Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

Byłem dzisiaj w Media Markcie i rozglądałem się za telewizorem pod konsole (PS3 + prawdopodobnie jeden z next-genów). Siedziałbym od niego w odległości 2,5-3m, a więc postanowiłem wybrać coś z przedziału 40-42''''. Nie mam wielkiego budżetu (+/- 2000zł) ze względu na to, że TV służyć mi będzie tylko i wyłącznie do grania + oglądania filmów na DVD. Poświęciłem chwilę na sprawdzenie kilku(nastu) telewizorów i po chwilowej naradzie z konsultantem specjalizującym się w telewizorach, doszedłem do wniosku, że najlepszy będzie dla mnie ten telewizor: http://www.ceneo.pl/16368533#tab=reviews

W połączeniu z tym kinem domowym (do pokoju 14m kwadratowych):
http://www.ceneo.pl/12607366#tab=reviews

Jako że nie znam się specjalnie na telewizorach, pytam Was: czy zestaw będzie się dobrze sprawować w swojej gamingowo-filmowej roli? Zależy mi na płynnym, ładnym obrazie oraz małym input lagu. Wszelkie 3D, Smart-TV i inne bajery nie są mi potrzebne.

P.S.
Na jakiej wysokości powinien wisieć telewizor, by wygodnie się grało? Póki co mam dla niego miejsce na takiej wysokości, że siedząc prosto, mój podbródek byłby na wysokości jego dolnej krawędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do wątku. Potrzebuję telewizora 32 calowego (do dość niedużego pokoju rodziców) i tak na szybko znalazłem Toshibę 32HL933G. Możecie coś o nim powiedzieć albo w podobnej cenie zaproponować coś innego? Tych telewizorów to jak psów jest a wszystkie na papierze takie same ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 21:48, Pitej napisał:

Dołączam się do wątku. Potrzebuję telewizora 32 calowego (do dość niedużego pokoju rodziców)
i tak na szybko znalazłem Toshibę 32HL933G. Możecie coś o nim powiedzieć albo w podobnej
cenie zaproponować coś innego? Tych telewizorów to jak psów jest a wszystkie na papierze
takie same ;/


To zależy w jakim przedziale cenowym szukasz. Ogólnie to telewizory Toshiby są dobre i mają korzystny stosunek jakości do ceny.

Dodatkowo odnośnie samego tematu polecam artykuł:
http://playtech.pl/plazma-czy-lcd-led-i-dlaczego-wlasnie-telewizor-plazmowy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 18:33, lOkErS napisał:

To zależy w jakim przedziale cenowym szukasz.

No właśnie w takim jak podany przeze mnie model, tzn. ok 1500 zł. Najlepiej nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2013 o 20:29, Pitej napisał:

> To zależy w jakim przedziale cenowym szukasz.
No właśnie w takim jak podany przeze mnie model, tzn. ok 1500 zł. Najlepiej nie więcej.


Ja bym wziął tą Toshibę :)
Parametry ma bardzo dobre w tej cenie, dodatkowo firma też godna zaufania. Myślę, że nie będziesz żałował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z TV.

Posiadam TV jeszcze kineskopowy Daewoo.
Telewizję mam z kabla antenowego bo w domu który wynajmuję jest jakiś podstawowy pakiet wykupiony.

Wszystko było ok tylko przed chwilą zachciało mi się poprawić jakość TVP1.

Wziąłem autosearch i mi znikło w ogóle TVP1, TV4 trzeszczy, ogólnie widać, że każy program jest w gorszej jakości niż jeszcze 30min temu.

Da się jakoś to wszystko anulować i przywrócić zeby było jak zwykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję jakiegoś krótkiego opisu jak różnią się nowoczesne telewizory LED od LCDków jeśli chodzi o zużycie mocy, czy są oszczędniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 20:36, Sarturias napisał:

Witam, potrzebuję jakiegoś krótkiego opisu jak różnią się nowoczesne telewizory LED od
LCDków jeśli chodzi o zużycie mocy, czy są oszczędniejsze?


Zależy od konkretnego modelu, ale różnice w poborze mocy są raczej niewielkie. Zasadnicze różnice: LED ma lepszą czerń (piksele po prostu gasną), trochę większa ostrość obrazu oraz trochę bardziej żywe kolory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialem ostatnio sprawic sobie telewizor, ale sprzedawcy tak mi namieszali w glowie ze wyszedlem z pustymi rekami. Kazdy mowil co innego, nawet zaczeli sie sprzeczac miedzy soba :) Potrzebuje telewizor do grania na PS3 i do ogladania filmow na Blu-rayu. Zalezy mi na dobrej jakosci Full HD w filmach ale rowniez chcialbym aby TV nadazal za grami. Z tego co mi powiedziano najlepsza do grania jest plazma, ma lepsza glebie czerni, lepsze odswiezanie, ale za to filmy na blu-rayu beda wygladac nieco gorzej jak na telewizorach LED. Natomiast LED swietnie nadaje sie do filmow ale moga byc problemy z odswiezaniem i nadazeniem za tym co sie dzieje na ekranie. Oczywiscie pomijam TV ktore kosztuje 6000zl i maja wszystko.

Podsumowując potrzebuje Telewizora nie mniej jak 40 cali ale nie wiecej jak 50, w cenie do 3500 zl, taki ktory bedzie mial dobre odswiezanie i dobra jakosc filmow w HD. Prosze o rade i ewentualne wyprowadzenie mnie z bledu jesli napisalem cos nie zgodnie z prawda powyzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2013 o 18:20, Cykada85 napisał:

Chcialem ostatnio sprawic sobie telewizor, ale sprzedawcy tak mi namieszali w glowie
ze wyszedlem z pustymi rekami. Kazdy mowil co innego, nawet zaczeli sie sprzeczac miedzy
soba :) Potrzebuje telewizor do grania na PS3 i do ogladania filmow na Blu-rayu. Zalezy
mi na dobrej jakosci Full HD w filmach ale rowniez chcialbym aby TV nadazal za grami.
Z tego co mi powiedziano najlepsza do grania jest plazma, ma lepsza glebie czerni, lepsze
odswiezanie, ale za to filmy na blu-rayu beda wygladac nieco gorzej jak na telewizorach
LED. Natomiast LED swietnie nadaje sie do filmow ale moga byc problemy z odswiezaniem
i nadazeniem za tym co sie dzieje na ekranie. Oczywiscie pomijam TV ktore kosztuje 6000zl
i maja wszystko.


Ja powiem Ci tak: zależy kto co lubi ;) Ja na przykład mam plazmę i do niej podłączone PS3 na której czasem oglądam filmy i dla mnie jest w porządku. LCD jak dla mnie miało zbyt ostry obraz, jak żyletka, a plazma jest bardziej hmm plastyczna, przynajmniej w mojej ocenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 14:39, Sarturias napisał:

Czy ktoś wie jak powiększyć napisy w Panasonicu Vierze? Te standardowe są bardzo małe
... :/


A jaki model Panasonica? Bo Viera to nazwa całej linii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 15:42, maniekk napisał:

I w instrukcji nic nie piszą?
Przycisk Option na pilocie potem video setup i zobacz co tam jest. Niektóre opcje działają
tylko podczas odtwarzania.



W instrukcji są tylko podstawowe informacje. W opcje oczywiście wszedłem od razu i tam szukałem, ale nic nie było. Poproszę jakieś konkrety, a nie suche informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 16:31, Sarturias napisał:

> I w instrukcji nic nie piszą?
> Przycisk Option na pilocie potem video setup i zobacz co tam jest. Niektóre opcje
działają
> tylko podczas odtwarzania.


W instrukcji są tylko podstawowe informacje. W opcje oczywiście wszedłem od razu i tam
szukałem, ale nic nie było. Poproszę jakieś konkrety, a nie suche informacje.


To są konkretne informacje z instrukcji, jeśli tam nie ma to prawdopodobnie nie ma w ogóle.

Subtitle Text: Selects the font type to display subtitles correctly (if available)
● Only available during playback

Dosłowny cytat z instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 15:07, maniekk napisał:

Ja powiem Ci tak: zależy kto co lubi ;) Ja na przykład mam plazmę i do niej podłączone
PS3 na której czasem oglądam filmy i dla mnie jest w porządku. LCD jak dla mnie miało
zbyt ostry obraz, jak żyletka, a plazma jest bardziej hmm plastyczna, przynajmniej w
mojej ocenie.


Tez ostatnio zastanawialem sie nad plazma. Podobno do grania jest o wiele lepsza, lepsze kolory, odswiezanie, glebia czerni etc. W dodatku nie sa drogie, tylko strasznie duze i ciezkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 11:59, Cykada85 napisał:

Tez ostatnio zastanawialem sie nad plazma. Podobno do grania jest o wiele lepsza, lepsze
kolory, odswiezanie, glebia czerni etc. W dodatku nie sa drogie, tylko strasznie duze
i ciezkie :)

W plecaku chcesz ją nosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 17:46, hans_olo napisał:

W plecaku chcesz ją nosić?


Nie, ale czesto sie przeprowadzam. Z taka 50 calowa plazma to moze byc klopotliwe, szczegolnie ze trzeba je przewozic w pionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować