Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

Mógłby mi ktoś polecić jakiś dobry telewizor we w miare rozsądnej cenie? Potrzebuje do mieszkania na studia. Dodam, że planuje głównie grać na PS4 oraz oglądać filmy - również w 3D.
Myślałem nad zakupem Samsung UE48H6200AWXXH, lecz na razie rozpatruje inne możliwości :)
Potrzebuje czegoś w okolicach 46-48cali z technologią Smart TV oraz 3D, najlepiej w cenie do 3 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję TV w cenie do 3500zł, ponad 50 cali, funkcja SmartTV. Zależy mi też na połączeniu z internetem (głównie Skype- gdyby któs mógłby wytłumaczyć mi jak to działa byłbym wniebowzięty) Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, a co sądzisz o tym TV? Nie mogę znaleźć praktycznie nic bez 3d, a nie chcę dopłacać za coś czego nie będę używał, kosztem innych parametrów, a szkoda bo np. LG mają fajną funkcję automatycznej kontroli jasności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od roku Samsung LED tv UE40F6770

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/led/UE40F6770SSXXH

mam po tym roku trochę zastrzeżeń co do tego modelu:
Posiada on bardzo słaby, jak dla mnie, dźwięk ( tylko 2x10w ), co dla osoby słabosłyszącej jest uciążliwe. Najgorsze są jednak wady samej matrycy: ma one tak jakby przymglone, przyciemnione rogi ekranu, oprócz tego wokół całego ekranu jest taka jakby ciemniejsza " ramka ", jakby brzegi matrycy były gorzej podświetlone, widać to szczególnie podczas oglądania zimowych sportów. Rozumiem, że nie da się z tym nic zrobić ale czy jest to częsta przypadłość matryc LED i czy plazma jest pod tym względem lepsza?

P.S: Zauważyłem, iż pisałem już o swoim tv w tym dziale więc prosiłbym tylko o odniesienie się do kwestii obrazu i owej " ramki " na matrycy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, być może temat już się tu przewijał, ale wyszukiwarka mnie zawodzi. Chcę nagrac program z TV. Układ mam taki: komputer (karta graficzna nvidia) -hdmi1->TV<-hdmi2-dekoder UPC --<sygnał. Jakoś nie mogę przeskoczyć tego, że sygnał wchodzi na TV na innym HDMI, a wychodzi do komputera na innym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... ponoć HDTV, np. TVP1,2 HD to 1080i, dlaczego więc tego nie widać?
Jestem osobą słabowidzącą, oglądam tv z odległości mniejszej niż metr. Wczoraj oglądałem fragment świątecznego koncertu Stinga na TVP2 HD i obraz z bliska był dosyć rozmyty, rozmazany. Zresztą, na większości kanałów HD jest podobnie, kolory są ok i widać, że są lepsze od SD ale sam obraz HD nie umywa się do FHD z Blu-Ray. Ponoć zależy od od tv, LCD / LED są gorsze od plazmy i tylko plazma oferuje dobrej jakości obraz z HDTV. Ewentualnie, nie wszystkie programy, audycje nadawane są w HD. Oglądając jednak taki TVN24 HD, np. jakąś rozmowę w studio to i tam tarze, itp. nie są tak do końca ostre, tylko rozmyte. Oczekiwałem czegoś więcej po tym HDTV ... czy fakt, że nie mam żadnego dekodera, tylko taką kartę wpiętą w tył tv i zwykłą antenę naziemną, wpływa na gorszy odbiór kanałów HD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2015 o 14:35, lis_23 napisał:

Hmmm ... ponoć HDTV, np. TVP1,2 HD to 1080i, dlaczego więc tego nie widać?
Jestem osobą słabowidzącą, oglądam tv z odległości mniejszej niż metr. Wczoraj oglądałem
fragment świątecznego koncertu Stinga na TVP2 HD i obraz z bliska był dosyć rozmyty,
rozmazany. Zresztą, na większości kanałów HD jest podobnie, kolory są ok i widać, że
są lepsze od SD ale sam obraz HD nie umywa się do FHD z Blu-Ray.


1080i oznacza oraz z przeplotem czyli jedna z klatek zawiera jedynie linie parzyste a druga nie parzyste (każda klatka przesyła obraz o rozdzielczości 1920x540). Do uzyskania pełnej klatki obrazu potrzebujesz dwóch nadawanych klatek. Tylko że te klatki są rejestrowane w różnych momentach czasu więc po ich złożeniu obraz jest nie ostry. Tak nadawany obraz będzie gorszy od nadawanego w trybie 1080p gdzie każda klatka jest pełnowymiarowa (posiada rozdzielczość 1920x1080) - zawiera pełną informację o obrazie a nie jedynie o połowie obrazu jak w 1080i.

Dnia 04.01.2015 o 14:35, lis_23 napisał:

Ponoć zależy od od tv,
LCD / LED są gorsze od plazmy i tylko plazma oferuje dobrej jakości obraz z HDTV.


Gdyby tak było to plazmy nie wypadłyby z produkcji, bo ludzie dalej by je kupowali. W początkach telewizorów LCD było jak mówisz, ale potem technologia poszła do przodu i oferowany obraz był podobny albo i lepszy za niższą cenę.

Dnia 04.01.2015 o 14:35, lis_23 napisał:

Ewentualnie,
nie wszystkie programy, audycje nadawane są w HD. Oglądając jednak taki TVN24 HD, np.
jakąś rozmowę w studio to i tam tarze, itp. nie są tak do końca ostre, tylko rozmyte.
Oczekiwałem czegoś więcej po tym HDTV


Jak napisałem wyżej są nadawane w HD ale z przeplotem.

... czy fakt, że nie mam żadnego dekodera, tylko

Dnia 04.01.2015 o 14:35, lis_23 napisał:

taką kartę wpiętą w tył tv i zwykłą antenę naziemną, wpływa na gorszy odbiór kanałów
HD?


Nie ma to znaczenia, bo w telewizji cyfrowej potrzebujesz całej informacji o klatce obrazu czyli albo masz obraz idealny albo obraz Ci się rwie i masz błędy w dekodowaniu. Nie ma tu czegoś takiego jak w telewizji analogowej typu szumy i śnieżenie. Zresztą taka karta wpięta w tył TV to też rodzaj dekodera tylko bardziej kompaktowy i czasem z mniejszymi możliwościami niż duże pudełko (typu brak możliwości odtwarzania filmów z dysków zewnętrznych czy nagrywania programów na nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2015 o 15:04, Nufiko napisał:


Nie ma to znaczenia, bo w telewizji cyfrowej potrzebujesz całej informacji o klatce obrazu
czyli albo masz obraz idealny albo obraz Ci się rwie i masz błędy w dekodowaniu. Nie
ma tu czegoś takiego jak w telewizji analogowej typu szumy i śnieżenie. Zresztą taka
karta wpięta w tył TV to też rodzaj dekodera tylko bardziej kompaktowy i czasem z mniejszymi
możliwościami niż duże pudełko (typu brak możliwości odtwarzania filmów z dysków zewnętrznych
czy nagrywania programów na nie).


Hmmm ... a jeżeli obraz się rwie? Są zakłócenia cyfrowe? Czasami po przełączeniu z programu na program mam przez ułamki sekund przebitkę z poprzedniego programu? Do tego dochodzi pikseloza ( kwadraciki ):
wczoraj oglądałem na żywo ogłoszenie nominacji do Oscarów na TVN24HD - pikseloza na czarnym tle
TVP1HD - konkurs skoków narciarskich w Wiśle - pikseloza na ciemnym tle
Czy wydarzenia na żywo są nadawane w gorszej jakości niż filmy, itp? Mogę jakoś wyeliminować te kwadraciki z obrazu? Czy fakt, że u mnie kabel antenowy do pozostałych odbiorników tv ( mój, siostry i w kuchni ) idzie od tv w dużym pokoju? ( Jest to taki prostokątny rozdzielacz wpięty w tv w pokoju, z którego idą trzy kable do trzech odbiorników tv ).
TV LED posiadam od ponad roku, najpierw oglądałem programy analogowe w SD, potem w lipcu ub. roku przerzuciłem się na tv cyfrową ( również z kablówki ). Z tej samej kablówki mam też internet. Na przełomie lutego i marca ub. roku, internet znikł, modem na którym palą się zwykle cztery zielone światełka i jedno pomarańczowe ( router ) miał zapalone tylko dwa zielone, a trzecie migało. Przyjechali do mnie spece z kablówki, najpierw wymienili mi modem i kazali czekać ze dwa dni, aż się to wszystko zgra, potem byli jeszcze raz, wskutek tego internetu nie było przez sześć dni, od niedzielnego wieczoru do soboty, wtedy wrócił ale już nigdy nie był przez cały czas, praktycznie codziennie modem się wylogowywał, gasły wszystkie światełka i zapalały się od nowa. Gdy miało się szczęście, zapalały się powoli wszystkie, gdy szczęścia było mniej, zapalały się dwa, a trzecie migało. Modem wylogowywał się jakieś 20-30 razy na dobę. Dzwoniłem do kablówki ale oni twierdzili, że to moja wina, że nie powinienem mieć routera, itp. W końcu w grudniu ub. roku wezwałem technika, który stwierdził, że to jest wina właśnie tego rozdzielacza w tv w dużym pokoju u rodziców. Wymienił go i przez dwa tygodnie było ok, potem wróciły stare problemy, internet wylogowywał się znów przez dwa dni i przestał, ale niektóre programy tv nadal szwankują, tną się, przebijają, a wczoraj zauważyłem te piksele ( nie ma ich np. na innych programach cyfrowych ale nie w HD ). Obecnie jest chyba lepiej, bo wczoraj bardzo ciął się TVN24HD.
Niestety, u mnie nie da się dać osobnej anteny do mojego tv, po ociepleniu i remoncie bloku mamy zakaz instalacji anten dachowych, satelitarnych, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2015 o 13:01, lis_23 napisał:

/.../ > Hmmm ... a jeżeli obraz się rwie? Są zakłócenia cyfrowe? Czasami po przełączeniu z programu
na program mam przez ułamki sekund przebitkę z poprzedniego programu? Do tego dochodzi
pikseloza ( kwadraciki ):

Tak zwykle bywa, kiedy sygnał jest za słaby. Masz trzy możliwości:
1. Cierpieć w milczeniu;
2. Poprosić techników z kablówki o zwiększenie mocy sygnału;
3. Kupić sobie wzmacniacz sygnału.
Ja najpierw wykorzystałem możliwość zwiększenia mocy sygnału przez techników telewizji kablowej, ale to tylko częściowo pomogło. Tyle, ze ja mam sygnał rozdzielony kablem na telewizor i trzy pokoje i cztery komputery (każdy z kartą telewizyjną). Ponieważ kabel jest długi, to dokupiłem sobie wzmacniacz sygnału i od tego czasu pikselozy w zasadzie nie mam. W zasadzie, bo czasem siadają odbiorniki, może anteny u operatora i daje słabszy sygnał.

Dnia 16.01.2015 o 13:01, lis_23 napisał:


Niestety, u mnie nie da się dać osobnej anteny do mojego tv, po ociepleniu i remoncie
bloku mamy zakaz instalacji anten dachowych, satelitarnych, itp.

Na to, to ja już nie poradzę. U mnie wszystko jest na kabel - telewizja, internet, telefon. I to jest znacznie lepsze - nie wygodniejsze, ale lepsze. Kable mam w przedpokoju pod podłogą, bo wykorzystałem remont mieszkania do przeciągnięcia kabli pod podłogą przedpokoju, potem, w pokojach, to już idą po ścianach pod listwą przypodłogową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2015 o 13:01, lis_23 napisał:

Hmmm ... a jeżeli obraz się rwie? Są zakłócenia cyfrowe? Czasami po przełączeniu z programu
na program mam przez ułamki sekund przebitkę z poprzedniego programu? Do tego dochodzi
pikseloza ( kwadraciki ):
wczoraj oglądałem na żywo ogłoszenie nominacji do Oscarów na TVN24HD - pikseloza na czarnym
tle
TVP1HD - konkurs skoków narciarskich w Wiśle - pikseloza na ciemnym tle


To oznacza że masz za słaby sygnał dochodzący do telewizora.

Dnia 16.01.2015 o 13:01, lis_23 napisał:

Czy wydarzenia na żywo są nadawane w gorszej jakości niż filmy, itp?


Mogą być ale nie muszą, zależy od używanego sprzętu rejestrującego obraz.

Dnia 16.01.2015 o 13:01, lis_23 napisał:

Mogę jakoś wyeliminować te kwadraciki z obrazu?


Musisz jakoś wzmocnić sygnał telewizyjny, np poprzez wzmacniacz.

Dnia 16.01.2015 o 13:01, lis_23 napisał:

Czy fakt, że u mnie kabel antenowy do pozostałych odbiorników
tv ( mój, siostry i w kuchni ) idzie od tv w dużym pokoju? ( Jest to taki prostokątny
rozdzielacz wpięty w tv w pokoju, z którego idą trzy kable do trzech odbiorników tv ).


To jest najprawdopodobniej przyczyną słabego sygnału, bo musi być on rozdzielony na do trzech odbiorników. Rozwiązaniem może być zastosowanie aktywnego rozdzielacza antenowego (zamiast tego co masz) lub wzmacniacza antenowego (przed rozdzielaczem, dzięki temu sygnał po rozdzieleniu będzie mocniejszy).

>[Historia niedziałającego internetu].

Częste wylogowywanie się modemu do internetu, jeżeli jest podpięty przez ten rozgałęźnik też może wynikać ze słabego sygnału.

Ogólnie to albo jak pisał KrzysztofMarek poprosić operatora o wzmocnienie sygnału dochodzącego do Ciebie, albo samemu zaopatrzyć się w sklepie w odpowiedni wzmacniacz/rozgałęziacz. W sklepie ze sprzętem antenowym powinni być w stanie coś doradzić. Tylko nie idź do marketów RTV bo tam pracownicy raczej będą mieli nikłe pojęcie na ten temat a do sklepu, który żyje ze sprzedaży anten i urządzeń do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do kablówki i, niestety, nie ma podstaw do zwiększenia mocy sygnału, gdyż u mnie jest jeden tv z cyfrówką i trzy z analogową tv a sygnał wzmacniają dopiero wtedy, gdy trzy odbiorniki tv mają cyfrówkę. Przyślą mi natomiast konserwatora, znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki wpływ na internet ma tv i ten, ponoć zbyt słaby sygnał?
Internet idzie osobno z korytarza do mojego pokoju do modemu, z modemu do routera i do pokoju do siostry. Raczej wątpię żeby się łączył jakoś z tv w dużym pokoju ale ja się na tym nie znam.
Dzisiaj znowu internet zaczął nagminnie znikać / wylogowywać się - jest przez dwie minuty i znika .... sam już nie wiem, czy ma na to jakiś wpływ pogoda, czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jest to dodatkowy odbiornik do pilota, jak masz schowany gdzieś czujnik na telewizorze to wywalasz jeden jego koniec np wysoko nad telewizor i tam celujesz pilotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2015 o 11:56, lis_23 napisał:

Jaki wpływ na internet ma tv i ten, ponoć zbyt słaby sygnał?
Internet idzie osobno z korytarza do mojego pokoju do modemu, z modemu do routera i do
pokoju do siostry. Raczej wątpię żeby się łączył jakoś z tv w dużym pokoju ale ja się
na tym nie znam.


Te kable prawdopodobnie łączą się przy jakimś rozdzielaczu schowanym za meblami albo w skrzynce operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2015 o 14:18, rob006 napisał:


Te kable prawdopodobnie łączą się przy jakimś rozdzielaczu schowanym za meblami albo
w skrzynce operatora.


Tak, na korytarzu jest skrzynka i stamtąd idzie osobny kabel do internetu do mojego pokoju, oraz kabel do tv w dużym pokoju, skąd do trójnika podłączone są trzy pozostałe kable / tv. Mój kabel antenowy, który idzie stamtąd do mojego pokoju jest już stary ( 1999 rok ) i na dodatek jest docięty i łączony i ponoć to on jest powodem cięcia się obrazu, oraz nieczystego odbioru obrazu w kanałach HD.
Technik coś tam pozmieniał w owej skrzynce i niby internet ma już działać ok ( sygnał jest mocny, a prędkość osiąga 90 Mb/s na 100 Mb/s:

http://www.telpol.net.pl/telpol/pakiety/internet/bronze-,2,10,3

niestety, nadal potrafi się wylogować, ale sygnał jest dobry, gościu go mierzył.

Mam jeszcze pytanie odnośnie mojego tv - Samsung LED tv UE40F6770. Mam go od 13 stu miesięcy i widoczna jest taka jakby ciemniejsza " ramka " m.w. centymetr, półtorej od ramki tv, dwa pionowe, ciemniejsze tak jakby smugi i dwie poziome, na tej samej wysokości, ale najbardziej przeszkadzają te pionowe smugi. Czy to jest już wada matrycy? Nierównomierne podświetlenie? A może to kwestia tego, że odbiorniki tv poniżej czterech, trzech tysięcy zł to szmelc? ( Audiofile polecają tv od 10 tysięcy zł wzwyż, ale wiadomo, ze tylko ich na takie coś stać ;) ). Czym się kierować na przyszłość, wybierając tv do ok. 3-4 tys. zł? W szczególności chodzi mi o matrycę i jej jakość, podświetlenie i kolory / czerń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować