Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2010 o 12:36, Budep napisał:

Irytuje mnie to w angielskich klubach, że nie mogę ściągać niezłych grajków z Afryki,
bo nie ma pozwolenia na pracę. Tak jak grałem Evertonem przesrałem np. Kalu Uche ;/


Chyba widziałem jakiś mod usuwający konieczność podań o pracę. No chyba, że jesteś fanatycznym zwolennikiem realizmu ;)

http://www.cmrev.com/fileplanet/plik/No-Work-Permits.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 12:38, walgierz napisał:

> Irytuje mnie to w angielskich klubach, że nie mogę ściągać niezłych grajków z Afryki,

> bo nie ma pozwolenia na pracę. Tak jak grałem Evertonem przesrałem np. Kalu Uche
;/

Chyba widziałem jakiś mod usuwający konieczność podań o pracę. No chyba, że jesteś fanatycznym
zwolennikiem realizmu ;)

http://www.cmrev.com/fileplanet/plik/No-Work-Permits.html


No fajnie, tylko, że nie będę od nowa gry zaczynał :P Ale się przyda na przyszłość :)

W ogóle od czego to zależy czy przyznają pozwolenie na pracę, czy nie? Jakoś w prawdziwych realiach rzadko to się zdarza, żeby nie dawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś modzik pozwalający przewidzieć, czy współpraca pomiędzy zawodnikami dobrze się zakończy? Bo juz zgłupiałem lekko. Okazuje się, że nie zawsze zbieżność charakterów gwarantuje dobry wynik. A ostatnie czego potrzebuję, to niesnaski w drużynie.

edit: Mowa oczywiście o opiece starszego zawodnika nad młodym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 13:24, Budep napisał:

W ogóle od czego to zależy czy przyznają pozwolenie na pracę, czy nie? Jakoś w prawdziwych
realiach rzadko to się zdarza, żeby nie dawali.


Bo w prawdziwych realiach osoby odpowiedzialne za transfery po prostu wiedzą, czy w ogóle warto takiego gracza próbować ściągać. :P

A generalnie, aby dostać pozwolenie na pracę na wyspach, piłkarz musi mieć w ciągu ostatnich 2 lat rozegrane 75% meczów w reprezentacji (w których mógł grać, pomija się kontuzje i wykluczenia), oraz kraj z którego pochodzi zawodnik musi być w ciągu tych 2 lat powyżej 70 pozycji w rankingu FIFA.

Edit: no i graczy z UE to nie dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 14:37, walgierz napisał:

Jest jakiś modzik pozwalający przewidzieć, czy współpraca pomiędzy zawodnikami dobrze
się zakończy? Bo juz zgłupiałem lekko. Okazuje się, że nie zawsze zbieżność charakterów
gwarantuje dobry wynik. A ostatnie czego potrzebuję, to niesnaski w drużynie.

edit: Mowa oczywiście o opiece starszego zawodnika nad młodym ;)


Nie wiem, czy coś takiego powstało w ogóle. Sam zawsze dobieram graczy pod względem osobowości i pozycji, pilnuję żeby junior uczył się od kogoś, kto gra bardzo dobrze i ma wysokie poważanie w drużynie. Zazwyczaj mam wtedy spokój i ciszę w drużynie.:>

@Budep - pozwolenie na pracę to właśnie cała esencja gry na wyspach.:> Można to w FM łatwo załatwić sposobem - szukasz dobrej filii(np. dla Ameryki Południowej jest to Hiszpania) z przyzwoitymi obiektami treningowymi(żeby się nasz gracz rozwijał), kupujesz go pomimo braku pozwolenia i wypożyczasz. Tam zawodnik powinien grać i trafić do swojej młodzieżówki(a to się już do wp liczy), po 2-3 latach ma szansę na obywatelstwo UE i wtedy problemu już nie ma. Poza tym polecam próbować transferu kilka razy, czasami niespodziewanie ktoś z zerowym stażem reprezentacyjnym dostaje pozwolenie.:>
A w realiach prawdziwych kluby najczęściej sprowadzają graczy, który swój kraj już reprezentują. Jak są problemy, to nagle okazuje się, że dany zawodnik "miał gdzieś tam" dziadka we Włoszech(Argentyńczycy robią tak nagminnie) czy innym kraju UE.:>
BTW - mod dodający wszystkie państwa do UE to zwyczajne oszustwo jest i tyle.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze jedno.
Czy siła ma jakiś znaczący wpływ na grę piłkarza? Bo nie wiem jakiego wypożyczyć, jeden wydaje się lepszy, ale siłe ma na zaledwie 8. Gram na dodatek w Premier League, więc się obawiam, że może być z nim coś nie tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 18:12, Budep napisał:

Mam pytanie jeszcze jedno.
Czy siła ma jakiś znaczący wpływ na grę piłkarza? Bo nie wiem jakiego wypożyczyć, jeden
wydaje się lepszy, ale siłe ma na zaledwie 8. Gram na dodatek w Premier League, więc
się obawiam, że może być z nim coś nie tak :)


Siła ma duże znaczenie na niektórych pozycjach. Z doświadczenia wiem, że u środkowych obrońców i defensywnych pomocników odgrywa poważną rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 18:45, walgierz napisał:

> Mam pytanie jeszcze jedno.
> Czy siła ma jakiś znaczący wpływ na grę piłkarza? Bo nie wiem jakiego wypożyczyć,
jeden
> wydaje się lepszy, ale siłe ma na zaledwie 8. Gram na dodatek w Premier League,
więc
> się obawiam, że może być z nim coś nie tak :)

Siła ma duże znaczenie na niektórych pozycjach. Z doświadczenia wiem, że u środkowych
obrońców i defensywnych pomocników odgrywa poważną rolę.


No tak. Tylko ja przewiduję dla tego piłkarza lewą pomoc albo środek z nastawienie na ofensywe (ale nie ofensywny pomconik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram Aston Villą, pierwszy sezon (bo O''Neil wczoraj odszedł z klubu, i gram "realistycznie"). Zmodyfikowałem tylko jedną rzecz edytorem, dodając trochę kasy i Irelanda, a odejmując Milnera, bo podobno z powodu tego transferu trener podał się do dymisji - jak do transferu nie dojdzie, to się zdrowo wkurzę ;-P
Został mi tydzień do końca okienka transferowego, i potrzebuj,ę dobrego rzogrywającego, do 15 mln Euro. Kupiłbym Vukvevica, ale jego domyślna pozycja do ofensywny pomocnik, a chciałbym środkowego. Kusi mnie Montovolio, ale cała kasa na niego pójdzie. Jest jeszcze Michael Johnson, ale ten jest znacznie słabszy. Kogo byście polecili?
W ogóle w AV zrobiłem szaleństwo zakupów - odeszli Carew, Heskey, Luke Young i Petrov, doszli Vaughan, Mouche, Albin, Obasi, Arambat, Annan,Addison (polecam (po kilku latac hwymiata, co pamiętam z innej kariery), Baros na wypożyczeniu, i kilku młodzików do rezerw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 18:52, Budep napisał:

No tak. Tylko ja przewiduję dla tego piłkarza lewą pomoc albo środek z nastawienie na
ofensywe (ale nie ofensywny pomconik).


Jest przecież w grze na ekranie taktycznym podgląd, jakie atrybuty są kluczowe na daną pozycję.:>

@Asthariel - Ja bym zaczekał na jakiegoś regena, dobrzy MC na starcie są strasznie kosztowni(chyba, że jakaś okazja się trafi, poluj:>).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem zdanie - gram Evertonem. Jakoś bardziej lubię ten klub, i jest słabszy od Villi. Pytanie - sprawdzi ktoś, jakie staty ma Jermaine Beckford? Ściągnąłem angielskie uaktualnienie, i wydaje mi się, że ktoś przegiął z jego podpakowaniem - chyba, że od początku taki był. Ma u mnie 18 przyśpieszenia, 17 szybkości, dobre staty techniczne... I nie wiem, czy nie będzie cziterstwem wystawianie takiego grajka - bo staty ma lepsze od Yakubu i Vaughana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 14:01, Asthariel napisał:

Zmieniłem zdanie - gram Evertonem. Jakoś bardziej lubię ten klub, i jest słabszy od Villi.
Pytanie - sprawdzi ktoś, jakie staty ma Jermaine Beckford? Ściągnąłem angielskie uaktualnienie,
i wydaje mi się, że ktoś przegiął z jego podpakowaniem - chyba, że od początku taki był.
Ma u mnie 18 przyśpieszenia, 17 szybkości, dobre staty techniczne... I nie wiem, czy
nie będzie cziterstwem wystawianie takiego grajka - bo staty ma lepsze od Yakubu i Vaughana...


I właśnie dlatego nie lubię takich różnych uaktualnień, nigdy nie wiadomo na jakie kwiatki się trafi. Beckford to użyteczny zmiennik w PL, pomimo tego że statystykami wcale nie zachwyca(co widać na obrazku).

W mojej karierze całkiem fajna zabawa, na 3 kolejki przed końcem miałem punkt przewagi na Man Utd i osiągnąłem w nich takie same skutki(porażka, remis, zwycięstwo) i mistrzostwo Anglii wróciło do Leeds.:> W korespondencyjnym pojedynku moi zawodnicy lekko rozjechali Sunderland na ich boisku...:P
Finał FA Cup tez bardzo emocjonujący, mnóstwo ładnych akcji, nieuznane gole, kartki, kontuzje, bramki w dogrywce i w końcu rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy The Whites.:>
Teraz przygotowania do nowego sezonu, i bardzo ciekawe transfery nastąpiły - zawsze sprawdzam graczy bez kontraktów, i tak natrafiłem na Rene Adlera i Simona Vukcevicia. Gracze normalnie byliby astronomicznie drodzy, a rak tylko kasa za podpisanie umowy+pensja i premie. Powojujemy w LM!:>

Zauważyłem też przegiętą totalnie rzecz w tym FM - skaut znajduje mi świetnego juniora w hiszpańskim Herculesie. Gość jest dobry, także wykładam 5 baniek i co widzę w kontrakcie? Żąda kluczowej roli z zespole i 20k tygodniowej pensji, w wieku 16 lat...:P

20100813154403

20100813154445

20100813154513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 15:47, Nephren-Ka napisał:

> Zmieniłem zdanie - gram Evertonem. Jakoś bardziej lubię ten klub, i jest słabszy
od Villi.
> Pytanie - sprawdzi ktoś, jakie staty ma Jermaine Beckford? Ściągnąłem angielskie
uaktualnienie,
> i wydaje mi się, że ktoś przegiął z jego podpakowaniem - chyba, że od początku taki
był.
> Ma u mnie 18 przyśpieszenia, 17 szybkości, dobre staty techniczne... I nie wiem,
czy
> nie będzie cziterstwem wystawianie takiego grajka - bo staty ma lepsze od Yakubu
i Vaughana...

I właśnie dlatego nie lubię takich różnych uaktualnień, nigdy nie wiadomo na jakie kwiatki
się trafi. Beckford to użyteczny zmiennik w PL, pomimo tego że statystykami wcale nie
zachwyca(co widać na obrazku).

W mojej karierze całkiem fajna zabawa, na 3 kolejki przed końcem miałem punkt przewagi
na Man Utd i osiągnąłem w nich takie same skutki(porażka, remis, zwycięstwo) i mistrzostwo
Anglii wróciło do Leeds.:> W korespondencyjnym pojedynku moi zawodnicy lekko rozjechali
Sunderland na ich boisku...:P
Finał FA Cup tez bardzo emocjonujący, mnóstwo ładnych akcji, nieuznane gole, kartki,
kontuzje, bramki w dogrywce i w końcu rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy
The Whites.:>
Teraz przygotowania do nowego sezonu, i bardzo ciekawe transfery nastąpiły - zawsze sprawdzam
graczy bez kontraktów, i tak natrafiłem na Rene Adlera i Simona Vukcevicia. Gracze normalnie
byliby astronomicznie drodzy, a rak tylko kasa za podpisanie umowy+pensja i premie. Powojujemy
w LM!:>

Zauważyłem też przegiętą totalnie rzecz w tym FM - skaut znajduje mi świetnego juniora
w hiszpańskim Herculesie. Gość jest dobry, także wykładam 5 baniek i co widzę w kontrakcie?
Żąda kluczowej roli z zespole i 20k tygodniowej pensji, w wieku 16 lat...:P


U mnie takiej roli żądał 35 latek. No ale... :P

20k to mało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 23:15, Budep napisał:

U mnie takiej roli żądał 35 latek. No ale... :P


Jak jakaś gwiazda i spore umiejętności ma, to czemu nie. Szczególnie, jeśli przychodzi za darmo.

Dnia 13.08.2010 o 23:15, Budep napisał:

20k to mało ;)


Może i mało, ale stwierdziłem, że primadonna a''la Balotelli mi się w zespole nie przyda i z transferu zrezygnowałem.
Dochodzę do wniosku, że im większa reputacja klubu, tym mniejsze odchyły mają młodzi piłkarze z kontraktami. Trzeba będzie popracować solidnie w LM, żeby jak najszybciej ją poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 08:44, Bithda napisał:

Z takim sędzią to nie dziwota, że karne były;]


Karne to jeszcze nic strasznego, gorzej że nie uznał mi bramki w dogrywce na 2-1. City szybko wykonało zaraz wolnego, poszła kontra i było 1-2 dla nich.:P Całe szczęście, że mój najlepszy MC miał szczęście i wszedł strzał z daleka na 2-2.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 11:05, Nephren-Ka napisał:

> Z takim sędzią to nie dziwota, że karne były;]

Karne to jeszcze nic strasznego, gorzej że nie uznał mi bramki w dogrywce na 2-1. City
szybko wykonało zaraz wolnego, poszła kontra i było 1-2 dla nich.:P Całe szczęście, że
mój najlepszy MC miał szczęście i wszedł strzał z daleka na 2-2.:>

Strzały z daleka (zwłaszcza przy wyniku 2:1 na naszą korzyść) to pod koniec prawdziwy horror. Mówiąc o strzałach z daleka: Przed chwilą 2:0;1:2 w dwumeczu ze Sportingiem Stuggart''em, Pogrebynak ustanowił wynik i dał mi zwycięstwo strzałem z 35 metrów, rzut wolny (2:0 u siebie, 1:2 na wyjeździe). Macie jakąś dobrą taktykę na nerwowy początek meczu? (np. wygrałem u siebie 1:0 ale na wyjeździe jest źle bo przeciwnik stoi na bliskim poziomie i jest faworytem) Chodzi o to co mam powiedzieć piłkarzom, jaką taktykę się zaleca (ja zawsze stosuję defensywę chociaż mam dziurawą obronę bo mój OL jest jednogwiazdkowy *Magnini*...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 11:15, Bithda napisał:

Strzały z daleka (zwłaszcza przy wyniku 2:1 na naszą korzyść) to pod koniec prawdziwy
horror. Mówiąc o strzałach z daleka: Przed chwilą 2:0;1:2 w dwumeczu ze Sportingiem Stuggart''em,
Pogrebynak ustanowił wynik i dał mi zwycięstwo strzałem z 35 metrów, rzut wolny (2:0
u siebie, 1:2 na wyjeździe).


Mam Adlera na bramce(w meczach wyjazdowych) i młodego regena z Niemiec, który nie jest specjalnie gorszy(gra na własnym boisku), także jest względny spokój, mogą sobie rywale strzelać.:P Bardziej niech się sami boją, Rosa, Fleck i Vukcevic całkiem nieźle potrafią załadować bombę z dystansu.:>

Dnia 14.08.2010 o 11:15, Bithda napisał:

Macie jakąś dobrą taktykę na nerwowy początek meczu? (np.
wygrałem u siebie 1:0 ale na wyjeździe jest źle bo przeciwnik stoi na bliskim poziomie
i jest faworytem) Chodzi o to co mam powiedzieć piłkarzom, jaką taktykę się zaleca (ja
zawsze stosuję defensywę chociaż mam dziurawą obronę bo mój OL jest jednogwiazdkowy *Magnini*...


Ja olewam obronę, w każdym meczu staram się atakować. Połowa zespołu(4 obrońców i DM) ma nastawienie bardziej defensywne, druga połowa(2 MC,AMC i 2 ST) skupia się na atakowaniu, ale całościowo mają cisnąć rywala cały mecz.:> Na DL całkiem nieźle spisuje się Dodo wyciągnięty za grosze z rezerw Corinthians, zmiennikiem jest Rony(nie wiem, kto to jest w realnej piłce, asystent polecał go za free) i wszystko ładnie funkcjonuje.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować