Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

Dnia 10.12.2009 o 15:28, kedzior141 napisał:

Od wczoraj w moim domu mam SAMSUNGA LE40B651. Jak narazie zadowolony z zakupu :)

Próbowałeś może założyć sobie własne konto na You Tube przez tego Samsunga? Ja próbowałem i jakoś mi się to nie udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 32B650, ten z tym białym wypełnienie, nie czerwonym i średnio jestem zadowolony, bo przy konsolce coś mi się z kolorami walę jak ruszam kamerką i krawędzie też nieźle się pokazuję tzn. widać je strasznie... :( Może to tylko ja mam jakiś wybrakowany egzemplarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 17:07, A-cis napisał:

Próbowałeś może założyć sobie własne konto na You Tube przez tego Samsunga? Ja próbowałem
i jakoś mi się to nie udaje.


A nie próbowałem jeszcze.
Mam jeden problem, bo jak podłączam kopa do tego TV, to nie mam dźwięku. Jak ustawić, żeby komputer używał głośników z tv?

Albii
Nie mam konsoli, ciężko mi porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 15:42, kedzior141 napisał:

Mam jeden problem, bo jak podłączam kopa do tego TV, to nie mam dźwięku. Jak ustawić,
żeby komputer używał głośników z tv?


W moim LG jest takie wyjscie, podpisane jest "PC sound". Tam podlacz normalny kabel od karty dzwiekowej. Ale lepiej jest IMHO uzywac normalnych glosnikow (ja sie musialem troche pomeczyc w ustawieniach, zeby uzyskac przyzwoity dzwiek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 15:42, kedzior141 napisał:

Mam jeden problem, bo jak podłączam kopa do tego TV, to nie mam dźwięku. Jak ustawić, żeby komputer używał głośników z tv?

Tak jak pisał kuba9876543210, musisz podłączyć komputer jednym kabelkiem ( 2 wtyczki minijack) z pojedynczym gniazdem z tyłu telewizora (oznaczonym słuchawkami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jutro pewnie spróbuję z tymi głośnikami.

Jeszcze jedna sprawa.
Mój tata właśnie wrócił ze sklepu z odtwarzaczem dvd Samsung DVD-P390. Czy ten odtwarzacz może odtwarzać filmy w hd? Bo nie jestem w temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam zajrzeć na stronę samsunga, gdzie będzie zapewne pisać wszystko o nim. ;) Ale tak na logikę biorąc to pewnie odtwarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 19:44, Albii napisał:

Polecam zajrzeć na stronę samsunga, gdzie będzie zapewne pisać wszystko o nim. ;) Ale
tak na logikę biorąc to pewnie odtwarza.


http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/dvd-players/dvd-player/DVD-P390/EDC/index.idx?pagetype=prd_detail
tu tak naprawdę nic o HD nie pisze, ale w innych modelach też nie, czyli pewnie odczytuje(?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 19:44, Albii napisał:

Polecam zajrzeć na stronę samsunga, gdzie będzie zapewne pisać wszystko o nim. ;) Ale
tak na logikę biorąc to pewnie odtwarza.


A od kiedy to filmy w HD są zapisywane na DVD? -.- Jeden film musiałby być nagrywany chyba w częściach na 2-3 płytach żeby się zmieścić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zapomniał: mam TV panoramiczny 40 cali w formacie 16:9. Na co zwracać uwagę przy filmach DVD (oryginalnych, a nie jakichś dvd-ripach) żeby potem nie przeżyć rozczarowania, to znaczy zajebiście rzucających się w oczy czarnych pasków u góry i dołu ekranu? Miałem nadzieję, że na takim TV wreszcie będe mógł oglądać filmy w pełnej okazałości, a tymczasem okazuje się (na przykładzie 2 filmów dołączonych do gazet) że nie do końca jest tak pięknie (opcja Zoom odpada z miejsca, nie chcę ucinać obrazu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 20:32, Azvar napisał:

A od kiedy to filmy w HD są zapisywane na DVD? -.- Jeden film musiałby być nagrywany
chyba w częściach na 2-3 płytach żeby się zmieścić...


Nie ma takiej możliwości , dlatego do telewizji cyfrowych dokładają dekoder cyfrowy z dyskiem twardym i możliwością nagrania na niego programów , filmów itd.
Nagrywarka Blu-ray to wydatek rzędu 2000zł a i jeszcze dochodzi do tego cena płyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 20:55, Piotrek_K napisał:

Film w proporcjach 16:9 bedzie wyswietlany na pelnym ekranie...


No tak, ale czy takie dane są podawane na okładkach filmów? A co z filmami, gdzie mimo formatu 16:9 jakiś wspaniałomyślny dystrybutor dodaje czarne paski "dla klimatu"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

który model będzie lepszym zakupem?
SAMSUNG LE40B651
SAMSUNG LE40A856
SAMSUNG LE40A656A
Samsung UE40B6000

nie znam się kompletnie na telewizorach więc będę wdzięczny za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, na telewizorach znam się średnio, podstawowe wiadomości z tego zakresu mam, ponieważ niedawno sam kupowałem telewizor. Z tego co słyszałem od wielu osób, zarówno znajomych jak i nie, to bardzo dobrym telewizorem jest Samsung LE40A656, zasadniczo tylko same pochwały o nim słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 20:57, Azvar napisał:

No tak, ale czy takie dane są podawane na okładkach filmów?

Oczywiscie. Dodawane sa rowniez informacje o wersjach jezykowych, systemie audio, regionie czy typie plyty (jedno-/dwu-wartswowa)

Dnia 15.12.2009 o 20:57, Azvar napisał:

A co z filmami, gdzie mimo formatu 16:9 jakiś wspaniałomyślny dystrybutor dodaje czarne paski "dla klimatu"?

Jeszcze sie nie spotkalem. Zreszta, po to wlasnie wymyslono telewizory 16:9 by wlasnie tych czarnych pasow nie bylo ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 20:32, Azvar napisał:

A od kiedy to filmy w HD są zapisywane na DVD? -.-

Czyli np: filmiku np: z AC2 w HD nie można sobie zrzucić na płytkę ? Fajnie widzieć... ;)

Nawiasem... Nie było można trochę pomyśleć i napisać wszystkiego w jednym poście, zamiast walić dwa pod sobą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 21:15, Piotrek_K napisał:

> A co z filmami, gdzie mimo formatu 16:9 jakiś wspaniałomyślny dystrybutor dodaje
czarne paski "dla klimatu"?
Jeszcze sie nie spotkalem. Zreszta, po to wlasnie wymyslono telewizory 16:9 by wlasnie
tych czarnych pasow nie bylo ;)...


No ja narazie tak, mam dwa filmy na DVD rzekomo w 16:9, ale z takimi wyrąbiście dużymi paskami (dużymi jak na fakt, że TV mam przecież panoramiczny, wolę nie myśleć jakby wyglądały na 4:3). Filmy co prawda z gazetek/czasopism, ale trochę mnie to zaniepokojiło :) Mam ochotę kupić sobie od czasu do czasu jakiś film na DVD z tych, które już znam i lubię sobie czasem obejrzeć (ot tak, bo mam taką zachciankę :P), a nie chciałbym płacić za coś co nawet nie pozwala mi wykorzystać możliwości TV panoramy :) To tak jakbym kupował panoramę specjalnie pod PS2 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 21:25, Azvar napisał:

No ja narazie tak, mam dwa filmy na DVD rzekomo w 16:9, ale z takimi wyrąbiście dużymi
paskami (dużymi jak na fakt, że TV mam przecież panoramiczny, wolę nie myśleć jakby wyglądały
na 4:3). Filmy co prawda z gazetek/czasopism, ale trochę mnie to zaniepokojiło :)

W kinie najczęściej spotykane są dwa formaty: 1.85 i 2.40. TV 16:9 to po zaokrągleniu 1.78. Stąd te pasy. One tam mają być i dobrze, że są :) Wolę to od chamskiego przycinania filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 21:19, Albii napisał:

> A od kiedy to filmy w HD są zapisywane na DVD? -.-
Czyli np: filmiku np: z AC2 w HD nie można sobie zrzucić na płytkę ? Fajnie widzieć...


No ta, bo ktoś kupuje odtwarzacze z HD żeby oglądać jakieś trailery czy filmiki z gier... Mogłbyś się domyślić, że chodziło o prawdziwe filmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować