Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2009 o 14:39, zerohunter napisał:

Hmm, czym się różni plazma od lcd?

W BARDZO dużym skrócie, sposobem wyświetlania i technologią, plazma - każdy pixel świeci, lcd - świeci jarzeniowe bądź w droższych modelach na diodach led podświetlenie a ekran zasłania bądź odsłania światło w odpowiedniej barwie (kryształy lcd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostałem skierowany tutaj więc:
Przymierzam się do kupna telewizora LCD, będzie mi on głównie służył do grania na PS3 . Zastanawiam się nad 32'', nie wiem czy to będzie istotna informacja, ale między fotelem a telewizorem odległość będzie wynosiła około 2,5m.
Oczywiście mówimy o telewizorze full-HD, i żeby miał przy najmniej 2 wyjścia HDMI.Co proponujecie?
Mam jeszcze kilka pytań (trochę nie związanych z tematem) chodzi mi o telewizory LED, jaka jest różnica między LCD? Ogólnie WTF LED? Możecie zarzucić jakiś artykuł.
I drugie pytanie, dotyczy różnicy między ,np 100HZ a powiedzmy 300HZ . Co to daje ? Jaka jest różnica ?
Z góry THX za uświadomienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 20:32, HeyBabyGirl napisał:

jaka jest różnica między LCD? Ogólnie WTF LED? Możecie zarzucić jakiś artykuł.

Moim zdaniem - głównie ceną :-) No i tym, że telewizory LED mogą być cieńsze.
Podobno telewizory LED mają lepsze barwy ale ja jakoś tego nie dostrzegam

Dnia 22.11.2009 o 20:32, HeyBabyGirl napisał:

I drugie pytanie, dotyczy różnicy między ,np 100HZ a powiedzmy 300HZ . Co to daje ? Jaka jest różnica ?

A są już telewizory LCD 300Hz? Bo ja dotychczas słyszałem o najwyżej 200 Hz.
Generalnie - im większa częstotliwość tym lepiej oddają ruch. Nie występuje, lub jest b. minimalny efekt tzw. "smużenia". To znaczy, że przy b. szybkich ruchach nie zostaje taki ślad (smuga) za poruszającym się elementem.
Ale ja na LCD (Samsung) 100Hz oglądam Formułę 1 i żadnego smużenia nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 20:32, HeyBabyGirl napisał:

Mam jeszcze kilka pytań (trochę nie związanych z tematem) chodzi mi o telewizory LED,
jaka jest różnica między LCD?

To zależy czy mówimy o LCD z podświetleniem LED czy o prawdziwych panelach LED (PLED/OLED). To pierwsze zastępuje dużą jednolitą jarzeniówkę mnóstwem małych diod, które nie dość, że są mniej prądożerne i dużo bardziej wytrzymałe, to na dodatek można nimi sterować podobnie jak pikselami - czyli wygaszać w miejscach ekranu gdzie nie ma jasnych pikseli. Daje to wtedy tzw. prawdziwą czerń - no bo jak nic nie świeci, to jest czarno - oraz lepszą skalę luminacji.

Natomiast prawdziwy panel LED składa się z kolorowych mikrodiod, które świecą własnym światłem podobnie jak komórki plazmy - tyle, że świecą światłem ciągłym, a nie migającym, no i można je dynamicznie ściemniać, co oznacza że są materiałem na idealny telewizor. To nie wszystko - można też je nakleić na materiał lub nadrukować co powoduje, że ekran nie musi być koniecznie sztywny i można go dosłownie zwinąć. Tyle, że obecnie ta druga technologia jest duszona przez zdzierców z Kodaka, którzy trzymają patent i bardzo drogo liczą sobie za prawa do skorzystania z niego.

Dnia 22.11.2009 o 20:32, HeyBabyGirl napisał:

I drugie pytanie, dotyczy różnicy między ,np 100HZ a powiedzmy 300HZ . Co to daje?

Na plazmach pozwala utrzymać wysoką jakość obrazu i źywotność. Na LCD, to jakaś pomyłka bo panel i tak nie musi przełączać szybciej niż 60 razy na sekundę bo w tej technologii nie ma żadnego migania i nic się nie wygasza samoistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
planuję zakup telewizora LCD/plazmowego, czytałem co nieco na temat różnic, ale chyba jeszcze zbyt mało wiem. Mogę dostać link do jakiegoś dobrego artykułu/artykułów w którym główne wady i zalety tych telewizorów są opisane? Poza tym - spraw jakości HD. Słyszałem, że na razie nie opłaca się kupować telewizora Full HD (czyli 1080p jeżeli się nie mylę) ponieważ jeszcze nie ma w Polsce takich kanałów telewizyjnych, aby można było tą jakość wykorzystać (czy przy graniu na konsoli jest jakaś zauważalna różnica między 1080p, a 1080i?). Również zastanawia mnie jak to ma się do rozdzielczości w telewizorach, w plazmowych widziałem rozdzielczości 1024x768, natomiast w LCD 1366x768 oraz 1920x1080, zastanawia mnie, czy obraz wygląda tak samo?

Oczywiście przejrzałem telewizory kilku producentów (na marginesie: jakie firmy są godne polecenia) i wpadł mi w oko jeden model telewizora plazmowego Samsunga: http://tnij.org/eysu
Czy w tym zakresie cenowym (2000 zł) jest to dobry wybór?

Aha, jeszcze jedno pytanie: czy obraz z telewizji naziemnej da się oglądać na telewizorze panoramicznym (tj. czy się nie rozmywa, jakieś paski bo bokach)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 16:44, kedzior141 napisał:

Co myślicie o tym telewizorze? Warty swojej ceny?


Nie.
Model LG LH7000, droższy o 300 PLN ma FullHD, odświeżanie 100Hz, wbudowany moduł Bluetooth i odtwarzanie wideo z pamięci USB. Tłumaczyć dalej? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 17:11, mrosi napisał:

Model LG LH7000, droższy o 300 PLN ma FullHD, odświeżanie 100Hz, wbudowany moduł Bluetooth
i odtwarzanie wideo z pamięci USB. Tłumaczyć dalej? :-)


Nie musisz :) Właśnie szukam telewizora do 3000zł, jak najlepszego 37 cali. W przyszłości chciałbym podłączyć do niego konsole, więc obraz chyba powinien być Full HD.
Czy ten model LG to dobra opcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 18:16, kedzior141 napisał:

Nie musisz :) Właśnie szukam telewizora do 3000zł, jak najlepszego 37 cali. W przyszłości
chciałbym podłączyć do niego konsole, więc obraz chyba powinien być Full HD.
Czy ten model LG to dobra opcja?


Bardzo dobra
Myślę, że ciężko będzie znaleźć coś w porównywalnej cenie z porównywalnymi parametrami i wyposażeniem. Sam się na niego szykuję. Tym bardziej, że od kilkunastu lat używam różne produkty LG (w tym telewizor) i złego słowa nie dam powiedzieć na firmę. Sony to jedna wielka kiszka jadąca tylko na logo. Jeśli masz jakiś LGiowstręt to popatrz za modelami firm Sharp (Aquos) Toshiba (Regza) czy Panasonic. Myślę jednak, ze w tym zakresie nie znajdziesz nic lepszego. Ostatnio oglądałem tego LG w "idiotach". Wprawdzie podłączony do BD, ale obraz - kryształ... <mnaim>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 18:52, mrosi napisał:

Myślę, że ciężko będzie znaleźć coś w porównywalnej cenie z porównywalnymi parametrami i wyposażeniem.

Nie tak trudno. To samo wyposażenie i parametry (a ponadto możliwość bezpośredniego korzystania z portalu You Tube) ma 37" telewizor Samsung LCD LE37B650. Cena 2763,- zł. :-)

Edit. Acha, link...
http://www.agito.pl/telewizory/samsung-37-lcd-le37b650.0.342291.html?cid=405&attr=1:614|1433:132188

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już o tym mowa...

http://www.agito.pl/telewizory/samsung-42-ps42b451.0.344225.html?transparent=addToCompare&offerId=344225&attr=1:614

Czy ten telewizor jest warty kupna? Dodam, że można dostać go poniżej 2000 zł, a stosunek ceny do jakości/wielkości ma dla mnie znaczenie. Tzn. szukam dobrego, dużego telewizora do 2000 zł ;)

EDIT: Jeżeli chodzi o LG: http://www.agito.pl/telewizory/lg-42-42pq2000.405.358863.html?attr=1:613|1433:131256
Co o nim sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. Wie ktoś czym mogą być spowodowane problemy z krawędziami w grach ? Tzn. mam często takie białe dość mocno widoczne krawędzie, jak ustawię ostrość na zero to jest znacznie lepiej, ale są jeszcze małe "błędy". Zapewne to coś przy ustawieniach trzeba zmienić, ale nie radzę sobie. xD Jakieś propozycje ? ;] Edit: Bym zapomniał, LCD samśiung. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2009 o 22:42, Albii napisał:

Takie pytanko. Wie ktoś czym mogą być spowodowane problemy z krawędziami w grach ?

A masz włączony Tryb Gry w ustawieniach Menu? Być może to coś z tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, no coś Ty....
Skąd wziąłeś tę informację? Ma złącza HDMI, komponent, EURO, więc możesz podłączyć nawet trzy kina domowe. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 01:30, A-cis napisał:

A masz włączony Tryb Gry w ustawieniach Menu? Być może to coś z tym...

Mam go włączonego. Popróbuję jeszcze innych bajerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 13:14, mrosi napisał:

Nie, no coś Ty....
Skąd wziąłeś tę informację? Ma złącza HDMI, komponent, EURO, więc możesz podłączyć nawet
trzy kina domowe. :-D


A no to spoko. Zastanowię się jeszcze nad zakupem, ale ten LG wygląda zachęcająco. Jeszcze porównam go z Samsungiem podanym przez A-cisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak mi pewnie nie pomozecie, ale szukam taniego telewizora w okolicach 40 cali, full HD 2 złacza HDMI, porzadna jakość obrazu, no i zeby nie wyglądał jak karton po mleku.
kwota jaką jestem w stanie przeznaczyć to ok. 3 tys.
Do TV bedzie podłączone głownie PS3, w przyszłości moze jakies kino domowe czy komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować