Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Jeśli ktoś ciągle narzeka na cokolwiek mimo moich starań to go wypieprzam bez wahania, atmosfera w szatni to podstawa. Jeśli ktoś jest w słabszej formie, to pomóc może kilka rzeczy nowy kontrakt, trochę odpoczynku, jakaś sensowna interakcja w prasie, albo zmiana otoczenia, nie ma reguły ;) Słaba gra z zespołami o słabej reputacji to standard. Jak prowadziłem Celtów to miałem specjalne ustawienie na takich cieniasów (baaardzo ofensywne było). Podsumowując za Thiago bym poszukał zastępstwa o odpowiednim charakterze żeby uniknąć powtórki z rozrywki, z Fernandezem możesz poczekać i spróbować najpierw do niego zagadać, jak to nie pomoże to daj mu przerwę, jak i to nie pomoże to już sam decyduj czy się bardziej opłaca motywować go pieniędzmi czy wymienić na kogo innego. Z wymęczonych zwycięstw się też trzeba cieszyć, wszak wynik idzie w świat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Czyli na słabsze kluby ustawienie mega ofensywne. Nawet jak ci słabiacy dosyć często zagrażają mojej bramce? Jeśli tak, to co byś polecił klubowi grającemu bez skrzydeł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi coś ostatnio słabo idzie gram Wisłą 3 sezon i jestem w fazie grupowej w lidze europejskiej ale raczej nie wyjdę z grupy bo mam trudnych rywali do tego jestem bodajże 10 w tabeli w lidze i czołowi zawodnicy są kontuzjowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 18:16, ibisz napisał:

> ibisz
> To znajdź mi dobrego, taniego OL...:/ Abidal ma już swoje lata a Maxwell już sprzedany:/

Criscito, Taiwo, Tremoulinas, Kolarov, Filipe Kasmirski, Vargas, Navarro, wymieniać dalej?
;P Może niekoniecznie są tani, ale w porównaniu z tymi 63 mln za Chielliniego kosztują
grosze. Szczególnie polecam Criscito, bo gra u mnie fenomenalnie, ale pewnie Kolarov,
Vargas, Kasmirski czy Navarro też by się sprawdzili.

Kupiłem Wiliama ze Szkocji, 19 lat, Scholl przewiduje, że będzie o wiele lepszy od Abidala- 17,5mln (transfer nie stał się prywatny i cena wzrosła o 10mln:/). Mam 70mln na transfery aktualnie.
Mam ważne pytanie: Nie potrafię szkolić dobrej młodzieży, a czytałem, że to podstawa. Jak mam zrobić z juniorów bogów futbolu? Przyjdzie to tak od razu?
Co do tych "wymęczonych zwycięstw"-co prawda, to prawda, ale trzeba podkreślić, że grałem pół roku (prawie cały sezon meczów ligowych) bez Ibry (pęknięta kostka w nodze czy coś), więc Bojan i tak dobrze się spisał.
I jeszcze jakiś turek (sory zapomniałem jak się nazywa:P) był na wypożyczeniu w Racingu i dobijał mnie, gdy co chwila zdobywał gola (ma 19 lat). mam zastępcę za Puyol''a (dzięki ibisz, rzeczywiście Giorgio to magik na środku obrony... średnia z 5 meczów- 8,15...;>) a za Alvesa szukam. Chciałem sprzedać Abidala, właściwie to już transfer by zapadł, ale postanowiłem go zostawić. Czy Puyol będzie dobry trenerem gdy przejdzie na emeryturę?
Jak na razie same sukcesy, LM wygrał Juventus (:|) z Arsenalem 3:0, grałem z nimi tow. i muszę powiedzieć, że słabizna [poza Del Piero (dwie bramki)]. A i czy mam już na Valdes''a zastępcę szukać? Bo mam na oku Akinfeeva. Opłaca się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 19:30, Bithda napisał:

Mam ważne pytanie: Nie potrafię szkolić dobrej młodzieży, a czytałem, że to podstawa.
Jak mam zrobić z juniorów bogów futbolu? Przyjdzie to tak od razu?


Od razu to raczej nie - musisz selekcjonować, co Ci skauci przywożą i trenerzy podpowiadają. Jak już trafisz na kogoś, którego cechy rokują dobrze, to sprowadzasz do klubu i umieszczasz w juniorach - zakładam, że zakup ma 16(albo mniej) lat. W końcu przed którymś z kolejnych sezonów powinieneś dostać komunikat o graczach, którzy są już za starzy na grę w juniorskiej drużynie i wtedy musisz zadbać o swoje dawne zakupy - wstawić je do pierwszego składu i dawać grywać w końcówkach, czasem od razu na boisko. Jak się nie mieszczą, to można ich wypożyczać, ale tylko do klubów z dobrymi obiektami treningowymi, żeby się gracze w rozwoju nie cofali.
Szukać talentów można wszędzie, bo pojawiają się losowo - z tym, że jednak częściej w klubach, które mają najlepsze obiekty młodzieżowe - Argentyna, Brazylia, Urugwaj(2 lata w Hiszpanii i jest spora szansa na ichni paszport), Francja, Holandia, Turcja, RPA(sic!), Czechy - to takie najważniejsze.
Sam zawsze bazuję na juniorach i 99% mojej drużyny po kilku latach to wychowankowie(3 lata treningu w młodzieżówce) - bardzo pomocna rzecz w europejskich pucharach.

Dnia 31.05.2010 o 19:30, Bithda napisał:

Czy Puyol będzie dobry trenerem gdy przejdzie na emeryturę?


Zależy jak mu się atrybuty wylosują - jak już nim zostanie(trenerem) to sam oceń.

Dnia 31.05.2010 o 19:30, Bithda napisał:

A i czy mam już na Valdes'a zastępcę szukać? Bo mam na oku Akinfeeva. Opłaca się?


Akinfiejew to jeden z najlepszych bramkarzy już od kilku FM-ów, także chyba tak. Minus jest taki, że będzie Ci zajmował miejsce dla gracza z poza UE, a można postarać się o kogoś dobrego z Europy(jak Rene Adler choćby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 19:30, Bithda napisał:

Kupiłem Wiliama ze Szkocji, 19 lat, Scholl przewiduje, że będzie o wiele lepszy od Abidala-
17,5mln (transfer nie stał się prywatny i cena wzrosła o 10mln:/). Mam 70mln na transfery
aktualnie.

To dużo pieniędzy, przy kilku transferach out możesz dokonać kilku naprawdę wielkich transferów do klubu. Ja utrzymuję kadrę 23 zawodników - może to niedużo, ale przynajmniej skupiam się na piłkarzach z najwyższej światowej półki. Poza tym dobra młodzież to podstawa w końcówce sezonu, kiedy grasz mecze co 3 dni. Oczywiście możesz grać pierwszym składem, ale po co męczyć materiał. Ja np. wystawiam z takim Lazio Ariaudo, Ekdala, Yago i pokazują się z dobrej strony, a z Chelsea grają w stu procentach wypoczęci Diego, Kielon i Gourcuff. Na transfery 19-latków patrz też nie przez pryzmat potencjału, a obecnych umiejętności. Obrońcy do szczytu dochodzą dość późno, więc 19 lat może być troszkę za mało. Chyba, że już dziś jest świetny - wtedy inna sprawa.

Dnia 31.05.2010 o 19:30, Bithda napisał:

Mam ważne pytanie: Nie potrafię szkolić dobrej młodzieży, a czytałem, że to podstawa.
Jak mam zrobić z juniorów bogów futbolu? Przyjdzie to tak od razu?

Chłopie, prowadzisz Barcelonę, tu talenty same się robią :) Z tego co wiem to Barcelona ma najlepsze bazy treningowe i szkółki młodzieżowe, poza tym świetnych trenerów. Tobie pozostaje obserwować tylko drużyny młodzieżowe i wyselekcjonować najlepszych grajków. Jeżeli masz od tego dobrych specjalistów (wysoki współczynnik oceny umiejętności i potencjału gracza), to Twoja rola ogranicza się do czytania raportów :D

Dnia 31.05.2010 o 19:30, Bithda napisał:

Co do tych "wymęczonych zwycięstw"-co prawda, to prawda, ale trzeba podkreślić, że grałem
pół roku (prawie cały sezon meczów ligowych) bez Ibry (pęknięta kostka w nodze czy coś),
więc Bojan i tak dobrze się spisał.

Spadek formy to rzecz normalna w praktycznie każdym sezonie, czasem zdarza się to i po 2,3 razy. Najważniejsze to wtedy wygrywać.

Dnia 31.05.2010 o 19:30, Bithda napisał:

mam zastępcę za Puyol''a (dzięki ibisz, rzeczywiście Giorgio to magik na środku obrony... średnia z 5 > meczów- 8,15...;>)

Poniżej 7,5 właściwie nie schodzi, bezbłędny, a kiedy jest w formie obroni Ci mecz. Imo najlepszy obrońca w grze ;)

Dnia 31.05.2010 o 19:30, Bithda napisał:

a za Alvesa szukam. Czy Puyol będzie dobry trenerem gdy przejdzie na emeryturę?

Jeżeli chce być trenerem, to warto w niego uwierzyć, zawodnicy tej klasy są dobrymi trenerami. Oczywiście, czy będzie dobry na pewno, to nikt Ci nie powie, ale powinien :)

Dnia 31.05.2010 o 19:30, Bithda napisał:

Jak na razie same sukcesy, LM wygrał Juventus (:|) z Arsenalem 3:0, grałem z nimi tow.
i muszę powiedzieć, że słabizna [poza Del Piero (dwie bramki)]. A i czy mam już na Valdes''a
zastępcę szukać? Bo mam na oku Akinfeeva. Opłaca się?

Z tego co zawszę obserwuję, to Valdes w wielu przypadkach stawał się klasowym bramkarzem. Czy warto kupić Akinfeeva? To również dobry bramkarz, może nawet lepszy. Z całą pewnością obaj nie zasługują na miano drugiego bramkarza i na pewno nie będą chcieli tego przyjąć. Wymienność na bramce to ciężki kawał chleba dla trenera. Ja bym nie zaryzykował, ale do odważnych świat należy ;) A tak w ogóle to Forza Juve! xD

Edit: Widzę, że w niektórych sprawach mam inne zdanie niż Nephren-Ka, Ty już sam musisz zadecydować :D Ja gram w FM-a od niedawna, więc mogę się w niektórych sprawach mylić. No i to już zależy - czy młodzież ma być tylko uzupełnieniem składu złożonego z gwiazd, czy może skład ma opierać się na wychowankach, jak robi to Nephren-Ka. Najważniejsze to wypracować swój styl prowadzenia zespołu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 18:42, Kapizak1 napisał:

Dzięki wielkie. Czyli na słabsze kluby ustawienie mega ofensywne. Nawet jak ci słabiacy
dosyć często zagrażają mojej bramce? Jeśli tak, to co byś polecił klubowi grającemu bez
skrzydeł?


Wiadomo, że bez przesady najlepiej jest nie tracić nic ;) ja lubiłem kombinować z 4-3-3, ale to było w FMach 07 i 08, nie wiem jak najnowszy silnik meczowy "zjada" takie formacje. Ogólnie jeśli 3 zawodników jest cały czas z przodu to łatwo jest coś skonstruować a silna pomoc i 4 obrońców w linii powinno sobie radzić z atakami rywali. Oczywiście szalejący na skrzydłach obrońcy i zawsze udawało się jakieś bramki strzelić nawet jeśli moi zawodnicy byli bardziej zainteresowani pogodą niż meczem. A o to akurat w Szkocji nie trudno ;)
EDIT
Albo 3-5-2 też jest mały nacisk na skrzydła. Dużo piłek prostopadłych do szybkich napastników i obrona rywala powinna być posiekana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, przeciw słabiakom i średniakom ligowym najlepiej stosować przewagę liczebną. Straci się jednego gola, ale zyska trzy, a to jest najważniejsze. W końcu w meczu z Maritimo odblokował się Matias Fernandez, strzelił gola i dostał ocenę 8,9. Dotychczas stosowałem jedną formację (4-1-2-1-2) do wszystkich meczy, z nastawieniem na kontrolę lub ofensywę ze słabszymi, ale teraz będę bardziej kombinował. Dzięki za podpowiedź ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/
jednak opłacało wydać 63mln na takiego obrońcę:P Co do Valdes''a to podjąłem decyzję, że zostaje tak jak jest. Nie lubię zmieniać bramkarzy co mecz a nawet kilka bo widać gołym okiem spadek formy. Mam Ibre (ale znowu kontuzja, cholera on to gorszy chorowitek od Iniesty...), bojana i Yilldmira Sercana (to ten Turek:D) ale nie ufam ich formie (Bojan to już wogóle fujara w większości meczach), a to jest najgorsze;/
Z ciekawych nowinek: Keita wypchnął z pierwszego składu Iniestę! pewnie bym tego nie zrobił, ale nie ta średnia *powyżej 7,5*:] Jest bardziej bramkostrzelny jak Bojan czy Serek. Planuję kupić Krzynówka... Dobry jest? Tak na serio się pytam:P By grał w meczach towarzyskich i tych o pietruszkę:)
mam problem: Od dłuższego czasu po pierwszej połowie meczu zamieniają się skrzydłowi miejscami. O co chodzi O_o? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 20:48, Bithda napisał:

Planuję kupić Krzynówka... Dobry jest? Tak na serio się pytam:P By grał w meczach
towarzyskich i tych o pietruszkę:)


Przemyśl to może jeszcze raz, albo dwa. Może nawet i trzy razy...:P Po co Ci średniak grubo po trzydziestce bez żadnych perspektyw rozwoju w Barcelonie?

Dnia 31.05.2010 o 20:48, Bithda napisał:

mam problem: Od dłuższego czasu po pierwszej połowie meczu zamieniają się skrzydłowi
miejscami. O co chodzi O_o? :P


W taktyce, którą grasz mają tak ustawione w celu zdezorientowania przeciwnika. Dobra rzecz jeśli masz zawodników AMR/AML, a w razie czego możesz ich nowej pozycji nauczyć(co paradoksalnie nie jest wcale trudne dla samych stron boiska).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak gracie średnim europejskim zespołem, to bierzcie Krzynówka! On jest naprawdę w tym Hannoverze za dobry, mocno go reascherzy przesadzili, ale tym lepiej dla potencjalnych kupców. Do lepszych teamów już się nie nadaje, nie mówiąc o Barcy ;p. Nawet na ławke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/
Czy się opłacało wydać aż 63mln na obrońcę to nie mogę powiedzieć (:P), ale z pewnością nigdy nie pomyślisz: "Co za ciota, po co tyle kasy wydałem". Powyżej 50mln jeszcze nigdy transferu nie zrobiłem (no dobra zrobiłem raz, jak się bawiłem Manchesterem City :D) i nie jestem skłonny do wydawania takich pieniędzy, no ale przynajmniej masz spokój z tyłu na co najmniej 5-6 lat. Co do Jacola Krzynówka to nie polecam, ale faktem jest to co mówi Budep - dla średniaków jest jak znalazł :P Jeżeli nadal poszukujesz prawego obrońcy, to coś mi się przypomniało. Barcelona wypożyczyła do Juve Martina Caceresa (którego swoją drogą wykupiłem). Chłopak mi się całkiem spodobał, jest zmiennikiem, ale bardzo solidnym. Gra co prawda dużo lepiej z tyłu niż z przodu, ale w razie potrzeby dośrodkować też potrafi. U mnie troszkę szklany, ale może to tylko zbieg okoliczności, w każdym bądź razie mi to nie przeszkadza. Ogólnie to opinie o nim są troszkę podzielone wśród moich znajomych, musisz sam sprawdzić jak grał w Juventusie. Jeżeli dobrze, to masz za darmo fajnego obrońcę, który w razie czego i w środku obrony zagra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i przetrwałem drugi sezon w Lazio, zdecydowanie moja drużyna postanowiła mnie wyniszczyć psychicznie i wk...zdenerwować niejednokrotnie ;) Miałem nadzieję zawalczyć w tym sezonie o scudetto ale utrata punktów z zespołami takimi jak Reggina czy Bologna, oraz słaba postawa w meczach z czołówką sprawiła, że ledwo się dostałem do LM na następny sezon :/ Ale biorąc pod uwagę fakt, że średnia wieku podstawowej XI wynosi 23 lata liczę na progres w przyszłym sezonie i eksplozję formy jednego z ciekawszych zawodników jakich znalazłem (screen) który w tym roku nabrał nieco doświadczenia. Cieszy też tytuł króla strzelców zdobyty przez 19 letni talent z Brazylii, który w zgodnej opinii fachowców ma zostać wielkim piłkarzem (jakby już nie był ;) ) Ogólnie sezon oceniam dość pozytywnie, udało się zająć miejsce może nawet nieco wyższe niż na to faktycznie zasłużyłem więc nie mam prawa narzekać. No i moje fantastyczne rezerwy, które dotarły do finału Pucharu Włoch, tam ulegając niestety Fiorentinie, która miała 100 mln Euro na transfery!? W Europie niestety nie udało się powalczyć. Trzecie miejsce w grupie w LM a w PU na dzień dobry przegrana potyczka z Wolfsburgiem. No i rzecz która mnie najbardziej cieszy i była inspiracją do objęcia tej konkretnej posady, udaje się powoli wypełniać 80-cio tysięczny stadion Olimpijski w Rzymie a górka pieniędzy za wejściówki rośnie ;)

20100602144412

20100602144418

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do talentu to zazdroszczę (szczerze bo nie zdarza się by 16 latek zdobywał po 11 bramek w lidze:P) A w lidze dobrze ci szło, ale Udinese jednak lepsze:) Może w następnym sezonie się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 15:35, Bithda napisał:

Co do talentu to zazdroszczę (szczerze bo nie zdarza się by 16 latek zdobywał po 11 bramek
w lidze:P)

11 to on strzlił w mojej młodzieżówce i reprezentacji Holandii U-21 i U-19, ale i tak dobrze pogrywał ;) Sprowadziłem go jako 15 latka i jeszcze nie mógł w lidze grać więc musiał swoje odczekać i ogrywał się w zespole juniorów.

Dnia 02.06.2010 o 15:35, Bithda napisał:

A w lidze dobrze ci szło, ale Udinese jednak lepsze:) Może w następnym sezonie się uda.

W przyszłym sezonie już chcę do ścisłej czołówki należeć, nie ma innej opcji, dostałem 35 mln na transfery latem więc są możliwości ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.06.2010 o 16:17, Adidas66 napisał:

W przyszłym sezonie już chcę do ścisłej czołówki należeć, nie ma innej opcji, dostałem
35 mln na transfery latem więc są możliwości ;)

masz już kogoś na oku? Polecam Danny''ego Wiliam''a ze Szkocji, znalazłem za pomocą scout''a. Bardzo dobry OL a jeszcze (podobno) nie może się zaaklimatyzować:) Który już sezon? Jeżeli jeden z pierwszych kupisz go za grosze;) 18-latek w pierwszym sezonie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam trzeci sezon i cóż, taki piłkarz w mojej bazie danych nie figuruje. Ale wcale się nie dziwię bo gram w FMa 08, więc ciężko żeby 18 latek z 10-ki był w wersji sprzed 2 lat ;) Tak sobie marzę o sprowadzeniu ŚO i prawego pomocnika, bo te pozycje są najsłabiej obsadzone. No i chciałbym jeszcze jakiegoś taniego napadziora na ławkę, bo obecny rezerwowy ma 32 lata i już niewiele grania mu zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi mili... Szukam DPŚ. Maksymalny wiek to 26 lat. Cena nie gra roli, chce piłkarza, który jest IDEALNY do pozycji Rygiel Obrony. To tyle:) jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 19:18, Bithda napisał:

Moi mili... Szukam DPŚ. Maksymalny wiek to 26 lat. Cena nie gra roli, chce piłkarza,
który jest IDEALNY do pozycji Rygiel Obrony. To tyle:) jakieś propozycje?


Jeśli FM 2010 to Anthony Annan, bądź Brazylijczyk Sandro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2010 o 19:18, Bithda napisał:

Moi mili... Szukam DPŚ. Maksymalny wiek to 26 lat. Cena nie gra roli, chce piłkarza,
który jest IDEALNY do pozycji Rygiel Obrony. To tyle:) jakieś propozycje?

Jeżeli cena nie gra roli, to oczywiście Daniele De Rossi ;)
A tak z bardziej przyziemnych zawodników, wyślij scouta po Miguela Veloso. Na ryglu defensywy powinien sobie poradzić (chyba?), choć u mnie gra jak cofnięty rozgrywający.
No i oczywiście podani przez gloody Annan i Sandro - szczególnie ten drugi może wskoczyć szybko do pierwszego składu, jeżeli dasz mu szansę. I można go naprawdę tanio kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować