Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2009 o 22:04, HumanGhost napisał:

Osobiście bym brał 46B650. Ma opcje 100Hz, choć opinie odnośnie niej sa podzielone. Niemniej
w oglądaniu takiego meczu piłkarskiego pomaga.
Polecam poza tym poczytać forum hdtv.


Nie widziałem różnicy w obrazie, oglądając właśnie mecz. Nie pozostaje "kometa" ani nie ma najmniejszych konturów a różnica w cenie jednak znaczna. Niestety jestem ograniczony cenowo. Słyszałem także że owe 100Hz jednak często wykorzystywane jest jako chwyt marketingowy a różnica widoczna jest tylko w porównaniu z starymi modelami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego pisałem, że opinie sa podzielone. Może akurat w tym modelu różnic nie widać. Jeśłi widziałes na żywo i robił dobre wrażenie to nie ma co odradzać. W niektórych modelach różnice sa widoczne w innych nie.

Osobiście sie zastanawiam teraz na Samsungiem 32B650. Tylko kurka wodna, muszę wykombinować gdzie go wstawić, bo miejsca ci u mnie jak na lekarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 21:40, Albii napisał:

Czy według was warto inwestować w te LED TV samsunga serii 7 ?

To nie jest telewizor LED (OLED lub PLED), a jedynie zwykły LCD z podświetleniem na diodach LED. Jedyną zaletą takiego rozwiązania jest mniejszy pobór energii przez podświetlenie. Poza tym jest to zwykły panel LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się pytałem, bo nie znam się bytnio na tym. CZyli nie ma co w niego inwestować, tak ? ;P
Tylko fajny bajer, że cieniutki, tylko po uja wydawać tyle kasy by mieć cieńszy telewizor ? ;)

HumanGhost@ Ja osobiście zastanawiam się nad zakupem 32b653, z tego co widzę to jest praktycznie to samo co 650. Może wiesz ile 650, lub 653 kosztują w sklepach ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 32B650 a 32B651 & 652 & 653 to praktycznie tylko kolor obudowy. Cenowo powinny kosztować tyle samo. Ale wiadomo, sprzedawcy rózny kit mogą wciskać. Średnio pewnie około 2400zł wyjdzie. Trzeba by poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zobaczył kiedy gdzie i ile kosztuje ten telewizor lub ten Twój to byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś dał mi wtedy znać i podał informacje. ;)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko na razie jestem jeszcze trochę zielony w HD i chciałem się nieco dowiedzieć

480p 720p 1080p wiem że są to rozdzielczości p symbol też wiem :) np filmy bluray czy można sobie wybierać którą chce się mieć rozdzielczość z tych co podałem w momencie odtwarzania ? i jak to ma się z bluray ripami ? czy też można sobie zripować film w podanej rozdzielce ;p sorka jeśli nagmatwałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że z tego co wiem i widzę to tam są jedynie sklepy internetowe, a telewizorów szczerze boję się w internecie kupować. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 11:34, Albii napisał:

Dlatego się pytałem, bo nie znam się bytnio na tym. CZyli nie ma co w niego inwestować, tak ? ;P

To decyzja kupującego. Zresztą to nie jest zły produkt. Tyle, że należy sobie zdawać sprawę czym się różni od innych, a czym nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 23:51, Albii napisał:

Tyle, że z tego co wiem i widzę to tam są jedynie sklepy internetowe, a telewizorów szczerze boję się w internecie kupować. :P


Nie tylko internetowe. Są też sklepy zwykłe, które również sprzedają przez internet. Tak samo na ceneo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo pewnie będę kupował telewizor, i chciałbym żebyście mi trochę podpowiedzieli.
Będę wybierał telewizor o rozmiarze 37 - 40, raczej Lcd, będzie on służył tylko do oglądania Tv.
Jaki polecalibyście telewizor Sony Bravia, lub Samsung, w cenie najlepiej do 3tys, maks 3,5?

A, może doradzicie jeszcze jakiś dobry zestaw kina domowego? Zielony jestem w tych sprawach, liczę na waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić telewizor LCD w granicach 3500-4200pln, 40''''.
Zastanawiam się nad:
Samsungiem 650 (651,652 - kwestia wyglądu)
40'''' Sony Bravia W 5500
40'''' Sony Bravia Z 4500AEP (chociaż tu jest mały problem z ceną)
A może proponujecie coś innego ? Tylko koniecznie LCD bo mam konsolę PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, czy w jakiś sklepach w okolicach Olsztyna, Elbląga, Pasłęka, ew. jeszcze Dęblina, w jakimś większym sklepie można kupić tanio LE32B653/ LE32B650 ? ;)

Jak coś jest nie tak z telewizorem Samsunga, to wysyła się do jakiegoś serwisu, czy to jakoś przez sklep trzeba, czy coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 20:11, Pablor napisał:

A może proponujecie coś innego ? Tylko koniecznie LCD bo mam konsolę PS3.


A co ma LCD do PS3? Sam mam PS3 i porządną plazmę HD Ready (Panasonic Viera). Właśnie w przypadku konsoli w ogóle nie widzę sensu kupowania LCD - efekt wypalania obrazu (którego i tak nie zauważyłem, chociaż zdarza mi się od czasu do czasu te 2 godzinki z rzędu oglądać 1 kanał) w ogóle nie pojawi się przecież w trakcie dynamicznych gier.
Więc na twoim miejscu brałbym plazmę - wyższy realny kontrast, czas reakcji na poziomie 0,001 ms, zdecydowanie lepsza czerń (albo raczej - to w ogóle ma czerń, czego o LCD nie sposób powiedzieć). Całość ma rzecz jasna złącze HDMI i obsługuje Full HD, więc podłączenie do PS3 wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku LCD.

Moja propozycja więc brzmi:
http://www.agito.pl/agitopl/panasonic-42-viera-tx-p42s10es.1.347257.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 22:23, ziptofaf napisał:

> A może proponujecie coś innego ? Tylko koniecznie LCD bo mam konsolę PS3.

A co ma LCD do PS3? Sam mam PS3 i porządną plazmę HD Ready (Panasonic Viera). Właśnie
w przypadku konsoli w ogóle nie widzę sensu kupowania LCD - efekt wypalania obrazu (którego
i tak nie zauważyłem, chociaż zdarza mi się od czasu do czasu te 2 godzinki z rzędu oglądać
1 kanał) w ogóle nie pojawi się przecież w trakcie dynamicznych gier.
Więc na twoim miejscu brałbym plazmę - wyższy realny kontrast, czas reakcji na poziomie
0,001 ms, zdecydowanie lepsza czerń (albo raczej - to w ogóle ma czerń, czego o LCD nie
sposób powiedzieć). Całość ma rzecz jasna złącze HDMI i obsługuje Full HD, więc podłączenie
do PS3 wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku LCD.

Moja propozycja więc brzmi:
http://www.agito.pl/agitopl/panasonic-42-viera-tx-p42s10es.1.347257.html

Mam już jednego lcd-ka 37"" i widziałem obraz także na Panasiu 42'''', zapewniam Cię, że to nie było to samo. Obraz sprawiał wrażenie rozmytego. Do tego dochodzi większy pobór mocy. Wiem, że opinie są różne, ale ja pozostanę przy lcd. Tylko teraz kwestia modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 21:02, Pablor napisał:

Mam już jednego lcd-ka 37"" i widziałem obraz także na Panasiu 42'''', zapewniam Cię,
że to nie było to samo. Obraz sprawiał wrażenie rozmytego. Do tego dochodzi większy pobór
mocy. Wiem, że opinie są różne, ale ja pozostanę przy lcd. Tylko teraz kwestia modelu.


Widziałeś ten rozmyty obraz w sklepie, prawda? Trzeba było też zauważyć, że z pewnych, bliżej niezrozumiałych przyczyn TV był podłączony do źródła obrazu przez łącze SD, a nie HD. I miał zdrowo poprzestawiane w ustawieniach. Cóż, dobra plazma zawsze osiągnie wyższą jakość obrazu ( http://www.pioneer.eu/pl/content/press/news/eisa_FullHD_PDPLX508D.html - plazma Pioneera została uznana za najlepszą w Europie, żaden LCD TV nie może się poszczycić takimi osiągnięciami), a to nie jest za bardzo w smak sprzedawcom. O ile masz możliwość, spróbuj znaleźć znajomego z plazmą i wtedy zerknąć, jak to wygląda w praktyce. Podobnie zresztą postępowano dawno temu z CRT - kontrast nierzadko zwiększony na maksa, zostawienie 60 Hz odświeżania, kolory poprzestawiane, wszystko, aby tylko wcisnąć zamiast nich LCD pierwszej generacji. Co do poboru mocy - kolejna bzdura. O ile LCD rzeczywiście pobiera przez cały czas mniej więcej tyle samo prądu, o tyle w plazmie zależy to od tego, jak bardzo jasny ma być obraz. Innymi słowy - im więcej bieli, tym więcej. W standardowej sytuacji pobór mocy jest równy temu z LCD.

A żeby nie było, że gadam bez pokrycia:
http://plazma-lcd-fakty.pl/ (warto przejrzeć całą stronkę, duża nie jest)
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16409 (bardzo obiektywny poradnik co do kupna TV i na co zwracać uwagę, wyjaśnione różnice między LCD i plazmami naprawdę dokładnie)

Rzeczywista wada plazm w stosunku do LCD jest jedna - gorzej radzą sobie w mocno oświetlonych pomieszczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz duzo pieniedzy to radzilbym ci wziac plazme pionieera pdp-lx6090h lub pdp-lx5090.Sa to najlepsze telewizory jakie powstale do tej pory. Pierwszy ma 60 cali ,jak dobrze poszukasz to znajdziesz go za 20-24 tys.Drugi jest o okolo 10 tys. tanszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 21:30, airborne napisał:

Jeżeli masz duzo pieniedzy to radzilbym ci wziac plazme pionieera pdp-lx6090h lub pdp-lx5090.Sa
to najlepsze telewizory jakie powstale do tej pory. Pierwszy ma 60 cali ,jak dobrze poszukasz
to znajdziesz go za 20-24 tys.Drugi jest o okolo 10 tys. tanszy.


Podpucha? Przy tej cenie to prędzej projektor (za 24.000 to naprawdę mega wypaśny by był) i miałbym jakieś 100-150 cali. Więc co jak co, ale w takiej kategorii plazmy/LCD odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować