Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2010 o 13:48, Albii napisał:

> A przy oglądaniu filmów DVD/Blu jest wszystko ok ? Może to kwestia ustawień TV.

Występuje to podczas oglądania TV oraz grania na konsolce, obojętnie do jakiego wejścia
podłączone. Ustawień to na pewno nie jest wina. Wszystkie możliwe warianty już dawno
wypróbowałem.

Hmm, a jesteś pewny ? Bo mi to wygląda na włączony dynamic contrast na tv :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tylko, że nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji. Jeżeli wiesz gdzie to jest w samsungach, albo ogólnie w telewizorach to mów. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 20:09, Albii napisał:

No tylko, że nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji. Jeżeli wiesz gdzie to jest w samsungach,
albo ogólnie w telewizorach to mów. ;p

Nie mam pojęcia gdzie w tym konkretnym ale zazwyczaj jest w okolicach ustawień kolorów, czy trybu kolorów. Ja mam plazmę i u mnie nie ma dynamicznego kontrastu bo nie jest potrzebny, mam za to jakieś ustawienia "FILM", "ECONO" i jeszcze jakieś inne. Na pewno jest gdzieś taka możliwość. W samsungowym Magic Tune Premium do monitorów jest to w podstawowych ustawieniach - Magic Bright.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 12:24, Tokkarian napisał:

Pytanie od n00ba: da się pod tiwi podłączyć głośniki komputerowe?

Wszystko się da, pytanie ile masz samozaparcia? :P
no i czasami pieniędzy, żeby coś dokupić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrzebuje zaparcia ani pieniędzy... Tylko moi rodzice którzy chcą do tfała w saloonie podczepić głośniki od kompa, bo cośtam boją się od te z telewizora. Jak im zależy to jakąś tam kasę wydadzą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 12:34, Tokkarian napisał:

Ja nie potrzebuje zaparcia ani pieniędzy... Tylko moi rodzice którzy chcą do tfała w
saloonie podczepić głośniki od kompa, bo cośtam boją się od te z telewizora. Jak im zależy
to jakąś tam kasę wydadzą ;]

Jakie masz wyjścia w TV i jakie głośniki? A poza tym, gdybyś miał zaparcie, to sam byś już sprawdził czy pasują :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plazma vs LCD? Niedługo bedzie mnie czekał taki wybór. Co polecacie?
Plazma ponoć jest już na wysokim poziomi, długi czas żywotności - czyt. zbliza się do doskonałości. Czy naprawdę opłaca się mimo to kupić plazme?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od tych głośników odchodzi taki jakby jack (zielony ;)) czy coś. Powpychałem w każdą dziurkę, ale nigdzie nie działa. Mam jeszcze głośniki z usb, ale nie ma tam wejścia. A jakie wejścia są? Nooo... Takie same chyba. Czerwone, czarne ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 12:54, Tokkarian napisał:

od tych głośników odchodzi taki jakby jack (zielony ;)) czy coś. Powpychałem w każdą
dziurkę, ale nigdzie nie działa. Mam jeszcze głośniki z usb, ale nie ma tam wejścia.
A jakie wejścia są? Nooo... Takie same chyba. Czerwone, czarne ;p

Czyli pewnie masz cinche. Kup kabel/kable (zależnie ile masz głośników) jack męski - jack zeński. Z nich będziesz mógł już wyprowadzić kable jack męski - 2x cinch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to zależy do czego Ci telewizor, jak go będziesz wykorzystywał i gdzie. Bo ogólnie te rodzaje tak samo dobre, a to który będzie lepszy zależy od właściciela, ale w większości wypadków plazma wygrywa. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 13:35, Albii napisał:

Ogólnie to zależy do czego Ci telewizor, jak go będziesz wykorzystywał i gdzie. Bo ogólnie
te rodzaje tak samo dobre, a to który będzie lepszy zależy od właściciela, ale w większości
wypadków plazma wygrywa. ;p

A jak tam twój lcd ? Poszedł do serwisu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 17:17, SwenG napisał:

A jak tam twój lcd ? Poszedł do serwisu ?

Po weekendzie będę dzwonił do Szajsungowców. Jeszcze sprawdzałem trochę telewizor w ostatnim czasie. Mam zlokalizowany serwis w Elblągu. Teraz zostało tylko zadzwonić. Jak sprawa ruszy to na pewno się pochwalę lub pożalę. ;p Dzięki za zainteresowanie. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do oglądania filmów i TV to z mojej wiedzy plazma. Jeszcze wpływ mogą mieć pory dnia w które będziesz użytkował TV, a dokładniej chodzi o oświetlenie, coś tam o nim czytałem, ale lepiej, by ktoś znający się, posiadający wiedzę w tym temacie wypowiedział się. Mogę jeszcze dodać, że jakoś sygnału też ma różny wpływ na TV. Chyba plazma sobie radzi lepiej z sygnałem gorszej jakości, lecz głowy nie dam, ob możliwe, że jest na odwrót.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 18:34, Akoss-94 napisał:

Do oglądania filmów. Jedyne zastosowanie, bo konsoli nie posiadam i nie zamierzam kupować.
Dla mojego pokoju 32" były by idealne.

Jak 32'''' to nic innego jak LCD nie kupisz. Dobre plazmy Panasonica zaczynają się od 37'''', ale za 42'''' zapłacisz tyle samo. Wierz mi, wielkość ma znaczenie. Ja 42'''' mogę bez problemu oglądać z 1.5 m ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nie zauważyłem, że piszesz o rozmiarze. SwenG już Ci napisał, ale dodam od siebie, że przy 42 calowym można bezproblemowo oglądać z bliższej odległości niż 1,5 m. ;p Sam przez pewien czas korzystałem z 42 calowego, przy bliższej odległości i nie było to uciążliwe dla oczu ani niczego złego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować