Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2009 o 12:00, Vattic napisał:

Panowie czy warto brać 17 latków / 18 latków do drużyny seniorów i brać ich do pierwszej
jedenastki podczas meczu ligowego lub pucharowego Uefa ?

Czy lepiej niech grają w U-21 bo się najlepiej rozwiną? Jak to jest?


Lepiej rozwiną się grając w meczach o wyższą stawkę, lecz wtedy masz ryzyko, że możesz ten mecz przegrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Kurde wkurza mnie granie w Polskiej Lidze niby mi Lechem idzie super ale mimo to jednak Polska Liga nie wzrasta i jest ciągle zacofana.

Czego problemem jest zatrzymanie na dłużej cennych zawodników. Np Lewandowski odejdzie bo nie chce przedłużyć kontaktu i taki dobry hiszpan Jose Maria Cases :( a tak cenni oni mi są! I nie mam jak zatrzymać

Jest jakiś sposób?

Na dodatek wkurza mnie, że jak pozostaje rok do końca kontraktu to wystawiam ich na liste ale niestety nikt już "odziwo" nie jest zainteresowany!! BO pewnie czekają na to ze chapną zawodnika za darmo :( Wrrr

Co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 12:59, Vattic napisał:

Kurde wkurza mnie granie w Polskiej Lidze niby mi Lechem idzie super ale mimo to jednak
Polska Liga nie wzrasta i jest ciągle zacofana.


I prędko się nie poprawi, powodów jest wiele, i sporo z nich było roztrząsane na CM/FM Forum. A Tobie zostaje tylko odnoszenie jak największych sukcesów i podnoszenie ilości punktów w rankingu UEFA...

Dnia 26.01.2009 o 12:59, Vattic napisał:

Czego problemem jest zatrzymanie na dłużej cennych zawodników. Np Lewandowski odejdzie
bo nie chce przedłużyć kontaktu i taki dobry hiszpan Jose Maria Cases :( a tak cenni
oni mi są! I nie mam jak zatrzymać

Jest jakiś sposób?


Zwiększanie reputacji klubu, inaczej nie da się tego zrobić.

Dnia 26.01.2009 o 12:59, Vattic napisał:

Na dodatek wkurza mnie, że jak pozostaje rok do końca kontraktu to wystawiam ich na liste
ale niestety nikt już "odziwo" nie jest zainteresowany!! BO pewnie czekają na to ze
chapną zawodnika za darmo :( Wrrr

Co robić?


Spróbuj sam zaproponować ich transfer, na początku za cenę nominalną każdego gracza. Wtedy powinno się pojawić sporo ofert. Jak nie, zawsze możesz obniżać ceną w dół - nie ma co liczyć, że za gościa, który ma rok do końca umowy i nie chce jej przedłużyć, ktoś zapłaci nam jakieś kokosy. A, ważne jest, żeby ci piłkarze grali co nieco, pokazywali się na boisku. Inaczej może być ciężko sprzedać takiego niegrającego zawodnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy zwiększanie reputacji klubu przyczyni się, że lepsi piłkarze będą chcieli zostać dalej w klubie oraz będę mógł więcej piłkarzy z lepszych lig sprowadzać ??

Bo Lech Poznań na początku obecnego sezonu był na 62 lokacji wśród najlepszych klubów .. Bo co roku jakieś statystyki są i wyprzedzam takie kluby jak Hertha , As Monaco itp. Mimo to jednak nie odczuwam jakiś plusow z takiego miejsca :(


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 13:56, Vattic napisał:

Ale czy zwiększanie reputacji klubu przyczyni się, że lepsi piłkarze będą chcieli zostać
dalej w klubie oraz będę mógł więcej piłkarzy z lepszych lig sprowadzać ??

Bo Lech Poznań na początku obecnego sezonu był na 62 lokacji wśród najlepszych klubów
.. Bo co roku jakieś statystyki są i wyprzedzam takie kluby jak Hertha , As Monaco itp.
Mimo to jednak nie odczuwam jakiś plusow z takiego miejsca :(


Sprawdź sobie Scout''em jaką masz dokładnie reputację, twoja pozycja w rankingu klubów europejskich to coś nieco innego. Nie wydaje mi się, żeby udało Ci się już w tej właściwej reputacji dogonić takie kluby jak Hertha czy Monaco, które wymieniłeś. I musisz pamiętać, że poza reputacją Twojego klubu(która jest najważniejsza) liczy się także reputacja całej ligi, jak i masa innych rzeczy - choćby atrakcyjność miasta(Poznania w tym przypadku), poziom rozwinięcia kraju... Jest tego sporo i nie ma co liczyć, że zawodnik, który może walczyć o najwyższe cele w Hiszpanii czy Niemczech będzie chciał przyjechać do Polski...

@rafekx 12 - taka reputacja powinna spokojnie wystarczyć do pracy w najlepszych klubach. Ale nie licz lepiej na to, że Barca ot tak, sama z siebie zaoferuje kontakt...:) Trzeba złożyć podanie i liczyć na szczęście, bo konkurentów z podobną reputacją będzie pewnie sporo...

@CoD1234 - Moim zdaniem się opłaca, szczególnie, że jest teraz taniej, bo jak co roku jest wyprzedaż...:) Chyba, że już się skończyła...:) Największym plusem gry jest gigantyczna grywalność, dodano wiele malutkich smaczków, które nie są jakieś rewolucyjne, ale bardzo cieszą. Całkiem fajnie ogląda się mecze w trybie 3D - tylko lepiej nie oczekiwać tu grafiki z PES''a, bo można bardzo się rozczarować. No i są w końcu panoramiczne rozdziałki, co umożliwia grę na pełnym ekranie np. w 1680x1050. Minusy takie samo jak co roku - bugi, które są systematycznie eliminowane wraz z kolejnymi łatkami - mamy już 9.1.0 i 9.2.0, niedługo ma ukazać się 9.3.0 - jak zawsze po zakończeniu zimowego okienka transferowego. Dla mnie jest to absolutnie najlepsza gra w tej kategorii, i pewnie dopiero FM 2010 ja przebije...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 15:57, rafekx 12 napisał:

Ja wiem,ale obecny menadżer Barcy nie ma zbyt dobrej słąwy więc moze mi przedstawią propozycję...?:)


Wszystko jest możliwe, ale w ten sposób zdajesz się na szczęście. A FM w tych sprawach bywa kapryśny...:) W grze na pewno masz kilku menadżerów z równie wysoką reputacją, którzy chętnie przenieśliby się do Katalonii. Na Twoim miejscu poczekałbym, aż ich menago wyleci i po prostu wysłał podanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 14:38, Vattic napisał:

Jak zwiększyć reputację ligi w FM 09? Jakiego progsu należy użyć? Proszę o pomoc


Wystarczy edytor dołączony do gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 14:38, Vattic napisał:

Jak zwiększyć reputację ligi w FM 09? Jakiego progsu należy użyć? Proszę o pomoc


Tak sposób krzycho250 jest dobry ale ja znam praktyczniejszy,jak grasz w słabszej lidze po prostu zainstnieć w lidze mistrzó albo w pucharze Uefa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 14:46, rafekx 12 napisał:

> Jak zwiększyć reputację ligi w FM 09? Jakiego progsu należy użyć? Proszę o pomoc


Tak sposób krzycho250 jest dobry ale ja znam praktyczniejszy,jak grasz w słabszej lidze
po prostu zainstnieć w lidze mistrzó albo w pucharze Uefa :)



Tjaa W pucharze uefa byłem 2-krotnie i raz doszedłem do 1/8 fazy!. Za 3 razem dostałem się do LM i dostałem się do grupowej fazy. W obecnym sezonie znów jestem w fazie grupowej.

Moj lech poznań jest na 56 miejscu w rankingu. Niestety większość piłkarzy chce odejść do lepszych zespołów :( takich jak AS Monaco itp ( Mimo, że te Monaco jest niżej notowane odemnie) :(

Dlatego to mnie tak boli

Na dodatek ten edytor od FM nie mogę użyć bo musiałbym grę od nowa rozpocząć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 14:46, rafekx 12 napisał:

> Jak zwiększyć reputację ligi w FM 09? Jakiego progsu należy użyć? Proszę o pomoc


Tak sposób krzycho250 jest dobry ale ja znam praktyczniejszy,jak grasz w słabszej lidze
po prostu zainstnieć w lidze mistrzó albo w pucharze Uefa :)

A nie jest w tej grze czasem tak, że nie reputacja ligi sama się nie zmienia nigdy? Z tego co pamiętam na cmrevie o tym pisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2009 o 14:56, kakinho1992 napisał:

A nie jest w tej grze czasem tak, że nie reputacja ligi sama się nie zmienia nigdy? Z
tego co pamiętam na cmrevie o tym pisali.


Hm...nie,im lepsze wyniki w Zagranicznych Ligch tym większa reputacja,chociaż ja grałem tylko we Włoskiej,Hiszpańskiej i Angielskiej więc moge się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 14:57, rafekx 12 napisał:


> A nie jest w tej grze czasem tak, że nie reputacja ligi sama się nie zmienia nigdy?
Z
> tego co pamiętam na cmrevie o tym pisali.

Hm...nie,im lepsze wyniki w Zagranicznych Ligch tym większa reputacja,chociaż ja grałem
tylko we Włoskiej,Hiszpańskiej i Angielskiej więc moge się mylić.


To jest arykuł z cmreva
"Jednym z najprzyjemniejszych doznań, jakiego podczas swojej kariery może uświadczyć menedżer, jest stworzenie potęgi ze słabego klubu. Czy taki sukces podnosi poziom naszej ligi? Otóż odpowiedź jest bardziej skomplikowana niż może się wydawać.
eputacja odgrywa istotną rolę w życiu każdego człowieka. W piłce nożnej również - piłkarze mający wysoką reputację mogą aspirować do gry w lepszych zespołach, kluby mają większe szanse na sprowadzenie wysokiej klasy zawodników, a ligi czy reprezentacje m.in. na pozyskanie bardziej znanych i (co za tym idzie) wartościowszych sponsorów. Reputacja jest niestała, przynajmniej w realnej piłce. Dzięki takim rozgrywkom jak Liga Mistrzów czy Puchar UEFA kluby potrafią wypromować się w przeciągu jednego sezonu. Grając regularnie w europejskich pucharach podnoszą prestiż klubu, zawodników i oczywiście ligi. Jak to się ma do Football Managera? Otóż okazało się, że w grze reputacja ligi pozostaje niezmienna!

Na Forum SI użytkownik nickiem MachinegunHead założył temat, który wywołał bardzo ciekawą dyskusję. Wykonał on wcześniej testy, mając ambitny plan zbadania systemu reputacji w Football Managerze. Na samym początku rozgrywki autor tematu zapisał informacje, których zmienność miał badać, dzięki czemu po dziesięciu latach witrualnej rozgrywki w lidze islandzkiej (podczas której jego zespół - Vikingur ośmiokrotnie zwyciężał w rozgrywkach, awansował również do Ligi Mistrzów) mógł śmiało sporządzić podsumowanie obfitujące w ciekawe wnioski. Pierwszą, dość oczywistą dla nas informacją jest wzrost reputacji klubu. W tej kwestii Twórcy gry nie powinni niczego zmieniać, bowiem jest ona bardzo dobrze przedstawiona w stosunku do rzeczywistości. Dziwniejszą kwestią jest brak wzrostu reputacji ligi, co oznacza, że w Europie nadal najsilniejszymi ligami były ligi hiszpańskie, włoskie, angielskie i niemieckie. Przez to, że reputacja ligi zostaje niezmienna, gra traci na realizmie. Nigdy do polskiej drużyny nie kupimy średniej klasy zawodnika angielskiej Premiership czy niemieckiej Bundesligi, a nawet będziemy mieli problemy z utrzymaniem własnych graczy, którzy będą woleli zarabiać mniejszą ilość gotówki, ale za to w bardziej prestiżowej lidze.

Autor tematu pokusił się również o przedstawienie swojej wizji systemu reputacji. Jego zdaniem owa wartość powinna być zmienna dla lig i zespołów w zależności od poszczególnych osiągnięć. Uważa również, że gra, w zależności od renomy ligi, powinna modyfikować wysokość nagród pieniężnych otrzymywanych za wygranie ligi czy krajowego pucharu. Porusza również problem newgenów, którzy w obecnej formie wykluwają się adekwatnie do poziomu ligi i klubu, a co za tym idzie ciężko o podwyższenie ich poziomu.

Władze SI również zabrały głos w tym dość burzliwym temacie. Twórcy gry sprawę tłumaczą dużą złożonością całego problemu, bowiem każda mała zmiana w tym systemie niesie za sobą kolejne. Optymistyczną informacją jest fakt, że ewentualność zmiany systemu reputacji nie została odrzucona, choć stwierdzono, że wymaga to bardzo starannej pracy. Nie ma co się łudzić - w Football Managerze 2009 reputacje lig nie ulegną zmianie. Czym SI zaskoczy nas w FM 2010? Na 4D raczej nikt nie czeka, więc możemy się spodziewać m.in. zmiany systemu reputacji. I oby tak się stało."

Z którego wynika, że reputacja ligi się nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było linka wkleić, zamiast artykuł przedrukowywać ;)

PS. Tak, reputacja ligi się nie zmienia, tak samo jak poziom kraju (developed/developing).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,kupiłem Football Manager 2009 i przy przechodzeniu do samego meczu mam kręconcą się piłeczke i tak się kręci i kręci i kręci i finito.Gram na laptopie z kartą graficzną Nvidia geforce 8600m gs.Jakby ktoś mógł pomóc to proszę o pomoc.Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować