Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

Pytanie może troche nie na temat, ale chyba na miejscu. Potrzebuję kupić dobry odtwarzacz dvd (wiadomo, odtwarzający wszelkiej maści divx, xvid itd wraz z napisami), cena do 200 zł (najlepiej połowa tego), musi być w miarę wygodny w obsłudze (jeśli się da to z dobrym pilotem, szybko reagującym na komendy), posiadać wejście HDMI (i co za tym idzie mieć dobrą jakość obrazu/dźwięku jak na divxy odtwarzane na Full HD TV) i... działać z moim Sony Bravia KDL-37EX720 :) Bo ten, który posiadam niestety nie działa (brak dźwięku, nie pytajcie, próbowałem wszystkiego, na drugim TV działa bez problemu od razu po podłączeniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Przymierzam się do kupna Tv ale kompletnie nie znam się na tych nowych modelach i technologiach w nich zawartych. Poszukuję czegoś o przekątnej 32''-40''. Lubię nasycone wyraźne kolory. W przyszłości podłączę pod niego konsolę. Najważniejsza jednak jest dla mnie ostrość obrazu. Co możecie mi polecić do 2200 zł ? Na razie mam na oku tylko ten model: http://www.ceneo.pl/;01513500837-10.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu telewizora LED. nie wiem co by tu kupic i pytam jak się sprawują, odwzorowanie kolorów itp. Do telewizora Full HD 46" zamierzam używać tuner telewizji cyfrowej UPC oraz odtwarzacza BluRay harman/kardon BDT30. Co polecacie? Ja sugeruję się i jakością i ceną.
- Philips seria 5000 i 5500
- Samsung seria 8
- Sharp Aquos Quattron
- jakiś fajny LG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wkróce planuję zakup nowego Tv, gdyż po przeprowadzce na nowe mieszkanie, okazło się że moja stara Plazma ( Panasonic TX-P37X10) jest za mała. Z Panasa byłem dotychcas uiarkowanie zadowolony(przez 4 lata eksploatacji padło jedno ze złącz euro)- jeśli chodzi o oglądanie telewizji, to obraz był naprawdę super(zwłaszcza SD), gorzej sprawa się miała z konsolami- o ile gry na PS3 wyglądały fajnie i nie miałem większych problemów z kalibracją,to z Xboxem była mordęga- często obraz był za ciemny i zlewający się w ciemnych miejscach. W zasadzie co gra to usiałem zieniać ustawienia(telewizora,konoli, korekcji gamma z menu gry)- czasmi z narnym skutkiem.

Jako że mam teraz większe mieszkanko postanowiłem poszukać czegoś większego. I tu zaczynają się schody; Na początku napaliłem się jak szczerbaty na suchary na Samsunga UE55ES8000, bo topowy,bo smart TV i wogóle cud miód, jednak cena ostudziła mój zapał. Zresztą potem przyszła refkeksja czy ja na prawdę potrzebuje tego całego SmartUstrojstwa? Doszedłem do wniosku że to priorytetem nie powinno być(aczkolwiek traktuje to jako mile widziany dodatek).

Łażąc po sklepach moją uwagę przykuły trzy modele;

1. Samsung UE 46ES8000(wolałbym 55 ale aktualnie przekracza to moj budżet)
2. Sharp LC-60le740E
3. Samsung UE55ES6570- jakis dziwny model sprzedawany chyba tylko w EuroAgd.
nie ma żadnej zmianki o nim na oficjalnej stronie samsunga.

Aktualnie skłaniam się najbardziej w stronę Sharpa,aczkolwiek jestem otwarty na inne sugestie.

A to czego oczekuje i jakie warunki panują u mnie w domku:
1.Telewizja N(HD)
2. odległość od Telewizora :2,5- 3m
3. Oświetlenie: pokój raczej ciemny, okno od strony zachodniej(od lwej od TV), w razie potrzeby zaciągam rolety
4. Priorytety: zależy mi na dobrej jakości obrazie w grach(xbox360, Ps3), znośnym SD. Jakość 3D i opcje internetowe to sprawy drugorzędne.
5. Budżet: max 6500


Zastanawiam sie tez nad Panasonic 55st50, jednak mam co do niego wątpliwości-wydawało i się że mój poprzedni Panas nie był dostatecznie jasny(szara,przytłumiona biel) i o tyle przy oglądaniu TV było to fajne gdyż tv nie męczył oczu,to w grach to irytowało. Przestwaienie trybu ECO tylko troszkę pomagało. Czy tu nie będzie podobnie?

Cały czas się zastanawiam czy warto rezygnować z 55-60 cali na rzecz bajeranckiego Samosunga 46 ES8000.
CZekam na porady i sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony piszesz, że bajery to sprawy drugorzędne, a z drugiej wybierasz przebajerzone modele ;) .

Po pierwsze wydaje mi się, że 2.5m dla 55" to za blisko. Sorry, ale ja siedząc w takiej odległości od TV 40" dopiero widzę obraz jaki powinien być, bliżej dostrzegam krawędzie pikseli, więc siedzenie w takiej odległości od 55" może skończyć się tym, ze nieważne jaki TV kupisz obraz dla Ciebie będzie kiepski bo będziesz widział wyraźnie, spore piksele. Ja bym to na twoim miejscu sprawdził najpierw.

Patrzysz po tańszych TV, tj. tańszych markach. Nie mam nic np. do Samsunga bo robią genialne telefony i mam i tel i lapka tej firmy, ale jednak, nie wiem jak ty, ale ja wolę kupić raz a porządnie tj. w tym wypadku coś może mniejszego, ale lepszej jakości. Sharpy i Samsungi miały np. te problemy z wysychającymi kondensatorami (bratu tak Samsung padł).

Czemu więc nie popatrzeć np. na Sony? Ot taki Sony KDL-46HX855. W dodatku też ma wszystkie bajery, jakie chciałbyś mieć. Sam mam Sony i polecam bo zero problemów mam też PS3 i zero problemów, choć trudno oczekiwać, żeby TV Sony nie współpracował dobrze z konsolą Sony ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ cięcie

Skoro miałeś plazmę, to może przy niej zostań?
Musisz pamiętać, że im wyższy model tym lepsza mieszanka gazów w komórce co równa się lepszemu obrazowi :)

Tu moja propozycja:

http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/Telewizory/Telewizory+NeoPDP+3D/TX-P50VT30/specifications/7307879/index.html?trackInfo=true

Generalnie ma wszystkie bajery co teraz dają producenci, łącznie z dwiema parami okularów 3D.

link do sklepu:

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-p50vt30e.bhtml#opis

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie ma co zrobić z niepotrzebnymi 29 tys. zł, to mogę spokojnie polecić 55-calowy ekran Toshiby o numerku Toshiba 55ZL2.
Ma poczwórną rozdzielczość fullHD, czyli 3840x2160 dzięki czemu oprócz największej gęstości obrazu może wyświetlać również obraz 3D bez żadnych okularów ponieważ parzyste i nieparzyste rzędy i kolumny mogą wyświetlać dwa niezależne obrazy jednocześnie. Problemem było jedynie odseparowanie tych obrazów dla każdego z oka obserwator z czym inżynierowie Toshiby już sobie poradzili.
Dlatego ekrany te są używane właśnie do obrazowania w najnowszych symulatorach, nie tylko lotniczych.

Problemem jest jedynie sterownik do PC o rozdzielczości natywnej ekranu ponieważ domyślnie jest instalowany 1920x1080, co jest nieco mniej zabawne. Do wyświetlania obrazu w pełnej rozdzielczości potrzebna jest karta graficzna z łączem HDMI 1.4a, co na obecną chwilę oferują tylko najnowsze grafiki high-end od AMD/ATI (np. Radek 7970) oraz sterownik, który umożliwia pracę w rozdzielczości 3840x2160.

ps. Linki:
Prototyp:
http://www.technonews.pl/Technonews/1,94439,6130224,Toshiba__1080p_to_przezytek__czas_na_2160p.html
Seryjny:
http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/sklep/SMzU0MA%3D%3D.html.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Planuje kupić telewizor tak do 2 tys zł. Najlepiej jakby miał delikatnie ponad 30 cali. Kompletnie się na tym nie znam, więc może ktoś byłby skłonny mi doradzić? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 20:08, Seqiu napisał:

Witam,
Planuje kupić telewizor tak do 2 tys zł. Najlepiej jakby miał delikatnie ponad 30 cali.
Kompletnie się na tym nie znam, więc może ktoś byłby skłonny mi doradzić? ;)


Delikatnie ponad 30, to 32 lub 37 ;)

Jeśli potrzebujesz 3D to będzie może ten model: Sony KDL-32EX720, tylko nie jestem pewien ile kosztują okulary, pewnie w granicach 200pln za parę, oczywiście jeśli nie są dołączone.

Bez 3D masz na przykład: Samsung UE32ES5500 lub Philips 32PFL5007K.

Wszystkie 3 są porządnymi sprzętami mają DLNA, odtwarzanie filmów z USB, czyli podstawę teraz. Nie wiem tylko jak radzą sobie z plikami mkv i dwoma ścieżkami dźwiękowymi w owym pliku.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam nadzieję, że to dobry temat na takie pytanie.
Jak może się nazywać urządzenie do zgrywania (nawet podczas, gdy telewizor jest wyłączony) programów TV i zrzucania ich na wbudowany dysk twardy urządzenia, o które pytam?
Telewizor ma HDMI.
Szukany sprzęt nie musi odtwarzać płyt, wystarczy, żeby nagrywał na HDD.
I najlepiej, jakbyście od razu konkretne modele podali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 11:50, Harrolfo napisał:

Witam,
Mam nadzieję, że to dobry temat na takie pytanie.
Jak może się nazywać urządzenie do zgrywania (nawet podczas, gdy telewizor jest wyłączony)
programów TV i zrzucania ich na wbudowany dysk twardy urządzenia, o które pytam?
Telewizor ma HDMI.
Szukany sprzęt nie musi odtwarzać płyt, wystarczy, żeby nagrywał na HDD.
I najlepiej, jakbyście od razu konkretne modele podali.


Nagrywarka? http://allegro.pl/nagrywarka-dvd-lg-z-dyskiem-160gb-usb-edycja-video-i2858143681.html coś takiego mi przychodzi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam starego, dobrego 19'' calowego LG Flatron F900B; wszystko jest cacy, obraz bardzo dobry itp ale czas wreszcie na przesiadkę na coś płaskiego i większego. Matryce IPS tanieją więc może warto zmienić monitor na jakieś 23 na IPSie? Póki były w dobrych cenach tylko TNki to ani myślałem zmieniać ale teraz jak widzę to już można się pokusić o IPS w cenie powiedzmy 600-700zł za 23''.
Co polecacie?


Sorry wielkie, nie ten temat, rzuciło mi się w oczy LCD i nie czytając dokładniej napisałem tu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są znawcy tematu w okolicy, to moglibyście podrzucić jakieś podpowiedzi na co patrzeć, szukając 46" LEDa? Czy jest jakaś czarna lista telewizorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 11:50, Harrolfo napisał:

Mam nadzieję, że to dobry temat na takie pytanie.
Jak może się nazywać urządzenie do zgrywania (nawet podczas, gdy telewizor jest wyłączony)
programów TV i zrzucania ich na wbudowany dysk twardy urządzenia, o które pytam?

STB (Set Top Box). Większość bogatszych urządzeń tego typu ma twardziela lub umożliwia nagrywanie na pendrive''a lub twardziela na USB. Nagranie jest w większości wypadków zakodowane lub nieużyteczne dla komputera i innych urządzeń tego typu.
Po naszemu zwykle nazywa się to dekoderem (cyfrowym/satelitarnym itp.).
Standardowym przykładem jest urządzonko dawane do odtwarzania telewizji n.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobudzam wątek do życia. Co prawda nie interesuje mnie walka LCD z plazmą, tylko mam pytanie co do tego drugiego pod względem technicznym. Posiadam Panasonic tx-p50x20e i mam z nim pewien problem podczas oglądania. Otóż, ma on smutną skłonność do przycinania obrazu gdy oglądam z dekodera cyfrowego polsatu. Nawet podczas przestawienia aspektu na auto, ekran jest przycięty. Da się jakoś to skonfigurować? Jeśli chodzi o telewizory jestem totalnie zielony w temacie więc liczę na pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować