Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

Dnia 31.03.2013 o 18:59, Cykada85 napisał:

> W plecaku chcesz ją nosić?

Nie, ale czesto sie przeprowadzam. Z taka 50 calowa plazma to moze byc klopotliwe, szczegolnie
ze trzeba je przewozic w pionie.

Student w sensie? To kup sobie monitor LCD na ten czas, a jak się ustatkujesz, to sobie kupisz nawet i telewizor laserowy pewnie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 11:59, Cykada85 napisał:

Tez ostatnio zastanawialem sie nad plazma. Podobno do grania jest o wiele lepsza, lepsze
kolory, odswiezanie, glebia czerni etc. W dodatku nie sa drogie, tylko strasznie duze
i ciezkie :)


Mam dwie plazmy w domu od hmm 3-4 lat i nie narzekam. Wiesz, w kwestii plazmy dużo zależy od gazu jakim jest napełniona, dlatego topowe modele są takie drogie.
Poza tym pomijając ewidentne ludzkie ewenementy, dopóki nie postawisz obok siebie dobrej plazmy i lcd w celu porównania, to trudno będzie Ci wybrać.

P.S
Plazmę mógłbyś przewieźć panelem do góry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2013 o 17:20, Chlorofil napisał:

Zastanawiam się nad dwoma telewizorami.

http://allegro.pl/tv-24-samsung-t24b301-led-uchwyt-k-hdmi-k2-i3133800840.html

lub

http://allegro.pl/samsung-le32e420-mpeg-4-usb-32-lcd-i3145236671.html

Który wybrać ? Może polecicie coś innego w podobnej cenie ?


A co jest ważniejsze? Rozdzielczość telewizora, czy jego wielkość w calach? Jedno HDMI, czy dwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A który z tych co podałem jest lepszy? Wielkość w calach nie ma dla mnie jakiegoś wielkiego znaczenia. Chcę tylko by obraz był ostry jak żyleta i żeby kolory były żywe. Co do wejść HDMI to też to nie ma dla mnie dużego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2013 o 23:50, Chlorofil napisał:

A który z tych co podałem jest lepszy? Wielkość w calach nie ma dla mnie jakiegoś wielkiego
znaczenia. Chcę tylko by obraz był ostry jak żyleta i żeby kolory były żywe. Co do wejść
HDMI to też to nie ma dla mnie dużego znaczenia.


Ten monitoro-telewizor jest full HD, ten większy 32 calowy tylko HD Ready. Obraz zależy od tego co podłączysz, nie licz na żyletę przy łączeniu przez scart. Żywe kolory to na plaźmie lub może na Sharpie z serii Quatron, niestety na LCD zwykle jest problem z czernią. W tym wypadku są bardzo podobne, więc wszystko jedno.

Druga rzecz: w prawym górnym rogu posta jest przycisk "odpowiedz", to pomaga, jeśli kierujesz do kogoś odpowiedź.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 09:13, maniekk napisał:

Pozdrawiam.


A jakbyś Ty miał wybrać któryś z tych dwóch to który ?

A czym się różni Full HD od HD Ready ? Znaczy to, że ten większy tv nie ma 1080p ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 11:03, Chlorofil napisał:

> Pozdrawiam.

A jakbyś Ty miał wybrać któryś z tych dwóch to który ?

A czym się różni Full HD od HD Ready ? Znaczy to, że ten większy tv nie ma 1080p ?


Tak, ten większy nie ma rozdzielczości 1920x1080 tylko 1366x768, czyli natywnie wyświetli do 720p, wszystko co powyżej będzie skalowane w dół.

Ja wziąłbym sobie ten mniejszy, ale tylko jak mały telewizorek do sypialni, jedno wyjście hdmi, powoduje, że musiałbym przepinać kable co jakiś czas.

Dlatego pytam: do czego ten telewizor? pod konsole/komputer/kablówkę cyfrową czy może analogową? Jako drugi telewizor, czy jako główny?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 12:38, maniekk napisał:

Dlatego pytam: do czego ten telewizor? pod konsole/komputer/kablówkę cyfrową czy może
analogową? Jako drugi telewizor, czy jako główny?

Pozdrawiam.


Do mojego pokoju. Służyć ma do oglądania tv, dekoder hd mam cyfry+, grania na x360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 14:42, Chlorofil napisał:

Do mojego pokoju. Służyć ma do oglądania tv, dekoder hd mam cyfry+, grania na x360.


Czyli potrzebujesz więcej niż jedno wejście hdmi, chyba, że będziesz przepinać kable.

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-32pfl3517h.bhtml#opis

Przykładowy Philips: 100 hercowy, full hd, 3 x hdmi, usb na filmy, głośniki mocniejsze o 100% czyli zamiast 5W masz 10W. Nie wspominam o internetowych bajerach.
Coś takiego może? A ile ma być przeznaczone na to funduszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2013 o 23:50, Chlorofil napisał:

A który z tych co podałem jest lepszy? Wielkość w calach nie ma dla mnie jakiegoś wielkiego
znaczenia. Chcę tylko by obraz był ostry jak żyleta i żeby kolory były żywe. Co do wejść
HDMI to też to nie ma dla mnie dużego znaczenia.

Te dwa warunki plus szybkość przełączania spełnia wyłącznie telewizor/monitor z matrycą TFT/eIPS. A w skrócie IPS. Niestety dopóki producenci i sprzedawcy RTV będą mieli gdzieś podawanie typu zastosowanej matrycy, tak długo kupowanie dobrego ekranu będzie losowaniem. Typ zastosowanej matrycy podaje się wyłącznie na rynku monitorów, więc najlepiej jest szukać monitora o dużej przekątnej ponieważ u nas każdy ekran o przekątnej większej od 24" musi być wyposażony z mocy prawa w działający tuner DVB-T z dekodowaniem MPEG4.

[Aktualizacja]
Obecnie coraz więcej telewizorów posiada matrycę IPS z podświetlaniem LED.
Masowo produkują je dwie firmy LG oraz Panasonic. Cena 42" calowego IPSa, to obecnie poniżej 2k zł, a wersje z obsługą pasywnego 3D do 4k zł.
Nie będę podawał modeli bo można je sobie łatwo wygooglować, albo sprawdzić porównywarkami cen. Charakterystyczne dla takich tv jest niskie zużycie prądu, które dla dużych przekątnych jest niższe niż 100W. Telewizory tej klasy należą zawsze do klasy energetycznej A+. Lepszą klasę energetyczną, minimalnie lepsze parametry obrazu mają już tylko tv z panelem OLED. Te jednak mają znacznie niższą przewidywaną trwałość (jak na dzisiaj).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2013 o 21:44, Chlorofil napisał:

> Coś takiego może? A ile ma być przeznaczone na to funduszy?

Tak do 900zł


To może coś takiego:

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue22f5000.bhtml#opis

ewentualnie monitoro-telewizor od LG:

http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/lg-m2452d-pz.bhtml#opis

Oba mają po dwa wejścia HDMI, że by nie przepinać co chwila, USB do filmów i są FULL HD. Dodatkowo jak wspominał Olamagato ten ostatni ma matrycę IPS, co ma swoje wady i zalety ;) ale do zwykłego domowego użytkowania jak najbardziej starczą.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość podpięcia komputera wyposażonego w wyjścia obrazu VGA i DVI i do telewizora CRT z Euro ? Jak wygląda kwestia skalowania rozdzieliście, jest w ogóle coś takiego ? Czy będę musiał dostosować rozdzieliście wyświetlanego obrazu do rozdzielczości telewizora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2013 o 22:45, Skayfer napisał:

Jest możliwość podpięcia komputera wyposażonego w wyjścia obrazu VGA i DVI i do telewizora
CRT z Euro ? Jak wygląda kwestia skalowania rozdzieliście, jest w ogóle coś takiego ?
Czy będę musiał dostosować rozdzieliście wyświetlanego obrazu do rozdzielczości telewizora
?


W teorii jest możliwość, tylko na 90% będzie potrzebny kabel z konwerterem.
Cytuje z innego forum:

"Jeśli chodzi o kable D-Sub => EURO to tak naprawdę wiele zależy od tego jaki jest to kabel. Najczęściej na Allegro sprzedawane są zwykłe przejściówki, zdecydowanie rzadziej przejściówki z konwerterem. Jaka różnica?? Taka, że pierwsza z przejściówek działa tylko w jedną stronę - konwertuje sygnał EURO SCART do D-Sub. Umożliwia na przykład przesłanie obrazu z wideo do projektora. Przejściówki wyposażone w konwerter umożliwiają to, o czym piszesz - czyli podłączenie TV poprzez złącze D-Sub."

Tak trzeba będzie dostosować się do rozdzielczości telewizora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2013 o 22:45, Skayfer napisał:

Jest możliwość podpięcia komputera wyposażonego w wyjścia obrazu VGA i DVI i do telewizora
CRT z Euro? Jak wygląda kwestia skalowania rozdzieliście, jest w ogóle coś takiego?
Czy będę musiał dostosować rozdzieliście wyświetlanego obrazu do rozdzielczości telewizora?

Sprawdź sobie w instrukcji czy ten telewizor obsługuje wejście typu RGB poprzez złącze SCART (czyli Euro). Jeżeli tak, to wystarczy Ci zwykły kabel D-Sub->Euro ponieważ wyjście VGA, to nic innego jak sygnał typu RGB. Czasem telewizory posiadają osobne wejście RGB, wtedy est prawdopodobne, że ich gniazdo SCART nie obsługuje pinów RGB.
Na resztę odpowiedzieli koledzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
szukam telewizora 32 cale. Będzie głównie służył do PS3 i oglądania telewizji w pokoju. Nie wiem co obecnie jest lepsze, LCD czy plazma. Nie chcę żadnego SMART TV bo mam już jeden w salonie Samsunga 55`, a tyle tego SMART używam co nic, także im taniej tym lepiej. Budżet do około 1300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz bo się sprecyzowałem :)

Witam,
mam pytanie odnoście wyboru TV. Służyć będzie głównie do grania na Playstaion 3, ale również do oglądania filmów z nośnika. Znalazłem trzy które mi się podobają:
1. LG 32LN5400
2. UE32F5000
3. UE32F5300A

Faworytami jest LG nr 1 i Samsung nr 3. Byłem zecydowany na LG, ale gdzieś natknąłem się na opinię, że mimo IPS kąty nie są fantastyczne. Telewizor do pokoju, szerokość pomieszczenia to ok. 2,5-3m. TV będzie wisiał na środku, pytanie więc czy kąty będą dobre? Wydaje mi się że ta opinia o kiepskich kąta moze być w stosunk do szerokiego salonu. I druga wątpliwość do LG - spotkałem siez opinią że to wcale nie jest 100Hz, a chłopak dzwoniąc do obsługi klienta i mówiąc że ma jedynie 60Hz (podajże po podłaczeniu do PC), babka odpowiedziała żeby i tak siecieszył bo powinien mieć 50Hz. Opcja SMart TV jest mi kompletnie zbędna. Proszę o rzetelną opinię i ewetualne inne propozycje.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam taką sprawę, a mianowicie zastanawiam się nad kupnem telewizora, który ma mi służyć do oglądania kanałów z oferty nc+, a także grania na Playstation 3. Powiem z góry, że nie znam się na telewizorach, dlatego mam kilka pytań, które - mam nadzieję - dla was nie będą wielką filozofią ;)

Telewizor będzie umieszczony w moim pokoju, który nie jest jakimś ogromnym pomieszczeniem. Stolik już mam, więc tutaj nie ma problemu. Problem jednak jest w tym, że nie bardzo wiem jaką wielkość telewizora wybrać. Zastanawiałem się nad 42`, ale obawiam się, że może on być za wielki i po prostu głupio to będzie wyglądać. Mam sąsiadkę, która w pokoju mniejszym od mojego kupiła sobie podobnej wielkości telewizor i wygląda to dziwnie, a i ogląda się tak samo ;) W takim razie myślę nad 32`, ale obawiam się, że potem mogę narzekać. Macie jakiś sposób, bo wiem, że takie istnieją na zmierzenie jakiej wielkości telewizor pasuje do danego pomieszczenia?

Inna sprawa - nie wiem czy brać HD Ready czy Full HD. Obraz będzie podłączony HDMI, mam PS3, które posiada BR, więc raczej powinienem inwestować w to drugie. No ale właśnie Full HD nie ma chyba (?) dla 32`. Głównie zależy mi na ostrym, żywym obrazie, tzw. żyleta.

Do tej pory nie wiem o co chodzi z technologią LED oprócz tego, że telewizor jest cieniutki. Ma jakiś wpływ na jakość obrazu, warto w to inwestować?

Sorry, że tak może trochę długo i chaotycznie się rozpisałem, ale tak jak wspominałem nie jestem za bardzo w temacie, a nie chce zrobić błędy w wyborze telewizora. Z góry dzięki wszystkim za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować