Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2009 o 22:24, Budep napisał:

Czy zostanie dodany jakiś patch aktualizujący składy po okienku?


Łatka 9.3.0 będzie zawierać aktualne składy, większość pewnie jako "przyszłe transfery".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 23:37, caramondl napisał:

> Czy zostanie dodany jakiś patch aktualizujący składy po okienku?

Łatka 9.3.0 będzie zawierać aktualne składy, większość pewnie jako "przyszłe transfery".




a kiedy się pojawi ta łatka 9.3.0 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 08:22, Vattic napisał:

> > Czy zostanie dodany jakiś patch aktualizujący składy po okienku?
>
> Łatka 9.3.0 będzie zawierać aktualne składy, większość pewnie jako "przyszłe transfery".

Dnia 10.01.2009 o 08:22, Vattic napisał:

a kiedy się pojawi ta łatka 9.3.0 ?


Pewnie po zakończeniu zimowego okienka transferowego, czyli w Lutym. A kiedy konkretnie w tym Lutym, to już tylko SI i Pan Bóg raczą wiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można poprosić zarząd klubu o możliwość zatrudnienia większej ilości trenerów niż sześciu? Bo w "prośba do zarządu" tam nie ma nic z trenerami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem 2 dni temu i miałem śmieszną sytuację w grze. ponieważ grałem 2 mecze ligowe i w obu nie mogli wystąpić reprezentanci Angli ( u mnie Lampard, A. Cole, Terry) ponieważ byli na zgrupowaniu do MŚ 2010?

PS: Gram na tym najnowszym patchu.

Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 12:59, Coxsik napisał:

Miał ktoś podobny problem?


Liga angielska gra innym systemem (z racji na ilość pucharów i wielkość ligi), więc takie sytuację są oczywiście normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 10:35, Vattic napisał:

Gdzie można poprosić zarząd klubu o możliwość zatrudnienia większej ilości trenerów niż
sześciu? Bo w "prośba do zarządu" tam nie ma nic z trenerami :(


Nie ma takiej opcji. Liczba trenerów zależy od reputacji klubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakończyłem pierwszy, pełny sezon nie-testowy, Ajaxem Amsterdam. I musze napisać, że gra sie bardzo fajnie - szczególnie przypadły mi do gustu podpowiedzi asystenta dotyczące największych zagrożen ze strony przeciwników - którego gracza w jak najlepszy sposób wyeliminować. Małe, a cieszy. W całej grze dużo lepiej wygląda skauting, szperacze bardzo ładnie raportują nam to, co znajdą. Jest też oczywiście sporo nowych tabelek, wyborów najlepszych graczy w postaci głosowania, i innych podobnych smaczków. Konferencje prasowe są za to takie sobie - czasami zdarzają sie pytania, do których odpowiedzi są takie, że trzeba sie długo zastanawia, co wybrać, żeby było dobrze...:)
Co do samego prowadzenia drużyny - trzeba było sporo zaczekać aż piłkarze zgrają sie ze sobą i dopasują do taktyki - w moim przypadku ok. pół roku. Ale jak już zaskoczyli... W sumie w sezonie jeden remis w lidze( z PSV na wyjeździe, fartownie, bo wyrównałem strzałem rozpaczy w końcówce), w Pucharze UEFA nieoczekiwana wygrana. Pierwszy raz rając w CM/FM udało mi sie wygrać jakiś europejski puchar w pierwszym sezonie. A ledwo przeszedłem w eliminacjach Aalborg - do półfinału maiłem farta w losowaniach, trafiając na drużyny zbliżone do mnie - Standard Liege, Slavie Praga, Wolfsburg. Ale w półfinale z AC Milan miało być po ptakach - wtopa 4:5 u siebie to nie był dobry wynik. Za to wyjazd i uciszenie dwoma golami ponad 80 tysięcznej grupy kibiców...:) W finale czekała Valencia i spodziewałem się najgorszego, a tu trafiła się niespodzianka...:) Zresztą, wszystko na obrazkach poniżej, także z bardzo fajnego z meczu z Twente - zwycięski gol w 97 minucie...:)

PS – forum coś ostatnio nie lubi polskich znaków. Wkurza mnie to…:)

20090123192100

20090123192111

20090123192125

20090123192135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zacząć od nowa grę Wisłą Kraków i tutaj pojawia się pytanie:
Kogo byście mi polecili z domyślnym budżetem Wisły? Chciałbym wejść do LM i zająć w niej minimum 3 miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 18:14, jcl99 napisał:

Zamierzam zacząć od nowa grę Wisłą Kraków i tutaj pojawia się pytanie:
Kogo byście mi polecili z domyślnym budżetem Wisły? Chciałbym wejść do LM i zająć w niej
minimum 3 miejsce.


Co do nowej gry, to nie lepiej zaczekać nieco na nową łatkę?

Co do piłkarzy, to tutaj znajdziesz na pewno paru niezłych, którzy bez problemu zgodzą się grać w naszej lidze:
http://forumcm.net/index.php?showtopic=2253

A do LM masz największe szansę od drugiego sezonu - wtedy wchodzą nowe przepisy i jako mistrz Polski będziesz się mierzył tylko z innymi mistrzami danych krajów, które nie mają bezpośredniego awansu do fazy grupowej.

Btw - LM jest ciężka w tym FM, nawet o 3 miejsce w grupie(jak już się dostaniesz)nie będzie łatwo - gram teraz drugi sezon Ajaxem i Man Utd wręcz zdeklasował mnie dwukrotnie, a z Fiorentiną i Anderlechtem ugrałem ledwie 3 punkty, za trzy remisy. Szczęście, że Fiołki poza tym przegrały wszystko i będę miał szanse bronić Pucharu UEFA, który wywalczyłem przed rokiem. Choć i tu szanse marne, bo wyeliminować Atletico Madryt nie będzie łatwo...:) W stosunku do poprzedniego, ten Fm jest dużo trudniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie wiadomo kiedy będzie ten patch ;P A jeśli będzie to może będzie tak jak w drugim, że zmiany będą bez konieczności zaczynania nowej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 18:35, jcl99 napisał:

Tylko, że nie wiadomo kiedy będzie ten patch ;P A jeśli będzie to może będzie tak jak
w drugim, że zmiany będą bez konieczności zaczynania nowej gry.


Mniej - więcej wiadomo - w Lutym...:) Co do zmian, to żaden patch w historii FM nie wprowadzał wszystkich zmian do już wcześniej zaczętej gry, ba, były nawet przypadki(nieliczne, ale zawsze), że potrafił taki zapis zwyczajnie popsuć. Ale rób jak uważasz... Sam zresztą gram sobie teraz i jest całkiem przyjemnie, jak na razie nie pokazał się żaden ze sztandarowych baboli 9.2.0(czyli zwolnienie sztabu szkoleniowego oraz wystawienie całej drużyny na listę transferową - to drugie tylko wtedy, jeśli Twoje rezerwy grają w jakiejś grywalnej lidze i spadną z niej). A - mam nadzieję, że jakieś talenty z FM Forum sprawdza się w Wiśle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...wygrać Ajaxem z Milanem i Val to już coś :) A ja muszę sie pochwalić że Manchesterm City wgrałem Ligę a w tym sezonie znów jestem jak narzie pierwszy-no ale na transfery wydałem około 400 mln Funtów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Jak to jest z tym FM09? Bugi są widoczne? AŻ tak bardzo, jak to mówią? Warto kupić? Jak wypada w porównaniu z FM08 co do rozgrywki i bugów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 18:45, rafekx 12 napisał:

Hmm...wygrać Ajaxem z Milanem i Val to już coś :) A ja muszę sie pochwalić że Manchesterm
City wgrałem Ligę a w tym sezonie znów jestem jak narzie pierwszy-no ale na transfery
wydałem około 400 mln Funtów...


Te mecze z Milanem i Valencią to był fart absolutny, który trafił mi się pierwszy raz od jakiś 8 lat, czyli odkąd gram w CM/FM... Po prostu ja miałem szczyt formy, a oni dołek...:) W drugim sezonie już tak pięknie nie jest, pomimo niezłych dwóch wzmocnień(Bojan i Vukcević) gram nieco gorzej, ale pracuję nad poprawą wyników...:)

Mój brat też gra właśnie City i mam wrażenie, że przegięli tego szejka, co chwilę rzuca mu po 50 milinów funtów - na 3 sezon właśnie kupił sobie C.Ronaldo za, bagatela 134 bańki...:) Ostatnio takie fazy były w FM 2005 jak Romek przejął Chelsea...:)

PS - "coś", to było jak w FM 2007 na hardcore wygrywałem LM z Fortuną Sittard i PU z Cultural Leonesa....:) W nowym FM jak na razie można pomarzyć o takich wyczynach.

PS2 - największy bug, na którym możemy skorzystać - Barcelona nigdy nie przedłuża kontraktów z najlepszymi juniorami - i tak np. Bojan czy Thiago są od początku drugiego sezonu dostępni za free...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@BzyQacz - Fm 2008 był dla mnie(i jest) porażką, nowy jest zdecydowanie lepszy, choć i tak grywalnością nie dorównuje do FM 2007. Sam jak na razie bugów nie odczułem żadnych, gram już 2 sezon, a wcześniej grałem kilka gier testowych. Poza samą grą masz jeszcze jedną ekstra zaletę - są tryby dla panoram, i nie trzeba już grać w okienku, żeby wszystko nie było porozciągane i jajowate...:)

Edit - no i Forum zamiast edytować, dodało posta. Ciekawe...


@rafekx 12 - Masz wszystkie cechy, potrzebne do maksymalnej ilości gwiazdek:

Siła:

Kondycja >= 18

Aerobik:

Kondycja >= 18

Um. Bramkarskie:

Trening bramkarski >= 18

Taktyka:

Taktyka >= 18

Obrona:

Defensywa =18 i Taktyka >=18
Defensywa =19 i Taktyka >=14
Defensywa =20 i Taktyka >=10

Panowanie nad piłką:

Technika =18 i Mentalność >=18
Technika =19 i Mentalność >=14
Technika =20 i Mentalność >=10

Atak:

Ofensywa =18 Taktyka >=18
Ofensywa =19 Taktyka >=14
Ofensywa =20 Taktyka >=10

Strzały:

Technika =18 Ofensywa >=18
Technika =19 Ofensywa >=14
Technika =20 Ofensywa >=10

Stałe fragmenty

Technika =17 Mentalność+Ofensywa >=39
Technika =18 Mentalność+Ofensywa >=36
Technika =19 Mentalność+Ofensywa >=33
Technika =20 Mentalność+Ofensywa >=30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy warto brać 17 latków / 18 latków do drużyny seniorów i brać ich do pierwszej jedenastki podczas meczu ligowego lub pucharowego Uefa ?

Czy lepiej niech grają w U-21 bo się najlepiej rozwiną? Jak to jest?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować