyłacza;/;/;/ nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi na moje pytanie, albo nie mam uprawnien do zadawania pytan choc sie rejestrowałem albo nikt nie zna odpowiedzi;/ ja mam wgrana tylko gre i tego patcha , zadnej latki nie wgrywalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś o patchu 9.2.0. dla głupich frajerów, takich jak ja, którzy jeszcze nie zaczęli sprowadzać każdej gry z zagranicy, aby uniknąć opóźnień w wydawaniu poprawek dla polskich wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 13:44, Gevon Slicer napisał:

Wiadomo coś o patchu 9.2.0. dla głupich frajerów, takich jak ja, którzy jeszcze nie zaczęli
sprowadzać każdej gry z zagranicy, aby uniknąć opóźnień w wydawaniu poprawek dla polskich
wersji?


Łatki do FM są wielojęzyczne, nie ma osobnych dla każdego kraju. Tu masz kilka linków do pobrania owej łatki:

http://forumcm.net/index.php?showtopic=2402&st=0&start=0

@kendzior0000000 - nie możliwe, że jakiekolwiek wgrane(i potem wywalone) dodatki spowodowały uszkodzenie samej gry. Usuń wszystko, ale dokładnie, łącznie z wpisami w rejestrze i wszystkimi katalogami(tam gdzie jest zainstalowana gra i w moich dokumentach). Potem zainstaluj jeszcze raz, najpierw grę, potem patch 9.1.0 i 9.2.0. Jak po tym nie będzie działać, to zostaje zawsze format i nowy system. A jak wtedy by nie działało to już nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 22:40, Vattic napisał:

Niektórzy moi piłkarze mają "Poważne braki kondycyjne" - jak to wyeliminować?


Musisz ich doprowadzić do formy, najlepiej sparingami. Jak jesteś w trakcie sezonu to daj im pograć w drużynie rezerw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 00:12, caramondl napisał:

> Niektórzy moi piłkarze mają "Poważne braki kondycyjne" - jak to wyeliminować?

Musisz ich doprowadzić do formy, najlepiej sparingami. Jak jesteś w trakcie sezonu to
daj im pograć w drużynie rezerw.


W drużynie rezerw? jak ?


Obecnie mam problem z pomocą środkową. Stilića sprzedałem beznadziejnie gra i Murawskiego też. Kupiłem Nowackiego jest ok ale to nie wystarcza. JEdnak zawiodłem się nad zakupem Celso Borgesa beznadziejny piłkarz - nie kupujcie go jeśli gracie na 9.2.0 bo on tylko w 9.1.0 widocznie był dobry.

Teraz tak zastanawiam się jak to jest - i czy dobrze rozumuje, że forma piłkarzy jest losowa po utworzeniu każdej gry? Jak grałem na innym sejwie to Murawski grał znakomicie! a teraz słabo - to samo się tyczy Bandrowskiego.

Natomiast zadowolony jestem z zakupu napastnika Ariza Makukula mimo, że ma 27 lat to strzelił mi już z 18 bramek dla ligi. Lewandowski najlepszy zawodnik obecnie bo ma dopiero 20 lat a rozwija się znakomicie oraz strzelił największą ilość bramek.

Muszę znaleźć do następnego sezonu jakiegoś godnego zaufania ofensywnego pomocnika, który będzie chciał przejść bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 08:35, Vattic napisał:

W drużynie rezerw? jak ?


Normalnie - przerzuć gościa tam(albo udostępnij go, jest taka nowa opcja, przed każdym meczem rezerw, gra pyta Cię, co zrobić z zawodnikami poza meczową osiemnastką) . Tylko, że właśnie sobie przypomniałem, że grasz Lechem w Polskiej lidze i tam nie ma drużyn B. Wtedy możesz umówić jakiś sparing w trakcie sezonu z jakimiś ogórkami i wystawić w nim juniorów + tych, którzy mają dojść do formy z pierwszej drużyny. Nie stracisz wtedy na kondycji pierwszej drużyny, a Ci co mają nadrobić braki kondycyjne zrobią to. Jest jeszcze drugi sposób - możesz takiego gracza wpuszczać na końcówki normalnych meczów, najlepiej jak już prowadzisz i wynik jest niezagrożony.

Dnia 03.01.2009 o 08:35, Vattic napisał:

Obecnie mam problem z pomocą środkową. Stilića sprzedałem beznadziejnie gra i Murawskiego
też. Kupiłem Nowackiego jest ok ale to nie wystarcza. Jednak zawiodłem się nad zakupem
Celso Borgesa beznadziejny piłkarz - nie kupujcie go jeśli gracie na 9.2.0 bo on tylko
w 9.1.0 widocznie był dobry.


A dałeś mu czas na aklimatyzację? Czasami piłkarz potrzebuje jej sporo(np. 1 pełny sezon). Pamiętam mniej-więcej tego zawodnika i w polskiej lidze powinien być co najmniej dobry.

Dnia 03.01.2009 o 08:35, Vattic napisał:

Teraz tak zastanawiam się jak to jest - i czy dobrze rozumuje, że forma piłkarzy jest
losowa po utworzeniu każdej gry?
Jak grałem na innym sejwie to Murawski grał znakomicie!
a teraz słabo - to samo się tyczy Bandrowskiego.


Jak to był zapis z bazy innej niż 9.2.0, to cały skład Lecha powinien Ci grac lepiej...Profesor w bazie do owej, najnowszej łatki, pomniejszył graczom Lecha nieco CA, bo gra ich dosyć przepakowywała. Do tego doszły na pewno jakieś zmiany w samej grze po łatce, co mogło spowodować, że np. Twoja taktyka może już nie funkcjonować tak jak wcześniej.

A to, że forma zawodnika się losuje, raczej nie może być prawdą. Już od samego początku masz pełny wpływ na każdego gracza - wszystko się tu liczy - trening, taktyka, Twoje wypowiedzi na konferencjach i podczas spotkania w szatni, to jakich graczy sprowadzasz. Są także oczywiście czynniki na które wpływ masz niewielki - kontuzje, to, że piłkarzowi znudzi się gra dla klubu...Ogólnie, rzeczy, które wpływają na formę jest całe multum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 10:42, caramondl napisał:

A dałeś mu czas na aklimatyzację? Czasami piłkarz potrzebuje jej sporo(np. 1 pełny sezon).
Pamiętam mniej-więcej tego zawodnika i w polskiej lidze powinien być co najmniej dobry.


nie nie dałem :P Azira nie potrzebował :)

Dnia 03.01.2009 o 10:42, caramondl napisał:

Jak to był zapis z bazy innej niż 9.2.0, to cały skład Lecha powinien Ci grac lepiej...Profesor
w bazie do owej, najnowszej łatki, pomniejszył graczom Lecha nieco CA, bo gra ich dosyć
przepakowywała. Do tego doszły na pewno jakieś zmiany w samej grze po łatce, co mogło
spowodować, że np. Twoja taktyka może już nie funkcjonować tak jak wcześniej.

A to, że forma zawodnika się losuje, raczej nie może być prawdą. Już od samego początku
masz pełny wpływ na każdego gracza - wszystko się tu liczy - trening, taktyka, Twoje
wypowiedzi na konferencjach i podczas spotkania w szatni, to jakich graczy sprowadzasz.
Są także oczywiście czynniki na które wpływ masz niewielki - kontuzje, to, że piłkarzowi
znudzi się gra dla klubu...Ogólnie, rzeczy, które wpływają na formę jest całe multum.



Dziwne bo ja grałem poprzednią grę też na patchu 9.2.0. No dziwne troszkę.

Denerwują mnie kontuzje a trening ustawiony na średnią męczarnię :( dziwne eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm Z tymi kontuzjami to może ja źle wytłumaczyłem. Piłkarze a głównie napastnicy łapią kontuzję tylko podczas meczu. Czy jeśli tak jest to wpływ ma na to trening TUG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z odpoczynkami dla zawodników. Jak często to stosować? (Czy można masowo wszystkich wysłać na 2-3 urlop? bo ręcznie każdego to się nie chce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 17:37, Vattic napisał:

Jak to jest z odpoczynkami dla zawodników. Jak często to stosować? (Czy można masowo
wszystkich wysłać na 2-3 urlop? bo ręcznie każdego to się nie chce)


Sam w trakcie sezonu nigdy nie stosuję indywidualnego odpoczynku dla graczy. Po to są sparingi, żeby byli w dobrej formie fizycznej i się nie męczyli. A na częste spotkania trzeba po prostu zbudować szeroką kadrę i dawać pograć trochę zmiennikom. Można to stosować w końcówce sezonu, jak piłkarze są bardzo przemęczeni( w sumie to chyba lepszą opcją jest po prostu zmniejszyć im obciążenia, gdy sezon się kończy, niż dawać całkowity urlop od treningów). Jak ktoś się zamęczy szczególnie, można ewentualnie dać mu te 2-3 dni odpoczynku...

Dnia 03.01.2009 o 17:37, Vattic napisał:

Hmm Z tymi kontuzjami to może ja źle wytłumaczyłem. Piłkarze a głównie napastnicy łapią kontuzję tylko > podczas meczu. Czy jeśli tak jest to wpływ ma na to trening TUG?


Jak Ci ktoś wycina piłkarza na meczu, to trening nie ma tu nic do rzeczy. Bo chyba przecież Twoi napastnicy nie kontuzjują się, przewracając o własne nogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwną rzecz. Od paru meczy moi piłkarze są mało skuteczni i dużo akcji nie wykorzystują. Jak to poprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 11:10, Vattic napisał:

Zauważyłem dziwną rzecz. Od paru meczy moi piłkarze są mało skuteczni i dużo akcji nie
wykorzystują. Jak to poprawić?


Pomyśl jak prawdziwy trener. Znasz swoją drużynę, na Twoje pytania niestety nie ma jednej gotowej recepty. Wtedy gra nie miała by sensu. Zobacz czy nie są przemęczeni, co z ich treningiem, może czas najwyższy dać szansę zmiennikowi, może to wina pomocników ( napastnik żyje z podań pomocników !! ) lub też taktyki. Taktyka jest bardzo ważna, może nie dochodzą do sytuacji strzeleckich, warto pozmieniać nastawienie, rodzaj podań itp.
Poszperaj, popróbuj a na pewno Ci się uda. My nie możemy podać jednej prostej odpowiedzi, gdyż takiej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować