Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2007 o 17:59, Michał Raven napisał:

Tak, w grze są prawdziwi piłkarzy. Jednak aby ich posiadać trzeba mieć trochę kaski, dlatego
na początku gry jest kontrakt 24 godzinny, a potem miesięczny. Tutaj wpływ ma portfel, a kaskę
możemy zarobić na turniejach.

Od początku się zastanawiałem jak to rozwiążą . Muszę przyznać że dość sprytnie to wygląda , jednak gdybyś chciał to bardziej rozwinąć .Chodzi mi o mechanizm z zawodnikami i drużynami .
Jakoś by mi nie pasowało jak spotkały by się podczas meczu dwie takie same jedenastki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 18:15, Obi-wan Kenobii napisał:

Hmm...A rozgrywałeś już z nimi mecze?


Nie. ;)

Dnia 04.07.2007 o 18:15, Obi-wan Kenobii napisał:

Wiem...Ale ja raczej bym wybrał FC Lubli :)


O gustach się nie dyskutuje. ;)

Dnia 04.07.2007 o 18:15, Obi-wan Kenobii napisał:

Ach...Jakbym miał troszkę hroszy to też bym se pograł :p Takie mecze to było by wyzwanie...A
propo meczy, przegałeś już jakiś? Jaka jest twoja największa wygrana (tzn. ile najwięcej goli
strzeliłeś)? Posiadasz już jakiegoś bardziej znanego kopacza? Próbowałeś już od innych graczy
kupić piłkarza, to jest dopiero dobra recz, targujesz się jak w sklepie xD


Ledwo jeden mecz zagrałem to ciężka sprawa pograć sobie długo, kiedy się dużo roboty. Kilka postów wcześniej się tym chwaliłem. Poza tym nie mam kasy na zakup zawodnika. xD

spider88
Piłkarze się nie powtarzają, w ogóle na początku gry to jest losowanie i dostaje się piłkarzy, a potem z nimi się podpisuje kontrakt. Co do drużyn to każda jest inna, nie ma dwóch takich samych, ale to beta, co będzie w pełnej wersji nie wiem, ale wątpię aby gracze, bądź drużyny się powtarzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 19:22, Vormulac napisał:

Football Manager Live to fajna sprawa ale płacić by zagrać z jakimś typkiem meczyk to spora
przesada. Wolę zwykłą wersję FM 08.

Screeny, które dałeś pochodzą z gry EA Sports Fussball Manager 2008 (EA Sports Football Manager 2008), która, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi ze stajni EA.
O niebo lepszy jest Football Manager, produkcji Sports Interactive. Ta firma także tworzy FM Live. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 19:31, cubba napisał:

> Football Manager Live to fajna sprawa ale płacić by zagrać z jakimś typkiem meczyk to
spora
> przesada. Wolę zwykłą wersję FM 08.
Screeny, które dałeś pochodzą z gry EA Sports Fussball Manager 2008 (EA Sports Football Manager
2008), która, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi ze stajni EA.
O niebo lepszy jest Football Manager, produkcji Sports Interactive. Ta firma także tworzy FM
Live. :)


Zgadzam się, Football Manager wydawany przez sports interactive jest duzo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 21:11, krzycho250 napisał:

Zgadzam się, Football Manager wydawany przez sports interactive jest duzo lepszy.

To już nawet nie kwestia gustu - to jest potwierdzone naukowo ;)
A ja dalej gram FM-a 2006. Po 5 sezonach, znudziła mi się gra Koroną i teraz gram PSV. Dopiero zacząłem, a już zgarnąłem Superpuchar Holandii ;) (4-0 z Ajax-em). A do save-a z Koroną może jeszcze kiedyś wrócę. Kto wie ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2007 o 22:35, kolektor napisał:

To już nawet nie kwestia gustu - to jest potwierdzone naukowo ;)
A ja dalej gram FM-a 2006. Po 5 sezonach, znudziła mi się gra Koroną i teraz gram PSV. Dopiero
zacząłem, a już zgarnąłem Superpuchar Holandii ;) (4-0 z Ajax-em). A do save-a z Koroną może
jeszcze kiedyś wrócę. Kto wie ... ;)

To masz tak jak ja - syndrom 5 sezonu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 15:44, slaweglewicz napisał:

Wytłumaczy mi ktos :D co to jest PA i CA w FM :P bo jak na roznych stronkach patrze to patrze
i patrze:D i nei moge zrozumieć:D

PA - Potential Ability - im większe tym bardziej zawodnik się rozwinie.
CA - Current Ability - Aktualny poziom umiejętności zawodnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 16:01, cubba napisał:

> i patrze:D i nei moge zrozumieć:D
PA - Potential Ability - im większe tym bardziej zawodnik się rozwinie.
CA - Current Ability - Aktualny poziom umiejętności zawodnika.


dziekuje bardzooo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś fajny sposób na pozbycie się piłkarza? Bo Yakubu doprowadza mnie do szaleństwa, ta jego transferowa odyseja :P Real o niego pytał, ManU też i nic nie wyszło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 23:19, demrenfaris napisał:

Macie jakiś fajny sposób na pozbycie się piłkarza? Bo Yakubu doprowadza mnie do szaleństwa,
ta jego transferowa odyseja :P Real o niego pytał, ManU też i nic nie wyszło :/

Najlepiej go wkurzyć tak, by w osobistych pisało że chce odejść z klubu :P Wtedy na pewno podpisze kontrakt z ManU czy z Realem :P A kim grasz jeśli można spytać ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 23:19, demrenfaris napisał:

Macie jakiś fajny sposób na pozbycie się piłkarza? Bo Yakubu doprowadza mnie do szaleństwa,
ta jego transferowa odyseja :P Real o niego pytał, ManU też i nic nie wyszło :/


Wystaw na listę transferową, ustal status na "niepotrzebny dla klubu" i może się poszczęści;). Moi gracze zazwyczaj chcą odejść do większego klubu, bo promuję ich w słabszych ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2007 o 23:22, ak.47 napisał:

Wystaw na listę transferową, ustal status na "niepotrzebny dla klubu" i może się poszczęści;).
Moi gracze zazwyczaj chcą odejść do większego klubu, bo promuję ich w słabszych ;P.

Nie ustawię mu niepotrzebny dla klubu bo nie wiadomo czy w ogóle odejdzie :P Wkurza mnie gość ale to nadal najlepszy strajker w zespole (Żuraw nadchodzi! :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 23:22, kolektor napisał:

> Macie jakiś fajny sposób na pozbycie się piłkarza? Bo Yakubu doprowadza mnie do szaleństwa,

> ta jego transferowa odyseja :P Real o niego pytał, ManU też i nic nie wyszło :/
Najlepiej go wkurzyć tak, by w osobistych pisało że chce odejść z klubu :P Wtedy na pewno podpisze
kontrakt z ManU czy z Realem :P A kim grasz jeśli można spytać ? ;)

Of koz Boro! Jak go wkurzę to nie pogra w następnym sezonie (gdyby rozmowy z kilkoma jegomościami zakończyły się fiaskiem) :( Szkoda Floro Floresa, doznał kontuzji (7 mies.) i sam Żuraw nie zdziała cudów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A macie może skuteczny sposób na przedłużanie kontraktu ? Mojemu najlepszemu strzelcowi, Pedro Eserilli kończy się kontrakt i nie chce przedłużyć. Już straciłem w ten sposób Bonina i Matusiaka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 23:35, kolektor napisał:

A macie może skuteczny sposób na przedłużanie kontraktu ? Mojemu najlepszemu strzelcowi, Pedro
Eserilli kończy się kontrakt i nie chce przedłużyć. Już straciłem w ten sposób Bonina i Matusiaka
!


Sprzedaj go w zimę. Ja tak miałem z Kaczmarkiem i musiałem go za 1 mln euro oddać do Grasshoppers. Bardzo rzadko udaje mi się w takich sytuacjach, ale dobrą metodą jest chwalenie piłkarza w mediach, chwalenie po i w trakcie meczu, trzeba próbować. Oczywiście warto zaproponować wysoką pensję;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są dwie drogi zadowolenia: przez media i zdobyczami ... jeżeli pierwszej nie stosowałeś (ale z umiarem i w odpowiednim momencie- przesłodzić nie można :)) i nic twój klub nie zdobywa :) Trzeba liczyć na lojalność :P Niestety większość piłkarzy nie ma lojalności na poziomie Tottiego, Reissa czy Giggsa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2007 o 23:35, kolektor napisał:

A macie może skuteczny sposób na przedłużanie kontraktu ? Mojemu najlepszemu strzelcowi, Pedro
Eserilli kończy się kontrakt i nie chce przedłużyć. Już straciłem w ten sposób Bonina i Matusiaka
!

Ja mam rade:
Kup sobie lepszego :D Zawsze sie ktoś trafi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W FM07 chyba nie ma takiej opcji, ale w poprzednich była. Mianowicie chodzi o pewien sposób. Na początku sezonu sprawdzałem, któremu zawodnikowi nie śpieszyło się do podpisania nowe kontraktu. Przykładowo playerowi ,,X" wygasa kontrakt w lipcu 2006 roku, a ja mam sierpień 2005. Wystawiałem go w takim razie na listę. Drużyna ,,y" składała ofertę, ale zaznaczałem, że zawodnik przejdzie do nowego klubu dopiero po zakończeniu sezonu w kraju ,,z". W ten sposós otrzymywałe ,,zadośćuczynienie", a i gracz pomagał w wywalczeniu jakiegoś trofeum. Brakuje mi tego w 2007, ale cóż..Baszczyński odszedł za darmo do Zaragozy, a teraz chce sprowadzić go Roma. Udało mi się zatrzymać Sobolewskiego, ale metodą na kamikadze, czyli oferta kontraktu po udanym zakończeniu sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować