Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Jak widzę po screenie jest niezadowolony. Jaki jest powód jego niezadowolenia? Pewnie nie pozwoliłeś mu odejść do większego klubu mam rację? I pomyśl sobie, czy przypadkiem wszystko z nim nie zaczęło się sypać po tym, jak kazałeś mu siedzieć w Poznaniu. Jeśli tak, to albo czekaj na mały cud, czyli wzrost formy, albo sprzedaj go póki ktoś go chce kupić, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 07:20, haderQ napisał:

Jak widzę po screenie jest niezadowolony. Jaki jest powód jego niezadowolenia? Pewnie
nie pozwoliłeś mu odejść do większego klubu mam rację? I pomyśl sobie, czy przypadkiem
wszystko z nim nie zaczęło się sypać po tym, jak kazałeś mu siedzieć w Poznaniu. Jeśli
tak, to albo czekaj na mały cud, czyli wzrost formy, albo sprzedaj go póki ktoś go chce
kupić, pozdrawiam :)


Kurde no szkoda a chciałem go zachować :). Za 6 mln mogę sprzedać pewnie

A może zrobie tak wystawie go za 9 mln :) nikt nie kupi to może on zrozumie ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2009 o 09:40, Vattic napisał:

Kurde no szkoda a chciałem go zachować :). Za 6 mln mogę sprzedać pewnie


Trzeba było mu wmawiać, że będziesz dążył do tego, żeby Lech stał się dla niego miejscem do spełnienia jego ambicji. Ta opcja czasami na krótki czas pomaga, a jak faktycznie reputacja Ci się zwiększy w tym czasie, to i na dłużej.

Dnia 06.01.2009 o 09:40, Vattic napisał:

A może zrobię tak wystawie go za 9 mln :) nikt nie kupi to może on zrozumie ?:P


Nie liczyłbym na to. Piłkarz będzie teraz dążył do odejścia do lepszego klubu, nie będzie chciał przedłużyć umowy i w końcu ktoś Ci go sprzątnie na prawie bosmana - nic nie zarobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

caramondl ma rację w tym co napisał. Sprzedaj póki możesz. Wystaw go może za te 7-8 mln, ktoś się napewno zgłosi po niego, tylko nie wiadomo czy za taką kasę, jeśli nie to zmniejsz cenę na tyle ile jest wart, sprzedaj, potem wyślij scauta czy dwóch i niech znajdą kolejną maszynkę do strzelania goli ;)

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 17:56, haderQ napisał:

caramondl ma rację w tym co napisał. Sprzedaj póki możesz. Wystaw go może za te 7-8 mln,
ktoś się napewno zgłosi po niego, tylko nie wiadomo czy za taką kasę, jeśli nie to zmniejsz
cenę na tyle ile jest wart, sprzedaj, potem wyślij scauta czy dwóch i niech znajdą kolejną
maszynkę do strzelania goli ;)

Pozdro


Na razie dałem go niby do sprzedania za 9 mln :) i już nie ma problemu i forma jest taka jak powinna. No ale zobaczymy.

Możecie polecić mi dobrego napastnika, który chętnie przyjdzie do Lecha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania

1. Czy zbyt wysokie i intensywne treningi mogą spowodować, że w czasie meczu zawodnicy będą doznawać często kontuzji? Bo zwiększyłem troszkę intensywność i odziwo więcej kontuzji - czy to zbieg okoliczności?

2. Mam problem ostatnie mecze są dosyć dziwne. Dużo strzałów celnych i niecelnych a zbyt mało bramek. Wcześniej tego nie było. Forma i morale nie spadają zawodnikom. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 19:35, Vattic napisał:

1. Czy zbyt wysokie i intensywne treningi mogą spowodować, że w czasie meczu zawodnicy
będą doznawać często kontuzji? Bo zwiększyłem troszkę intensywność i odziwo więcej kontuzji
- czy to zbieg okoliczności?


Zależy skąd są te kontuzje - bo jak zwyczajnie wycinają Ci zawodników, to trening nic do tego nie ma. Jeśli mimo intensywnych ćwiczeń wyrabiają się z kondycją na mecz, to również nie upatrywałbym częstych urazów w ciężkości treningu. Może po po prostu zbiegiem okoliczności, że tyle ich nagle masz.

Dnia 06.01.2009 o 19:35, Vattic napisał:

2. Mam problem ostatnie mecze są dosyć dziwne. Dużo strzałów celnych i niecelnych a zbyt
mało bramek. Wcześniej tego nie było. Forma i morale nie spadają zawodnikom. Co robić?


Zauważyłem, że już od FM 2008 takie efekty dają nowo transferowani piłkarze. Skoro masz dużo strzałów, to taktyka(ogólnie) powinna być w porządku - problemem byłby tu brak sytuacji. Spróbuj pogrzebać w indywidualnych ustawieniach dla napastników - sam nie powiem Ci dokładnie jak to zrobić, bo nie jestem tu ekspertem, za mało grałem w nowy FM(jak na razie dopiero testowo). Ale zawsze masz FM Forum, zapytaj w wątku o taktykach w FM 2009, ktoś zawsze pomoże. Albo po prostu pograj dłużej, może piłkarze złapali dołek formy, czego paradoksalnie wcale nie widać , po tym co pisze w samopoczuciu graczy...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje

Na przykład jest sytuacja ze z prawej strony biegnie skrzydłowy i widac golym okiem ze moze smialo podac na srodek pola karnego bo tam dobiega napastnik i strzelic - ALE NIE sam strzela ;/ - czy da rade gdzies to ustawic aby "częściej" podawali niz strzelali? Bo szukałem i guzik nic nie znalazłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde wkurza mnie też to - Zobaczcie 1 obrazek -->

Pokazałem moich trenowanych napastników i kurde czemu u niektorych spada atak, kondycja i strzały? Obrona rozumiem bo obronę wyłączyłem

A na drugim obrazku pokazzuje trenerów może ja coś źle ustawiam? Dlaczego władza Lecha nie chce aby piłkarzy trenowało więcej niż 6 trenerów?

To jest 2 sezon W 1 sezonie wszytko było ok

20090107130221

20090107130233

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 15:37, jcl99 napisał:

Skąd masz te herby Ekstraklasy?



Z torrenta itp. jak chcesz zagadaj do mnie na GG - 2236860. To ci podam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 00:34, Vattic napisał:

Ok dziękuje

Na przykład jest sytuacja ze z prawej strony biegnie skrzydłowy i widac golym okiem ze
moze smialo podac na srodek pola karnego bo tam dobiega napastnik i strzelic - ALE NIE
sam strzela ;/ - czy da rade gdzies to ustawic aby "częściej" podawali niz strzelali?
Bo szukałem i guzik nic nie znalazłem


Pogrzeb w ustawieniach indywidualnych. Tam pozmieniaj to tak jak powinno być według Ciebie i powinno pomóc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 13:02, Vattic napisał:

Pokazałem moich trenowanych napastników i kurde czemu u niektórych spada atak, kondycja
i strzały? Obrona rozumiem bo obronę wyłączyłem.


Przestań zwracać na t strzałki uwagę, kiedyś też mnie denerwowały, a wiedziałem, że wszystko ustawiłem dobrze. Z tym jednak jest u Ciebie lekki problem, o czym zaraz...

Dnia 07.01.2009 o 13:02, Vattic napisał:

A na drugim obrazku pokazuje trenerów może ja coś źle ustawiam? Dlaczego władza Lecha
nie chce aby piłkarzy trenowało więcej niż 6 trenerów?


Zrób tak, żeby każdy trener odpowiadał tylko za jeden reżim, wtedy będzie miał w nim najwięcej gwiazdek. Masz tu link do FM FAQ, w punkcie 14 jest napisane, czego trener wymaga, aby mieć jak najwięcej gwiazdek:

http://forumcm.net/index.php?showtopic=2317

Logiczne, że nie uda Ci się sprowadzić do Polski jakiś genialnych trenerów, ale jak na Lech to kilku masz tragicznych - bo tak trzeba nazwać trzy gwiazdki w treningu siłowym na siedem możliwych.
Co do liczby trenerów, to liczą się tu też trenerzy juniorów - jak masz jakiś i są dobrzy, to zaproponuj im pracę dla zwykłych trenerów, wtedy będą dostępni i dla juniorów i dla seniorów. Jak odrzucą te umowy, to ich zwolnij i zatrudnij sobie nowych, którzy, jak pisałem mają być na stanowisku "trener".
Liczba trenerów w klubie jest zależna od jego reputacji, im masz większą, tym więcej coachów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2009 o 16:33, caramondl napisał:

Zrób tak, żeby każdy trener odpowiadał tylko za jeden reżim, wtedy będzie miał w nim
najwięcej gwiazdek. Masz tu link do FM FAQ, w punkcie 14 jest napisane, czego trener
wymaga, aby mieć jak najwięcej gwiazdek:

http://forumcm.net/index.php?showtopic=2317

Logiczne, że nie uda Ci się sprowadzić do Polski jakiś genialnych trenerów, ale jak na
Lech to kilku masz tragicznych - bo tak trzeba nazwać trzy gwiazdki w treningu siłowym
na siedem możliwych.
Co do liczby trenerów, to liczą się tu też trenerzy juniorów - jak masz jakiś i są dobrzy,
to zaproponuj im pracę dla zwykłych trenerów, wtedy będą dostępni i dla juniorów i dla
seniorów. Jak odrzucą te umowy, to ich zwolnij i zatrudnij sobie nowych, którzy, jak
pisałem mają być na stanowisku "trener".
Liczba trenerów w klubie jest zależna od jego reputacji, im masz większą, tym więcej
coachów.



Niestety wszYstkich z juniorów co mogłem przeniosłem do seniorów. I mam 6 limit wyczerpany nie mogę więcej! ;/
Wiem, że im wiecej gwiazdek tym lepiej ale nie moge ustawic kazdemu trenerowi 1 reżim bo wtedy nie będę wstanie trenowac wszystkich aspektów

Np jednemu jak odejme 1 reżim to wtedy nikt nie bedzie trenował Kontrolowania piłki albo stałych fragmentów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 16:39, Vattic napisał:

Niestety wszYstkich z juniorów co mogłem przeniosłem do seniorów. I mam 6 limit wyczerpany
nie mogę więcej! ;/
Wiem, że im wiecej gwiazdek tym lepiej ale nie moge ustawic kazdemu trenerowi 1 reżim
bo wtedy nie będę wstanie trenowac wszystkich aspektów
Np jednemu jak odejme 1 reżim to wtedy nikt nie bedzie trenował Kontrolowania piłki albo
stałych fragmentów :(


Czasami trzeba coś poświęcić, żeby coś zyskać. Grając w ostatniej lidze Anglii miałem do dyspozycji 2 trenerów + asystent, więc logiczne jest, że 3/4 reżimów było nie trenowane przez nikogo. I dali rade...:)
Wiesz, że w FM za trening piłkarzy odpowiadają w ok. 75% Twoje obiekty w klubie, a tylko w 25% sztab szkoleniowy? Ktoś kiedyś robił testy na forum FM i właśnie takie wyniki były...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłem sobie grać w FM 2009 i jestem już po meczach towarzyskich i gram sobie Chelsea i mam mały problem bo Drogba ma kontuzję i jest wyłączony z gry na 3 miechy no i prócz Anelki nie mam kim grać w ataku. Owszem jest Kalou ale kurcze na razie coś kiepsko u niego z formą. Więc zna ktoś może w miarę dobrego napastnika za stosunkowo niewielką cenę który byłby w stanie przyjść bez problemu do mojego klubu. Ewentualnie wchodzi w grę wypożyczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 17:39, Coxsik napisał:

Zaczęłem sobie grać w FM 2009 i jestem już po meczach towarzyskich i gram sobie Chelsea
i mam mały problem bo Drogba ma kontuzję i jest wyłączony z gry na 3 miechy no i prócz
Anelki nie mam kim grać w ataku. Owszem jest Kalou ale kurcze na razie coś kiepsko u
niego z formą. Więc zna ktoś może w miarę dobrego napastnika za stosunkowo niewielką
cenę który byłby w stanie przyjść bez problemu do mojego klubu. Ewentualnie wchodzi w
grę wypożyczenie.


Spróbuj wyciągnąć z Zenitu Pogrebniaka, jest to naprawdę znakomity napastnik - bardzo silny, dobrze grający w powietrzu, w miarę szybki(jak na jego wzrost) i nieźle dryblujący. Strzela dużo goli, nie tylko z pola karnego, ma chyba piętnastkę na strzale z daleka. Tylko cena może być różna - grając testowo Realem kupiłem go za nieco ponad 6mln funtów(nie miałem wtedy zadołowanej ligi rosyjskiej), z kolei brat grając Man City dał aż 16mln(z tym, że on miał aktywna ligę rosyjską). W każdym razie warto.
A jak chcesz coś taniego(za free, ale musisz zapłacić odszkodowanie) to polecam mega-talent z Hiszpanii, konkretnie z Murcji. Gość nazywa się Daniel Aquino, może grać także na lewym skrzydle i znakomicie się rozwija, choć już na starcie jest dobry...
A jak chcesz jeszcze kogoś, to zawsze możesz zajrzeć tutaj:
http://forumcm.net/index.php?showtopic=2253

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wielkie dzięki postaram jednak wyciągnąć Pogrebniaka. U mnie w grze już Man City kupiło Arshavina więc Zenit będzie w rozsypce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak sprawdzić reputacje naszego klubu? Chcę wiedzieć jak wypadamy na tle światowym.

Czy im lepszy będzie mój lech to więcej zawodników zagranicznych będzie chciało do mnie przyjść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 22:10, Vattic napisał:

Panowie jak sprawdzić reputacje naszego klubu? Chcę wiedzieć jak wypadamy na tle światowym.


W FM Genie Scout 2009, dałem do niego link jakiś czas temu...

Dnia 09.01.2009 o 22:10, Vattic napisał:

Czy im lepszy będzie mój Lech to więcej zawodników zagranicznych będzie chciało do mnie
przyjść?


Jak najbardziej - im większa reputacja tym lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować