Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2009 o 21:46, Pile napisał:

Powiem szczerze że najlepszym rozwiązaniem jest analiza tego tv w sklepie. Sam tv wygląda
ok ale jakbyś go na żywo pooglądał to byś miał pewność co do parametrów :]


Niestety nie mam takiej możliwości, bo ten telewizor kupuje siostra i prosi o poradę... Zresztą ja i tak nie mam oka do obrazu. Poprostu się pytam czy opłaca się kupic ten TV czy może jest jakiś lepszy w podobnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 21:59, Buhahahahaha napisał:

> Powiem szczerze że najlepszym rozwiązaniem jest analiza tego tv w sklepie. Sam tv
wygląda
> ok ale jakbyś go na żywo pooglądał to byś miał pewność co do parametrów :]

Niestety nie mam takiej możliwości, bo ten telewizor kupuje siostra i prosi o poradę...
Zresztą ja i tak nie mam oka do obrazu. Poprostu się pytam czy opłaca się kupic ten TV
czy może jest jakiś lepszy w podobnej cenie



http://www.ceneo.pl/1438200

Mam ten tv w wersji 40 cali i wszystko bije na łeb z tego co widziałem. Bierz ten model bez zastanowienia ;] Masz w nim full hd no i bardzo dobre parametry. Na 100% będziesz zadowolony :]
I jeszcze jest spora liczba wejść. A co twoja siostra chce w ogóle podłączyć do tego tv?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w moim starym kineskopowym Sony ( bodajże Triton czy jakoś tak) wystąpił problem. Nie chce się włączyć. Świeci się czerwona lampka, ale gdy na pilocie chce nacisnąć np przycisk 1, aby go włączyć nic sie nie dzieje, a lampka tylko miga. Problem powstał wczoraj. Czyściłem jedynie ekran i powstał ten problem.
( czyściłem suchą szmatką)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 08:14, Ryan Kam napisał:

Ostatnio w moim starym kineskopowym Sony ( bodajże Triton czy jakoś tak) wystąpił problem.
Nie chce się włączyć. Świeci się czerwona lampka, ale gdy na pilocie chce nacisnąć np
przycisk 1, aby go włączyć nic sie nie dzieje, a lampka tylko miga. Problem powstał wczoraj.
Czyściłem jedynie ekran i powstał ten problem.
( czyściłem suchą szmatką)



Nie wiem co się stało. Ale też mam tv taki. Sony trinitron chyba :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję rady. Odwiedziłem kilkanaście sklepów, rozmawiałem z kilkoma osobami i każdy klepie mi coś innego. Przymierzam się do zmiany mojego starego telewizora na nowy. Jednak podstawowe pytanie - Plazma czy LCD ? Telewizor będzie wykorzystywany głównie kino domowe, telewizja. Przekątna ok. 47"-52" . Na razie nie potrzebuję modeli, producentów tylko wyjaśnienie, różnic między plazmą a LCD. Proste + i - . Można dostać skrzywienia mózgu od czytania wszystkich porad, każdy mówi coś innego. Muszę się przyznać że ja osobiście jestem laikiem w temacie, w sklepie natomiast wiadomo, rada jest taka zależnie od tego co chcą człowiekowi wcisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hmmm.... Krótko i w temacie powiadasz Waść... Tak naprawdę, w tej chwili, poza różnicami technologicznymi w budowie plazmy i LCD nie ma między nimi w zasadzie różnicy. Fakt, jakością obrazu plazma zawsze była nieznacznie bliższa jakości telewizorów CRT, ale nie jest to różnica aż tak istotna. Dalej, żywotność obydwu typów paneli jest porównywalna. Ceny obydwu są zbliżone. Zużycie prądu również. Mówią, że LCD jest bardziej przyszłościowy. Nie za bardzo jest jednak tego potwierdzenie...:-)
Jeśli chodzi o firmę - wszystko zależy od tego ile kasy masz dyspozycji. Jeśli więcej - popatrz za Pioneerem. Jeśli mniej - Toshiba (Regza) lub Sharp (Aquos). Ważne aby TV miał przynajmniej system naturalizacji ruchu, czyli system "trzymania" ostrych konturów (różnie się to nazywa u różnych producentów). I jeśli już to celuj w FullHD. I nie chodzi tu o jakość, bo nie ma na rynku (poza Blue-Ray''em) niczego co dawałoby sygnał FullHD. Platformy satelitarne (Cyfr+, Polsan czy n) oferują za dodatkową dopłatą kanały HD (nie full HD) - a to różnica... ;-P. Nie mniej telewizory FullHD mają tak skonstruowane tunery, że sygnał wchodzący "rozciągają" do rozdzielczości natywnej dla FullHD - czyli 1920x1080. Daje to wyraźne polepszenie jakości obrazu w porównaniu do telewizora HD Ready, który ni ma takiego skalowania. I tyle. Nie daj się złapać na numery typu - TV od LG podłączony do anteny zbiorczej i obok TV od Sony podłączony do odtwarzacza Blue-Ray. Klient przychodzi: "Ale ten Sony ma piękny obraz....". Jeśli będziesz wybierał, to poproś o podłączenie kilku wybranych wstępnie odbiorników do tego samego sygnału aby porównanie było obiektywne i rzetelne.
Jedna uwaga. Porządnego sprzętu (mówię o sprzęcie z najwyższej półki) nie kupuje się w marketach typu Domar, Media-Markt czy inne takie. Porządny sprzęt kupuje się w salonach audio-video.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 20:20, spider88 napisał:

Co byś polecił. Wydatek do ok 5k. Plazma czy LCD ?


Sam już nie wiem. Plazma w moim odczuciu ma ciut lepszy obraz. Z kolei telewizory LCD są już produkowane z jakością obrazu 250Hz (Toshiba takie wypuściła) co daje fantastyczną jakość. Myślę, że najlepiej samemu obejrzeć. Nie kieruj się technikaliami ani liczbami, bo te są dla niezorientowanych, myślących że np. "im więcej kontrastu tym TV jest lepszy". A niekoniecznie tak musi być. Ani też czy LCD lub plazma. Te telewizory są porównywalne pod względem technicznym. Idź do EuroRtvAgd (jeśli jest u Ciebie w miejscowości) bo tam jest przyzwoita obsługa, lub ostatecznie do MM (duży wybór sprzętu) i poproś o podłączenie wstępnie obejrzanych modeli do tego samego źródła, ustaw takie same wartości parametrów obrazu i dopiero wtedy porównuj. I raczej nie słuchaj "łazików" sklepowych obsługujących klientów w sklepach bo to (z reguły) barany. Z jakiej miejscowości jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to chyba jedyny taki wątek, w którym mogę zadać to pytanie...
więc, poszukuję telewizora LCD za maksymalnie 2k zł, coś ok 32cali. mile widziane oferty sharp''a, samsunga albo toshiby.
ważne jest, że ma być to telewizor LCD i nie droższy niż te 2tysiące.
nie jestem pewien, czy za tą cenę ma to sens, ale chciałbym, żeby ten telewizor był full hd.
z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 09:34, mrosi napisał:

> Co byś polecił. Wydatek do ok 5k. Plazma czy LCD ?

Sam już nie wiem. Plazma w moim odczuciu ma ciut lepszy obraz. Z kolei telewizory LCD
są już produkowane z jakością obrazu 250Hz (Toshiba takie wypuściła) co daje fantastyczną
jakość. Myślę, że najlepiej samemu obejrzeć. Nie kieruj się technikaliami ani liczbami,
bo te są dla niezorientowanych, myślących że np. "im więcej kontrastu tym TV jest lepszy".
A niekoniecznie tak musi być. Ani też czy LCD lub plazma. Te telewizory są porównywalne
pod względem technicznym. Idź do EuroRtvAgd (jeśli jest u Ciebie w miejscowości) bo tam
jest przyzwoita obsługa, lub ostatecznie do MM (duży wybór sprzętu) i poproś o podłączenie
wstępnie obejrzanych modeli do tego samego źródła, ustaw takie same wartości parametrów
obrazu i dopiero wtedy porównuj. I raczej nie słuchaj "łazików" sklepowych obsługujących
klientów w sklepach bo to (z reguły) barany. Z jakiej miejscowości jesteś?

Hmm, może ja się wtrącę, bo jestem już "PO" tym dylemacie :D
Zasadnicze różnice to cieplejsze i bardziej naturalne kolory w plaźmie, zimniejsze i bardziej jaskrawe w LCD. Co do biegania po sklepach typu mm czy EuroRtvAgd to można... żeby zobaczyć fizycznie jak duży ekran jest przy 47 calach :D Porównywanie przy oświetleniu jarzeniowym mija się z celem, poza tym i tak lepiej w takim otoczeniu i świetle wyjdzie LCD. Przy zakupie w okolicach 50 cali to już bym myślał jednak nad sprzedawcą, który przyjedzie do mnie z dwoma czy trzema modelami i zainstaluje na miejscu przy dostępnych źródłach obrazu. Ah, zapomniałbym, zazwyczaj plazmy są bardziej tolerancyjne dla podawanego im sygnału, podobnie jak CRT. Na plaźmie obraz SD ze słabej jakości źródła z zakłóceniami nie wygląda tak źle jak na LCD.
Ja oczywiście wybrałem plazmę, bo używam właśnie do TV i filmów, żadko do gier. No i mam zazwyczaj zacieniony pokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co lepiej wybrać w telewizorze - nadmieniam że nie mam tv cyfrowej
telewizor z Tunerem do tv cyfrowej ( wbudowany w telewizorze ) ? czy ful hd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 16:27, Dekerinho6 napisał:

Witam !
Mam pytanie, ponieważ niedawno doszły mnie słuchy że telewizory plazmowe mają zostać
wycofane z produkcji czy to prawda ???

Też to słyszałem. Ale chyba to nie jest pewne i telewizory plazmowe nie zniknął w całości. Głównie chodzi o żarcie przez nie prądu.
Ja tam mam telewizor LCD, więc mi to wisi rybka, ale plazma podobno jest przyszłościowa. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2009 o 16:29, Kalejdoskop86 napisał:

Też to słyszałem. Ale chyba to nie jest pewne i telewizory plazmowe nie zniknął w całości.
Głównie chodzi o żarcie przez nie prądu.
Ja tam mam telewizor LCD, więc mi to wisi rybka, ale plazma podobno jest przyszłościowa.
:P


Ale ja słyszałem że wycofują ją z dwóch powodów.
1.Bierze strasznie dużo prądu
2.Podobno jest rakotwórcza
Tak słyszałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 16:38, Dekerinho6 napisał:

2.Podobno jest rakotwórcza

o0
O tym to słyszałem tylko chyba raz i myślałem, że to jakieś skrajnie głupie plotki. To prawda? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 16:40, Kalejdoskop86 napisał:

> 2.Podobno jest rakotwórcza
o0
O tym to słyszałem tylko chyba raz i myślałem, że to jakieś skrajnie głupie plotki. To
prawda? :/


Sam nie wiem czy to prawda czy nie... Ale na pewno jak będę kupował nowy telewizor to tylko LCD :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 16:41, Dekerinho6 napisał:

Sam nie wiem czy to prawda czy nie... Ale na pewno jak będę kupował nowy telewizor to
tylko LCD :P

No ja też wolę telewizory LCD, nie ważne, że plazma może jest i lepsza. LCD ma to coś w sobie. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym jakiegoś fajnego LCDka tak do 3000zł. Przekątna 37cali, dodatkowo dobrze by było żeby miał ten tuner specjalny do odbioru tej nowej telewizji, którą mają zrobić bodaj do 2012roku. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować