Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

No wedlug mnie najlepsze były te telewizory normalne bo najdłużej trzymają ja mam taki 15lat i nadal działa nawet lepiej odbiera od takiego nowszego. Te nowsze są jeszcze słąbo dopracowane i szzybciej sie psują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 20:06, Neo97 napisał:

tematem tego forum są te 3 rodzaje telwizorów którego najlepiej wybrac i dlaczego prosze pisac
opinie na ich temat

no super a jaka jest woja opinie?

imho do takiego porownania nie bralbym juz normalych tv bo poza cena nie maja chyba zadnych zalet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 14:59, gmx napisał:

> tematem tego forum są te 3 rodzaje telwizorów którego najlepiej wybrac i dlaczego prosze
pisac
> opinie na ich temat
no super a jaka jest woja opinie?

imho do takiego porownania nie bralbym juz normalych tv bo poza cena nie maja chyba zadnych
zalet...
Chyba jak bym kupował tv to bym wybrał normalny bo te plazmowe są jeszcze nie takie jak powinny byc i często sie psują a lcd jest jeszcze drogie moze za pare lat to będą dobre ale jeszcze nie teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm...Chociaż narazie mam zwykły, który trzyma 12 lat, to zminiam na LCD. Dlaczego? Bo są nowe, ładne, płaskie, tanie. No...a co do plazmowych. Drogo, oj drogo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - sorry za odkop.
Po drugie - mam pytanie - czym się różnie LCD od Plazmy i który z nich posiada lepszą jakość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 20:06, Lesz3yk napisał:

Po pierwsze - sorry za odkop.
Po drugie - mam pytanie - czym się różnie LCD od Plazmy i który z nich posiada lepszą jakość?

Z opinii znajomych - plazmy zżerają dużo więcej prądu, są droższe (w większości) i generalnie jak się zepsują to są do wyrzucenia... Tyle słyszałam od osób posiadających te telewizory - niestety na parametrach technicznych się nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zwykle to jak najbardziej duzo calowe ;]... ale... jesli chodzi o LCD ( Plazmy nie biore pod uwage bo to szajs ) to najlepiej nie byc zachlannym na te telewizory "za wczesnie". Osobiscie preferuje cos w tematach 42, 46 cali + opcja FullHD tylko wtedy da sie cos ogladac i jak wiadomo cieklykrysztal z LCD''eków dluzej trzyma nic zwykla Plazma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 20:06, Lesz3yk napisał:

Po drugie - mam pytanie - czym się różnie LCD od Plazmy i który z nich posiada lepszą jakość?


przede wszystkim decyduje subiektywne wrażenie. warto pójść do jakiegoś porządnego salonu a-v i przypatrzeć sie obu technologiom. każda ma swoje wady i zalety. na tą chwilę wg mnie bezsprzecznie lepsze są plazmy (filmy dvd, oglądanie tv - zwłaszcza sport, konsola). dla mnie obraz z plazmy bardziej przypomina stare, dobre crt, jest miękki, posiada głębię. tego nie uświadczysz w lcd. na pierwszy rzut oka robi wrażenie duży kontrast, ale po jakimś czasie zaczyna to męczyć, barwy są zazwyczaj dość przejaskrawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 09:05, jaceloth napisał:

przede wszystkim decyduje subiektywne wrażenie. warto pójść do jakiegoś porządnego salonu a-v
i przypatrzeć sie obu technologiom. każda ma swoje wady i zalety. na tą chwilę wg mnie bezsprzecznie
lepsze są plazmy (filmy dvd, oglądanie tv - zwłaszcza sport, konsola). dla mnie obraz z plazmy
bardziej przypomina stare, dobre crt, jest miękki, posiada głębię. tego nie uświadczysz w lcd.
na pierwszy rzut oka robi wrażenie duży kontrast, ale po jakimś czasie zaczyna to męczyć, barwy
są zazwyczaj dość przejaskrawione.

W ostatnim czasie plazmy dość spadły cenowo i zainteresowałem się tematem. Przede wszystkim chodziło mi o różnice między plazmą a lcd. Przy telewizorach chyba jednak więcej plusów jest za plazmą.
Co warto wiedzieć ? Po pierwsze, że plazma ma większy zakres kolorów, i to nie tylko od lcd bo to jest normalne w każdej innej technologii ale nawet od CRT. Kąty - tu nie mają znaczenia, bo tak samo jak w CRT tu świeci pixel więc można sobie oglądać z boku tv i wszystko dobrze widać. Plazma charakteryzuje się też lepszą jasnością i kontrastem zarówno od lcd jak i CRT (czarne jest czarne - po prosu się nie świeci, jak jest w LCD). Zapomniałbym wspomnieć o czasie reakcji ;) Tu też nie ma problemu, bo czasy są identyczne jak w CRT, luminofor zapala się natychmiast.
No dobrze, dość słodzenia, teraz wady - przy tej technologii nie można zrobić małych pikseli, co zresztą przekłada się na wielkości matryc plazmowych (chyba najmniejsza to 32 cale). Mnie osobiście interesuje plazma 42'''' więc to dla mnie żaden minus ;) Druga rzecz to wypalanie się luminoforu. Przy tej technologii po prostu telewizor się zużywa, w przypadku plazmy zużywa się jeszcze nierówno - szybciej kolor niebieski. Myślę, że porównywalnie jak CRT. W tej chwili firmy produkujące matryce plazmowe dają gwarancję na 60000 godzin bez uszkodzenia luminoforu, myślę że to już jest wystarczająca ilość ;)
Kolejna wada, o której czytałem to migotanie. Szczerze mówiąc, to na czytaniu pozostało, bo nie zauwazyłem tego oglądając tv w sklepach. Wiąże się to ze sposobem uzyskiwania jasności piksela poprzez częstotliwość zapalania i gaszenia. Pokażę na dolnym diagramie, jak to mniej więcej wygląda
oś czasu ->
-----x-----x-----x-----x-----x----- - ciemniej
--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x-- - jaśniej
Plazmy widziałem o częstotliwości odświeżania 100 Hz, więc nie sądzę żeby było to zauważalne.

To tyle, z mojej strony. Jakby ktoś chciał dalej podyskutować to chętnie, szczególnie, że powoli się przekonuję do zakupu czegoś dużego do pokoju :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chętnie pogadam, wymienię opinie, uwagi, spostrzeżenia...
od ok. roku interesuję sie tematem. za 2-3 miesiące przeprowadzam się do większego domku i planuję wtedy zakup tv i kina domowego.
ja przebyłem długą drogę od lcd (sony, sharp 42XD1E) do plazm. na początku nie podobały mi się
te tv. dopiero uświadomiłem sobie, że wyrabianie sobie opinii na podstawie oglądania sprzętu w sklepach typu mm, euro agd, saturn nie ma sensu. te telewizory są kompletnie rozregulowane,
już nie mówiąc o połączeniu szeregowym całego sprzętu. jak zobaczyłem w specjalistycznym salonie a-v plazmę,to musiałem zbierać oczy z podłogi.
w tej chwili nie widzę już innej opcji. właściwie w każdym zastosowaniu plazmy wygrywają:
1. tv - lepiej, niż lcd radzą sobie z sygnałem sd gorszej jakości,
2. filmy - czerń i cała reprodukcja barw zdecydowanie głębsza,
3. gry - wiadomo, lcd kuleją w dynamicznych scenach. dla mnie to jest ważne jeszcze z jednego powodu - w tv oglądam przede wszystkim sport.
niektórzy mówią, że plazmy są droższe.ale to sie wyrównało.w tej chwili zwłaszcza panasonic ma dużą ofertę świetnych modeli za ok. 4-6tys. zresztą za porządny lcd trzeba wybulić 7-10tys.
od razu z kupnem tv myślę o zainwestowaniu w cyfrę+, albo ntv. czytałem dużo opinii ludzi, którzy wydali dużo na tv i są trochę rozczarowani jakością obrazu ze zwykłej kablówki (często zdecydowanie gorzej, niż stary crt). niestety na dużym ekranie widać jak na dłoni wszystkie szumy obrazu.

Dnia 09.01.2008 o 17:53, SwenG napisał:

osobiście interesuje plazma 42'''' więc to dla mnie żaden minus ;)

a z jakiej odległości będziesz oglądał?

Dnia 09.01.2008 o 17:53, SwenG napisał:

Kolejna wada, o której czytałem to migotanie. Szczerze mówiąc, to na czytaniu pozostało, bo
nie zauważyłem tego oglądając tv w sklepach.

dla mnie obecnie jedyną wadą plazm jest to, ze po kupnie trzeba trochę się zainteresować, pogrzebać w ustawieniach, dowiedzieć sie co pozmieniać, by uzyskać świetny obraz. nie jest to tak, że przynosisz do domu, włączasz i oglądasz...ale to szczerze mówiąc, żadna wada:-)

Dnia 09.01.2008 o 17:53, SwenG napisał:

To tyle, z mojej strony. Jakby ktoś chciał dalej podyskutować to chętnie, szczególnie, że powoli
się przekonuję do zakupu czegoś dużego do pokoju :D

masz już na oku jakieś konkretne modele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie przymierzam się do kupna telewizora LCD. A konkretnie modelu SAMSUNG LE32M87BD ( http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le32m87bd.asp). Co o nim myślicie? Długo wybierałem, czytałem różne opinie i ten model wydał mi się najodpowiedniejszy. Co prawda i tak korzystam tylko z kablówki i zdaję sobie sprawę, że jakoś będzie o wiele gorsza niż na CRT, jednak kupowanie w tym momencie telewizora CRT wydaje mi się mało opłacalne. HDTV coraz dynamicznej się rozwija, również w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 22:54, Dark Demon napisał:

Witam. Właśnie przymierzam się do kupna telewizora LCD. A konkretnie modelu SAMSUNG LE32M87BD
( http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le32m87bd.asp). Co o nim myślicie?
Długo wybierałem, czytałem różne opinie i ten model wydał mi się najodpowiedniejszy.
Co prawda i tak korzystam tylko z kablówki i zdaję sobie sprawę, że jakoś będzie o wiele
gorsza niż na CRT, jednak kupowanie w tym momencie telewizora CRT wydaje mi się mało
opłacalne. HDTV coraz dynamicznej się rozwija, również w Polsce.

Nie kupowałbym telewizora LCD HDReady, jeśli już to full HD. Jakbym miał się decydować na HDReady to prędzej kupiłbym plazmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 22:54, Dark Demon napisał:

Witam. Właśnie przymierzam się do kupna telewizora LCD. A konkretnie modelu SAMSUNG LE32M87BD
( http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le32m87bd.asp). Co o nim myślicie?
Długo wybierałem, czytałem różne opinie i ten model wydał mi się najodpowiedniejszy.
Co prawda i tak korzystam tylko z kablówki i zdaję sobie sprawę, że jakoś będzie o wiele
gorsza niż na CRT, jednak kupowanie w tym momencie telewizora CRT wydaje mi się mało
opłacalne.

jeśli oglądasz duzo tvp, to zosstałbym przy crt. jesli inne stacjei dvd, to mozna pokusić sie o zmianę. m87 ma jednak opinie nieudanej serii. niektórzy nawet proponują kupienie starszych modeli m86 jako znacznie lepszych. 100hz podobno jest tylko na papierze. a chyba w kąty 178 nie wierzysz.osobiście gdybym miał kupowac lcd, to szukałbym coś w modelach toshiby albo jvc. zdecydowanie jednak skłaniałbym sie na plazmę. w modelach 37'' jest spory wybór naprawdę dobrych panasoniców.w kablówce panas pobije w tej kategorii cenowej lcd pod każdym względem.
poza tym zakup nowego telewizora jest motywacją do zakupu któregoś z pakietów cyfrowych.
>HDTV coraz dynamicznej się rozwija, również w Polsce.
przy wielkości ekranu do 42'' rozdzielczość nie ma decydującego znaczenia. chyba, że oglądasz z odległości 1m. 32''-37'' hd ready zupełnie wystarczy. i tak sygnał hd, z którym mamy do czynienia to w większości 720p. i jeszcze długo sie to nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat już nadpleśniały, to go odgrzybię trochę... :)


Mam wybór, plazma 42" vs LCD 37"?


Plazma: http://www.ceneo.pl/996639s (waga 31 kg o_O)

LCD: http://www.ceneo.pl/688753s


Ceny porównywalne, LCD 100 złotych droższy (przynajmniej tam gdzie chce kupić)... co warto kupić? Chce se Euro oglądać komfortowo i ogólnie TV, DVD, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować