Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Sakho zawsze sprowadzam. Oprócz tego, jeśli będę miał kaprys- Nordtveita, oraz jeśli będzie kasa- Breno. Najlepsi młodzi środkowi. :)
Co do taktyki- w przyszłym sezonie spróbuję 4-5-1- muszę jednek dobrego obrońcę kupić, no i napastników trochę mam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 00:18, MarchewaSoler napisał:

Sakho zawsze sprowadzam. Oprócz tego, jeśli będę miał kaprys- Nordtveita, oraz jeśli
będzie kasa- Breno. Najlepsi młodzi środkowi. :)


Masz szczęście.:> Ja mam(a raczej miałem podczas gry w 2008) pecha i przez 15 lat do Redditch żadnego z nich nie udało mi się sprowadzić(Sakho cała kariera w Milanie, Breno w Barcelonie, Nordtveit w Arsenalu). Ale "wyhodowałem" własnych.:>

Dnia 16.07.2010 o 00:18, MarchewaSoler napisał:

Co do taktyki- w przyszłym sezonie spróbuję 4-5-1- muszę jednek dobrego obrońcę kupić,
no i napastników trochę mam. ;)


Arturo Vidal - w 2008 jeden z największych killerów(na oficjalnej bazie). Niszczy jako DM i DC, można go wyciągnąć za małą kasę. Dodaj do tego Federico Fazio(te same zalety, tylko ma słaby strzał z dystansu) i masz stoperów na ~10 lat gry.:> A napastników nigdy za wiele - 2 dobrych ukształtowanych graczy i 2 młodych to podstawa przy grze na jednego napastnika(recepta na słabą formę, zmęczenie i kontuzje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 01:16, Nephren-Ka napisał:

Masz szczęście.:> Ja mam(a raczej miałem podczas gry w 2008) pecha i przez 15 lat
do Redditch żadnego z nich nie udało mi się sprowadzić(Sakho cała kariera w Milanie,
Breno w Barcelonie, Nordtveit w Arsenalu). Ale "wyhodowałem" własnych.:>

Nie martw się, do Lecha też nie chciał żaden przejść, co więcej, nikt prawie nie chciał. :P

Dnia 16.07.2010 o 01:16, Nephren-Ka napisał:

Arturo Vidal - w 2008 jeden z największych killerów(na oficjalnej bazie). Niszczy jako
DM i DC, można go wyciągnąć za małą kasę. Dodaj do tego Federico Fazio(te same zalety,
tylko ma słaby strzał z dystansu) i masz stoperów na ~10 lat gry.:> A napastników
nigdy za wiele - 2 dobrych ukształtowanych graczy i 2 młodych to podstawa przy grze na
jednego napastnika(recepta na słabą formę, zmęczenie i kontuzje).

Sprawdzę sobie, choć nie teraz, nie chce mi się gry uruchamiać, albo nie, może uruchomię. Dobra, uruchamiam. :D
Mam Mistę, Reyesa, Aguero, Forlana- no i muszę przyznać, że nie spisują się za dobrze, zwłaszcza Reyes. Aguero ustwiam jako OMC, bo jest dobrym rozgrywającym (u mnie jest pierwszy w kolejce do tego), Forlan ma bardzo słabe opanowanie, a Mista to średniak. (choć pamiętam, jak kiedyś w Valencii całkiem dobrze grał :P) Brakuje kogoś "siłowego" i dobrze grającego głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 01:29, MarchewaSoler napisał:

Nie martw się, do Lecha też nie chciał żaden przejść, co więcej, nikt prawie nie chciał. :P


W Polskiej lidze jest klasyczny scenariusz - przebić się do LM(reputacja klubu w górę), sprowadzić zawodników i skosić wszystko w kraju - najlepsi chcą odejść(za mała reputacja ligi i ogólne warunki krajowe) - sprzedać ich, kupić nowych, i tak na okrągło...:P Przerabiałem to w Koronie.

Dnia 16.07.2010 o 01:29, MarchewaSoler napisał:

Mam Mistę, Reyesa, Aguero, Forlana- no i muszę przyznać, że nie spisują się za dobrze,
zwłaszcza Reyes. Aguero ustwiam jako OMC, bo jest dobrym rozgrywającym (u mnie jest pierwszy
w kolejce do tego), Forlan ma bardzo słabe opanowanie, a Mista to średniak. (choć pamiętam,
jak kiedyś w Valencii całkiem dobrze grał :P) Brakuje kogoś "siłowego" i dobrze grającego
głową.

W oknie graj.:>
Marnujesz Aguero w tej pomocy.:P Nie graj górą i będzie w ataku szalał aż miło. Tani siłowy snajper to Vincent Acapandie(oj, muszę wytężać pamięć, żeby sobie takie rzeczy przypominać...:P). Na lewą stronę(pomocy czy ataku) dokup Aquino i będzie miazga.:> Świetny rozgrywający to Nourdin Boukhari - może nie wygląda, ale jak da mu się swobodę(na AMC) i strzały z daleka to miażdży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 01:43, Nephren-Ka napisał:

W oknie graj.:>
Marnujesz Aguero w tej pomocy.:P Nie graj górą i będzie w ataku szalał aż miło. Tani
siłowy snajper to Vincent Acapandie(oj, muszę wytężać pamięć, żeby sobie takie rzeczy
przypominać...:P). Na lewą stronę(pomocy czy ataku) dokup Aquino i będzie miazga.:>
Świetny rozgrywający to Nourdin Boukhari - może nie wygląda, ale jak da mu się swobodę(na
AMC) i strzały z daleka to miażdży.

Nie chce mi się zmieniać wieloletnich nawyków. :P
Ci obrońcy naprawdę nieźli, zwłaszcza Chilijczyk, chyba sobie zainwestuję. Acapandie nie jest taki znowu dobry, bo skoczność ledwo 11, a mnie chodziło też o tę wartość (no skoro, gra głową to i ta również). Aquino sprowadzę, a Boukhari nie zgadza się z moja wengerowską polityką transferową. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, sytuacja z kontraktami robi się podbramkowa. Perea i Rodriguez "na razie nie myślą o kontrakcie", a mam już grudzień- za miesiąc okno transferowe, więc inne kluby będą mogły ich za darmo pozyskać. Rodrigueza nie mogę stracić, bo to kluczowy gracz dla linii pomocy, a Perea przyda się jako mentor dla młodziaków, których niebawem kupię/już mam. Wiesz, jak zmienić tę sytuację? Żeby jednak "pomyśleli" o przedłużeniu kontraktu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 01:58, MarchewaSoler napisał:

Acapandie
nie jest taki znowu dobry, bo skoczność ledwo 11, a mnie chodziło też o tę wartość (no
skoro, gra głową to i ta również).


sprobuj Dzeko, ew. przypatrz sie jakie ma staty w Twojej grze Kwabena Agouda, Andy Carroll, Karadeniz Batuhan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 05:17, MarchewaSoler napisał:

Kurde, sytuacja z kontraktami robi się podbramkowa. Perea i Rodriguez "na razie nie myślą
o kontrakcie", a mam już grudzień- za miesiąc okno transferowe, więc inne kluby będą
mogły ich za darmo pozyskać. Rodrigueza nie mogę stracić, bo to kluczowy gracz dla linii
pomocy, a Perea przyda się jako mentor dla młodziaków, których niebawem kupię/już mam.
Wiesz, jak zmienić tę sytuację? Żeby jednak "pomyśleli" o przedłużeniu kontraktu?


Jaki mają status w drużynie? Warto byłoby ich trochę podbudować ustawieniem lepszego, wyższego statusu. Oprócz tego wystawianie w pierwszym składzie (czasami trzeba się poświęcić), pochwały w szatni i po meczu. Spodoba im się gra w drużynie i powinni zapragnąć zostać na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mi możecie pozazdrościć, bo na obronie mam Chielliniego, Sakho i Otamendiego :)) Zawsze był jeszcze doświadczony Cannavaro, ale odszedł na emeryturę. Jeszcze jest młody Ariaudo, który już się przebija do reprezentacji, teraz jeszcze tylko potrzebni mi są lepsi zmiennicy dla Criscito i Richardsa, a obronę mam na kolejne 5 lat ;D Najgorzej jest u mnie z atakiem, musiałem go przebudować, Del Piero emerytura, Treze i Iaquinta słabi, Amauri poszedł do Realu, tak więc mam Neymara, Dżeko, młodego Lukaku no i Muniaina, który jest jednak zbyt słaby. A pomoc to w ogóle mam tak wykokszoną, że aż żal mówić :)) Tylko DPŚ mi klasowego brakuje, ale liczę że Miguel Veloso takim się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 01:58, MarchewaSoler napisał:

Nie chce mi się zmieniać wieloletnich nawyków. :P


To nawyki zmieniają się z wersją gry.:P W 2008 rządzą raczej szybcy, zwinni i dobrzy technicznie napastnicy.

Dnia 16.07.2010 o 01:58, MarchewaSoler napisał:

Ci obrońcy naprawdę nieźli, zwłaszcza Chilijczyk, chyba sobie zainwestuję. Acapandie
nie jest taki znowu dobry, bo skoczność ledwo 11, a mnie chodziło też o tę wartość (no
skoro, gra głową to i ta również). Aquino sprowadzę, a Boukhari nie zgadza się z moja
wengerowską polityką transferową. ;P


Losowe statystyki(u Acapandie) dały znać o sobie.:( Zobacz jak prezentują się panowie tacy jak Jozy Altidore, Genero Zeefuik, Cesar Lindado, Cristian Nazarith, czy Martin Fenin. Absolutnym kilerem jest Bogdan Stancu jeśli da mu się szansę na porządną aklimatyzację i zgranie.
BTW - ale wiek Marokańczyka jest wręcz idealny(Wenger też ma składzie kilku doświadczonych graczy), a cena niewielka. Chcesz bardziej młodych, to: Oswaldo Chaurant(AMC), Lubos Kalouda(AMR, ale warto przerobić na AMC), Younousse Sankhare(DM). Jak dodasz do tego tych wcześniejszych + to co już masz, to będzie skład na długie lata do rządzenia w lidze i Europie.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 07:12, Skolland napisał:

sprobuj Dzeko, ew. przypatrz sie jakie ma staty w Twojej grze Kwabena Agouda, Andy Carroll,
Karadeniz Batuhan

Dzeko w 08 nie jest mocarzem (przynajmniej u mnie), Batuhan to pamiętam, że oprócz tego to w zasadzie nic więcej nie miał. Tych dwóch niedługo sprawdzę.

@Bobi_CM_Rev
Kurde, o tym nie pomyślałem. Sprawdzę, w razie czego jakaś pochwałę im rzeknę, choć nie muszą na nią zasłużyć. ;)

@Nephren-Ka
Bleh, to chyba jednak będę sobie grał w oknie. :P Co do Wengera- tak, ma, ale nie sprowadza takich staruchów. ;) Sakhare znam, dobry jest, ale sprowadziłem Caceresa z Paragwaju- nie jest wybitny, ale na razie mi starcza, tym bardziej, że ma solidnego zastępcę- Mottę. No i dobra, trza sprawdzać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się zrobić coś z zawodnikiem, który "nie będzie mógł reprezentować barw klubowych z przyczyn zdrowotnych"? Buonanotte wypadł mi przez to na pół roku, a nie jest kontuzjowany i szkoda go sprzedawać (nikt nie chce go również wypożyczyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2010 o 18:14, Kapizak1 napisał:

Czy da się zrobić coś z zawodnikiem, który "nie będzie mógł reprezentować barw klubowych
z przyczyn zdrowotnych"? Buonanotte wypadł mi przez to na pół roku, a nie jest kontuzjowany
i szkoda go sprzedawać (nikt nie chce go również wypożyczyć).


Nic się nie da zrobić, przecież to taki stan jak kontuzja. Miałem dokładnie to samo i coś mi się wydaje, że SI zaimplementowało w grę ostatnie tragiczne wydarzenia w życiu tego zawodnika:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Diego_Buonanotte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2010 o 18:14, Kapizak1 napisał:

Czy da się zrobić coś z zawodnikiem, który "nie będzie mógł reprezentować barw klubowych
z przyczyn zdrowotnych"? Buonanotte wypadł mi przez to na pół roku, a nie jest kontuzjowany
i szkoda go sprzedawać (nikt nie chce go również wypożyczyć).


Zdaje się, że Nephren-Ka ma rację, a sytuacja ta została wprowadzona w jednej z łatek do FM2010. W takim przypadku również nikt nie kupi od Ciebie tego zawodnika i pozostaje tylko czekać. Oprócz tego gracza widziałem jeszcze jeden taki przypadek po zainstalowaniu trzeciej łatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasem jednak opłaca się w ostatnich minutach rzucić całe siły do ataku, mimo przewagi liczebnej przeciwnika :) Sytuacja może niezbyt wyjątkowa, ale jakoś pierwszy raz zdarzyło mi się, że moi zawodnicy grali do końca. Zawsze to ja nadziewałem się na kontry i traciłem bramki w końcówce, co było nawet często wyszczególniane, jako jeden z błędów silnika FM. A tu Modric sprawił mi miłą niespodziankę, gdy obgryzałem już paznokcie ze zdenerwowania :D 3 minuty doliczone, ale kilka fauli w środkowej strefie boiska, za czwartym razem dobre dogranie i gol :P

20100719230952

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 23:11, ibisz napisał:

Czasem jednak opłaca się w ostatnich minutach rzucić całe siły do ataku, mimo przewagi
liczebnej przeciwnika :) Sytuacja może niezbyt wyjątkowa, ale jakoś pierwszy raz zdarzyło
mi się, że moi zawodnicy grali do końca. Zawsze to ja nadziewałem się na kontry i traciłem
bramki w końcówce, co było nawet często wyszczególniane, jako jeden z błędów silnika
FM. A tu Modric sprawił mi miłą niespodziankę, gdy obgryzałem już paznokcie ze zdenerwowania
:D 3 minuty doliczone, ale kilka fauli w środkowej strefie boiska, za czwartym razem
dobre dogranie i gol :P


Ja tam widzę 7 minut...:P A cała sytuacja - cóż, po prostu FM dał Ci wygrać - musi to czasami robić, bo inaczej byśmy w niego nie grali.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 00:57, Nephren-Ka napisał:

Ja tam widzę 7 minut...:P A cała sytuacja - cóż, po prostu FM dał Ci wygrać - musi to
czasami robić, bo inaczej byśmy w niego nie grali.:P

"3 minuty doliczone, ale kilka fauli..." :) Doliczył 3 minuty, ale przez te faule trwało to tyle czasu :)
Wiem, że FM dał mi wygrać, ale czasami fajnie jest uwierzyć w to, że wygrałem dzięki determinacji moich zawodników oraz mojej nieprzeciętnie genialnej taktyce (wal do przodu). To bardzo podnosi na duchu :D
Nie wiem, czy to sprawka tego meczu, czy przypadek, ale zawodnicy po tym spotkaniu zaczęli lepiej grać i nie mam problemów z pokonywaniem kolejnych przeciwników. Od tego meczu już 4 wygrane i to wysokie, dwa razy po 3:0, raz 2:0 ale bardzo pewnie i raz 4:1. Nic wielkiego, ale moim zawodnikom w ostatnim czasie takie serie bardzo ciężko przychodziły. Ale też Dzeko w końcu odpalił - ost. 5 meczy i średnia grubo ponad 8 :P
Od razu przyszła ochota zarwać nockę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 10:30, Magok napisał:


Rano czytałem tego newsa, a teraz chyba go ktoś skasował :p
Biorąc pod uwagę, że mogliśmy w nim przeczytać, iż CD Projekt wyszedł przed szereg to się nie dziwię, że już nie ma tej wiadomości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować