Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

/.../

Mylisz się. Jakieś 90% producentów TV używa podzespołów Philipsa, Toshiby, Sanyo. Tak samo LG jak i Panasonic czy Sharp. Co zaś do porównania LG z Panasonic-em. Obydwie marki używają matryc LG. Panasonic jako renomowana marka - po prostu produkuje odbiorniki. LG jako marka cały czas walcząca o rynek musi postawić na jakość i cenę. W poszczególnych "półkach" modelowych te TV, mówią o porównaniu zbliżonych TV obydwu marek, są takie same. I nie sugerujcie się tym, że w sklepie ten lub tamten ma lepszy obraz.
Pioneer to już inna bajka. Oni bazują na matrycach Sharpa i swoich własnych podzespołach. I tak jak pisałem - 8000PLN to minimum na taki flat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Czerwca myślałem, że zdecyduję się na plazmę ale po tym co przeczytałem na necie czekam.... Czekam na nowe telewizory laserowe. Prawdopodobnie to będzie najlepszy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:43, lol94 napisał:

Do Czerwca myślałem, że zdecyduję się na plazmę ale po tym co przeczytałem na necie czekam....
Czekam na nowe telewizory laserowe. Prawdopodobnie to będzie najlepszy wybór.

A co takiego przeczytałeś ? Od razu zdementujemy :D Kupuj plazmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:43, lol94 napisał:

Do Czerwca myślałem, że zdecyduję się na plazmę ale po tym co przeczytałem na necie czekam....
Czekam na nowe telewizory laserowe. Prawdopodobnie to będzie najlepszy wybór.


Poczekaj do początku przyszłego roku. Po wejściu TV "laserowych" na pewno ceny plazm i LCD spadną o 30-40%. Podejrzewam, że na nowe produkty przez pewien czas mało kogo będzie stać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:45, SwenG napisał:

> Do Czerwca myślałem, że zdecyduję się na plazmę ale po tym co przeczytałem na necie
czekam....
> Czekam na nowe telewizory laserowe. Prawdopodobnie to będzie najlepszy wybór.
A co takiego przeczytałeś ? Od razu zdementujemy :D Kupuj plazmę.


Własnie też przy tym przytakuje ;p . Sam mam Plazme 42 cal Samsung i jakoś nic mi się z niedzieje , lepsze kolory poprostu niż na LCD (żywsze są )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:43, lol94 napisał:

Do Czerwca myślałem, że zdecyduję się na plazmę ale po tym co przeczytałem na necie czekam....
Czekam na nowe telewizory laserowe. Prawdopodobnie to będzie najlepszy wybór.

Więc szykuj jakieś 20000 zł na dobry początek ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 13:11, hans olo napisał:

Więc szykuj jakieś 20000 zł na dobry początek ;]


Widać jesteś niezorientowany ;] Koszt produkcji tych telewizorów ma być o 20% mniejszy przez co będą tańsze niż obecnie telewizory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 13:22, lol94 napisał:

Widać jesteś niezorientowany ;] Koszt produkcji tych telewizorów ma być o 20% mniejszy
przez co będą tańsze niż obecnie telewizory.

Koszt produkcji procesorów w mniejszym rozmiarze technologicznym też jest niższy, a jednak na początku są droższe od tych starszych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 13:23, hans olo napisał:

Koszt produkcji procesorów w mniejszym rozmiarze technologicznym też jest niższy, a jednak
na początku są droższe od tych starszych :P


Może i masz rację ale po Polskim tynku nic nie wiadomo więc pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:41, mrosi napisał:

Pioneer to już inna bajka. Oni bazują na matrycach Sharpa i swoich własnych podzespołach.
I tak jak pisałem - 8000PLN to minimum na taki flat.

skąd ty wziąłeś te informacje? sharp nie produkuje ekranów plazmowych tylko lcd. a do tej pory pioneer nie robił lcd. nie dawno pioneer wszedł w kooperację z panasonikiem i od tej firmy będzie brał panele. do tej pory robił to sam. poza tym skąd wytrzasnąłeś te ceny na pioneery? chyba sprzed pół roku. nie wprowadzaj ludzi w błąd. akurat teraz krótko po wejściu pionerów 9g znacznie spadły ceny 8g. teraz można je dostać w rewelacyjnych, jak na tą jakość cenach: 4280xa - ok. 5500zł, 5080xa - 6700zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:22, PtaQ15 napisał:

Kasy na telewizorek mam max. 4500zł.
Co sądzisz o tym telewizorku: http://www.euro.com.pl/telewizory-lcd-i-plazmowe/sony-kdl-40d3550.bhtml

kwota niemała. zastanowiłbym sie nad 42'' i wyborem plazmy. zwłaszcza w grach nie pożałujesz:-) spokojnie za tą sumę kupisz panasonica. a i przy gorszym sygnale telewizyjnym panas poradzi sobie. obraz będzie o niebo lepszy, niż w podobnej klasy lcd.
ten lcd sony nie ma odświeżania 100hz, a to przy lcd jednak ważne. stąd zastanowiłbym sie nad Sharpem LC-37XL8E: http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/351051, bądź Toshibą 37Z3030 D G: http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/244371
dla mnie ze wskazaniem na ten drugi tv, ale to tylko moje subiektywne wrażenia. w tośce masz procesor obróbki obrazu DCDi Faroudja. czy można chcieć więcej za tą cenę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja pomyliłem się co producentów. Ale Ty to już w ogóle pojechałeś... Chciałoby się rzec - nie wprowadzaj ludzi w błąd...
Przepraszam za wprowadzenie w błąd co do producentów matryc. Myślę, że poniższy link jest ciekawy do poczytania:

http://mva.pl/?id_kategorii=2&top=51&kategoria=65

Jestem ciekaw skąd wziąłeś te informacje o kooperacji Pioneera z Panasonic''em...
Co do cen mogę się zgodzić. Wszystko tanieje. Tak jak części komputerowe tak i sprzęt audio/video. Za mój zestaw Denona AVR-1907+DVD-1930) z Wharfedale (Diamond 9.4 - 5.0) teraz też zapłaciłbym z 1500PLN mniej niż wtedy kiedy go kupowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 23:03, mrosi napisał:

Ja pomyliłem się co producentów. Ale Ty to już w ogóle pojechałeś... Chciałoby się rzec
- nie wprowadzaj ludzi w błąd...

może jakieś konkrety?

Dnia 26.08.2008 o 23:03, mrosi napisał:

Przepraszam za wprowadzenie w błąd co do producentów matryc.

przeczytaj uważnie mój post. nie chodziło mi o zupełnie o to co piszesz nt. producentów matryc. przede wszystkim irytujące jest to, że dezinformujesz ludzi podając jakieś bzdurne ceny. przecież można sie wysilić i sprawdzić to przed napisaniem.

Dnia 26.08.2008 o 23:03, mrosi napisał:

Jestem ciekaw skąd wziąłeś te informacje o kooperacji Pioneera z Panasonic''em...

te informacje pojawiły sie wszędzie. wystarczy śledzić prasę, fora, serwisy dotyczące sprzętu. poza tym można spytać google, a to nie boli. pierwszy lepszy link:
http://tech.wp.pl/kat,1009789,title,Pioneer-konczy-produkcje-plazm,wid,995459 8,wiadomosc.html?ticaid=167f7&_ticrsn=3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 23:40, jaceloth napisał:

może jakieś konkrety?


"...sharp nie produkuje ekranów plazmowych tylko lcd. a do tej pory pioneer nie robił lcd. nie dawno pioneer wszedł w kooperację z panasonikiem i od tej firmy będzie brał panele..."

Link, który podałeś mówi o produkcji TV plazmowych, nie matryc do plazm. A to według mnie spora różnica. Tym bardziej, że mowa była o matrycach a nie o producentach odbiorników. Tak jak mnie nie powinno boleć szukanie tak Ciebie nie powinno boleć dokładne czytanie.

Co do cen przyznałem Ci rację. Więc nie bardzo wiem po co drążyć ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra koniec bezedur na temat monopolu jakichś badziewnych LGmatryc. Prawda jest taka, że na rynku jest duuużo wieksza konkurencja, a tej jesieni rozrośnie się ona jeszcze bardziej o grupę ACBC z Chin, która chce wejść na rynek matryc 5G a później 7 i 8G. Ogromne udziały w rynku maja AU Optronics i Chi Mei Optoelectronics z Tajwanu.
W matrycach średniej wielkości atakują także Chungwa Picture Tubes i Hannstar Display.
Klasyfikacja udziałów od największych:
1. Samsung Electronics (powrót po ataku firmy o jeden niżej)
2. AU Optronics
3. LG Philips
Wejście w matryce 8G zapowiada takze Corning, który chce zainwestować w nową fabrykę na Tajwanie ponad 120M USD. Coirning od dwóch lat jest bliskim współpracownikiem Sharpa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 13:09, mrosi napisał:

"...sharp nie produkuje ekranów plazmowych tylko lcd. a do tej pory pioneer nie robił
lcd. nie dawno pioneer wszedł w kooperację z panasonikiem i od tej firmy będzie brał
panele..."

co tu jest nieprawdą? może sharp robi plazmy? może pioneer był do tej pory producentem lcd? jeśli tak, to proszę o przykłady modeli lcd pioneera z zeszłego roku, albo plazm sharpa:-)

Dnia 27.08.2008 o 13:09, mrosi napisał:

Link, który podałeś mówi o produkcji TV plazmowych, nie matryc do plazm. A to według
mnie spora różnica. Tym bardziej, że mowa była o matrycach a nie o producentach odbiorników.

błagam, doczytaj do końca, doczytaj do końca, staraj się zrozumieć, nie pominąć żadnego wyrazu. ufff...po prostu opadam z sił. resztką cierpliwości zacytuję:"W miejsce własnych wyrobów Pioneer zakupi panele Panasonic." to według ciebie o czym tu jest mowa? panel to sam ekran, nie cały telewizor:-)




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:08, mrosi napisał:

Tak przyglądam się dyskusji...
Tak dla Waszej wiadomości na świecie jest trzech producentów matryc do plazm i LCD: LG,
Toshiba i bodjże Sharp.

Skąd takie rewelacje że toshiba produkuje matryce? Pozwolę sobie zacytować jedno zdanie pochodzące z relacji z odwiedzin polskiego zakładu produkcyjnego Toshiby:
"Oprócz matryc LG/Philips Toshiba używa matryc Samsunga oraz do najtańszych modeli matryc producentów tajwańskich."
Żródło: http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16084

Dnia 26.08.2008 o 12:08, mrosi napisał:

Link, który podałeś mówi o produkcji TV plazmowych, nie matryc do plazm. A to według mnie spora różnica.
Tym bardziej, że mowa była o matrycach a nie o producentach odbiorników. Tak jak mnie nie powinno
boleć szukanie tak Ciebie nie powinno boleć dokładne czytanie.

Że tak się zapytam, od kiedy istnieje takie coś zwane matrycami plazmowymi? Rozumiem są matryce LCD i panele plazmowe, ale matryce plazmowe? Pierwsze słyszę.

Ja osobiście przymierzam się do plazmy 37" Panasonica ;] A konkretniej do 37PV80P , kosztuje ~2500zł...
Powinna się nadać do Wii oraz Cyfry+ (niestety SD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po czesci sie zgadzam gdzy tecuhnologie ktore sa zaimplementowane w SAMSUNGU za 2500zl dostepne sa tez np w PANASONICU za 4000zl. Wiec Samsung nie ma dla siebie konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 09:48, MLODY2K6 napisał:

Po czesci sie zgadzam gdzy tecuhnologie ktore sa zaimplementowane w SAMSUNGU za 2500zl
dostepne sa tez np w PANASONICU za 4000zl. Wiec Samsung nie ma dla siebie konkurencji.
Po czesci sie zgadzam gdzy tecuhnologie ktore sa zaimplementowane w SAMSUNGU za 2500zl
dostepne sa tez np w PANASONICU za 4000zl. Wiec Samsung nie ma dla siebie konkurencji.

Tia. A Daewoo lanos to to samo co Honda Legend. Ciekawe tylko ile technologii z Panasonica za 4000 jest dostępnych w Samsungu za 2500? Np. ile z telewizorów Samsunga posiada cyfrowe filtry grzebieniowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować