Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

A ja mam Samsunga 42" cal , Hd -ready, SRS TrueSurround XT. Plazme i jestem bardzo zadowlony z jakosći obrazu , ale zjada mi troche pradu bo na 4 godziny ogladnia wynosi 2 zł , chociaż ja w to niewieżę ale tak elektryk muwił jakis o_0 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 12:51, ziptofaf napisał:

Plazmy, ale markowe (Pioneer, Hitachi, Panasonic). Produkty tych firm mają super jakość
obrazu, żywotność ponad 10 lat (przy założeniu, że oglądasz 8 godzin dziennie), zero
smużenia i prawdziwą czerń.


OOOjjjjjjj przepraszam, ale tu się nie zgodzę - to kolejny parametr podawany przez producentów, w który każdy ślepo wierzy. Tak się składa, że plazmy Panasonica miałem okazję obserwować przy bardzo intensywnym użyciu (w mediach) po 8-10 godzin dziennie po bodaj dwóch latach, jeśli nie mniej, były już poważne problemy z pozbyciem się "duchów" wypalonych obrazów z ekranu.

Przy wszystkich zaletach plazm, to jeśli mam takie informację o ich wytrzymałości, to bym nie zaryzykował kupna takiego TV. Mam LCD 40 Sony i jestem zadowolony jeśli ma się cyfrową TV to jakość jest super, oglądanie olimpiady w HD to czysta przyjemność, a co do kolorów to naprawdę tragedii nie ma - testowane na przeróżnych zdjęciach i monitor zawsze dawał radę.

Co do wielkości - ja jednak plazmę radziłbym od tak >40 cali i chociaż tych czterech metrów odległości od monitora, bo inaczej niektórzy się zawiodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 11:30, MKRaven napisał:

OOOjjjjjjj przepraszam, ale tu się nie zgodzę - to kolejny parametr podawany przez producentów,
w który każdy ślepo wierzy. Tak się składa, że plazmy Panasonica miałem okazję obserwować
przy bardzo intensywnym użyciu (w mediach) po 8-10 godzin dziennie po bodaj dwóch latach,
jeśli nie mniej, były już poważne problemy z pozbyciem się "duchów" wypalonych obrazów
z ekranu.

U mnie w domu TV jest włączony przez jakieś 3 godziny dziennie. Z czego 1-2 to granie na PS3, więc wypalonych obrazów się nie boję...

Dnia 20.08.2008 o 11:30, MKRaven napisał:

Przy wszystkich zaletach plazm, to jeśli mam takie informację o ich wytrzymałości, to
bym nie zaryzykował kupna takiego TV. Mam LCD 40 Sony i jestem zadowolony jeśli ma się
cyfrową TV to jakość jest super, oglądanie olimpiady w HD to czysta przyjemność, a co
do kolorów to naprawdę tragedii nie ma - testowane na przeróżnych zdjęciach i monitor
zawsze dawał radę.

Tragedii nie. Ale dla mnie to nie to. Ja zawsze muszę mieć perfekcyjne odwzorowanie barw, takie moje zboczenie :) A kolorymetr wykazuje, że LCD-ki raczej zbyt dobre w tym nie są.

Dnia 20.08.2008 o 11:30, MKRaven napisał:

Co do wielkości - ja jednak plazmę radziłbym od tak >40 cali i chociaż tych czterech
metrów odległości od monitora, bo inaczej niektórzy się zawiodą.

No cóż, moja ma bodajże 37" (dokładnie mi się nie chce sprawdzać :)). Gra i ogląda się na tym super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 11:36, ziptofaf napisał:

Tragedii nie. Ale dla mnie to nie to. Ja zawsze muszę mieć perfekcyjne odwzorowanie barw,
takie moje zboczenie :) A kolorymetr wykazuje, że LCD-ki raczej zbyt dobre w tym nie
są.

Ty polegasz na tym co widzisz, czy na tym co pisze na pudełku? Bo większość LCD ma np. podawany czas reakcji 2ms a rzeczywisty mają 12ms. Tak samo z barwami. Ja mam Sony Bravie i naprawdę mam poważne wątpliwości, czy stawiając go obok twojej plazmy dostrzegłbym różnice w odwzorowaniu kolorów podczas oglądania TV, czy nawet czegoś z HD-DVD, a na pewno nie dostrzegłoby jej 95% zainteresowanych, jakby nie wiedziało który ekran powinien mieć lepszą.

Ja jednak poczekam na ekrany na LEDach, tyle, że na razie tam piksele mają po 2mm, więc żeby nie było ich widać muszą ekrany mieć przekątną tak z 5m xD, no ale może i to uda im się zminiaturyzować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 13:41, MKRaven napisał:

Ty polegasz na tym co widzisz, czy na tym co pisze na pudełku? Bo większość LCD ma np.
podawany czas reakcji 2ms a rzeczywisty mają 12ms. Tak samo z barwami. Ja mam Sony Bravie
i naprawdę mam poważne wątpliwości, czy stawiając go obok twojej plazmy dostrzegłbym
różnice w odwzorowaniu kolorów podczas oglądania TV, czy nawet czegoś z HD-DVD, a na
pewno nie dostrzegłoby jej 95% zainteresowanych, jakby nie wiedziało który ekran powinien
mieć lepszą.

Mam w domu plazmę :) I porównałem sobie z LCD-kiem o podobnym rozmiarze. Różnicę w odwzorowaniu czerni (gdy ustawimy oba telewizory obok siebie) widać wyraźnie. Poza tym nie ma smużenia :)
Ale o patrzenie na to, co pisze na pudełku, to mnie nie oskarżaj :) Co nieco wiem na temat LCD-ków i plazm i dobrze wiem, że to co pisze na pudełku to kłamstwo. Czas reakcji - podawany Gray to Gray. Kontrast - podaje się dynamiczny. Kąty widzenia - są raczej o połowę mniejsze niż pisze :) Nie jestem aż takim laikiem :)

Dnia 20.08.2008 o 13:41, MKRaven napisał:

Ja jednak poczekam na ekrany na LEDach, tyle, że na razie tam piksele mają po 2mm, więc
żeby nie było ich widać muszą ekrany mieć przekątną tak z 5m xD, no ale może i to uda
im się zminiaturyzować.

Ja raczej czekam na SED, bo chyba będzie mieć najlepsze parametry wśród wyświetlaczy "next gen".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 11:30, MKRaven napisał:

OOOjjjjjjj przepraszam, ale tu się nie zgodzę - to kolejny parametr podawany przez producentów,
w który każdy ślepo wierzy. Tak się składa, że plazmy Panasonica miałem okazję obserwować
przy bardzo intensywnym użyciu (w mediach) po 8-10 godzin dziennie po bodaj dwóch latach,
jeśli nie mniej, były już poważne problemy z pozbyciem się "duchów" wypalonych obrazów
z ekranu.

Zgadzam się, jeżeli już taka żywotność to tylko telewizory/monitory LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 13:41, MKRaven napisał:

Ty polegasz na tym co widzisz, czy na tym co pisze na pudełku? Bo większość LCD ma np.
podawany czas reakcji 2ms a rzeczywisty mają 12ms. Tak samo z barwami. Ja mam Sony Bravie
i naprawdę mam poważne wątpliwości, czy stawiając go obok twojej plazmy dostrzegłbym
różnice w odwzorowaniu kolorów podczas oglądania TV, czy nawet czegoś z HD-DVD, a na
pewno nie dostrzegłoby jej 95% zainteresowanych, jakby nie wiedziało który ekran powinien
mieć lepszą.

zdziwiłbyś sie jaka jest różnica. ja miałem okazję kupując porównać u siebie w domu 50'' plazmę pioneera (hd ready) i topowy model lcd sharpa 52'' (full hd). oglądałem oba tv na tych samych źródłach (polsat cyfrowy, cyfrowa kablówka, dvd denon). różnica jest kolosalna na korzyść plazm. głębia obrazu, reprodukcja czerni, ostrość przy dynamicznych scenach...bez porównania. nie mówiąc już o katach oglądania. aż nie chciało mi sie wierzyć, ale wszelkie próby doprowadzenia sharpa do chociaż trochę porównywalnego obrazu jak na plazmie pioneera spełzły na niczym. a spędziłem przy tym dwie godzinki. nawet przy silnym nasłonecznieniu oko przyciągał obraz plazmy. chociaż miałem wątpliwości, to po porównaniu wybór dla mnie był prosty. plazma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak jest teraz z wypalaniem sie loga ? powiedzmy ze tv bede ogladac wieczorami ale lubie zasypiac przy tv i budzic sie przy tej samej stacji :)
co ilu nocach pojawi mi sie na stale logo ogladanego programu? wiesz cos moze na ten temat?

w lcd takiego problemu miec nie bede

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 15:57, morthi napisał:

a jak jest teraz z wypalaniem sie loga ? powiedzmy ze tv bede ogladac wieczorami ale
lubie zasypiac przy tv i budzic sie przy tej samej stacji :)
co ilu nocach pojawi mi sie na stale logo ogladanego programu? wiesz cos moze na ten
temat?

szkoda trochę prądu. chyba, ze lubisz chrapać w rytmie dźwięku tv;-) w swoim tv mam możliwość ustawienia go na wyłączenie o określonej godzinie, więc nie ma problemu z graniem do rana. dzięki takim funkcjom jak orbiter plazmy już nie maja problemu z wypalaniem sie loga. nawet jeśli sie to zdarza, to jest widoczne tylko przy całkowicie czarnym ekranie. z reguły tez szybko mija. w przedostatnim cda jest porównanie plazma/lcd. allor pisze jak to zostawił plazmę panasonica włączoną na całą. po kilku godzinach grania nie było już śladu. przy normalnym oglądaniu nie mam na to szans. ja oglądałem w kółko całymi dniami polsat sport podczas euro, teraz męczę eurosport prawie cały dzień. żadnych śladów powidoków.

Dnia 20.08.2008 o 15:57, morthi napisał:

w lcd takiego problemu miec nie bede

muszę cię zmartwić. w lcd również ten problem występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ja mam od ponad roku plazmę Panasonica Viera 42" TH-42PA60E i ostatnio porównałem ją z 40 Sony Bravia nie znam dokładnego oznaczenia ale nóweczka z salonu nowy model i...
mimo różnicy wieku moja Vierka jest lepsza co stwierdziliśmy obaj z kumplem który kupił ww Bravkę. Np po odpaleniu BO:Paradise na x360 widać lekkie smużenie na lcd przy szybkich akcjach, nie ma pełnej czerni i ma przesadzone kolory-zbyt żywe i jaskrawe-oczy szybko się męczą. Olimpiada w HD na obu wygląda rewelacyjnie, szczególnie przy porównaniu EurosportHD i Eurosport zwykłego. Różnica kolosalna, podobnie filmy. Moja plazma jak na razie ma tylko jeden zły piksel-świeci na zielono. A telewizor nierzadko jest włączony przez ok 10-12h na dobę bo zawsze ktoś coś ogląda na zmianę można powiedzieć.
MK Raven napisałeś, że pojawiały się duchy. U siebie takie cuś widziałem może ze dwa razy jak zostawiłem konsolę na pauzie i wyszedłem np. do sklepu na chwilkę tylko i po drodze ktoś mnie zawinął do auta i wróciłem rano, a i wtedy po kilku godzinach efektu już nie było. Może wyjaśnisz dokładniej o jakich mediach pisałeś bo może to rzuci jakieś światło na Twoje doświadczenia z plazmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 15:57, morthi napisał:

a jak jest teraz z wypalaniem sie loga ? powiedzmy ze tv bede ogladac wieczorami ale
lubie zasypiac przy tv i budzic sie przy tej samej stacji :)

To się wypali. Ale jak zmienisz kanał, to po kilkunastu minutach zniknie.

Dnia 20.08.2008 o 15:57, morthi napisał:

co ilu nocach pojawi mi sie na stale logo ogladanego programu? wiesz cos moze na ten
temat?

Nigdy. O ile będziesz kanał choć raz na kilka dni zmieniać, to nie ma ryzyka.
I przy okazji - takie wypalanie miały też telewizory CRT. Zauważyłeś je kiedyś? Bo ja nie.

Dnia 20.08.2008 o 15:57, morthi napisał:

w lcd takiego problemu miec nie bede

Będziesz mieć. :) Tam też to występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wziąłeś plazmę Pioneera i LCD Sharpa? To Tak jakbyś wziął Lublina III i Mercedesaa Sprintera - obydwa towarowe, a jednak różnica jakości nie? Jak już chcesz porównywać to weź najlepszą plazmę, czyli właśnie Pioneera i najlepsze LCD, czyli Sony, zapewniam cię, że różnica w porównaniu do nie więcej niż średniej klasy LCD Sharpa będzie znacząca.
Czerni LCD nie ma, więc nie ma co się spierać, ostrość przy dynamicznych scenach - czyli, że się smużenie? Powiem tak: jak już oceniasz takie parametry to wypadałoby oceniać w maksymalnych możliwościach monitorów, czyli w HD. Na normalnym sygnale (analog) jest tragedia i to norma na tych TV, ale nikt ich nie kupuje, żeby oglądać analog. Na satelicie (cyfra+) jest już dobrze, w kanałach HD nawet bardzo dobrze, ale dalej pełnych możliwości mojego LCD nie widać. Dopiero na cyfrowej platformie naziemnej (trzeba mieć odbiornik MPEG4, a większość ludzi nawet nie wie co to ta platforma i że w ogóle istnieje) jak oglądam np TVP HD widać co ekran potrafi. Kolory super, ostrość żyleta, zero jakichkolwiek objawów choćby smużenia, a przecież jakby miało być to bym widział bo olimpiadę tam oglądam, więc na dynamikę obraz narzekać nie można. Ogólnie zero zastrzeżeń.

Ja nie twierdzę, że LCD jest lepsze bo oczywiste jest, że parametry związane z kolorami i czas reakcji matrycy jest lepszy. Tylko... skoro mój LCD ma gorszy czas reakcji, a różnica i tak jest niezauważalna dla ludzkiego oka i nie ma smużenia to po co mi plazma? Kolory ok. tu się zgodzę, ale różnica w porównaniu z najnowszymi LCD już i tak nie jest tak kolosalna. Dlatego wolę mieć LCD i uniknąć problemów związanych z plazmą. Tą bym kupił jak bym cierpiał na nadmiar kasy jako drugi HD TV w domu ;) .

W LCD wypalanie się loga? Pierwsze słyszę. Może po zostawieniu włączonego na 1000h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 16:26, Waaazuuup napisał:

Np po odpaleniu BO:Paradise na x360 widać lekkie smużenie na lcd przy szybkich
akcjach, nie ma pełnej czerni i ma przesadzone kolory-zbyt żywe i jaskrawe-oczy szybko
się męczą. Olimpiada w HD na obu wygląda rewelacyjnie, szczególnie przy porównaniu EurosportHD
i Eurosport zwykłego. Różnica kolosalna, podobnie filmy. Moja plazma jak na razie ma
tylko jeden zły piksel-świeci na zielono. A telewizor nierzadko jest włączony przez ok
10-12h na dobę bo zawsze ktoś coś ogląda na zmianę można powiedzieć.
MK Raven napisałeś, że pojawiały się duchy. U siebie takie cuś widziałem może ze dwa
razy jak zostawiłem konsolę na pauzie i wyszedłem np. do sklepu na chwilkę tylko i po
drodze ktoś mnie zawinął do auta i wróciłem rano, a i wtedy po kilku godzinach efektu
już nie było. Może wyjaśnisz dokładniej o jakich mediach pisałeś bo może to rzuci jakieś
światło na Twoje doświadczenia z plazmą.

Czerni LCD nie ma i mieć nie będzie - niestety. Co do kolorów to jest to kwestia ustawień, więc nie wiem w czym problem. LCD mają dużą jaskrawość i trzeba się do nich przyzwyczaić, ale przecież wszystko można wyregulować tak, aby oczy się nie męczyły. Kolejna sprawa to to, że w LCD dobrej klasy wadliwe piksele już praktycznie wyginęły, a coś takiego potrafi być pewnie wnerwiające. Jakby nie patrzeć to sam piszesz, że "po kilku godzinach duchów nie było" sorry, ale od monitora za kilka tyś. zł to ja bym wymagał, żebym nie musiał oglądać tego co wcześniej na nim było.
Jakie media? Telewizja. Intensywne użycie bodaj w scenografii i to nie z tym samym obrazem przez cały dzień. Niestety tam nie mogą sobie pozwolić na takie właśnie duchy, a po roku plazmy (Panasonica bodaj) już na tyle mało chętnie się tych duchów pozbywały, że wywalili je.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że tak w LCD jak i w plazmach dokonuje się cały czas postęp i nikt z tv 10h na dobę nie korzysta (choć i tacy są), ale z drugiej strony to niewiele osób wymienia TV nawet co te 2-3 lata. Ja jak się zastanowić to wymieniam co.... aż od sześć do ośmiu lat chyba. W domu jest więcej niż jeden TV i do wymiany wszystkich na raz to by trzeba chyba w totolotka wygrać, więc przy tym co wiem o plazmie jeśli mam kupić monitor na sześć lat wybieram LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Duchy miałem ale po długim obrazie statycznym, przy oglądaniu tv nie zauważyłem. Z kolei ten piksel jest widoczny tylko na ciemnym tle i z odległości <2m. Co do ustawień to owszem masz rację, ale ustawiliśmy je w miarę możliwości podobnie i w pewnym momencie kolory na lcd były już prawie takie jak na plazmie ale jakoś jednak oczy gorzej reagowały.
I żeby nie było, że jestem jakimś fanboyem plazm wyjaśnię, że Vierę wybrałem z dwóch. 1. to niezbyt wielki wybór w moim mieście wtedy. 2. to fakt, że rok temu różnica między plazmą a lcd była bardzo wyraźna(na korzyść plazmy). A czy dziś wybrałbym LCD? Nie wiem bardzo możliwe bo jako użytkownik plazmy pewne rzeczy w lcd kumpla zauważyłem od razu, a on jako że tak powiem laik(bo przesiadł się z 25" crt) musiał się dłużej przyjżeć by wychwycić różnice. Dodam że nic mu nie sugerowałem i nie mówiłem co jest inaczej-sam doszedł. A jeśli chodzi o wytrzymałość to nie mam pojęcia co jest lepsze. Szczególnie trudno jest mi porównać tv sprzed roku do nówki sprzed miesiąca czy dwóch. Ale tak na dobrą sprawę to zwykły użytkownik telewizora(czyt. nie ktoś kto oglądając film zwraca uwagę bardziej na zachowanie matrycy i obrazu niż na treść) nie zauważy różnicy bo faktycznie nowe tv lcd są świetne i do domu na pewno wystarczą.
I szczerze mówiąc to niedługo chyba też będę miał ten problem bo moja 42 jest na ścianie ok 6,5 m od kanapy i jest po prostu za mała. Już od dawna zastanawiam się nad czymś 60" może więcej. Także życzę miłych wrażeń bez względu na wybraną technologię i przede wszystkim długą żywotność TV :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 20:19, Waaazuuup napisał:

I szczerze mówiąc to niedługo chyba też będę miał ten problem bo moja 42 jest na ścianie
ok 6,5 m od kanapy i jest po prostu za mała. Już od dawna zastanawiam się nad czymś 60"
może więcej. Także życzę miłych wrażeń bez względu na wybraną technologię i przede wszystkim
długą żywotność TV :D

Lolz jak dochodzimy do takich wielkości to może warto pomyśleć nad zestawem ekran + rzutnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 20:25, MKRaven napisał:

Lolz jak dochodzimy do takich wielkości to może warto pomyśleć nad zestawem ekran + rzutnik?


Gdybym miał tego używać tylko ja to pewnie tak bym zrobił, ale jest jeszcze reszta domowników. Poza tym mam raczej jasno w pomieszczeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wziąłeś plazmę Pioneera i LCD Sharpa? To Tak jakbyś wziął Lublina III i Mercedesaa Sprintera
> - obydwa towarowe, a jednak różnica jakości nie? Jak już chcesz porównywać to weź najlepszą
> plazmę, czyli właśnie Pioneera i najlepsze LCD, czyli Sony, zapewniam cię, że różnica
> w porównaniu do nie więcej niż średniej klasy LCD Sharpa będzie znacząca.
to chyba jednak troszkę przesada. z plazmami sprawa jest rzeczywiście jasna.pioneer rządzi. w lcd chyba jednak konkurencja jest większa. sony bez wątpienia jest jednym z przodowników. jak zaczynałem wybór tv, to najpierw myślałem właśnie o lcd sony. jednak jest tez wielu zwolenników toshiby, sharpa, ostatnio też lg mocno atakuje...tak naprawdę potentatów jest dwóch: sharp i samsung. praktycznie wszyscy kupują od nich panele. sony montuje samsunga i jest ok. ja jednak większe zaufanie miałbym do japończyków, niż koreańczyków:-)
prezentacja w domu to było tylko zwieńczenie wyboru. wcześniej sporo w różnych salonach porównywałem również lcd. zarówno sharp, jak i toshiba na tych samych panelach) dawały radę. przynajmniej w moich oczach. samsungi i sony świetnie radziły sobie z ostrością w dynamicznych scenach, natomiast jeśli chodzi o odwzorowanie barw, poziom czerni to znacznie lepsze były toshiby i sharpy.

> Czerni LCD nie ma, więc nie ma co się spierać, ostrość przy dynamicznych scenach - czyli,
> że się smużenie? Powiem tak: jak już oceniasz takie parametry to wypadałoby oceniać w
> maksymalnych możliwościach monitorów, czyli w HD.
w moim przypadku w programach hd (polsat sport hd, eurosport hd) obraz na pioneerze hd ready był o niebo lepszy, niż na sharpie full hd.

>Na normalnym sygnale (analog) jest tragedia i to norma na tych TV, ale nikt ich nie kupuje, żeby oglądać analog. Na satelicie (cyfra+) jest już dobrze, w kanałach HD nawet bardzo dobrze, ale dalej pełnych możliwości
> mojego LCD nie widać. Dopiero na cyfrowej platformie naziemnej (trzeba mieć odbiornik
> MPEG4, a większość ludzi nawet nie wie co to ta platforma i że w ogóle istnieje)
dokładnie. można powiedzieć, że słaba jakość dostarczanego sygnału to największa wada dzisiejszych tv.

> Ja nie twierdzę, że LCD jest lepsze bo oczywiste jest, że parametry związane z kolorami
> i czas reakcji matrycy jest lepszy. Tylko... skoro mój LCD ma gorszy czas reakcji, a
> różnica i tak jest niezauważalna dla ludzkiego oka i nie ma smużenia to po co mi plazma?
to jest kwestia subiektywna. jak dla ciebie nie ma różnicy, to nie ma co zawracać sobie tym głowy. po prostu kupujesz tv który ci sie podoba i cieszysz sie jego obrazem. dla mnie jednak obraz lcd jest zbyt sztuczny i płaski, kolory jaskrawe, brak głębi, zwłaszcza w ciemnych scenach, poza tym przy 50'' (taka wielkość mnie interesowała) świeci to i męczy oczy. lubię obraz crt, a bardziej to przypomina mi plazma. wybrałem pioneera i ciesze sie tym obrazem, bo dla mnie jest on nieporównywalny z żadnym innym tv.

> W LCD wypalanie się loga? Pierwsze słyszę. Może po zostawieniu włączonego na 1000h?
nie. wystarczy zostawić na noc. niektórzy producenci w instrukcjach lcd ostrzegają nawet, że zostawienie tv przez kilka godzin na statycznym obrazie grozi wypaleniem. myślałem, że to jakieś bzdury, dopiero śledząc anglojęzyczne fora zobaczyłem, że jest trochę użytkowników lcd, którzy skarżą sie na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:18, Waaazuuup napisał:

> Lolz jak dochodzimy do takich wielkości to może warto pomyśleć nad zestawem ekran
+ rzutnik?
Gdybym miał tego używać tylko ja to pewnie tak bym zrobił, ale jest jeszcze reszta domowników.
Poza tym mam raczej jasno w pomieszczeniu...

6.5m to strasznie dużo. rzeczywiści do filmów to przydałby sie projektor. ja z 3.5m oglądam 50'' i jest w sam raz. może przydałaby sie pokazywana niedawno 105'' panasonica:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 21:41, jaceloth napisał:

6.5m to strasznie dużo. rzeczywiści do filmów to przydałby sie projektor. ja z 3.5m oglądam
50'' i jest w sam raz. może przydałaby sie pokazywana niedawno 105'' panasonica:-)


hehe nom spory pokój filmowy mam.I tak naprawdę to wcale nie dużo tylko się tak wydaje. Prawdę mówiąc to bardzo dobrze się ogląda z takiej odl. tylko te dodatkowe 20" by mi się przydało bo jednak 42 okazało się za mało, mimo że zaraz po kupnie wydawał się wręcz gargantuiczny:)
A 105" to pewnie, że by się przydała ale takie cuda to w absurdalnych cenach będą chodzić, więc jeśli nie trzasnę paru baniek w dużego to nie ma szans :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować