Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dzięki

Jeszcze jedno chcę paru zawodnikom dać 2 dni odpoczynku więc klikam na danego piłkarza i wybieram 2 dni ale nic nie ma żadnej wzmianki / informacji o to ,że zawodnik odpoczywa. Czy mimo tego na pewno oni odpoczywają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 12:09, Vattic napisał:

Dzięki

Jeszcze jedno chcę paru zawodnikom dać 2 dni odpoczynku więc klikam na danego piłkarza
i wybieram 2 dni ale nic nie ma żadnej wzmianki / informacji o to ,że zawodnik odpoczywa.
Czy mimo tego na pewno oni odpoczywają ?


Wiedź w zakładkę trening seniorzy=>piłkarze - są tam reżimy treningowe, których używasz. W każdym z nich po lewej stronie jest kolumna o nazwie program , która służy do ich zmiany i podglądu tego, w którym aktualnie znajduje się piłkarz. Ci, którym dałeś wolne powinni mieć tam "odpoczynek". Newsów na ten temat nigdy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje

Kurde zaczynam mieć problem bo w treningu jak widzę dużo piłkarzy ma strzałki czerwone w dół :( dziwne wcześniej było okej. Jak to poprawić ?

Bo mam 6 trenerów więc nie wiem bo może odnosze wrażenie ze mam za duzo piłkarzy? np napastników z 11 mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 12:59, Vattic napisał:

Dziekuje

Kurde zaczynam mieć problem bo w treningu jak widzę dużo piłkarzy ma strzałki czerwone
w dół :( dziwne wcześniej było okej. Jak to poprawić ?

Bo mam 6 trenerów więc nie wiem bo może od nosze wrażenie ze mam za dużo piłkarzy? np
napastników z 11 mam


Popatrz sobie na obciążenia trenerów w danym reżimie - im każdy trener ma więcej graczy do trenowania tym jest ono większe. Przy dużej ilości zawodników najlepiej grać tak, żeby za każdy rodzaj treningu odpowiadało przynajmniej dwóch trenerów(i żeby była to ich jedyna rola, jak gość ma za dużo reżimów na raz to wyraźnie spadają mu gwiazdki). A strzałkami w dół się nie przejmuj, sam kiedyś miałem ten problem...:) Raz zawodnik ma w dół, raz w górę, raz nie ma nic. Obserwuj graczy przez 2-3 lata w kontekście atrybutów, a nie zawracaj sobie głowę lekkimi wahaniami w górę czy w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z niewiadomych przyczyn wiekszosc zawodników indywidualnie miały pozmieniane ustawienia np Lewandowski nastawiony na defensywe.. dziwne ;/ dlatego może tak forma spadała?

Dziwne a może asystent mi zmienił jak on towarzyskie mecze rozgrywał? Hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 15:21, Vattic napisał:

Z niewiadomych przyczyn wiekszosc zawodników indywidualnie miały pozmieniane ustawienia
np Lewandowski nastawiony na defensywe.. dziwne ;/ dlatego może tak forma spadała?

Dziwne a może asystent mi zmienił jak on towarzyskie mecze rozgrywał? Hmm


Niemożliwe. Pewnie nastąpił jakiś bug, jak to w nowym Fm bywa. Sam ogólnie z poważną, długo sezonową grą czekam na łatkę 9.3.0. N tej co mamy teraz gra potrafi np.zwolnić cały sztab szkoleniowy, albo wystawić cały zespół na listę transferową(tylko wtedy, gdy rezerwy twojego klubu są w jakiejś grywalnej lidze i z niej spadną). Im nowszy FM tym więcej w nim fajnych rzeczy, ale i więcej błędów, a nie poprawiając szybko tak oczywistych baboli SI zaczyna mnie już mocno denerwować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2009 o 15:45, caramondl napisał:

> Dziwne a może asystent mi zmienił jak on towarzyskie mecze rozgrywał? Hmm

Niemożliwe. Pewnie nastąpił jakiś bug, jak to w nowym Fm bywa. Sam ogólnie z poważną,
długo sezonową grą czekam na łatkę 9.3.0. N tej co mamy teraz gra potrafi np.zwolnić
cały sztab szkoleniowy, albo wystawić cały zespół na listę transferową(tylko wtedy, gdy
rezerwy twojego klubu są w jakiejś grywalnej lidze i z niej spadną). Im nowszy FM tym
więcej w nim fajnych rzeczy, ale i więcej błędów, a nie poprawiając szybko tak oczywistych
baboli SI zaczyna mnie już mocno denerwować...


To nie dobrze :( no ale teraz będę miał na uwadze :)

Bo jest mecz i patrze czemu Lewandowski zachowuje się jak pomocnik :) coś tu nie tak i bałem się , że wogle gra zabugowana :( i koniec gry a to jednak jakiś bug suwaczki poprzesuwał.

A czy jesli lewandowski ciagle był od miesiąca na nastawieniu defensywnym to mogly mu te strzałki spadać w treningu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak Dla mnie FM 09 to rewolucja. Głównie tryb meczowy 3D bo kuleczki wkurzały. Fakt faktem tryb meczowy nie jest idealny ale mi się to podoba - lepsze to niż kuleczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 15:56, Vattic napisał:

A czy jeśli Lewandowski ciągle był od miesiąca na nastawieniu defensywnym to mogły mu te strzałki spadać w > treningu?


Pewnie tak, w końcu trenował coś, czego za bardzo nie umie(defensywa) i atrybuty odpowiedzialne za ofensywę mu spadały. Ale nic straconego, dojdzie do siebie:)

Dnia 05.01.2009 o 15:56, Vattic napisał:

Ja powiem tak Dla mnie FM 09 to rewolucja. Głównie tryb meczowy 3D bo kuleczki wkurzały.
Fakt faktem tryb meczowy nie jest idealny ale mi się to podoba - lepsze to niż kuleczki.


A ja podczas testowej gry grałem trochę na 3D i zaraz przeszedłem z powrotem na kuleczki...:) Od 3D mam PES''a, do analizy taktycznej w FM 2D pasuje mi idealnie.
W sumie, to zgadzam się, że dla serii jest to dość rewolucyjna zmiana (podobnie jak było z 2D w CM4), ale wolę poczekać, aż bardziej to dopracują.
Z tego co grałem sporą nowością są tez konferencje prasowe, ale niestety pytania są straszliwie powtarzalne i szybko się taka zabawa nudzi - dużo pracy ma za to na nich mój asystent...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 15:56, Vattic napisał:

lepsze to niż kuleczki.

Gdyby zależało Ci tak na meczach, to lepiej się przesiąść na Fifa Manager. Tak mecz wygląda jak mecz, ja w FM już po dwóch meczach przeszedłem z powrotem na kuleczki. Najbardziej wkurza mnie długie wczytywanie meczu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fife Manager 09 też mam :) grałem też ale tymczasowo wciągnąłem się w FM. Fifa Manager tak tryb 3D jest lepszy pod każdym względem ale komentarz psuje cały efekt dlatego lepiej go wyłączyć:)

FifaM jest trudniejsza moim zdaniem bo zajmujesz się nie tylko drużyną ale i całym klubem - taka bardziej ekonomiczna jest. Dla mnie porównywanie FifaM do FM to kiepski pomysł bo to mimo, że główny cel tych gier jest ten sam - prowadzenie drużyny. Lecz mechanizm i działanie bardzo się różnią :)

FM na razie bardziej wciągnęło ze względu na mniejszą ilość opcji. w FifaM opcji jest masakrycznie więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 16:41, Vattic napisał:

/ciach/
FM na razie bardziej wciągnęło ze względu na mniejszą ilość opcji. w FifaM opcji jest
masakrycznie więcej :)


I to właśnie jest największy plus FM - zajmujesz się tylko tym, co jest zadaniem prawdziwego menadżera...
Mój ostatni kontakt z menadżerami od EA to był Total Football Club Manager 2004 i pamiętam, że można było tam przy starcie gry wybrać, jaką stroną działalności klubu chcemy się zajmować, można było większość ekonomi i innych takich zwalić całkowicie na kogo innego...:) Sama gra miała też kilka fajnych pomysłów, których do dzisiaj nikt nie wprowadził w FM - np. możliwość budowy akademii piłkarskiej dla młodzieży w jakimś odległym kraju i wykuwanie tam talentów. Niestety wszystkich opcji w niej było na tyle dużo(piszesz, że teraz jest ich masakrycznie dużo - jak jest więcej niż w 2004 to współczuję grania), że czułem się dziwnie zagubiony pośród nich, przez co znacznie spadała grywalność. Ciekawostka była możliwość rozgrywania meczów w Fifie 2004 - robiło się zapis w menadżerze, wczytywało do Fify, a po rozegranym meczu z powrotem wczytywało się. Miłe.
Może kiedyś doczekamy FM na silniczku jakiegoś Pesa, wszak SI współpracuje z Konami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Moje pytanie jest następujące. Czy mając edycję FM 2008 warto kupować najnowszą wersję 2009? Czy gra mimo błędów sprawia, że jest lepsza od poprzedniczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 18:08, michal15f napisał:

Witam.
Moje pytanie jest następujące. Czy mając edycję FM 2008 warto kupować najnowszą wersję
2009? Czy gra mimo błędów sprawia, że jest lepsza od poprzedniczki?


Tak gra jest lepsza,silnik 3D, i kilka innych nowych opcji[ciekawych] sprawia że w nowego FM 2009 zagrać warto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 18:11, Lukasz924 napisał:

ja czekam na promocje FM 2009 bo chcialbym go tanszego nabyc, a i jeszcze musze 08 kupic
do kolekcji bo mam cala serie


no to juz niedługo musisz czekać:) FM 2009 będzie w Noworocznej promocji:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z cdkeyami ? więc jeśli ja mam oryginał to mogę dać innym osobom np kuzynowi klucz i też może mieć "niby" oryginał?

6 instalacji? to jeśli 6 razy grę zainstaluje to już później muszę ponownie zakupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 20:46, Vattic napisał:

Jak to jest z cdkeyami ? więc jeśli ja mam oryginał to mogę dać innym osobom np kuzynowi
klucz i też może mieć "niby" oryginał?

6 instalacji? to jeśli 6 razy grę zainstaluje to już później muszę ponownie zakupić?


Chyba tak 6 instalacji to 6 instalacji,ale dla pewności napisz meila do CDP w tej sprawie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 20:46, Vattic napisał:

Jak to jest z cdkeyami ? więc jeśli ja mam oryginał to mogę dać innym osobom np kuzynowi
klucz i też może mieć "niby" oryginał?

Nie będzie miał oryginalnej gry. Kupując grę, kupujesz prawo do jej użytkowania, nie do udostępniania. Podobnie jest np. z filmami. Są filmy z licencją na wypożyczanie, odpowiednio droższe i tańsze do zakupu indywidualnego. Tu się właśnie zaczyna cała zabawa w kotka i myszkę. Możesz ją pożyczyć i ten ktoś może ją zainstalować, jednak może ją użytkować tylko tyle czasu, ile będzie miał płytę. Jeśli zażądasz zwrotu gry, nie powinien w nią już grać. Czyli żadnej modyfikacji plku *.exe, kopiowania płuyt itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki

Mam problem panowie. Spójrzcie na zamiesczczony obrazek może to wina źle ustawionych suwaków bo nie wiem czemu ale Lewandowskiemu spada forma :(. Cały1 sezon grał super i początek drugiego sezonu ale teraz jakoś tak nijak zaczyna grać :(

20090106002832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować